PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

skobčevka standard

3 posters

Go down

skobčevka standard Empty skobčevka standard

Objavlja  perla Pon 10 Jun 2013, 03:47

Ali se res standard papige goji le za razstave? Rejci za hišne ljubljenčke razmnožujejo le navadne in pol-standard skobčevke. Ali mogoče ve kdo, zakaj je tako?
perla
perla
Član
Član

Število prispevkov : 111
Datum registracije : 21/02/2013
Starost : 46

Nazaj na vrh Go down

skobčevka standard Empty Re: skobčevka standard

Objavlja  Gordan Mihajlovic Pon 10 Jun 2013, 13:24

To ni res.
Gordan Mihajlovic
Gordan Mihajlovic
Član
Član

Število prispevkov : 33
Datum registracije : 28/06/2012
Starost : 31

Nazaj na vrh Go down

skobčevka standard Empty Re: skobčevka standard

Objavlja  perla Pon 10 Jun 2013, 18:49

Znan rejec z Gorenjske mi je razložil, da imajo standard skobčevke pogosto genske napake, hitreje zbolijo in imajo kratko življenjsko dobo. Kakšne so pa vaše izkušnje s čistimi standard skobčevkami (velikost najmanj 24 cm)?
perla
perla
Član
Član

Število prispevkov : 111
Datum registracije : 21/02/2013
Starost : 46

Nazaj na vrh Go down

skobčevka standard Empty Re: skobčevka standard

Objavlja  monika.kanarcek Tor 11 Jun 2013, 03:23

Mi smo jih imeli skoraj dve leti.
Res lahko iz lastnih izkušenj potrdim, da so težavne za vzgojo.
Na Gorenjskem je več rejcev, s kom pa ste govorili, če ni skrivnost?
monika.kanarcek
monika.kanarcek
Član
Član

Število prispevkov : 42
Datum registracije : 21/02/2012

Nazaj na vrh Go down

skobčevka standard Empty Re: skobčevka standard

Objavlja  Gordan Mihajlovic Tor 11 Jun 2013, 09:52

Jaz se že nekaj časa ukvarjam navadnimi skobčevkami, pred parimi meseci pa sem dobil 2 parčka lepih standart primerkov. Nekaj mesecev sem jih imel skupaj v jati s ostalimi skobčevkami, nato pa sem jih vzel iz preletalnice in sedaj jih imam približno 2 meseca na samem po parih, vsak par posebej v kletki z valilnico in samički že pridno sedita na jajcih. Zaenkrat je z njimi vse vredu, ampak imam jih premalo časa da bi ti karkoli svetoval glede zdravstvenega stanja ptic, vzorec obnašanja pa je zelo podoben kot pri skobčvkah( mogoče so malo bolj leni zelo vesel)
Gordan Mihajlovic
Gordan Mihajlovic
Član
Član

Število prispevkov : 33
Datum registracije : 28/06/2012
Starost : 31

Nazaj na vrh Go down

skobčevka standard Empty Re: skobčevka standard

Objavlja  perla Sre 12 Jun 2013, 01:04

monika, ne bi ravno povedala imena rejca tule, čeprav verjetno tudi ne bi bilo nič takega, če bi.
Bo pa res nekaj na tem, ker imajo rejci skoraj izključno navadne in pol-standard skobčevke.
 
Gordan, bi rekla, da so standard skobčevke bolj mirne. Je že med navadno in pol-standard skobčevko razlika v obnašanju, vsaj sama opažam tako. Navadna skobčevka je pravi mali vragec. Radovedna in radoživa, da je kaj. Pol-standard skobčevka je malce bolj mirna, bolj opazuje.
perla
perla
Član
Član

Število prispevkov : 111
Datum registracije : 21/02/2013
Starost : 46

Nazaj na vrh Go down

skobčevka standard Empty Re: skobčevka standard

Objavlja  monika.kanarcek Sre 12 Jun 2013, 03:28

Standardi nesejo jajca, tako kot navadne skobčevke. Problem je samo v tem, da je malo ali sploh nobeno oplojeno. Zelo so tudi dovzetne na tumorje in deformacije peres. 

Navadne skobčevke imajo veliko manj težav in res so zelo enostavne za vzrejo.
Mogoče skoraj tako kot kanarčki ali pa zebrice.

Ja verjetno bolje, da imena ostanejo skrita, ker bi se takoj našel kdo, ki bi začel pametovati.
monika.kanarcek
monika.kanarcek
Član
Član

Število prispevkov : 42
Datum registracije : 21/02/2012

Nazaj na vrh Go down

skobčevka standard Empty Re: skobčevka standard

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu