PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

papiga zunaj brez vrvice

4 posters

Go down

papiga zunaj brez vrvice Empty papiga zunaj brez vrvice

Objavlja  perla Čet 19 Sep 2013, 17:17

A je kdo že videl papigo, ki je lahko zunaj, nima porezanih peruti, brez vrvice oz. "verigice", pa ne odleti stran, ampak se drži hiše oz. lastnika? Sem slišala od znanke, da to obstaja, pa skoraj ne morem verjeti.
Zanimivo, ni kaj zelo vesel 
perla
perla
Član
Član

Število prispevkov : 111
Datum registracije : 21/02/2013
Starost : 46

Nazaj na vrh Go down

papiga zunaj brez vrvice Empty Re: papiga zunaj brez vrvice

Objavlja  janez.hans Čet 19 Sep 2013, 21:16

meniške papige, ko enkrat naredijo gnezdo, potem se držijo okoli njega, tako pravijo.
drugače, če misliš na to varianto, je to vnos tujerodnih živali, onesnaževanje okolja,
ki ni glih OK., problem pa so tudi ptice ujede skobec, kragulj, saj so papige ponavadi bolj
živih barv, kot naši ptiči, zato so lažji, vidnejši plen.
janez.hans
janez.hans
Član
Član

Število prispevkov : 130
Datum registracije : 08/02/2012
Starost : 46

Nazaj na vrh Go down

papiga zunaj brez vrvice Empty Re: papiga zunaj brez vrvice

Objavlja  Happybirds Čet 19 Sep 2013, 21:44

Na srečo videno le enkrat in še to pri osebi z zelo slabim odnosom do živali, je Janez že dobro povzel in upam, da ljudem ne bi postalo to nekaj simpatičnega.
Happybirds
Happybirds
Član
Član

Število prispevkov : 29
Datum registracije : 31/05/2010

Nazaj na vrh Go down

papiga zunaj brez vrvice Empty Re: papiga zunaj brez vrvice

Objavlja  nika Čet 19 Sep 2013, 22:25

Poglej si temo "kako izgleda, če se dovolj ukvarjaš s svojimi pticami" iz avgusta 2010 - prvi posnetek.
nika
nika
Član
Član

Število prispevkov : 175
Datum registracije : 12/05/2009

Nazaj na vrh Go down

papiga zunaj brez vrvice Empty Re: papiga zunaj brez vrvice

Objavlja  perla Pet 20 Sep 2013, 03:47

Samo Nika me je nekako razumela....
Janez in Happybirds, kam sta pa vidva zašla....kakšno vnašanje tuje vrste v okolje?
Mislila sem na papigo kot ljubljenčka, seveda. Tako kot pasemski pes ali mačka. Da ga imaš lahko ob sebi, brez da bi pobegnil.
Znanka pač pozna človeka, ki se sprehaja s papagajem na rami. In menda se ta papagaj vedno drži v bližini svojega lastnika. Pa me zanima, če ima kdo tudi tako nenavadno izkušnjo.
Pa da ne bi kdo zdaj pomislil, da skušam jaz kaj takega izvesti. Kje pa, niti pod razno si kaj takega ne upam.
perla
perla
Član
Član

Število prispevkov : 111
Datum registracije : 21/02/2013
Starost : 46

Nazaj na vrh Go down

papiga zunaj brez vrvice Empty Re: papiga zunaj brez vrvice

Objavlja  Happybirds Pet 20 Sep 2013, 05:34

Ja, se strinjam, ni bilo čisto jasno napisano, torej še enkrat - tako početje prinaša precejšen riziko, tudi če je ptica natrenirana. Bilo bi super, da bi se lahko tako okoli sprehajali z našimi ljubljenčki, ampak v našem okolju kakršna koli napaka povezana s takim početjem hitro lahko pomeni za ptico smrt, razen če seveda lastniku ni mar za ptico (moj zadnji papagaj je živel skupaj z drugimi papigami zunaj v kletki s šibko zaporo in sta tako dve papigi vmes že odšli na svobodo, prodajalec pa je samo skomignil, da sta pač že ušli, kot bi šlo za dva nadomestljiva predmeta).

Moj odziv se pa nanaša bolj na to, kdo take ideje najraje povzame. Kot rečeno, bilo bi super, ampak se mi zdi, da velikokrat take ideje pograbijo napačni ljudje, kdo ve, koliko pobegov se jim dogodi, preden tudi njim, poleg profesionalcem, tak trik uspe. In če rečemo, da hipotetično pobegne taka papiga, ki ni avtohtona in je zmožna preživeti v evropskem okolju, lahko to postane tudi okoljska nadloga, kot npr. v Angliji http://www.independent.co.uk/environment/nature/britains-naturalised-parrot-now-officially-a-pest-1795555.html

Torej ja, je luštno kaj takega pogledati/slišati in vem, da ni tvoj namen izvajati kaj takega, samo če kdo drug to vidi brez kritične distance, pride do tega, kar je našteto.
Happybirds
Happybirds
Član
Član

Število prispevkov : 29
Datum registracije : 31/05/2010

Nazaj na vrh Go down

papiga zunaj brez vrvice Empty Re: papiga zunaj brez vrvice

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu