PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Prehrana

+5
Alojzij
urshikka
Miki-Kodeljevo
čara
finch
9 posters

Go down

Prehrana Empty Prehrana

Objavlja  finch Sre 24 Jun 2009, 21:45

ja veliko je tudi vprašanj glede prehrane naših ptic. no ker se je enkrat že porajalo vprašanje kaj svojim pticam dajem jaz vam bom napisal v naslednji temi. seveda pa dobrodošli tudi vaši prispevki, kaj jim nudite vi in hrano ketere firme jemljete in zakaj.

sam za sovje ptice kupuje hrano firme raggio di sole

priporočil mi jo je nek bivši, zelo uspešen rejc ki jo tudi prodaja. no sedaj ima samo še nekaj divjakov in aleksandrov. no sam moram reči da me je prepričal zaradi tega ker so moje ptice zdrave in lepe. pa tudi hrano imajo zelo rade. všeč mi je tudi to da lahko dobiš res specializirano hrano za vse vrste ptic posebej. denimo v trgovinah dobiš jajčno hrano ki je za rumene kanarčke, skobčevke, eksote,... tu pa lahko kupiš hrano za vsako posebej. specializirano za eksote ali kanarčke ali skobčevke ali beo kose, žuškojede ptice in še in še...

za enkrat imam to dvoje:

Prehrana Esotici300


semena

Prehrana Th-exotic300
jajčna

no zaradi amadin pa bom kupil še jajčno za žuškojede ki je zelo bogata hrana. saj so v njej poleg žuškov še mravlja jajčeca ki so še extra bogata z hranilnimi snovmi.

tule pa je še njihova spletna stran. je pa v italjanščini nerodno

http://www.raggiodisole.biz/index.php?option=com_content&task=view&id=12&Itemid=69
finch
finch
Član
Član

Število prispevkov : 31
Datum registracije : 05/05/2009
Starost : 34

Nazaj na vrh Go down

Prehrana Empty Re: Prehrana

Objavlja  čara Sre 09 Jun 2010, 08:21

Pri nas se tega ne da kje dobiti?
čara
čara
Novi član
Novi član

Število prispevkov : 6
Datum registracije : 30/05/2010

Nazaj na vrh Go down

Prehrana Empty Re: Prehrana

Objavlja  Miki-Kodeljevo Sre 09 Jun 2010, 08:31

Trgovina Buba.
Miki-Kodeljevo
Miki-Kodeljevo
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 487
Datum registracije : 10/05/2009
Starost : 59

Nazaj na vrh Go down

Prehrana Empty Re: Prehrana

Objavlja  urshikka Pon 06 Jun 2011, 06:48

pozdravljeni! Nekje sem zasledila da se pticam lahko ponudi kalčke pa zanima ali zebricam lahko tudi ponudimo kalčke ali je to samo za papige?
urshikka
urshikka
Član
Član

Število prispevkov : 71
Datum registracije : 31/05/2011
Starost : 32

Nazaj na vrh Go down

Prehrana Empty Re: Prehrana

Objavlja  Alojzij Pon 06 Jun 2011, 07:23

urshikka je napisal/a:pozdravljeni! Nekje sem zasledila da se pticam lahko ponudi kalčke pa zanima ali zebricam lahko tudi ponudimo kalčke ali je to samo za papige?
Za vse ptice so odlična dopolnina prehrana kalčki različnih semen.
Svojim cebricam lahko daješ kaleča semena, ki jih vsakodevno uprapljaš za njihovo prehrano.
Kalčki se hitro skisajo in splesnijo, zato ti priporočam , da kališ bar v klasu. V tem primeru je manj
možnosti , da se tako pripravljena hrana pokvari. nasmeh
Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

Prehrana Empty Re: Prehrana

Objavlja  urshikka Pon 06 Jun 2011, 07:32

Super sama sicer še nimam nobene ptice ampak razmisljam o tem da bi imala kakšno in zebrice se mi zdijo primerne za začetnico kot sem jaz. Zato sem se tudi odločila malce pozanimati o njih. Semena pa sicer že kalim za puščavska skakača ki jih naravnost obožujeta. kul
urshikka
urshikka
Član
Član

Število prispevkov : 71
Datum registracije : 31/05/2011
Starost : 32

Nazaj na vrh Go down

Prehrana Empty Re: Prehrana

Objavlja  nika Pon 06 Jun 2011, 21:08

Samo eno opozorilo glede zebric, ki ga nisem nikjer zasledila, ko sem se odločala za njihov nakup.

Vedno in povsod jih hvalijo kot živahne in prikupne, kar tudi so, nikjer pa ne napišejo, da so tudi nekoliko nemarni ptički. Svoje potrebe opravljajo kar med letom in znajo z iztrebki ponečediti okolico kletke na razdalji več kot pol metra. Če so spuščeni lahko pristanejo iztrebki tudi na stenah in pohištvu. Mene to občasno moti, ni pa zadeva vedno enaka, enkrat so tozadevno bolj nemarni, drugič manj.
nika
nika
Član
Član

Število prispevkov : 175
Datum registracije : 12/05/2009

Nazaj na vrh Go down

Prehrana Empty Re: Prehrana

Objavlja  Aleksander85 Pon 06 Jun 2011, 21:31

Sam jih imam ravno tako in ni bistvene razlike med njimi in drugimi eksoti..Je pa res,da ravno spuščene po stanovanju ni za imeti,ker ptica opravlja potrebo zelo pogosto.
Priporočam,če so ti všeč da jih nabaviš,ker znajo biti zelo zanimive in pa tudi z razmnoževanjem ne bo velikih težav in bo že kmalu pestro..Seveda pa si obvezno nabavi par.
Dobi se tudi kar nekaj mutacij..Sam imam namen nabavit še takšne z črnimi ožigi,ki so res zelo lepe in posebne.

LP
Aleksander85
Aleksander85
Član
Član

Število prispevkov : 50
Datum registracije : 09/03/2011
Starost : 38

Nazaj na vrh Go down

Prehrana Empty Re: Prehrana

Objavlja  jupiter2 Sre 08 Jun 2011, 02:49

nika je napisal/a:Samo eno opozorilo glede zebric, ki ga nisem nikjer zasledila, ko sem se odločala za njihov nakup.

Vedno in povsod jih hvalijo kot živahne in prikupne, kar tudi so, nikjer pa ne napišejo, da so tudi nekoliko nemarni ptički. Svoje potrebe opravljajo kar med letom in znajo z iztrebki ponečediti okolico kletke na razdalji več kot pol metra. Če so spuščeni lahko pristanejo iztrebki tudi na stenah in pohištvu. Mene to občasno moti, ni pa zadeva vedno enaka, enkrat so tozadevno bolj nemarni, drugič manj.

Mogoče se bo čudno slišalo, vendar imam jaz kletko 3/4 ovite v prozorno folijo oz. folijo za živila. To prakticiram že več mesecev in moram povedati, da se stvar obnese. Na tleh ni več iztrebkov, ker jih zadrži folija. Še posebej prav pride sedaj, ko doma čuvam nečaka. Kaj bi šele potem bilo... Je pa res grozno za videti, ko se kaj kar pocedi...

Sprobajte in videli boste, da se obnese! Pa tudi prav pride, ker semena,luščine in perje ne leti ven iz kletke.
jupiter2
jupiter2
Član
Član

Število prispevkov : 170
Datum registracije : 04/05/2009
Starost : 36

Nazaj na vrh Go down

Prehrana Empty Re: Prehrana

Objavlja  urshikka Sre 08 Jun 2011, 06:51

Potem je verjetno najbolje imeti zaprto kletko ali pa voljero.
urshikka
urshikka
Član
Član

Število prispevkov : 71
Datum registracije : 31/05/2011
Starost : 32

Nazaj na vrh Go down

Prehrana Empty Re: Prehrana

Objavlja  nika Sre 08 Jun 2011, 22:32

Tudi sama sem razmišljala, da bi kletko ovila s folijo, pa se nisem upala. Bala sem se, da bosta začela kljuvati folijo. Ni vedno enako grdo, včasih ni nič ponečedeno, drugič je precej. Malo zoprno je, če stopiš na nepričakovan iztrebek in ga razneseš okoli.

Je pa vseeno razlika med kanarčki in zebricami, kanarčka opravljata svoje potrebe lepo sede na palčki, ne pa med letom. Ko so spuščeni pa ni razlike, takrat vsi štirje veselo kakajo, kjer se jim zazdi. Pa tudi v tem primeru ni vedno enako, včasih ni nobenega iztrebka, drugič pa toliko, kot da bi imela celo jato ptičev. S takimi stvarmi se je pač treba sprijazniti.
nika
nika
Član
Član

Število prispevkov : 175
Datum registracije : 12/05/2009

Nazaj na vrh Go down

Prehrana Empty Re: Prehrana

Objavlja  jupiter2 Čet 09 Jun 2011, 00:23

Moje zebrice folije ne kljuvajo oz. trgajo. Verjetno je ne vidijo, saj imajo s palčke dostop do nje.
jupiter2
jupiter2
Član
Član

Število prispevkov : 170
Datum registracije : 04/05/2009
Starost : 36

Nazaj na vrh Go down

Prehrana Empty Re: Prehrana

Objavlja  LIŠČEK01 Ned 03 Apr 2016, 00:50

Lahko zebricam ponudim mlade smrekove vršičke?
LIŠČEK01
LIŠČEK01
Član
Član

Število prispevkov : 71
Datum registracije : 12/09/2012
Starost : 27

Nazaj na vrh Go down

Prehrana Empty Re: Prehrana

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu