PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Darinka5

2 posters

Go down

Darinka5 Empty Darinka5

Objavlja  darinka5 Čet 13 Sep 2012, 11:17

Lep pozdrav prijatelji ptic!plenilci
Končno sem dočkala male kanarčke,krasni so in dva že poizkušata peti,krasno.
G.Alojzij zgodilo se je točno tako kot ste povedali v začetku maja,namreč,da s
so bili malo hitri smejanje
Rada pa bi tudi izve dela več o preletalnicah,kako bi jih bilo za naše bolj hladnoediti
podnebje treba urediti in seveda zaščititi ptice pred plenilci.
Kako bi bilo to primerno za kanarčke? Kanarček vprašaj
darinka5
darinka5
Član
Član

Število prispevkov : 15
Datum registracije : 17/11/2011
Starost : 68

Nazaj na vrh Go down

Darinka5 Empty Re: Darinka5

Objavlja  Alojzij Pet 14 Sep 2012, 03:05

O preletalnicah je bilo že veliko povedanega. Dobre in varne zunanje preletalnice za malo denarja ni. Upoštevati je potrebno zaščito pred mrazom, vročino, prepihom...Zaščito z dvojno mrežo, različne gostote okenc, pred ujedami in mucami. Izvedaba poda-temelja iz materijala, ki ga ne spodkplje lisica ali kuna...

Iz uvoda bi povzel , da se za kanarčke bolj splača poizkati prostor v hladnejših svetlih prostorih hiše, kjer jih namestimo v kletke. V hladnem vremenu se ptice ne počutijo dobro in so tudi neaktivne, zato jim pozimi voljera ne koristi kaj veliko.ideja

Za manjše ptice zadostujejo tudi kletke podobno urejene , kot ga kaže video.











Nazadnje urejal/a Alojzij Sob 15 Sep 2012, 20:11; skupaj popravljeno 1 krat
Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

Darinka5 Empty Darinka5

Objavlja  darinka5 Sob 15 Sep 2012, 10:27

Pozdravljeni!
Hvala za opombe,saj sem približno tudi sama razmišljala o vsem tem.
Pravzaprav o preletanici razmišljam od pomladi do jeseni.
Nasveti in izkušnje pa so sploh dobrodošli če so iz naših koncev.
Saj nekateri trdijo,da imajo kanarčke celo leto zunaj.
Sama jih imam v kletkah in v ogrevanih prostorih.
Rada pa bi jih imela od pomladi do jeseni zunaj,da bi imeli več prostora za letenje.
nasmeh lep pozdrav!

darinka5
darinka5
Član
Član

Število prispevkov : 15
Datum registracije : 17/11/2011
Starost : 68

Nazaj na vrh Go down

Darinka5 Empty Re: Darinka5

Objavlja  Gost Sob 15 Sep 2012, 18:48

Ga. Darinka!

Pred časom sem bila tudi sama v takšni situaciji, da sem svojim kanarčkom hotela omogočiti boljše življenske pogoje, kot so jih imeli v kletki v dnevni sobi, in nisem ravno sledila nasvetom izkušenih, ki so mi svetovali naj raje naredim preletalnico v kletnih prostorih, če jo že hočem imet. In sem lepo po svoje naredila voljero zunaj, nisem hotela, da je nekje pri kraju v senčki, da ne bo jeseni preveč vlage, in sem že s tem zamočila, ker je to pomenilo pa neposredno sonce in burjo brez naravnega zavetja. Potem smo tudi celotno streho prekrili, da so ptički lahko imeli senco čez poletje, vendar se res še vedno ni obneslo,saj je bilo letos, vsaj pri nas, katastrofalno vreme, najprej sam dež, potem pa huda do 40C vročina, vmes pa več neviht z močno burjo in temperaturna razlika tudi po 15C in več...kar vsekakor ni dobro za kanarčke. Tako, da sem z mojimi dobrimi nameni naredila le škodo in zgubo. In izguba je bila tako velika, da gotovo tega , ne bom še 1x ponovila. Čeprav kanarčkov nisem kar preselila v voljero, in sem jih postopno navajala na spremembe, tako da sem najprej vsak dan za par ur postavila kletko v atrij, v senčko, in jih šele na to preselila, se enostavno ni obneslo. Ko je začela nevihta, sem bila v službi in nisem imela možnosti pridivjat domov, jih polovit in nest na toplo, sami se pa tudi niso kaj preveč znašli, saj so bili kljub temu, da je bila voljera s treh strani zaprta, pokrita, in v njej dovolj velik box, kamor bi se lahko skrili, vsi premraženi in prestrašeni. Tako da sem jih morala potem še skoraj cel teden gret pod lučko, pa še tako nisem rešila vseh. Zato sem se odločila, da kanarčki ostanejo kar v hiši, saj jim veliko bolj koristita konstantna temperatura in mirno okolje, kot pa velik prostor, in bom voljere uporabila za bolj trpežne vrste.
To je samo moja (slaba) izkušnja in mnenje, več okrog občutljivosti kanarčkov pa prosim, če pove kdo ki ima drugačne oz več izkušenj. nasmeh
avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

Darinka5 Empty Re: Darinka5

Objavlja  Gost Ned 16 Sep 2012, 18:04

Ja res je ga. Darinka, živali prav čutijo razpoloženje nas skrbnikov, sploh tiste, ki jih imamo v hiši... dobro in slabo, pri meni je pa najbolj tipično, kadar me mulci razjezijo in zakričim na njih, takrat vsi ptički potegnejo za mano, in vse vrešči, sploh papige mislijo da morajo potem še nevem koliko časa vreščat.., ha ha nerodno

Pa še en dobro namerni nasvet, ko smo že ravno na vezi. pa upam da me ni zamerite mižikanje
Ko odgovarjate, oz klepetate naprej na eno temo, je veliko lažje, če preden začnete pisat, kliknete na zavihek "odgovori", ki je na vrhu in na dnu teme, ker se tako pogovor nadaljuje, drugače se pa vsakič odpre nova tema, in je škoda, ker potem ni več pregledno in lahko kakšen odgovor tudi spregledamo nasmeh
avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

Darinka5 Empty kanarčki5

Objavlja  darinka5 Pon 17 Sep 2012, 00:58

G.Metka 26 lep pozdrav!
Ma taka je ta stvar nerodnost se me drži že celo življenje,tako prosim, da se mojim
napakam nikar ne jezite,ker pa me tudi zdravje malo zzzzafrkava ,mi prosim spreglejte,
če uidem izven. Nisem pa nič jezna na opozorila sama pa tudi ne iščem glih dlako v jajcu.

Ljudje pač imamo napake in dokler jih lahko popravjamo še kar gre,kajne? nerodno nerodno

darinka5
darinka5
Član
Član

Število prispevkov : 15
Datum registracije : 17/11/2011
Starost : 68

Nazaj na vrh Go down

Darinka5 Empty Re: Darinka5

Objavlja  Gost Pon 17 Sep 2012, 01:20

Ga Darinka!

Nič se ne jezim, in niti dlake v jajcu ne iščem, daleč od tega, samo dobronamerno sem vam povedala, ker je tako, da če v isti temi odgovorite nazaj, potem vsi ki smo "vpleteni" v ta pogovor dobimo obvestilo, da ste še nekaj povedali na to temo in lahko to takoj pogledamo. To pa je predvsem bolj praktično, ker če za isto stvar odprete novo temo, je pa škoda, ker se lahko zgodi da ta prispevek spregledamo, saj nas sistem ne bo na to opozoril.

Nerodna pa res niste, saj ste že v prvem naslednjem prispevku pokazala da ste se hitro znašla kul

Lep pozdrav, pa brez zamere nasmeh
avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

Darinka5 Empty Re: Darinka5

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu