PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Skobčevka

3 posters

Go down

Skobčevka Empty Skobčevka

Objavlja  doberman Pet 06 Jul 2012, 10:07

Ali je še čas, da bi skobčevke imele mladičke?
Namreč prestavil sem parček v kletko s hiško in parček se skos kljunčka hrani samček samičko včasih.
Oba sta stara več kot leto.
Samček je modrobele barve samička pa modrovijolične z rumeno glavo.
doberman
doberman
Član
Član

Število prispevkov : 289
Datum registracije : 04/12/2011
Starost : 28

Nazaj na vrh Go down

Skobčevka Empty Re: Skobčevka

Objavlja  rado7rado Sob 07 Jul 2012, 10:23

Pri meni dokler sem imel skobčevke so mi valile čez celo leto tudi pozimi.
rado7rado
rado7rado
Član
Član

Število prispevkov : 100
Datum registracije : 17/12/2009

Nazaj na vrh Go down

Skobčevka Empty Re: Skobčevka

Objavlja  doberman Sob 07 Jul 2012, 11:02

Mam 2 para v keltki visoki en meter ter široko 50-60 valjaste oblike v kateri je ena hiška notri pa sem dal malo žagovine saj škatla nima jamice za jajčka.
doberman
doberman
Član
Član

Število prispevkov : 289
Datum registracije : 04/12/2011
Starost : 28

Nazaj na vrh Go down

Skobčevka Empty Re: Skobčevka

Objavlja  doberman Sre 11 Jul 2012, 10:36

Danes se mi je paril en par skobčevk samček je skočil na samičko iN se drgnil samo ali je bila paritev uspešna pa nwm
Druge skobčevke pa mi tudi hodijo v hiške od zebric in mečejo vejice ven kaj to pomeni da jih morem dat posebej in zraven hiško?
Imam tudi 2 para KJER JE SAMČEK IZ ENEGA PARA STAR VEČ KOT LETO SAMIČKA PA 6 MESECEV.
In pa drugi par kjer je samička stara več kot leto in samček okoli 6 mesecev
Ali obema namestim hiško ali so premladi?
doberman
doberman
Član
Član

Število prispevkov : 289
Datum registracije : 04/12/2011
Starost : 28

Nazaj na vrh Go down

Skobčevka Empty Re: Skobčevka

Objavlja  Boba Sre 11 Jul 2012, 20:00

Če prav razumem, imaš več parov skobčevk in 1 valilnico? No, to zna biti težava, saj se samičke lahko pošteno sklofajo za gnezdo. Zato jim vedno nastavimo več valilnic, kot je parov. Fino bi bilo tudi, da so valilnice pritrjene z zunanje strani kletke, da ne zasedajo prostora. Ravno zaradi pomanjkanja valilnic hodijo druge skobčevke v hiške zebric. Skobčevke v gnezdu ne potrebujejo posebnega nastilja, zato mečejo ven vejice.

Kar pa se tiče starosti, sta OBA para premlada. Idealna starost za starševstvo je za samce 1 leto, za samičke pa celo 1 leto in pol, čeprav sicer spolno dozorijo prej. To je tako kot najstniški starši - otroka lahko naredijo, vzgoja in vzdrževanje pa v najboljšem primeru šepata.

Že veš, komu boš oddal vse te mladičke?
Boba
Boba
Član
Član

Število prispevkov : 158
Datum registracije : 15/01/2012
Starost : 44

Nazaj na vrh Go down

Skobčevka Empty Re: Skobčevka

Objavlja  doberman Čet 12 Jul 2012, 01:03

Če bodo mladički kar upam da bodo jih lahko potalam komur hočem saj je tule veliko ljudi ki bi imeli pernatnega prijateljčka (v našmu kraju mislim)
Em ja če bodo mladički jih nemislim dati stran ampak bomo zagradili lopo pod katero so velikost lope je višina čez 2m dolžina 4m in pa širina 2m in še malo tako da če bodo mladički bom vse ptice spustil potem v to lopo.
doberman
doberman
Član
Član

Število prispevkov : 289
Datum registracije : 04/12/2011
Starost : 28

Nazaj na vrh Go down

Skobčevka Empty Re: Skobčevka

Objavlja  Boba Čet 12 Jul 2012, 01:41

Heh, seveda lahko potalaš, komur hočeš... Sprašujem zato, ker npr. za štiri od mojih petih ptičev ni bilo primerno poskrbljeno, so bili zavrženi ali pa nezaželeni, dokler niso prišli k meni.

Skobčevka 2 Skobčevka4 Skobčevka 3 Skobčevka Skobčevka 3
Boba
Boba
Član
Član

Število prispevkov : 158
Datum registracije : 15/01/2012
Starost : 44

Nazaj na vrh Go down

Skobčevka Empty Re: Skobčevka

Objavlja  doberman Čet 12 Jul 2012, 02:59

Ja saj marsikdo si kupi skobčevko ki ej poceni pol ap vidi da more kupovat hrano pa menjavat pa da tud mal perja leti pa je treba popucat pa se navlčajo.
Pri meni ni tako.
In tudi če bo res kdaj tolk ptičkov da jih bo treba bek dat bo kandidat za ptičko mogo bit kr fajni.
doberman
doberman
Član
Član

Število prispevkov : 289
Datum registracije : 04/12/2011
Starost : 28

Nazaj na vrh Go down

Skobčevka Empty Re: Skobčevka

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu