PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nenavadni zvoki med dihanjem in čudno obnašanje

2 posters

Go down

Nenavadni zvoki med dihanjem in čudno obnašanje Empty Nenavadni zvoki med dihanjem in čudno obnašanje

Objavlja  Faun Tor 14 Maj 2013, 19:46

Živjo!

Imam dve skobčevki, Božota in Twisterja, oba samčka. Twister je popolnoma vredu, včeraj zvečer pa sem opazil, da med dihanjem Božo spušča čudne zvoke. Zvoka sta vsaj dva. Pri je konstanten in je podoben nekakšnemo pokanju, vsake toliko časa pa spusti še drugi zvok, ki je podoben izražanju bolečine. Tako se je oglašal celo noč in še vedno se.
Je čisto na miru, ne poje in zapira oči. Malo se tudi trese. Izgleda res slabo.

Hvala za vasakršne informacije in nasvete glede stanja Božota.

lp

Faun
Faun
Novi član
Novi član

Število prispevkov : 6
Datum registracije : 22/06/2012
Starost : 41

Nazaj na vrh Go down

Nenavadni zvoki med dihanjem in čudno obnašanje Empty Re: Nenavadni zvoki med dihanjem in čudno obnašanje

Objavlja  _Tamara_ Čet 16 Maj 2013, 00:55

Pozdravljen!

Če se je tudi ponoči oglašal, bo to potem res slab znak, saj so skobčevke takrat tiho.
Si ga mogoče videl, da je jedel kakšno rožo, ko je bil izpuščen, ali kaj podobnega? Koliko pa je Božo star?

Čim prej ga pelji k veterinarju, po možnosti k takšnemu, ki se spozna na ptice. V nobenem primeru pa ne čakaj!
_Tamara_
_Tamara_
Član
Član

Število prispevkov : 104
Datum registracije : 23/12/2011
Starost : 36

Nazaj na vrh Go down

Nenavadni zvoki med dihanjem in čudno obnašanje Empty Re: Nenavadni zvoki med dihanjem in čudno obnašanje

Objavlja  Faun Sob 18 Maj 2013, 02:47

Živjo

V sredo sem Božota odpeljal k veterinarju za ptice v ambulanto na veterinarski fakulteti. Veterinar mu je dal antibiotik in naročil, naj mu jih dajem na 24 ur. Dodal je še, da mora zaužiti dovolj vitamina A. Izsledki analize blata in golše so bili negativni.
Čez dva dni, v petek, sem ga moral pripeljati na kontrolo. Božo je bil še zmeraj takšen kot v sredo, s čimer veterinar ni bi ravno zadovoljen. Dal mi je še zdravilo proti glivicam. Javiti se moram v ponedeljek in sporočiti stanje.

Danes, v soboto, je Božo še vedno isti - tih, večino dneva prespi, ponoči se še vedno sliši klikanje, pokanje, čeprav menim, da je manj pogosto. Sicer pa je Božo star 1-1,5 leta. Rože ni pojedel.

Bom poročal po pondeljku ...
Faun
Faun
Novi član
Novi član

Število prispevkov : 6
Datum registracije : 22/06/2012
Starost : 41

Nazaj na vrh Go down

Nenavadni zvoki med dihanjem in čudno obnašanje Empty Re: Nenavadni zvoki med dihanjem in čudno obnašanje

Objavlja  _Tamara_ Sob 18 Maj 2013, 09:09

Takšno stanje se je pojavilo tako rekoč čez noč? Kakšnih znakov pretepa med samcema tudi nisi opazil?

Dobro, da si ga takoj odpeljal k veterinarju. Upam, da bo vse v redu z Božotom, še sploh, ker je še zelo mlad.
Ko boš imel kakršnekoli informacije v zvezi z Božotom, prosim poročaj.
_Tamara_
_Tamara_
Član
Član

Število prispevkov : 104
Datum registracije : 23/12/2011
Starost : 36

Nazaj na vrh Go down

Nenavadni zvoki med dihanjem in čudno obnašanje Empty Re: Nenavadni zvoki med dihanjem in čudno obnašanje

Objavlja  _Tamara_ Tor 21 Maj 2013, 19:12

Kako je z Božotom? Je že kaj boljše?
_Tamara_
_Tamara_
Član
Član

Število prispevkov : 104
Datum registracije : 23/12/2011
Starost : 36

Nazaj na vrh Go down

Nenavadni zvoki med dihanjem in čudno obnašanje Empty Re: Nenavadni zvoki med dihanjem in čudno obnašanje

Objavlja  Faun Tor 21 Maj 2013, 21:00

Na žalost te moram obvestiti, da je Božo v ponedeljek umrl. Hvala ti za vso pomoč in pozornost!

***Božo, počivaj v miru! Bil si najboljši!***
Faun
Faun
Novi član
Novi član

Število prispevkov : 6
Datum registracije : 22/06/2012
Starost : 41

Nazaj na vrh Go down

Nenavadni zvoki med dihanjem in čudno obnašanje Empty Re: Nenavadni zvoki med dihanjem in čudno obnašanje

Objavlja  _Tamara_ Sre 22 Maj 2013, 01:51

Ubošček jokanje. Glede na znake, ki jih je imel, sem si mislila, da gre za resno stvar, ampak ne s takšnim razpletom.
Moje sožalje.
_Tamara_
_Tamara_
Član
Član

Število prispevkov : 104
Datum registracije : 23/12/2011
Starost : 36

Nazaj na vrh Go down

Nenavadni zvoki med dihanjem in čudno obnašanje Empty Re: Nenavadni zvoki med dihanjem in čudno obnašanje

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu