PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

kateri les ?

2 posters

Go down

kateri les ? Empty kateri les ?

Objavlja  Branko Čet 07 Jun 2012, 22:37

Živjo jaz sem se lotil kompletne stvari malo bolj naravno in sem vsa igrala in prečke naredil sam iz lesa in nepredelane vrvi. Mislim da sem tu nekje bral na forumu da je les od jabolke ok če ga seveda prej posušimo in če ni šprican (obral sem veje iz mojega drevesa, ki nikoli ni bilo špricano veje spral in v pečici sušil) tako sem naredil lojtrice, plezala, za kljuncek brusit, prečke... Nakar na nekem angleškem forumu berem da je jabolko toxično za skobčevke! Sedaj nevem več kaj vrjeti, pa bi prosil koga, ki se DALJ časa z tem ukvarja da mi pove kaj smem uporabiti. Hvala
Branko
Branko
Novi član
Novi član

Število prispevkov : 7
Datum registracije : 05/06/2012
Starost : 38

Nazaj na vrh Go down

kateri les ? Empty Re: kateri les ?

Objavlja  Alojzij Čet 07 Jun 2012, 23:15

Forumi so polni napačnih informacij, pol informacij, napačnega tolmačenja in neznanja. Začetnika ali mladega človeka to zmede, saj ne ve kaj drži in kaj ne. jokanje
Vse papige imajo značilen kljun in prste nog, dva naprej dva nazaj. Ta značilnost jim je izvrstno prilagojena in namenjena za plezanje po drevesih z oprijemanjem s kljunom.
Kljun izvrstno uporabljajo tudi za grizenje vej, ki so tudi sestavni del pravilne in dobre prebave. Ostale ptice v ta namen po potrebi uživajo droben pesek in zemljo z rudninami.
S temi dodatki si ptice v mlinčku pomagajo mehčati zrnje. Te balastne snovi pomagajo tudi pri odstranjevanju nezaželjenih snovi iz telesa.
Iz tega stališča je zato papigam les bolj pomemben kot ostalim pticam.
Za izdelavo igral, ki jih omenjaš, je olupjen les jabolka čisto primeren. Dobra je tudi vrba in breza. Primerni so takorekoč vsi lesni deli dreves na katerih rastejo užini plodovi. Veje sadnega drevja so še bolj primerne, ker so mehke in priročne. Veje trših dreves ( bukev, hrast, gaber) so boljše za velike papige, ki jih s svojim močnim kljunom težje popolnoma zgrizejo. nasmeh
Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

kateri les ? Empty Re: kateri les ?

Objavlja  Branko Čet 07 Jun 2012, 23:21

ali je nujno da je les olupljen?
Branko
Branko
Novi član
Novi član

Število prispevkov : 7
Datum registracije : 05/06/2012
Starost : 38

Nazaj na vrh Go down

kateri les ? Empty Re: kateri les ?

Objavlja  Alojzij Pet 08 Jun 2012, 00:21

Branko je napisal/a:ali je nujno da je les olupljen?
Hvala, za vprašanje!! Ni nujno, da les olupiš! klicaj
Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

kateri les ? Empty Re: kateri les ?

Objavlja  Branko Pet 08 Jun 2012, 00:32

No potem mi nebo potrebno vsega ponovno delati nasmeh saj mi je kar nekaj časa vzelo vse skupaj. Zahvaljujem se vam za tako hiter odziv na moja začetniška vprašanja. Večino informacij pobiram iz spletne strani "budgieplace", ki se mi zdi dokaj primerna. Raje pa še vprašam koga z izkušnjami pri nas, saj se veliko informacij kot ste rekli ne ujema.
Branko
Branko
Novi član
Novi član

Število prispevkov : 7
Datum registracije : 05/06/2012
Starost : 38

Nazaj na vrh Go down

kateri les ? Empty Re: kateri les ?

Objavlja  Gost Pet 08 Jun 2012, 00:44

Če bos les olupil si podo živali težko prusile kremplje, zato si jih na lubju bolše brusijo! lol!
avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

kateri les ? Empty Re: kateri les ?

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh


 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu