PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Julija

3 posters

Go down

Julija Empty Julija

Objavlja  yulchi Čet 18 Nov 2010, 11:17

Sem Julija iz Ormoža, oz. okolice. Zaradi študija sem vsak teden na relaciji Lendava-Ormož-Maribor, tako da se težko opredelim kje stanujem. Vedno sem bila (in sem še) obkrožena z živalmi - domačimi in divjimi, zato imam za njih zares ogromno srce. Doma v Lendavi smo imeli na kmetiji raznovrstne živali, tako da mi ni tuje delo z njimi. Imeli smo od krav do prašičev, predvsem pa zelo raznoliko vrsto pernatih živali, ker sem pač želela imeti različne kokoške, race, purane... Odkar sem se preselila, sem dobila nove "ljubljenčke", divje živali, ki pa jih seveda lahko samo opazujem, večinoma pa očistim in jih pripravim kot kulinarično specialiteto. Predvsem uživam ob pogledu na ptičke, ki pozimi skačejo po vejah in okenski polici. Seveda imajo sosedi pse in mačke, ki se rade sprehajajo na našem dvorišču, ampak saj veste, to vseeno ni tvoja žival, čeprav so vse zelo scartane. Pred kratkim sem si nabavila papagajčka Mikija, vendar ta ni prvi, saj sem imela enega že pred 5 leti. Drugače pa še imam v Lendavi belo dolgodlako muco, na katero sem tudi zelo ponosna. Ostale živali pa ne morem več smatrat za moje mižikanje

Na forum sem se prijavila, ker sem potrebovala strokovno mnenje v zvezi z našim vražičkom. Drugače pa sem tu na forumu odkrila še veliko zanimivega, pri katerem lahko "sodelujem" nasmeh

V prostem času se ukvarjam s športom, kvačkam in pletem, berem knjige, surfam na internetu, zelo rada kuham, še raje pa pečem. Zunaj v naravi je vedno kaj za postorit, tako da se tudi tam kar veliko.

Če še koga kaj zanima, me naj vpraša, ker ne vem kaj še lahko povem o sebi nerodno
yulchi
yulchi
Član
Član

Število prispevkov : 24
Datum registracije : 15/10/2010
Starost : 38

Nazaj na vrh Go down

Julija Empty Re: Julija

Objavlja  Maja Čet 18 Nov 2010, 11:27

Lepo pozdravljena yulchi! Me veseli, da se na forumu zbiramo sami ljubitelji živali. mižikanje A papagajček je tale, ki ga imaš na prikazni slikici? Kaj pa muca, je kakšne posebne pasme? Aha, kaj pa študiraš? zelo vesel
Maja
Maja
Admin
Admin

Število prispevkov : 894
Datum registracije : 02/05/2009
Starost : 34

Nazaj na vrh Go down

Julija Empty Re: Julija

Objavlja  yulchi Čet 18 Nov 2010, 11:48

Ja, ta je moj Miki. Zelo zgovoren "gajček", ne morem verjet kaj vse ne izgovori. Počasi že začenjam stavke slišat pri njem. Je zelo mlad zdaj bo nekje 9 mescev. Ravno smo v fazi norenja in vreščanja smejanje

Za muco (Yulchi) res ne vem kakšna pasma je, vem pa, da je zelo inteligentna in seveda na cajte samosvoja.

Hm...študij... študiram pedagogiko in za celo Slovenijo čuden in težek jezik - madžarščino. Vendar je za tiste, ki ga razumejo, nič posebnega smejanje2
Sem že absolventka, pripravljam se še na zadnji izpit, potem pa je takoj diploma na vrsti.

Zadnjič sem bila celo v Europarku na razstavi pernatih živali in se mi je direkt srce trgalo ob pogledu na vse vrste papagajčkov in golobov, ki so čepeli v tistih majhnih in niti ne čistih kletkah, da ne omenim kako jih je lahko zeblo in niti ne želim pomislit koliko jih je bilo (na pogled) bolnih 😢

Zato je naš papagajček svoboden. Ima celo stanovanje na razpolago, v kletki samo spi. Ima kar nekaj "služabnikov", ki z veseljem čistijo za njim. Naučil se je, da gre spat ko je že skoraj mrak, še vratca si uspe vedno za sabo pripret smejanje

Tako da sem zelo ponosna gospodarica zelo vesel
yulchi
yulchi
Član
Član

Število prispevkov : 24
Datum registracije : 15/10/2010
Starost : 38

Nazaj na vrh Go down

Julija Empty Re: Julija

Objavlja  Maja Čet 18 Nov 2010, 12:01

Super! Je pa res zelo lep papagajček, take ne vidiš pogosto. mižikanje Najbrž se mu zelo lepo godi... Zanimivo, da študiraš madžarščino, res se ljudje tega jezika ponavadi ne lotevajo, saj je eden izmed najtežjih na svetu. Kje pa bi se rada zaposlila? nasmeh
Maja
Maja
Admin
Admin

Število prispevkov : 894
Datum registracije : 02/05/2009
Starost : 34

Nazaj na vrh Go down

Julija Empty Re: Julija

Objavlja  yulchi Čet 18 Nov 2010, 12:12

Najraje bi bila zaposlena na šoli, vendar je v Lendavi še ogromno drugih možnosti - občina, radio, televizija, lokalni časopis, razne manjšinske skupnosti. Me bodo že kje vzeli. Lahko pa postanem "sam svoj mojster" s prevajanjem smejanje

Bi pa tudi s pedagogiko kaj delala, celo nadgradila celoten študij s kakšno defektologijo ali psihologijo in se zaposlila s tem poklicem. Najraje pa bi imela svojo slaščičarno zelo vesel

yulchi
yulchi
Član
Član

Število prispevkov : 24
Datum registracije : 15/10/2010
Starost : 38

Nazaj na vrh Go down

Julija Empty Re: Julija

Objavlja  Maja Pet 19 Nov 2010, 11:37

Zanimivo kaj si človek vse želi početi v življenju... Tudi sama sem takšna - želela sem postati veterinarka, sedaj študiram zdravstveno nego, rada bi napisala priročnike za oskrbo živali, imela svojo spletno trgovinico in še kaj bi se našlo... Toliko želja, pa tako malo časa. zelo vesel
Maja
Maja
Admin
Admin

Število prispevkov : 894
Datum registracije : 02/05/2009
Starost : 34

Nazaj na vrh Go down

Julija Empty Re: Julija

Objavlja  yulchi Pet 19 Nov 2010, 11:57

Jaz vedno pravim, da nikoli ni prepozno za ničesar, kar si želiš. Ljudje itak živimo zelo dolgo, tako da se želje sproti lahko uresničujejo. Pa tudi iz enega poklica lahko narediš več, med sabo prepletenih. Samo čas in volja sta potrebni. Drugo vse pride sproti. Nimajo samo živali več življenj, mi jih imamo tudi nasmeh
yulchi
yulchi
Član
Član

Število prispevkov : 24
Datum registracije : 15/10/2010
Starost : 38

Nazaj na vrh Go down

Julija Empty Re: Julija

Objavlja  FTW Sob 20 Avg 2011, 12:41

Meni tudi ni preveč do rastav ker se mi živali smilijo tam zaprte v tistih kletkah + ljudje jih slikajo itd. vse skupaj samo stres za žival. Kar se pa tiče spletne trgovine se pa lahko povežemo in skupaj nekaj ustvarimo, ker sem tudi jaz o tem razmišljal že dlje časa. Seveda pa začetek ni poceni, je treba nekaj kapitala, da zadeva "zalaufa".
FTW
FTW
Član
Član

Število prispevkov : 71
Datum registracije : 18/08/2011
Starost : 39

Nazaj na vrh Go down

Julija Empty Re: Julija

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh


 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu