PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Barva kletke vpliva na počutje kanarčkov?

3 posters

Go down

Barva kletke vpliva na počutje kanarčkov? Empty Barva kletke vpliva na počutje kanarčkov?

Objavlja  viktorija Pet 17 Jan 2014, 07:23

Lep pozdrav vsem skupaj!
Dobila sem kanarčka in mu nameravam kupiti večjo kletko.Na tržišču jih imajo kar nekaj vendar se je težko odločit.Nameravala sem kupiti temno modro velikosti 62 cm.Nikjer nisem zasledila ,če barva kletke kej vpliva na počutje ptice.
Lp,Viktorija
viktorija
viktorija
Novi član
Novi član

Število prispevkov : 6
Datum registracije : 13/01/2014
Starost : 51

Nazaj na vrh Go down

Barva kletke vpliva na počutje kanarčkov? Empty Re: Barva kletke vpliva na počutje kanarčkov?

Objavlja  z.j.jakob Pet 17 Jan 2014, 08:17

Mislim da ne, vseeno pa sem jaz osebno vedno za zeleno ali sivo ker semi zdi da še najbolj spominjajo na naravno okolje.
lp. jakob Kakadu 
z.j.jakob
z.j.jakob
Član
Član

Število prispevkov : 63
Datum registracije : 16/12/2013
Starost : 23

Nazaj na vrh Go down

Barva kletke vpliva na počutje kanarčkov? Empty Re: Barva kletke vpliva na počutje kanarčkov?

Objavlja  Maja Sob 18 Jan 2014, 05:38

Barva kletke ne bo čisto nič vplivala na kanarčka in njegovo počutje. Bolj je pomembno, da je kletka dovolj velika, da ni okrogla in kje bo postavljena v stanovanju/hiši. Priporočam dokaj mirno okolje, vendar ne nekje, ker se ne zadržujete veliko, saj bo potem osamljen oz. se bal ljudi, ker ne bo imel dovolj kontakta. Najbolje je, da je kletka na višini oči in ne na kakšni mizi, saj se ptice boljše počutijo, če so na višjem. Po možnosti kletke ne postavit nekam kjer je v neposredni bližini televizija, računalnik, radio, pa tudi pazite, da ni blizu radiatorja/peči ali nekje, kjer bi bil kanarček lahko izpostavljen prepihu.

Druga stvar, ki je pri sami kletki tudi precej pomembna pa je postavitev palčk - najbolje je nekako razporeditev dve palčki spodaj, dve zgoraj (ena nad drugo, zato da kanarček iztreblja mimo palčk in ne nanje - ko je recimo na višjih palčkah). Lahko pa se odločite tudi za postavitev dve palčki spodaj, ena zgoraj, na sredini. Če imate možnost je super, da so palčke različnih širin in iz naravnega materila (bolje za nogice in kremplje). Pozorni bodite tudi, da bo lahko dosegal krmilnik oz. napajalnik.

Če vas zanima še kaj, kar vprašajte. nasmeh
Maja
Maja
Admin
Admin

Število prispevkov : 894
Datum registracije : 02/05/2009
Starost : 34

Nazaj na vrh Go down

Barva kletke vpliva na počutje kanarčkov? Empty Re: Barva kletke vpliva na počutje kanarčkov?

Objavlja  viktorija Ned 19 Jan 2014, 01:42

Hvala za odgovore.Kupila sem mu palčko za brušenje krempjlev in ker je postavljena višje kot ostale celo noč spi na njej.Bojim se namreč,da bi mu razdražilo nogice glede na to,da je tako groba. nevtralen Je sploh potrebno,da ima tako palčko v kletki?Dala sem mu tudi sipino kost ampak se ne meni dosti zanjo.
Lp
viktorija
viktorija
Novi član
Novi član

Število prispevkov : 6
Datum registracije : 13/01/2014
Starost : 51

Nazaj na vrh Go down

Barva kletke vpliva na počutje kanarčkov? Empty Re: Barva kletke vpliva na počutje kanarčkov?

Objavlja  Maja Ned 19 Jan 2014, 13:17

Kako zelo je groba? A je oblečena v šmirgl papir ali je samo bolj narezana? Drugač je pa vedno tako, da gredo ptice spat na najvišjo palčko/točko v kletki, ker se tam počutijo najboj varne. nasmeh

Sipina kost je bolj namenjena brušenju kljuna in pa vir mineralov - nekateri kanarčki/ptice jih naravnost obožujejo, druge jih sploh ne pogledajo. Zaenkrat svetujem, da kar pustite, ker obstaja možnost, da tega do zdaj ni imel razpolago in ne ve kaj je, ko bo ugotovil, bo pa začel 'uporabljati'. nasmeh
Maja
Maja
Admin
Admin

Število prispevkov : 894
Datum registracije : 02/05/2009
Starost : 34

Nazaj na vrh Go down

Barva kletke vpliva na počutje kanarčkov? Empty Re: Barva kletke vpliva na počutje kanarčkov?

Objavlja  viktorija Pon 20 Jan 2014, 03:34

Manj groba kot šmirgl papir ampak tam nekje kot ,da bi pesek zalepli nanjo.Je namenjena kanarčkom in papagalčkom ampak nikjer nisem zasledila,da jo potrebujejo(na spletu).Ampak,ker ni bilo nobene lesene samo plastične sem mu kupila to zavijanje z očmi 
viktorija
viktorija
Novi član
Novi član

Število prispevkov : 6
Datum registracije : 13/01/2014
Starost : 51

Nazaj na vrh Go down

Barva kletke vpliva na počutje kanarčkov? Empty Re: Barva kletke vpliva na počutje kanarčkov?

Objavlja  Maja Pon 20 Jan 2014, 11:33

Hja, rabijo-ne rabijo... odvisno... mi našim strižemo kremplje, ker pač pticam v ujetništvu ob vsej kvalitetni prehrani nohti precej hitro rastejo in tudi ne obrabijo si jih toliko kot bi si jih v divjini. Meni se zdi vredu, če imate eno takšno palčko v kletki, ampak mogoče zamenjajte 'pozicijo' in dajte na vrh raje leseno/plastično, ker bo tam najverjetneje vedno spal ponoči. mižikanje
Maja
Maja
Admin
Admin

Število prispevkov : 894
Datum registracije : 02/05/2009
Starost : 34

Nazaj na vrh Go down

Barva kletke vpliva na počutje kanarčkov? Empty Re: Barva kletke vpliva na počutje kanarčkov?

Objavlja  viktorija Pon 20 Jan 2014, 22:09

Hvala, bom to storila smejanje 
Lp,Viktorija
viktorija
viktorija
Novi član
Novi član

Število prispevkov : 6
Datum registracije : 13/01/2014
Starost : 51

Nazaj na vrh Go down

Barva kletke vpliva na počutje kanarčkov? Empty Re: Barva kletke vpliva na počutje kanarčkov?

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh


 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu