PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dilema?

4 posters

Go down

Dilema? Empty Dilema?

Objavlja  urshikka Pon 25 Jun 2012, 01:45

Živjo na našem dvorišču opažam ptico, ki poje kot kanarček je rumene barve z zeleno rjavimi lisami, nekako je podobna kanarčku ampak se druži z vrabci. Ubistvu dvori samičkam. Je možno da sem kaj zamešala ali pa je pobegli kanarček? In če je kanarček kaj naj storim.
urshikka
urshikka
Član
Član

Število prispevkov : 71
Datum registracije : 31/05/2011
Starost : 32

Nazaj na vrh Go down

Dilema? Empty Re: Dilema?

Objavlja  Alojzij Pon 25 Jun 2012, 02:07

Nič nisi zamešala, le dobro opazuješ, kar je pohvalno. Čisto mogoče je, da je omenjena ptica grilček (Serinus serinus). Podoben je kanarčku, le nekoliko manjši. Možno je tudi, da si videla pobeglega kanarčka. Tudi če je kanarček ga bo težko ujeti. Poskusi narediti slikico, če ugotoviš, da ni grilček iz s spodnje slike. nasmeh

Dilema? U89584-154853_gril-ek-img_1202-22_show

Dilema? Serinus_serinus_10203
Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

Dilema? Empty Re: Dilema?

Objavlja  urshikka Pon 25 Jun 2012, 02:51

Zelo je podoben spodnjemu le da je imel bolj rumena krila. Na stavila sem nekaj semen in če bodo prišli vrabci bo verjetno tudi tale skrivnosten ptiček pa bom poskusila poslikati nasmeh
urshikka
urshikka
Član
Član

Število prispevkov : 71
Datum registracije : 31/05/2011
Starost : 32

Nazaj na vrh Go down

Dilema? Empty Re: Dilema?

Objavlja  Alojzij Pon 25 Jun 2012, 04:03

Izrazita rumena krila ima zelenec (Chloris choloris).Njegova velikost je primerljiva z vrabcem ali kanarčkom, le glava in kljun sta krepkejša.

Dilema? 04-zelenec
Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

Dilema? Empty Re: Dilema?

Objavlja  urshikka Pon 25 Jun 2012, 04:49

Ja mislim da je bil zelenec saj se izrazito vidijo rumena pramena na krilih ko zleti
urshikka
urshikka
Član
Član

Število prispevkov : 71
Datum registracije : 31/05/2011
Starost : 32

Nazaj na vrh Go down

Dilema? Empty Re: Dilema?

Objavlja  Joško Tor 26 Jun 2012, 21:32

Na spodnji fotografiji je samec zelenca (chloris chloris). Samica je podobna domačemu vrabcu, zato ju pogosto zamenjamo. Prebiva v logih, parkih in sadovnjakih. Gnezdi v živih mejah in na sadnem drevju. Gnezdo je skodeličasto, s sorazmerno več mahu kot pri drugih ščinkavcih. Jajca so modrikasta z rjavimi lisami v vencu na topem koncu. Prehranjuje se s semeni plevel in kulturnih rastlin. Najlažje ga bomo opazovali pozimi ob krmilnici. V strokovni literaturi ima status klateža.

Dilema? Carduelis-chloris-3084
Joško
Joško
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 421
Datum registracije : 18/09/2010
Starost : 74

Nazaj na vrh Go down

Dilema? Empty Re: Dilema?

Objavlja  urshikka Čet 28 Jun 2012, 01:49

Na našem vrtu opažam parček zelencev in ugotovila sem da gnezdijo v naši gliciniji, v gnezdu ki so ga spomladi zgradili vrabci nasmeh
Dilema? Kopija-od-gnezdo

Ubistvu gnezda nisem našla jaz ampak naš pes, ki ima velik talent za plezanje in tako so spomladanski vrabci so vsi razen enega končali v pasjem želodcu, upam da z zelencev nebo doletela ta smola. Sicer pazim da pes ne pleza po gliciniji ampak ga nemorem 24ur na dan imeti pod kontrolo. jokanje


urshikka
urshikka
Član
Član

Število prispevkov : 71
Datum registracije : 31/05/2011
Starost : 32

Nazaj na vrh Go down

Dilema? Empty Re: Dilema?

Objavlja  doberman Čet 28 Jun 2012, 02:32

Ptički so že veliki in bodo čez nekaj časa že poleteli.
Svetujem ti, da se jim ne prebližuješ preveč kajti kar kmalu bodo dost veliki in razviti, da bodo skočili iz gnezda če se jim bo kej preveč prebližalo (ponavadi lahko letijo le par metrov in so potem lahka tarča).
doberman
doberman
Član
Član

Število prispevkov : 289
Datum registracije : 04/12/2011
Starost : 28

Nazaj na vrh Go down

Dilema? Empty Re: Dilema?

Objavlja  urshikka Čet 28 Jun 2012, 03:37

Saj to je problem jaz sem vsej družini povedala naj se ne zadržujejo okoli drevesa vendar pes ve kje so in skoz skače in pleza gor in če bo kakšnega splašil je po njem.
urshikka
urshikka
Član
Član

Število prispevkov : 71
Datum registracije : 31/05/2011
Starost : 32

Nazaj na vrh Go down

Dilema? Empty Re: Dilema?

Objavlja  urshikka Pon 02 Jul 2012, 09:57

Ptički so že zapustili gnezdo in noben ni bil pojeden nasmeh sedaj sem odstranila gnezdo, ker glicinija ni primerna za gnezdenje ptic.
urshikka
urshikka
Član
Član

Število prispevkov : 71
Datum registracije : 31/05/2011
Starost : 32

Nazaj na vrh Go down

Dilema? Empty Re: Dilema?

Objavlja  doberman Pon 02 Jul 2012, 20:41

Super mižikanje
doberman
doberman
Član
Član

Število prispevkov : 289
Datum registracije : 04/12/2011
Starost : 28

Nazaj na vrh Go down

Dilema? Empty Re: Dilema?

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh


 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu