PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Umrl predsednik slovenskih ptičarjev

+3
dominik
yuree
Alojzij
7 posters

Go down

Umrl predsednik slovenskih ptičarjev Empty Umrl predsednik slovenskih ptičarjev

Objavlja  Gost Ned 17 Feb 2013, 22:06

Zgodaj zjutraj nas je pretresla žalostna vest, da je ponoči mnogo, mnogo prezgodaj umrl naš dolgoletni član in predsednik zveze Črtomir Zakrajšek. jokanje

Naj počiva v miru.




Nazadnje urejal/a metka26 Pon 18 Feb 2013, 08:11; skupaj popravljeno 2 krat
avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

Umrl predsednik slovenskih ptičarjev Empty Umrl predsednik slovenskih ptičarjev

Objavlja  Alojzij Pon 18 Feb 2013, 07:40

Člani društev za varstvo in vzgojo ptic po Sloveniji smo danes obnemeli ob žalostni vesti, da je v 50. letu nenadoma umrl predsednik Zveze društev gojiteljev ptic Slovenije Črtomir Zakrajšek.
Ne samo, da je bil predsenik Slovenske zveze, bil je priznani mednarodni sodnik za ocenjevanje ptic, odličen organizator velikih razstav in ocenjevanj, velik ljubitelj in gojitelj ptic ter dober prijatelj.
Takole nasmejan in dobre volje je nedolgo tega podeljeval priznanja in pokale na minulem državnem prvenstvu v njegovi Novi Gorici.

http://dvvpng.si/


Umrl predsednik slovenskih ptičarjev Img3520ababcjpg
Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

Umrl predsednik slovenskih ptičarjev Empty Re: Umrl predsednik slovenskih ptičarjev

Objavlja  yuree Pon 18 Feb 2013, 08:30

Počivaj v miru
yuree
yuree
Član
Član

Število prispevkov : 15
Datum registracije : 06/11/2011
Starost : 39

Nazaj na vrh Go down

Umrl predsednik slovenskih ptičarjev Empty Re: Umrl predsednik slovenskih ptičarjev

Objavlja  dominik Pon 18 Feb 2013, 08:31

R.I.P.
avatar
dominik
Član
Član

Število prispevkov : 297
Datum registracije : 17/09/2010
Starost : 47

Nazaj na vrh Go down

Umrl predsednik slovenskih ptičarjev Empty Re: Umrl predsednik slovenskih ptičarjev

Objavlja  Ronja Pon 18 Feb 2013, 10:58

Iskreno sožalje sorodnikom in prijateljem. jokanje
Ronja
Ronja
Član
Član

Število prispevkov : 218
Datum registracije : 04/05/2012
Starost : 46

Nazaj na vrh Go down

Umrl predsednik slovenskih ptičarjev Empty Pogreb

Objavlja  Gost Tor 19 Feb 2013, 02:11

Od dragega pokojnika se bomo poslovili v petek 22. februarja ob 15 uri na pokopališču v Stari Gori.
avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

Umrl predsednik slovenskih ptičarjev Empty Re: Umrl predsednik slovenskih ptičarjev

Objavlja  hitri Sre 20 Feb 2013, 07:58

Naj počiva v miru.
avatar
hitri
Član
Član

Število prispevkov : 74
Datum registracije : 27/08/2012
Starost : 60

Nazaj na vrh Go down

Umrl predsednik slovenskih ptičarjev Empty Re: Umrl predsednik slovenskih ptičarjev

Objavlja  Kulić Slobodan Sre 20 Feb 2013, 10:51

Vest o iznenadnoj smrti predsednika Slovenačkog saveza, OMJ sudije, istaknutog odgajivača i mog velikog prijatelja Črte (Črtomira Zakrajšeka) me je toliko potresla da sam svoju tugu želeo da podelim sa svima vama koji ste ga poznavali i bili mu prijatelji. Zato sam se i registrovao na ovaj forum. Hteo sam da se od njega oprostim na jedan, možda, malo neobičan način - obrativši se njemu lično i direktno, iako je, na žalost, mrtav. Jednostavno ja sam to tako doživeo osećao i napisao. U nastavku je tekst koji je jednostavno izašao iz mene kao posledica mešavine velike tuge i intenzivnog sećanja na čoveka koga nikada neću zaboraviti:

Uz dužno poštovanje prema mom dragom prijatelju Črti, sa nadom da mi neće biti zamereno, unapred se izvinjavam tebi poštovana Karmen, draga deco i svima koji budu ovo pročitali što sam sebi dao slobodu da mu se poslednji put na ovakav način obratim i od njega se oprostim!

Dragi Črto!
Prvo da te pozdravim onako kako si obično ti mene pozdravljao kada bi se videli: “Pička ti ćorava!”
Znam da si u svemu hteo da budeš prvi i to sam mogao da razumem ali zašto je trebalo da prvi umreš? Da znaš da si me sada prvi put razočarao i izneverio! Učinio si da izgubim pravog i velikog prijatelja na koga sam uvek mogao da računam i uz čiju pomoć sam sve mogao da uradim. Ti si mi bio i cela Slovenija i svi slovenski odgajivači i sve slovenske ptice i… I ne samo to, ti si me uveo u veliki svet ptičarstva, u COM, u OMJ, i najvećim delom sam zahvaljujući tebi sve značajne ljude iz tog sveta upoznao i sa svima se družio. Sada kada tebe više nema izgubio sam velikog prijatelja, veliki oslonac i veliku potporu pa i vezu sa ornitološkim svetom. Ali obećavam da ću, to što sam zahvaljujući tebi ostvario, nastaviti i dalje širiti, kao da si i dalje sa nama, kao da si živ! Šta da ti kažem na kraju: Pička ti ćorava ovo mi nisi i ovo nam nisi smeo uraditi!
Dragi Črto neka ti večna slava i hvala!
Svi mi ljubitelji ptica, odgajivači i sudije, bićemo ponosni na tebe, na to što smo te poznavali, što smo se s tobom družili i nastavićemo putem kojim smo zajedno išli, kao da si i dalje sa nama.
Pozdrav dragi priajtelju i moj druže!
Svi mi iz Srbije smo jedinstveni u bolu i tuzi i u mislima zajedno sa tvojom Karmen, tvojim sinovima, širom tvojom porodicom i naravno kolegama i prijateljima i izražavamo im duboko i iskreno saučešće!
Dragi Črto, uvek ćemo se klanjati tvojim senima, koje nas nikada neće napustiti!
Rado ćemo se sećati tvog lika, tvoje dobrote, predusretljivosti, poštenja, drugarstva, vrednoće i preduzimljivosti kao i tvoje stručnosti i organizatorskih sposobnosti!
Neka ti je laka zemlja dragi moj i naš Črtomire!
Poslednji pozdrav!
Iskreno tvoj Boban - Slobodan Kulić, predsednik SOFa sa suprugom Vesnom i decom
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Hvala i svima vama, drage kolege iz Slovenije, što ste mi ustupili vreme i prostor da iskažem svoje emocije u vidu dubokog žaljenja i tuge za našim dragim Črtomirom, koji nas je prerano npustio!
Kulić Slobodan
Kulić Slobodan
Novi član
Novi član

Število prispevkov : 1
Datum registracije : 19/02/2013
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

Umrl predsednik slovenskih ptičarjev Empty Re: Umrl predsednik slovenskih ptičarjev

Objavlja  nodi89 Čet 21 Feb 2013, 06:26

Prijatelj, POČIVAJ V MIRU...Tovariš, naj ti bo lahka slovenska zemlja...
nodi89
nodi89
Član
Član

Število prispevkov : 41
Datum registracije : 24/01/2012
Starost : 34

Nazaj na vrh Go down

Umrl predsednik slovenskih ptičarjev Empty Re: Umrl predsednik slovenskih ptičarjev

Objavlja  Alojzij Čet 21 Feb 2013, 07:27

Boban, nam prijateljem ptic v Sloveniji si napisal čustvene in spodbudne besede o našem pokojnem predsedniku Črtomirju od katerega se bomo jutri še zadnjič poslovili v Stari Gori pri Novi Gorici.
Vsi, ki te že dolgo poznamo (še iz skupne države), vemo, da tako globoke čustvene besede lahko napiše samo iskren prijatelj, človek velikega srca in široke razgledanosti in prav tak si ti, Boban.

Članom foruma Pernati prijatelji moram v nekaj besedah napisati, da si ti avtor več strokovnih del in člankov, predvsem iz področja ptic. Najbolj znana je preko 700 strani debela knjiga -priročnik "STANDARDI ZA OCENJEVANJE PTICA", ki so še vedno aktualna strokovna literatura o tekmovalnih eksotičnih pticah. Da si priznan mednarodni sodnik za ocenjevanje eksotičnih ptic, predsednik SOF-a (Srbska ornitološka federacija) ter predvsem velik poznavalec in ljubitelj ptic... Želimo si, da bi s svojim znanjem in strokovnostjo še veliko doprinesel k popularnosti in razvoju pri naši ornitološki dejavnosti.

V imenu sloveskih gojiteljev in ljubiteljev ptic se ti zahvaljujem za napisane besede ter te vabim, da se nam še oglasiš!!!
Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

Umrl predsednik slovenskih ptičarjev Empty Re: Umrl predsednik slovenskih ptičarjev

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu