PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

stanovanje-kje imate ptičke?

5 posters

Go down

stanovanje-kje imate ptičke? Empty stanovanje-kje imate ptičke?

Objavlja  perla Sob 17 Avg 2013, 04:05

Tisti, ki imate ptico ali dve, kje jih imate v stanovanju? Mi imamo eno kletko v predsobi, eno v dnevni sobi (oboje je zelo blizu).
perla
perla
Član
Član

Število prispevkov : 111
Datum registracije : 21/02/2013
Starost : 46

Nazaj na vrh Go down

stanovanje-kje imate ptičke? Empty Re: stanovanje-kje imate ptičke?

Objavlja  Maja Sob 17 Avg 2013, 04:59

Mi, no moja starša, imata 12 kanarčkov. Vsi so samčki in ločeni. 6 kletk je posameznih, potem je ena velika, ki je razdeljena na dva dela oz. dve kletki in pa regal z štirimi kletkami. Regal visi na steni v spalnici, ta velika kletka je na omari, ostale posamezne kletke pa so v kuhinji in sicer obešene na steni, pod stropom. nasmeh Pticam bolj ustreza, da so višje oz. vsaj na višini oči, se počutijo veliko bolj varne.
Maja
Maja
Admin
Admin

Število prispevkov : 894
Datum registracije : 02/05/2009
Starost : 34

Nazaj na vrh Go down

stanovanje-kje imate ptičke? Empty Re: stanovanje-kje imate ptičke?

Objavlja  perla Sob 17 Avg 2013, 05:04

Ojoj, Maja, kapo dol :-)
Samo....kako pa se obnese v spalnici? Mislim - zaradi zgodnjega jutranjega petja (vas nič ne moti)?
perla
perla
Član
Član

Število prispevkov : 111
Datum registracije : 21/02/2013
Starost : 46

Nazaj na vrh Go down

stanovanje-kje imate ptičke? Empty Re: stanovanje-kje imate ptičke?

Objavlja  Maja Sob 17 Avg 2013, 06:15

V bistvu ne... Nekako se tako navadiš, da jih sploh ne slišiš več oz. te ne motijo. Zdaj ko ne živim več doma in ko pridem na obisk, sem malenkost bolj občutljiva, ampak nič pretiranega. nasmeh
Maja
Maja
Admin
Admin

Število prispevkov : 894
Datum registracije : 02/05/2009
Starost : 34

Nazaj na vrh Go down

stanovanje-kje imate ptičke? Empty Re: stanovanje-kje imate ptičke?

Objavlja  Alojzij Pon 19 Avg 2013, 05:10

perla je napisal/a:Tisti, ki imate ptico ali dve, kje jih imate v stanovanju? Mi imamo eno kletko v predsobi, eno v dnevni sobi (oboje je zelo blizu).
Za ptico je najbolje izbrati stalno mesto, kjer bo dovolj mirno in omogočena naravna svetloba. Kdor ima še žilico za estetiko in dekoriranje, kletko s ptico lahko v varni odaljenosti obda z sobnimi rastlinami.nasmeh

stanovanje-kje imate ptičke? Slikeposkusneptice131aj
Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

stanovanje-kje imate ptičke? Empty Re: stanovanje-kje imate ptičke?

Objavlja  tin96 Pon 19 Avg 2013, 05:43

od oktobra do marca je nimfa v dnevni sobi pred oknom, ko je pa topleje gre pa ven v voliero k drugim papigam. Ima več možnosti za letenje, kajti poleti jo je težko spuščati po hiši ker so vsa okna in vrata odprta.
tin96
tin96
Član
Član

Število prispevkov : 57
Datum registracije : 05/03/2013
Starost : 27

Nazaj na vrh Go down

stanovanje-kje imate ptičke? Empty stanovanje-kje imate ptičke?

Objavlja  ČENČA Pet 03 Okt 2014, 21:03

Tudi jaz bom konec meseca od mame dobila skobčevko - samčka in ker imam samo eno in pol sobno stanovanje imam za njegovo nastanitev samo dve izbiri; kuhinja z jedilnico ali dnevno spalni prostor. Če le uspe, želim samčku najti skobčevko in upam, da se bosta ujela.

Poslušam nasvete, da v spalnem delu ni priporočljivo imeti domače živali zaradi higiene, perja, prahu itd. Je pa prav ta prostor največji. Zavedam pa se, da je kletko najbolje imeti tam, kjer se človek običajno največ zadržuje.

Mi lahko kaj svetujete iz lastnih izkušenj?

Lep dan! Skobčevka 3 Skobčevka4 Skobčevka 3
ČENČA
ČENČA
Član
Član

Število prispevkov : 35
Datum registracije : 09/09/2014
Starost : 73

Nazaj na vrh Go down

stanovanje-kje imate ptičke? Empty Re: stanovanje-kje imate ptičke?

Objavlja  Alojzij Sob 04 Okt 2014, 08:39

Večkrat sem podal mnenje o svojem videnju namestitve ptice v stanovanju. Tudi pri tem se mnenja razlikujejo in vsak postopa kakor se njemu glede na okoliščine zdi najbolje. Vsekakor  priporočam namestitev na mirno svetlo mesto v neposredni bližini vaše navzočnosti..  Kadar kletko prestavljamo na različna mesta s tem spremijamo tudi življenski prostor in nehote spravljamo ptico v nevarnost. nasmeh
Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

stanovanje-kje imate ptičke? Empty stanovanje-kje imate ptičke?

Objavlja  ČENČA Sob 04 Okt 2014, 22:14

Hvala za nasvet in odgovor Alojzij. Sem se odločila, da jih bom imela kar v kuhinjskem delu čez zimo, ko se otopli, spomladi in do jeseni, pa na balkonu, ki je pokrit in zaščiten pred soncem.

Se veselim njunega prihoda v moj dom in priprave so v teku.

zelo vesel Skobčevka 3 zelo vesel Skobčevka 3 zelo vesel
ČENČA
ČENČA
Član
Član

Število prispevkov : 35
Datum registracije : 09/09/2014
Starost : 73

Nazaj na vrh Go down

stanovanje-kje imate ptičke? Empty Re: stanovanje-kje imate ptičke?

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh


 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu