PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Žulji?

3 posters

Go down

Žulji? Empty Žulji?

Objavlja  Jana Čet 06 Maj 2010, 21:01

Nekaj časa nazaj sem opazila, da je samička nenormalno mirna in da na palički čepi povsem spuščena in ne na dvignjenih nogah. Ker sem posumila, da je nekaj narobe z nogami, sem jo ujela in pogledala. Na podplatih je imela pordelo kožo in na vsaki nogi ob straneh majhno ranico oz. odrgnino. Izgledalo je tako kot žulj. Kožo sem ji razkužila in namazala s kremo Bepanthen. Pri veterinarju sem vprašala zakaj bi lahko prišlo do tega in mi je bilo rečeno, da je morda predebela ali pa ima v sebi jajce. Ker jajca nisem zatipala, sem prenehala z dodajanjem prosenih poganjkov (ki jih oba obožujeta). Mazanje s kremo ji je očitno pomagalo, saj se je bolj postavljala na noge in bila tudi bolj živahna. To sem še nakajkrat ponovila in sedaj je spet popolnoma živahna, čivka, skače... Koža na nogah se mi še vedno zdi nekoliko pordela (v primerjavi s samčkom). Še vedno ne vem zakaj je do tega prišlo, sumim pa cementno palico za brušenje krempeljcev.
Je imel kdo podobno izkušnjo? vprašaj
Jana
Jana
Član
Član

Število prispevkov : 153
Datum registracije : 24/03/2010

Nazaj na vrh Go down

Žulji? Empty Re: Žulji?

Objavlja  Maja Čet 06 Maj 2010, 21:57

Hmmm... to je pa res čudno, nisem še imela takšne izkušnje. Kanarčki imajo ponavadi težave samo s suho kožico na nogah - nastanejo luske, vendar se da situacijo izboljšat s kopanjem in mazanjem nogic. Da bi pa imeli prav pordele nogice in razpoke pa še nisem videla. Možno je, da se je podrgnila kam ali pa da je dolgo sedela na istem mestu in je prišlo do tega. Ne vem res... Pa je sedaj bolje ko ji mažeš?


Lp,
Maja
Maja
Admin
Admin

Število prispevkov : 894
Datum registracije : 02/05/2009
Starost : 34

Nazaj na vrh Go down

Žulji? Empty Re: Žulji?

Objavlja  Jana Čet 06 Maj 2010, 22:08

Maja je napisal/a:Pa je sedaj bolje ko ji mažeš?

Ja, veliko bolje je. Se ne opazi več, da bi jo kaj bolelo. Tudi tista ranica je skoraj izginila. Nekaj časa bom še mazala in upam, da se zadeva popolnoma popravi. Drugače pa jo bom peljala k veterinarju. Zaenkrat se poskušam temu izogniti, da ji ne bi povzročala prevelikega stresa.
Jana
Jana
Član
Član

Število prispevkov : 153
Datum registracije : 24/03/2010

Nazaj na vrh Go down

Žulji? Empty Re: Žulji?

Objavlja  Jana Pet 07 Maj 2010, 21:28

Sem malo brskala po internetu in se mi zdi, da bi lahko imela moja samička t.i. "bumblefoot". KLIK
Sicer ne vem kaj je vzrok v njenem primeru, lahko pa bi bilo povezano s tem, da ne jesta sadja in zelenjave (ker nočeta, ne ker ne bi imela na voljo). Sicer dobivata vitaminske dodatke, ampak to sigurno ni nadomestilo za uravnoteženo prehrano. No, lahko se tudi motim in je vzrok kje drugje.
Ker nočem, da bi se zadeva poslabšala oz. zakomplicirala, bom veterinarju rekla za antibiotično kremo.
Jana
Jana
Član
Član

Število prispevkov : 153
Datum registracije : 24/03/2010

Nazaj na vrh Go down

Žulji? Empty Re: Žulji?

Objavlja  Jana Tor 11 Maj 2010, 02:25

Danes začnemo s peroralnimi antibiotiki. Po nekaj dneh bi se že moralo izboljšati. Je pa ta žulj (po domače) pododermatitis oz. "bumblefoot" kot mu pravijo američani.
Jana
Jana
Član
Član

Število prispevkov : 153
Datum registracije : 24/03/2010

Nazaj na vrh Go down

Žulji? Empty Re: Žulji?

Objavlja  Jana Tor 11 Maj 2010, 19:54

Pa še slika, da boste videli kako to izgleda, če se še kdo znajde v podobni situaciji. Pomembno je, da se spremembo čimprej opazi, saj lahko napreduje v težjo obliko (vnetje kosti in sklepa).

Žulji? P1020410
Jana
Jana
Član
Član

Število prispevkov : 153
Datum registracije : 24/03/2010

Nazaj na vrh Go down

Žulji? Empty Re: Žulji?

Objavlja  Maja Čet 13 Maj 2010, 06:39

Hja pododermatitis zna biti zelo težaven, če se ga ne zdravi in živali povzroči veliko bolečine ali celo onemogoči gibanje. Bolj pravilen prevod bi bil vnetje kože na nogah (dobeseden pomen) in ne žulj. Morski prašički imajo precej težav s tem zaradi neprimerne podlage oz. stelje v kletki. Zakaj je do tega prišlo pri tvoji amadinci, ti ne znam povedat. Je pa pododermatitis lahko tudi podedovan.

Lepo, da si dodala še slikico, da vidimo kako izgleda. Na srečo pa bi rekla, da je pri tvoji amadinci tole res še zelo zelo zgodnja faza, kjer se še da to lepo pozdravit. Mogoče bi morala malo pregledat palčke, ki jih imaš v kletki. Opazuj jo, kje se največ zadržuje in boš mogoče ugotovila, da je kakšna trda, hrapava podlaga.


Lp,
Maja
Maja
Admin
Admin

Število prispevkov : 894
Datum registracije : 02/05/2009
Starost : 34

Nazaj na vrh Go down

Žulji? Empty Re: Žulji?

Objavlja  Jana Čet 13 Maj 2010, 06:56

Upam, da se bo res lepo pozdravilo. Sedaj je tretji dan na antibiotiku, mažem pa jo tudi s kremo iz ameriškega slamnika. Nogo sicer normalno obremenjuje, jo pa vsake toliko kljuva, ker jo najbrž srbi oz. peče. Tista razjeda, ki je vidna na sliki, je skoraj izginila, je pa okolna koža še vedno pordela. Je pa vsakodnevno dajanje zdravila in mazanje, za ptičko kar velik stres in vsakič potem potrebuje kar nekaj časa, da je spet živahna.

Zaradi česa je prišlo do tega, ne vem. Palice v kletki so lesene, različnih debelin in različne teksture - tako kot je svetovano. Sumim cementno palico Pedi Perch, ki je namenjena obrabi krempljev. Sedaj sem jo tudi umaknila iz kletke.

Je imel tudi kdo drug probleme s pododermatitisom?
Jana
Jana
Član
Član

Število prispevkov : 153
Datum registracije : 24/03/2010

Nazaj na vrh Go down

Žulji? Empty Re: Žulji?

Objavlja  Jana Ned 16 Maj 2010, 05:51

Vnetje se počasi izboljšuje. Koža na podplatih je že manj rdeča. Še vedno vsak dan dobiva antibiotik, noge pa ji mažem s kremo (Echinacea).
Palico na kateri spi, sem ovila v Coban trak, da je površina bolj mehka. Podobno bom storila tudi z robovi posodic, saj se mi zdijo precej ostri.
Šele sedaj vidim, kako trdovratna je pravzaprav ta zadeva, saj je napredek res počasi viden.
Jana
Jana
Član
Član

Število prispevkov : 153
Datum registracije : 24/03/2010

Nazaj na vrh Go down

Žulji? Empty Re: Žulji?

Objavlja  Jana Sre 19 Maj 2010, 06:07

Vnetje še kar vztraja. nevtralen Sedaj poleg antibiotika dobiva še analgetik, saj si je nogico občasno kljuvala. Njeno počutje niha... enkrat izgleda super, potem spet slabše. V kolikor ne bo šlo bistveno na bolje, bo treba razmisliti o drugačni terapiji.
Jana
Jana
Član
Član

Število prispevkov : 153
Datum registracije : 24/03/2010

Nazaj na vrh Go down

Žulji? Empty Re: Žulji?

Objavlja  Jana Ned 23 Maj 2010, 20:57

Včeraj smo zaključili s kuro antibiotikov (12 dni) in zadnjih nekaj dni je stanje super. zelo vesel Upam, da bo tako tudi naprej. Kar nekaj palic je še vedno ovitih v coban trak in to je obema zelo všeč, ker se lahko super oprimeta.
Jana
Jana
Član
Član

Število prispevkov : 153
Datum registracije : 24/03/2010

Nazaj na vrh Go down

Žulji? Empty Re: Žulji?

Objavlja  Jana Pon 31 Maj 2010, 20:29

Že nekaj časa nisem poročala o našem stanju. Po vidnem izboljšanju je hitro sledilo tudi poslabšanje. jokanje Ko ni več dobivala analgetikov ji je šlo samo še na slabše. Po veterinarskem pregledu je dobila mazilo za hitrejše celjenje (z vitaminom A). Poskušali smo štiri dni in ker ni pomagalo, sem bila včeraj zopet pri veterinarju. Sedaj je ponovno na antibiotikih (seveda na drugih) in analgetikih. Počuti se odlično in resnično upam, da bo tako tudi po prenehanju zdravljenja. V kolikor se stanje ne bo popravilo, bo dobila preveze na nogah, ki bodo zmanjšale pritisk na podplate. nevtralen
Jana
Jana
Član
Član

Število prispevkov : 153
Datum registracije : 24/03/2010

Nazaj na vrh Go down

Žulji? Empty Re: Žulji?

Objavlja  jupiter2 Pon 31 Maj 2010, 20:57

Živjo!

Ne vem, če se ti bo predlog dopadel ampak bi ti predlagal, da palčke oblečeš v kakšno peno. Mogoče bo to kaj pomagalo, saj se bo najverjetneje pritisk med palčko in nogo zelo zmanjšal. To mi je prvo padlo na pamet, lahko probaš in potem poročaš, če se je predlog obnesel.

Lp
jupiter2
jupiter2
Član
Član

Število prispevkov : 170
Datum registracije : 04/05/2009
Starost : 36

Nazaj na vrh Go down

Žulji? Empty Re: Žulji?

Objavlja  Jana Pon 31 Maj 2010, 21:07

jupiter2 je napisal/a:Živjo!

Ne vem, če se ti bo predlog dopadel ampak bi ti predlagal, da palčke oblečeš v kakšno peno. Mogoče bo to kaj pomagalo, saj se bo najverjetneje pritisk med palčko in nogo zelo zmanjšal. To mi je prvo padlo na pamet, lahko probaš in potem poročaš, če se je predlog obnesel.

Lp

Hvala za nasvet, ampak sem nekaj podobnega že storila. Vse palice sem oblepila s Coban trakom, ki ima dober oprijem in ne drsi.
Jana
Jana
Član
Član

Število prispevkov : 153
Datum registracije : 24/03/2010

Nazaj na vrh Go down

Žulji? Empty Re: Žulji?

Objavlja  jupiter2 Tor 08 Jun 2010, 19:47

Živjo!

Je s samičko kaj boljše?

Lp
jupiter2
jupiter2
Član
Član

Število prispevkov : 170
Datum registracije : 04/05/2009
Starost : 36

Nazaj na vrh Go down

Žulji? Empty Re: Žulji?

Objavlja  Jana Tor 08 Jun 2010, 20:13

jupiter2 je napisal/a:Živjo!

Je s samičko kaj boljše?

Lp

Je boljše, ni pa v redu. Danes zaključimo z drugo kuro antibiotikov, analgetike pa bo dobivala še naprej. Poleg tega smo dobili novo mazilo in zdi se, da ji pomaga. Po prvem nanosu je bilo pordelo območje bolj omejeno. Resnično upam, da bo tokrat konec tej nadlogi. V nasprotnem primeru veterinar ne vidi več druge terapije, kot da nogo povije. Ker bi to močno omejilo gibanje, smo se zaenkrat temu poskušali izogniti.
Ptičica se sicer počuti v redu in veliko leta ter se oglaša (najbrž zahvaljujoč analgetikom).
Hvala za skrb. mižikanje
Jana
Jana
Član
Član

Število prispevkov : 153
Datum registracije : 24/03/2010

Nazaj na vrh Go down

Žulji? Empty Re: Žulji?

Objavlja  jupiter2 Tor 08 Jun 2010, 21:32

Držimo pesti!
jupiter2
jupiter2
Član
Član

Število prispevkov : 170
Datum registracije : 04/05/2009
Starost : 36

Nazaj na vrh Go down

Žulji? Empty Re: Žulji?

Objavlja  Jana Tor 15 Jun 2010, 07:05

Ker sem malo ven iz gužve, se spet javljam. nasmeh
Stanje se je izboljšalo oz. se izboljšuje. (trkam na les) Vendar počasi... Tri dni je že brez analgetikov in je vseeno živahna, ter normalno obremenjuje noge. Z mazilom bom mazala še nekaj dni, potem pa upam, da bo šlo brez kakršnekoli kemije. Palice so še vedno ovite v Coban trak in tako bom pustila vse dokler se popolnoma ne pozdravi.
Se še javimo, ko bo kaj novega. Upam, da samo z dobrimi novicami. mižikanje
Jana
Jana
Član
Član

Število prispevkov : 153
Datum registracije : 24/03/2010

Nazaj na vrh Go down

Žulji? Empty Re: Žulji?

Objavlja  Maja Tor 15 Jun 2010, 07:59

Tudi jaz upam, da se bo situacija dobro odvila. Je pa tale pododermatitis zarest zahrbtna stvarca in se je težko znebiš. Držimo pesti! zelo vesel

Lp,
Maja
Maja
Admin
Admin

Število prispevkov : 894
Datum registracije : 02/05/2009
Starost : 34

Nazaj na vrh Go down

Žulji? Empty Re: Žulji?

Objavlja  Jana Sre 23 Jun 2010, 01:44

Vsakič, ko se pohvalim, da nam gre na bolje, gre tudi na slabše. jokanje Vse je že izgledalo na to, da smo se končno znebili te nadloge, po prenehanju mazanja pa je šlo spet navzdol. Danes sem jo spet peljala k veterinarju in smo dobili novo mazilo, ki je za razliko od prejšnjega, nesteroidno in na daljši rok nima tako škodljivih učinkov.
Jaz sem že čisto obupana zaradi te situacije. 😢
Jana
Jana
Član
Član

Število prispevkov : 153
Datum registracije : 24/03/2010

Nazaj na vrh Go down

Žulji? Empty Re: Žulji?

Objavlja  Jana Sre 28 Jul 2010, 02:16

Da spet malo poročamo o naši nadlogi... Zadeva se še vedno ni popolnoma pozdravila. Se je pa sanirala do te mere, da je ne boli in da nogico normalno uporablja. Jo pa vsake toliko začne motiti (najbrž jo srbi) in si jo kljuva. Mazilo ji je sicer zelo pomagalo (protivnetno in protibolečinsko), vendar ji je precej izsušilo kožo. Sedaj ga uporabim le vsake toliko, drugače pa jo vsak / vsak drugi dan mažem z arganovim oljem. Se mi zdi, da ji to še najbolj pomaga.
Jana
Jana
Član
Član

Število prispevkov : 153
Datum registracije : 24/03/2010

Nazaj na vrh Go down

Žulji? Empty Re: Žulji?

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh


 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu