PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zebrica in kanarček

+2
jupiter2
Maja
6 posters

Go down

Zebrica in kanarček Empty Re: Zebrica in kanarček

Objavlja  Gost Sob 07 Avg 2010, 21:39

Ali lahko dukupim zebrico in jo dam v kletko s kanarčkom?

Laj pa glede hrane? Mislim da je to problem saj imajo kanarčki drugačno hrano kot zebrice.
potem bi ptice našle svojo hrano če bi dal v eno posodico za cebrice hrano in v 2 posodo za kanarčke harno pa eno posodo za vodo. A bi zebrica jedla svojo hrano ne glede da bi kanarček imal svojo posodo?
Kaj pa če bi kanarček jesel hrano cebrice?
Ali anj obe krani zmešam pa ne bo težev kako mi svetujete??? vprašaj vprašaj vprašaj
avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

Zebrica in kanarček Empty Re: Zebrica in kanarček

Objavlja  Maja Sob 07 Avg 2010, 23:25

Zebrice in kanarčki se sicer dobro razumejo, vendar pa osebno ne pripročam, da se jih daje skupaj v kletko. To je recimo tako kot ljudje dajejo skupaj morske prašičke in zajčke - sicer se razumejo, vendar ne tako kot bi se s svojimi vrstniki. Tudi kanarčki imajo raje druge kanarčke kot pa zebrice. Sama hrana ni toliko problematična, ker lahko kanarček je hrano od zebrice in obratno, pa ne bo nič narobe, ampak kot pravi, vseeno odsvetujem.

Koliko pa imaš kanarčkov Miško? Koliko pa je velika kletka?
Maja
Maja
Admin
Admin

Število prispevkov : 894
Datum registracije : 02/05/2009
Starost : 34

Nazaj na vrh Go down

Zebrica in kanarček Empty Re: Zebrica in kanarček

Objavlja  Gost Sob 07 Avg 2010, 23:37

Imel sem Miškota in Mišo.
Miško je imel nesrečo s prostim letanjem in se je ubil 😢 zdaj je samo še Miša ki se je izkazalo dani samička ampak samec zato je zdaj ta Miša Miško in je sama kletka je tako velika: [img]24072010071[1][/img]
Zdaj ej v njej samo še Miško ki je bil Miša in razmišljam da bi mu kupil zebrice kar Miškota prvega ki je poginil ni veš pa zato sem mislil kupit zebrico mu za družbo. Zabrico pa zato ker so cenejše kot kanarčki.

avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

Zebrica in kanarček Empty Re: Zebrica in kanarček

Objavlja  Maja Sob 07 Avg 2010, 23:58

Kakšno nesrečo je imel? šokiran Slikico kletke še enkrat naloži, ker ti je ne pokaže. Navodila imaš v "Uporabi foruma". Če misliš zebrico kupovati zato, ker je cenejša, potem je raje ne kupuj. Pri živalih nikdar ne glej cene! Vem, da si sicer še otrok in da starša odločata o tem, vendar te res prosim, da premisliš. Žival ni igračka in je ne kupuj kar tako malo. Raje se več z Miškotom ukvarjaj, mu bo bolje.
Maja
Maja
Admin
Admin

Število prispevkov : 894
Datum registracije : 02/05/2009
Starost : 34

Nazaj na vrh Go down

Zebrica in kanarček Empty Re: Zebrica in kanarček

Objavlja  jupiter2 Ned 08 Avg 2010, 02:16

Miško je napisal/a:Ali lahko dukupim zebrico in jo dam v kletko s kanarčkom?

Laj pa glede hrane? Mislim da je to problem saj imajo kanarčki drugačno hrano kot zebrice.
potem bi ptice našle svojo hrano če bi dal v eno posodico za cebrice hrano in v 2 posodo za kanarčke harno pa eno posodo za vodo. A bi zebrica jedla svojo hrano ne glede da bi kanarček imal svojo posodo?
Kaj pa če bi kanarček jesel hrano cebrice?
Ali anj obe krani zmešam pa ne bo težev kako mi svetujete??? vprašaj vprašaj vprašaj

V kletki sem imel samički kanarčka in cebrice. Ujele so se, skupaj spale v gnezdu, problemi se se pojavil le pri hranjenju, vendar niso bili pogosti. Sem ter tja je kanarka cebrico spodila z kriljenjem kril, drugače pa kakšnega pretepa ni bilo.

Glede hrane pa takole. Imel sem samo seme za kanarčke, ki jih je cebrica brez problema jedla. Lahko probaš imeti dve vrsti hrane, da vidiš katera bo katero vrsto hrane jedla.
jupiter2
jupiter2
Član
Član

Število prispevkov : 170
Datum registracije : 04/05/2009
Starost : 36

Nazaj na vrh Go down

Zebrica in kanarček Empty Re: Zebrica in kanarček

Objavlja  Aleko Ned 03 Okt 2010, 02:08

Mene pa zanima koliko najmanj more biti velika kletka za 2 kanarčka(oz.kanarčka in katero drugo vrsto iste velikosti) imam kletko cca.40x40x25 in je verjetno premajhna.Zanima me tudi katere vrste priporočate za kanarčka. vprašaj vprašaj vprašaj Hvala za odgovore kul
Aleko
Aleko
Član
Član

Število prispevkov : 11
Datum registracije : 24/07/2010
Starost : 27

Nazaj na vrh Go down

Zebrica in kanarček Empty Re: Zebrica in kanarček

Objavlja  Gost Ned 03 Okt 2010, 04:43

Skoraj bi znala bitik premajhna ampak kar ustreza standardu najmanjša kletka možna za kanarčke eksote in male papige je 20-25-30 kletka pa mora biti seveda večja min. 30-35-30
Seveda so zaželene kletke ki imajo vsaj 3 palice dovolj narazen da ptica leta iz ene na 2. Če je palic manj recimo 2 je priporočena gugalnica ali lestvica!
zavijanje z očmi
mislim da vrste ej vseeno vzemi kakega osnovenga rumen, bel, oranžen, sicer pa ej vseeno saj so vsi enaki za oskrbo.
Samo kanarčkov pevcev pa boš težko dobil!
avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

Zebrica in kanarček Empty Re: Zebrica in kanarček

Objavlja  Maja Ned 03 Okt 2010, 11:16

Če nameravaš v kletki imeti dve ptici, potem naj bo kletka vsaj 60-70 cm dolga. Višina in širina sta ponavadi ok, če je dolžina ok. Več je definitivno bolje! Nisem te čisto razumela, ampak sklepam, da sprašuješ kakšen tip kletke je najbolj primeren za kanarčka. Za kanarčke, zebrice in podobne majhne ptice, so najboljše podolgovate kletke. Za njih je veliko bolj primerna dolga kletka, kot pa visoka (visoke so za papige). Tu je recimo primer:

Zebrica in kanarček Imac_Kletka_za_ptice_COVA_allevatori_cink_z_vmesno_pregrado_53x29x37cm
Maja
Maja
Admin
Admin

Število prispevkov : 894
Datum registracije : 02/05/2009
Starost : 34

Nazaj na vrh Go down

Zebrica in kanarček Empty Re: Zebrica in kanarček

Objavlja  Darko Kavaš Ned 03 Okt 2010, 22:07

Kje si nabavila kletko ki je na sliki
Darko Kavaš
Darko Kavaš
Član
Član

Število prispevkov : 163
Datum registracije : 20/08/2010
Starost : 46

Nazaj na vrh Go down

Zebrica in kanarček Empty Re: Zebrica in kanarček

Objavlja  Gost Pon 04 Okt 2010, 04:45

ta kletka na sliki ustreza standardu seveda je v vsak prekat priporočljivo dati 3 palčke pa 2 so tut uredu.
avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

Zebrica in kanarček Empty Re: Zebrica in kanarček

Objavlja  Maja Pon 04 Okt 2010, 06:04

To ni moja kletka, sem jo dala samo kot primer... Se pa jo da dobit v spletni trgovini www.malezivali.si (ti link tudi piše na sliki). mižikanje
Maja
Maja
Admin
Admin

Število prispevkov : 894
Datum registracije : 02/05/2009
Starost : 34

Nazaj na vrh Go down

Zebrica in kanarček Empty Re: Zebrica in kanarček

Objavlja  Gost Pon 04 Okt 2010, 06:24

Takšne kletke se dobijo v vseh tokanih zooticih in podobno brez veze zapravljat poštnino in drago internetno ceno. nerodno
avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

Zebrica in kanarček Empty Re: Zebrica in kanarček

Objavlja  Maja Pon 04 Okt 2010, 06:26

Seveda se jih da dobit, povedala sem samo od kje je ta kletka...

P.S. Miško, prosim te lepo, da se malo zadržiš in odpisuješ na vsako sporočilo mižikanje
Maja
Maja
Admin
Admin

Število prispevkov : 894
Datum registracije : 02/05/2009
Starost : 34

Nazaj na vrh Go down

Zebrica in kanarček Empty Predlogi za izboljšanje foruma

Objavlja  Joško Pet 04 Mar 2011, 23:53

zelo vesel Dovoljujem si biti predrzen in v imenu generacije z nekaj več leti na plečih (star je tisti, ki je zaradi bolezni, takšne ali drugačne, omejen v vitalnih človekovih dejavnostih) reči, da se ne bojimo dela z računalnikom oziroma novodobnih spletnih vragolij. Sprejemamo vsakršne izzive, ki nam jih ponujajo razni forumi oziroma druga socialna omrežja. V svojih čustvenih in drugačnih odzivih smo le nekoliko bolj zadržani in preudarni. V tem se nekoliko razlikujemo od mlajših oziroma mladih. Zavedamo se, da lahko tem generacijam povemo marsikaj koristnega za bivanje na tem planetu. Prepričan sem, da se nagovorjena genaracija tega zaveda in tudi sprejema. Tisti, ki smo nekoliko v letih, imamo pravzaprav srečo, da smo jih doživeli, in preživeli vse, kar s seboj prinaša življenje...

Sicer sem hotel že večkrat povedati, da mi je ta forum zelo všeč. Verjetno se bo še spreminjal, vendar sem prepričan, da na bolje. Vsekakor gre za to zahvala nadebudni in neustrašni moderatorki Maji. Vprašujem se, kako ji uspeva usklajevati študentske aktivnosti z delom na forumu. Njegovi člani smo ji zaradi svoje različnosti (starosti, poklica, izobrazbe, socilanega položaja idr.) včasih še celo prej v breme in napoto kot pomoč. Če se kdaj odzove bolj odločno (za svoja leta presenetljivo odločno), ji tega ne gre zameriti. Slediti programu oziroma zasnovi projekta (delovanje foruma) zahteva vztrajanje na njegovih konceptualnih načelih...

Ob tej priliki bi rad pohvalil našega člana Alojzija zaradi njegovih številnih koristnih prispevkov in njegove skromnosti o kvaliteti neverbalnega izražanja. Želel bi si še več takšnih članov, ki bi v prispevke vnašali izkušnje iz dolgoletne prakse gojenja ptic. Na ta način bo postal forum koristen za ljubitelje ptic, ki so začetniki pri gojenju, in tiste, ki imajo doma samo en primerek in zaradi bolezni svojega pernatega prijatelja ali drugega razloga potrebujejo pomoč v obliki nasveta. Knjige so naše zaveznice porečete, vendar izkušnje ponujajo odgovore na številna vprašanja enako ali še celo bolje Zato moji forumci, zadajte si nalogo pridobivanja novih članov iz vrst prekaljenih gojiteljev. Našli jih boste v krajevnem društvu za varstvo in vzgojo ptic.

V imenu generacije, ki je že v letih, pošiljam vsem lep pozdrav, z željo, da bi postajal forum iz dneva dan boljši in koristnejši. Da bi tak postal, pa se moramo potruditi člani foruma.
Joško
Joško
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 421
Datum registracije : 18/09/2010
Starost : 74

Nazaj na vrh Go down

Zebrica in kanarček Empty Re: Zebrica in kanarček

Objavlja  Gost Sob 05 Mar 2011, 22:14

Joško tele ste pa res lapo napisali! mižikanje
avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

Zebrica in kanarček Empty Re: Zebrica in kanarček

Objavlja  Duška Tor 08 Mar 2011, 22:23

Miško na tvoji osebni sliki se vidi nosilec za posodico za hrano oz. vodo ( bele barve ). Tudi jaz sem imela prej take posodice za vodo in hrano in so mi bile zelo všeč. Ena posodice se mi je zlomila in sem jih morala zamenjati pa mi te, ki jih imam zdaj niso nič všeč, so nepraktične. Mogoče veš kje bi se dalo dobiti take, kot na tvoji sliki - jaz jih nisem našla v nobeni trgovini pri nas.

Lp
Duška
Duška
Duška
Član
Član

Število prispevkov : 33
Datum registracije : 21/10/2010
Starost : 62

Nazaj na vrh Go down

Zebrica in kanarček Empty Re: Zebrica in kanarček

Objavlja  Gost Tor 20 Avg 2013, 06:50

Oprosti ker te sprasujem... mi je res žal za kanarčka. Ampak kako a je mel kaj polomljena krila ali kaj takega... čeprav potem si pomojem nebi upal leteti.. a si mel okno nezagrnjeno Kanarček 
avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

Zebrica in kanarček Empty Re: Zebrica in kanarček

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh


 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu