PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

mreža za voliero

3 posters

Go down

mreža za voliero Empty mreža za voliero

Objavlja  Gost Čet 21 Jun 2012, 17:33

Pozdravljeni!

A mi lahko kdo pove kolikšna debelina mreže bi bila primerna za zunanjo voliero ? Imam namreč eno rolo pocinkane mreže z debelino žic samo 0,65mm, pa me zanima če bi se lahko obnesla vsaj kot notranja, in da dam po zunanji strani debelejšo? npr. 1mm? Za ptičke se mi zdi tudi ta tanka dovolj močna, ampak se bojim zunanjih faktorjev...

hvala za odgovore Nimfa
avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

mreža za voliero Empty Mreža za voljero

Objavlja  Joško Čet 21 Jun 2012, 23:00

Poglej ta video pa boš opazila, da je voljero možno zgraditi tudi iz kovinske mreže, ki ni kvadrataste oblike. Vsekakor mora biti (mreža) dovolj močna, da je ne poškodujejo mačka, pes ali človeška (nebodigatreba) roka. Pri klasični kvadratasti mreži morajo biti kvadrati veliki 1x1 cm ali največ 1,5x 1,5 cm.

O voljerah se je pisalo tudi na tem forumu, sicer je o njih veliko najti na spletu. Ta je o tej tematiki tako rekoč neizčrpen vir.

Joško
Joško
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 421
Datum registracije : 18/09/2010
Starost : 74

Nazaj na vrh Go down

mreža za voliero Empty mreža za volijero

Objavlja  Gost Čet 21 Jun 2012, 23:27

Ja Joško, hvala za zanimiv posnetek, je dobra fora.... samo se tudi slučajno ne vklopi v moj ambient, jaz imam celo volijero iz lesa - tramov in desk in mi take gartre ne pašejo...
pa sem jih gledala, tiste ki so za polnit s kamni, da delaš z njimi škarpe in podobno... ampak res na moj projekt in okolico gre lepo samo mreža, pa še ta čim bolj neupadljiva..
Zanima me samo kakšne debeline mrež uporabljate za ven, ne velikost okenc, samo debelina žice...
avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

mreža za voliero Empty Mreža za volijero

Objavlja  Joško Pet 22 Jun 2012, 02:58

Debelina žice je vsekakor pomembna, vendar ni odločilna. Pomembna so "očesca" mreže, da v voljero ne bodo prišli nepovabljeni gosti, kot so rovke, podgane in druge vrste živali, ki jim teknejo ptiči in njihova jajca. Če boš hotela ptiče zaščititi pred mačkami, psi in nenazadnje pred otroci, ki hočejo priti vanjo zgolj iz radovednosti, boš namestila žico s premerom enega ali več milimetrov, sicer bo pravšnji že omenjen premer. Znano je, da se izkušeni gojitelji razlikujejo od neizkušenih samo po podrobnostih, ki pa so odločilne...
Joško
Joško
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 421
Datum registracije : 18/09/2010
Starost : 74

Nazaj na vrh Go down

mreža za voliero Empty mreža za volijero

Objavlja  Gost Pet 22 Jun 2012, 03:08

Se popolnoma strinjam Joško, zato pa tudi take podrobnosti sprašujem izkušenejše ... drugače bi že naredila po svoje in čakala kaj bi pokazale "moje" izkušnje..
zelo vesel
avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

mreža za voliero Empty Re: mreža za voliero

Objavlja  Alojzij Pet 22 Jun 2012, 07:14

metka26 je napisal/a:Pozdravljeni!

A mi lahko kdo pove kolikšna debelina mreže bi bila primerna za zunanjo voliero ? Imam namreč eno rolo pocinkane mreže z debelino žic samo 0,65mm, pa me zanima če bi se lahko obnesla vsaj kot notranja, in da dam po zunanji strani debelejšo? npr. 1mm? Za ptičke se mi zdi tudi ta tanka dovolj močna, ampak se bojim zunanjih faktorjev...

hvala za odgovore Nimfa
Žica,oz. mreža, ki jo omenjaš je za ptice že dovolj debela. Za varnostno mrežo priporočam mrežo, ki se imenuje "svetlo vlečena", debeline 2 do 4 mm. Tako mrežo imam nameščeno na voljeri že dvajset let, prepleskano samo na začetku in nič ne rjavi. Prenesla je tudi vse negativne zunanje obiskovalce, vključno s kuno. nasmeh

http://www.mreze-frlic.si/
Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

mreža za voliero Empty Re: mreža za voliero

Objavlja  malialex Čet 18 Apr 2013, 06:47

Pozdravljeni!

Imam par patagonskih papig. Zunaj preurejam pesjak in v njem nameravam narediti večje kletke za male aleksandre, penante in že prej omenjen par patagoncev.

Uporabil bi pocinkano mrežo (okence 1,3 mm x 1,3 mm) debeljine 1 mmm.

Zanimajo me izkušnje rejcev oz. poznavalcev, ali je debeljina mreže pravšnja za patagonsko papigo ali je mogoče pretanka. Videl sem namreč, da je par velikih aleksandrov uničil mrežo debeljine 0,8 mm.

Hvala za odgovore![i]
malialex
malialex
Član
Član

Število prispevkov : 26
Datum registracije : 09/04/2011
Starost : 58

Nazaj na vrh Go down

mreža za voliero Empty Re: mreža za voliero

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh


 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu