PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Puljenje perja do krvi

2 posters

Go down

Puljenje perja do krvi Empty Puljenje perja do krvi

Objavlja  koprcanka Čet 02 Avg 2012, 20:40

Lep petkov pozdrav vsem ljubiteljem ptičev nasmeh

Doma imam dve samički kanarčka (obe sta stari eno leto in doma izvaljene). Pred časom si je nekaj dni zapored na predelu pri vratu pulila perje, en dan celo do krvi, nato je bilo boljše (zato takrat nisem pomislila na parazite, ker se je puljenje nehalo). Sedaj se stanje ponavlja in sicer neprestano se ukvarja s perjem v predelu nogic in že dva dni zapored opažam kri na tistem predelu, ki pa se opazi tudi na eni izmed nogic - posledično tudi na palčki. Zanima me, ali je tako ekstremno puljenje samo posledica parazitov ali se lahko to pojavi tudi pri redni menjavi perja??
Ali obstaja kak sprej za to? (en veterinar mi je rekel, da ne obstaja sprej za ptiče, ampak samo za pse in mačke, ki ga nekateri uporabljajo tudi za ptiče in da bi ptička mogla pripeljat k njemu, da ga vidi, s tem da lahko počakam nekaj dni in če se stanje ne izboljša, ga pripeljem - naj povem še to, da je ta ista ptička ravno "prebolela" drisko in mi je zato svetoval, naj počakam nekaj dni, ker sem ji pričela dajat vitamine in se bo lahko izboljšalo že zaradi tega...).

No, ima kdo podobne izkušnje? nasmeh

Skrbi me predvsem zato, ker me za vikend ne bo in bi rada storila DANES kaj, če bi to bilo potrebno!

Lp
koprcanka
koprcanka
Član
Član

Število prispevkov : 15
Datum registracije : 02/08/2012
Starost : 43

Nazaj na vrh Go down

Puljenje perja do krvi Empty Re: Puljenje perja do krvi

Objavlja  Happybirds Čet 02 Avg 2012, 21:38

Tukajle imaš nekaj zelo zanimivih podatkov za kanarčke http://www.aaawebmaster.com/canary/disease.htm in stran ravno tako omenja spreje, ki so namenjeni celo zdravljenju živine. Najboljše, da danes pokličeš na Veterinarsko fakulteto-ambulanto za ptice,kunce,glodalce,plazilce in ti bodo po telefonu pravilno svetovali-telefon: 01 4779 251 od ponedeljka do petka od 8:00 do 12: 00 in od 17:00 do 19:00
Happybirds
Happybirds
Član
Član

Število prispevkov : 29
Datum registracije : 31/05/2010

Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh


 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu