PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

alergija na ptice

3 posters

Go down

alergija na ptice Empty alergija na ptice

Objavlja  Gost Sob 06 Okt 2012, 21:35

Pozdravljeni!

Brskam po bolhi pa ostalih oglasnikih, prebiram oglase, in ne morem verjet koliko ljudi je v zadnjih časih alergičnih na ptice in druge živali.. Pa me zanima kakšno mnenje imate o tem ostali člani foruma in gojitelji.
Moje mnenje je, da je ta "alergija" postala že tipski oz tradicionalen izgovor za ljudi, poleg pomanjkanja prostora ( ki je še bolj beden saj ena ptičja kletka ne zavzame nič več prostora, kot ena srednje velika sobna rastlina), ki bi se radi rešili svojih obveznosti do živali. Močno dvomim, da je vsaj 15% teh prodajalcev in dariteljev sploh opravilo alergijski test, še manj pa verjamem, da bi jim test pokazal pozitivno ravno na ptice..

Lahko se ta moj komentar zdi komu prav mimo, in da je vse skupaj prav ena brez vezna malenkost, in si misli, da spet nekaj pišem samo da pišem, ampak ni! Mene to zelo moti, zakaj je treba zavajat začetnike in potencialne ljubitelje živali s takšnimi bednimi forami kot je alergija. Pri tem imam v mislih predvsem mlade, ki niso ljubezni do živali podedovali po svojih starših, ampak so jo sami začutili.. zakaj v tem času, ko se borimo, da bi naša mladina imela dovolj pozitivnih aktivnosti, da bi znala začutiti in prevzeti nase eno odgovornost, ne bi tega spodbujali, ampak kar mirno gledamo te lažne informacije jokanje Potem se pa zgodi, da mladi, ki imajo željo, voljo in bi lahko bili dobri skrbniki naletijo na negativni odziv svojih staršev, ki jim rečejo: "samo tega ne, ker je toliko alergij, najdi si kaj drugega.." Tudi sama sem že bila priča takšnim strokovnim komentarjem nekaterih staršev.

Vem, da s tem prispevkom ne bom rešila nič, vendar pa na moj večni optimizem, upam da bo to prebral tudi kdo, ki ima predsodke oz zadržke pred nakupom ptička, ali katere koli druge živalice... pa tudi tisti, ki jo že imate in ste ugotovili, da to ni za vas, ali da pač tega ne zmorete, ker živali nimajo off-on gumba. Nobena katastrofa ni, če ne zmorete, ampak povejte po pravici, nihče vam ne bo zameril, saj se vsak lahko kdaj prenagli ali kako drugače zafrkne.. in nič ni slabega in vredno obsojanja, če objavite oglas za takšno živalico, saj s tem pokažete, da vam ni vseeno zanjo in si želite, da dobi novega (boljšega) skrbnika, in zaradi tega res ni treba strašiti z alergijami vse povprek! Ali pa si izmislite vsaj malo bolj izvirne izgovore zavijanje z očmi

Kot že rečeno, prosim za komentarje okrog tega tudi ostale člane zelo vesel
avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

alergija na ptice Empty Alergija na ptice

Objavlja  Joško Pon 08 Okt 2012, 03:32

Metka, načela si dve zanimivi področji, in sicer alergije na ptičje perje in ljubezen do teh prelestnih bitij nasploh. Menim, da ne gre dvomiti v množičnost tega pojava (alergij) oziroma verjeti izjavam zaskrbljenih staršev o boleznih otrok, ki izhajajo iz tega. Seveda dopuščam možnost, da je v nekaterih primerih posredi priročni izgovor za odvrnitev od nakupa ptic, vendar je treba to pač sprejeti kot dejstvo. Vsakršno drugačno razmišljanje je zgolj izražanje svojega mnenja, ki pa stvari ne bo spremenilo.

In zdaj še nekaj o ljubezni do ptic oziroma ljubezni nasploh. Ljubezen do ptic nas prevzame ali ne, je kot nekakšen urok. Če ste se kdaj vprašali, zakaj ste se zaljubili v to in to osebo, bo odgovor velikokrat nedorečen. Takšne ali drugačne ljubezni niso sad naših zavestnih dejanj, temveč nas enostavno "udarijo"... Drugim ta naša "bolezen" mogoče ni všeč, vendar smo gospodarji s svojim življenjem sami...
Joško
Joško
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 421
Datum registracije : 18/09/2010
Starost : 74

Nazaj na vrh Go down

alergija na ptice Empty Re: alergija na ptice

Objavlja  Alojzij Pon 08 Okt 2012, 05:35

Alergija na ptičje perje je ena najredkejših alergij. V primerih, ko pride do tega je to le alergija na iztrebke zajedalcev v perju. Drugo je, ko ima nekdo veliko število ptic v bivalnem prostoru in ga zaradi prahu začnejo pestiti težave z dihanjem. Pri izraščanju peres namreč prihaja do pokanja tulcev v katera so ovita mlada peresa. Ta snov je podobna drobnemu prhljaju in parafinu in se rada prilepi na pohištvo, televizor, računalnik ter tudi v naša pljuča. Draženje pljuč izove pogosto pokašljevanje, kar najbrž nekateri enačijo z alergijo.Tako pokašljevanje je velikokrat opaziti tudi pri golobarjih z večjim številom golobov. nasmeh
Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

alergija na ptice Empty Re: alergija na ptice

Objavlja  Gost Pon 08 Okt 2012, 06:02

Ja Joško se popolnoma strinjam s tabo, vendar se moramo zavedati, da se v ptice ali pa v druge živalice lahko "zaljubiš" v različnih življenskih obdobjih in v različnih situacijah.. Najbolj enostavno je če si že preskrbljen in "na svojem", potem je odločitev itak tvoja kaj si boš izbral in za koga boš skrbel, tudi če si mlad in še pri starših, pa prihajaš iz takšne družine kjer so bile živali vedno pri hiši, še ni tak problem.. vsekakor pa je najtežje, da si že kot otrok želiš živalico, pa si potomec staršev, ki jih živali niso nikoli zanimale, in da moraš take starše ves čas prepričevat, da niso lih vse informacije, ki jih od kdo ve kje poberejo vedno resnične.
To lahko trdim iz lastnih izkušenj, ker sem tipičen primer tretje variante, in so se moji starši navdušili za živali šele z mano in z mojo vztrajnostjo, pred tem pa je bilo vse samo za "od daleč" gledat, tako da sem lahko do "osamosvojitve" imela le skobčevko, hrčka in želvo.., pa še za to je bilo ogromno pogojevanj..
Meni se pa zdi takšno omejevanje mladih ( ne mislim na otroke!) prav noro, ker živimo v času, ko mladi res rabijo hobije in pozitivno koriščenje prostega časa, in da starši v takih primerih namesto spodbujanja in motivacije, sejejo negativna mnenja zavijanje z očmi No saj to po svoje tudi razumem, da doma gledajo oglase kaj se dobi in kaj bi imeli, če bi že imeli, pa vidijo koliko živali se podarja in prodaja zaradi alergij in podobnih zadev... in to lahko trdim, ker sem samo jaz že posvojila 4 zajčke, ki naj bi povzročali alergijo, in kletko za papige sem tudi kupila od človeka, ki naj bi bil alergičen na svoje skobčevke, tako da vpliv te "alergije" ni tako nepomemben faktor, je pa vsekakor odveč zavijanje z očmi
In ko smo že pri mladih ljubiteljih, kot so Dires, Doberman in še vsi ostali, ki jih je na našem forumu kar veliko, bi rada poudarila, da jih zelo spoštujem, sicer ne poznam njihove zgodovine, kako so sploh začeli z živalicami, koliko ovir so imeli preden so sploh lahko začeli, ampak jih res spoštujem mižikanje
avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

alergija na ptice Empty Re: alergija na ptice

Objavlja  Gost Pon 08 Okt 2012, 06:22

G. Alojzij!

hvala za zanimivo informacijo nasmeh Tega še nisem opazila čeprav imam zaenkrat še vse moje ptice kar v bivalnem prostoru, ga pa ravno zaradi njih bolj temeljito in večkrat čistim, kot bi ga sicer mižikanje Se pa verjetno da to draženje dihal tudi omejit s pogostejšim čiščenjem vsaj v tistem obdobju ko intenzivno menjavajo perje??
avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

alergija na ptice Empty Re: alergija na ptice

Objavlja  doberman Tor 09 Okt 2012, 03:44

Zato pa js tolk kaslam k je tolk ptic ki ravno menjajo perje.
Me čist nč ne mooti
Sam da so pernatne živalce <3
doberman
doberman
Član
Član

Število prispevkov : 289
Datum registracije : 04/12/2011
Starost : 28

Nazaj na vrh Go down

alergija na ptice Empty Re: alergija na ptice

Objavlja  Gost Tor 09 Okt 2012, 07:18

Jaka!

Kdo ti pa pomaga čistit? al ti to kar sam vse narediš?? vprašaj
avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

alergija na ptice Empty Re: alergija na ptice

Objavlja  doberman Tor 09 Okt 2012, 07:46

Kdo pomaga cistit_ metla pa smetisnica heheheh em ne bolan sm zato kaslam mižikanje
doberman
doberman
Član
Član

Število prispevkov : 289
Datum registracije : 04/12/2011
Starost : 28

Nazaj na vrh Go down

alergija na ptice Empty Re: alergija na ptice

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu