PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zebrice

+2
Maja
K.J.
6 posters

Stran 1 od 2 1, 2  Next

Go down

Zebrice Empty Zebrice

Objavlja  K.J. Sre 22 Dec 2010, 04:22

Včeraj sem dobila dve zebrici, najprej sem mislila da je parček, potem pa sem izvedela da sta dve samički. Ali se samičke zebric med sabo dobro razumejo? In kako moram skrbeti za nove ptice v prvih tednih, da se privadita na nov dom? vprašaj vprašaj
K.J.
K.J.
Član
Član

Število prispevkov : 16
Datum registracije : 22/12/2010
Starost : 27

Nazaj na vrh Go down

Zebrice Empty Re: Zebrice

Objavlja  Maja Sre 22 Dec 2010, 04:26

Mislim, da ne bi smela imeti nobenih težav, če imaš dve samički, pravzaprav še bolje, če ne želiš mladičkov. Morda bi nam za začetek povedala kako si zebrici dobila, koliko že veš o tej vrsti ptic, kako imaš poskrbljeno zanju (velikost in lokacija kletke, oprema, hrana).

Drugače pa jima moraš dovoliti, da se privadita na novo okolje, čim manj hrupa naj bo, okoli njiju ne delati kakšnih hitrih gibov, lepo in mirno se pogovarjati z njima, pa se bosta kmalu navadili. mižikanje
Maja
Maja
Admin
Admin

Število prispevkov : 894
Datum registracije : 02/05/2009
Starost : 34

Nazaj na vrh Go down

Zebrice Empty Re: Zebrice

Objavlja  K.J. Sre 22 Dec 2010, 04:32

Jaz sem želela parček, pa mi v trgovini malih živali v Kranju (Tukano), niso znali povedati kako ločimo spola, šele kasneje sem izvedela da imajo samčki obarvana lička in da so bolj pisani. Kletka je za zdaj še rabljena, kmalu bom kupila novo in večjo, čeprav imata tudi zdaj dovolj prostora za letanje po kletki. I love you O vrsti sem že predenj sem jih kupila prebrala nekaj stvari na internetu in še zdaj brskam da bi dobila še več informacij.
K.J.
K.J.
Član
Član

Število prispevkov : 16
Datum registracije : 22/12/2010
Starost : 27

Nazaj na vrh Go down

Zebrice Empty Re: Zebrice

Objavlja  K.J. Sre 22 Dec 2010, 04:34

V kletki imam: posodo za hrano in vodo, dve palici na katerih sedita, gnezdo. Hmalu pa bom kupila še kakšno igračo nasmeh
K.J.
K.J.
Član
Član

Število prispevkov : 16
Datum registracije : 22/12/2010
Starost : 27

Nazaj na vrh Go down

Zebrice Empty Re: Zebrice

Objavlja  Maja Sre 22 Dec 2010, 04:36

No, saj je lepo imeti parček, vendar pa če nimaš namena imeti mladičkov, je dejansko bolje, da imaš dve samički - ne bosta prav nič osamljeni ali kako na slabšem. Kletko jima čim prej kupi novo in večjo, če je tale morda že stara in majhna. S čim pa ju hraniš? Če imaš kakršnakoli vprašanja oz. iščeš še kakšne informacije o teh pticah, jih lahko kar tule postaviš in ti bomo skušali pomagati. mižikanje
Maja
Maja
Admin
Admin

Število prispevkov : 894
Datum registracije : 02/05/2009
Starost : 34

Nazaj na vrh Go down

Zebrice Empty Re: Zebrice

Objavlja  Maja Sre 22 Dec 2010, 04:40

K.J. je napisal/a:V kletki imam: posodo za hrano in vodo, dve palici na katerih sedita, gnezdo. Hmalu pa bom kupila še kakšno igračo nasmeh
Posodici za hrano in vodo sta seveda obvezni, palice tudi, gnezdo lahko odstraniš, ker ga ne potrebujeta, pa tudi z igračami jima ni treba polniti kletko. Bosta velko bolj zadovoljni, če bosta lahko po kletki letali sem in tja, z raznoraznimi igračkami se niti ne ukvarjajo, igrače so veliko bolj primerne za papige. Bolje je, da imata res čim večjo, podolgovato (ne visoko!) kletko, v kateri naj ne bo preveč palic in naj ne bodo preveč skupaj. Potrebujeta še sipino kost za brušenje kljunčka in pa pesek, če ga morda še nimaš. Kaj pa s kakšnim sadjem oz. zelenjavo najbrž še nisi poskusila? Slikice so zelo dobrodošle, album imaš že odprt. nasmeh
Maja
Maja
Admin
Admin

Število prispevkov : 894
Datum registracije : 02/05/2009
Starost : 34

Nazaj na vrh Go down

Zebrice Empty Re: Zebrice

Objavlja  K.J. Sre 22 Dec 2010, 04:45

Sipino kost vem da še rabim, pesek pa že imam, novo kletko pa bom res poskusila dobiti čim prej... Za album že vem, vendar mi nekaj ne dela, bom poskusila še drugič ker ne vem zakaj mi nekaj ne dela nasmeh
K.J.
K.J.
Član
Član

Število prispevkov : 16
Datum registracije : 22/12/2010
Starost : 27

Nazaj na vrh Go down

Zebrice Empty Re: Zebrice

Objavlja  jupiter2 Sre 22 Dec 2010, 20:53

Živjo!

Šele sedaj sem opazil tvojo temo. Rad bi povedal, da je zelo lepo imeti parček, seveda pa je tvoja odločitev, ali ga želiš imeti ali ne. Samičke so tihe, kletko poživi samo samček s svojim petjem (ravno sedaj poje moj) in barvo. Da ne bo kdo mislil, da so mi samičke zaradi svojih barv grde, ampak menim, da samček še toliko bolj poživi kletko, še predvsem, ko ptice lahko damo poleti ven malo na zrak.

Kar pa zadeva teh dveh samičk pa takole. Če si se ti, kot potrošnik, odločila, da želiš imeti parček in ne dveh samičk, jih lahko vrneš oz. vrneš eno, saj je napako storil prodajalec in ne ti. Ko sem imel pred leti kanarčka, so mi v trgovini zagotovili, da je samček, nakar se je izkazalo (zaradi izvaljenih jajčk), da je samička. Trgovec mi je rekel, da jo lahko prinesem nazaj, ampak ker sem se jo že navadil in jo vzljubil, tega nisem storil, tako da tudi pri tebi oz. ti ne boš naredila tega, ker je verjetno tudi pri tebi isto, kot je bilo pri meni.

Sam imam parček, imel sem gnezdo, vendar ker ne želim imeti več ptičkov in s tem tudi mučenja samičke, sem gnezdo preprosto odstranil iz kletke. Sedaj že dolgo ni bilo nobenega jajčka na tleh, drugače pa, če že je, pa ga samička znese na tleh in ga preprosto zapusti, pri tedenskem čiščenju pa se jajce odstrani.

Toliko. Upam, da sem ti kaj pomagal. Te vrste ptic so zelo lepe, kot tudi vsaka druga vrsta, odločitev pa je seveda tvoja, ali si želiš imeti v kletki samčka ali ne.

jupiter2
jupiter2
Član
Član

Število prispevkov : 170
Datum registracije : 04/05/2009
Starost : 36

Nazaj na vrh Go down

Zebrice Empty Re: Zebrice

Objavlja  K.J. Čet 23 Dec 2010, 06:04

Oooo! Najlepša hvala vsem, ki mi dajate informacije in pomagate pri ptičkih! nasmeh))))) Ptic nimam namena vračati, čeprav sem si želela parček vendar menim, da bosta zame dovolj dve ptici za zdaj, kasneje pa bom morda želela tudi mladičke.

Kakor koli že, ptičke imam v svoji sobi, ker se tam ne zadržujem veliko, vendar vseeno mislim, da bi jih morala preseliti še na mirnejše mesto, ker se mi zdita zelo prestrašeni... Ali mislite, da bi jih morala preseliti? Vendar vedno, ko mislim, da sta preveč razburjeni in, da preveč letata po kletki samo pokrijem kletko in ju pustim pri miru. Ali je še kaj drugega, ki bi pomagalo pri tem, da bi se poirili?
Čeprav jih imam le 3 dni mislim da bi bilo lepo, če bi joh za nekaj časa izpustila iz kletke... Jih lahko ali naj počakam, da so bosta bolj privadili?

Najlepša hvala za odgovore in lep pozdrav!! smejanje2
____________________________________________________________________________________________________
kaja
K.J.
K.J.
Član
Član

Število prispevkov : 16
Datum registracije : 22/12/2010
Starost : 27

Nazaj na vrh Go down

Zebrice Empty Re: Zebrice

Objavlja  jupiter2 Čet 23 Dec 2010, 07:27

Glede še mirnejšega prostora se mi zdi, da to ni potrebno. Cebrice so že same po sebi plahe in se mi zdi, da se morajo kar hitro navaditi na novo okolje. Naj potem raje ostanejo na mestu, kjer so zdaj ali pa jih premaknete v prostor, kjer bi jih že na samem začetku raje imeli. Menjanje prostora bo zahtevalo zopet prilagajanje, itd. Res je, da jih ni dobro že na samem začetku motiti, saj se morajo navaditi na zvoke, luč, ljudi,... Tako kot ste tudi zapisali pomaga, da jih pokrijete.

Cebrice imam že več kot 15 let in moram povedati, da se ti ptički ravno ne navadijo na človeka. Samčki mogoče še nekoliko, se ne bojijo, ko sem približaš h kletki, o samičkah pa da ne govorim. Letajo in letajo po kletkah kot nore, samčki pa so enostavno mirni na palčki. Seveda se samičke skozi čas navadijo na rutino (tedensko čiščenje, dodajanje vode, hrane, itd.).

Kar pa zadeva izpustitev, pa vam je ne priporočam. Mogoče še ne, ker so komaj prišle v nov prostor in se še niso navadile nanj in seveda na vas. Parček imam že dobro leto in pol in sem jih izpustil pred dobrimi 4 meseci, ko sem bil sam doma. V kletko jih nisem dobil (da bi šli sami), ampak sem moral prostor zatemniti, da sem jih lahko polovil, pa še to s krpo, ker bi me drugače čoknili smejanje Res pa je, da sem jih spustil prvič in niso bili navajeni, tako da se morate za to odločiti sami. Mogoče bi se ptički že od samega začetka navadili, da bi prišli nazaj v kletko.

Ogledal sem si vaše fotografije, samički sta zelo lepi, še predvsem samička bele barve.
jupiter2
jupiter2
Član
Član

Število prispevkov : 170
Datum registracije : 04/05/2009
Starost : 36

Nazaj na vrh Go down

Zebrice Empty Re: Zebrice

Objavlja  Maja Čet 23 Dec 2010, 07:35

Jaz vam pokrivanja in premikanja v mirnejši prostor ne priporočam. Živali se morajo navaditi na vas in na vse zvoke v vašem stanovanju oz. hiši. S tem, da jih pokrivate ali dajete v miren prostor, jih res umirite, vendar tudi nekako preprečite, da bi se privadile in uvidele, da jim noben nič noče. Postavite kletko tam, kjer jo mislite imeti ves čas. Pomembno je, da je kletka čim višje, nekje na višini oči je najbolje, nikakor ne na tleh.

Tudi jaz sem si pogledala slikice in moram reči, da se mi kletka zdi malo majhna, še posebej za dve zebrici. Čim prej po novo, večjo kletko. Nikakor ne okroglo! mižikanje
Maja
Maja
Admin
Admin

Število prispevkov : 894
Datum registracije : 02/05/2009
Starost : 34

Nazaj na vrh Go down

Zebrice Empty Re: Zebrice

Objavlja  K.J. Čet 23 Dec 2010, 07:44

Koliko časa pa moram še počakati, da jih lahko spustim iz kletke brez, da bi se zelo prestrašile?
K.J.
K.J.
Član
Član

Število prispevkov : 16
Datum registracije : 22/12/2010
Starost : 27

Nazaj na vrh Go down

Zebrice Empty Re: Zebrice

Objavlja  Maja Čet 23 Dec 2010, 07:45

Jaz bi na vašem mestu počakala kakšen mesec oz. jima najprej kupila novo, večjo kletko, jih namestila na nek stalen prostor, pustila, da se dodobra umirita in privadita, potem pa šele razmišljala o izpustu iz kletke. nasmeh
Maja
Maja
Admin
Admin

Število prispevkov : 894
Datum registracije : 02/05/2009
Starost : 34

Nazaj na vrh Go down

Zebrice Empty Re: Zebrice

Objavlja  K.J. Čet 23 Dec 2010, 07:48

OK....Hvala! Kaj pa če se odločim, da kupim še enega samca-ko bom imela večjo kletko seveda-. Se bodo razumeli?
K.J.
K.J.
Član
Član

Število prispevkov : 16
Datum registracije : 22/12/2010
Starost : 27

Nazaj na vrh Go down

Zebrice Empty Re: Zebrice

Objavlja  Maja Čet 23 Dec 2010, 07:51

Imaš vse možnosti, da se bodo dobro razumeli, še posebej, če bodo imeli zadosti veliko kletko, vendar kolikor vem, se zebrice (podobno kot amadine) razdelijo po parih in bi tako ena samička ostala sama, lahko pa da bi se samček "ukvarjal" z obema. Zakaj pa si tako želite samčka? Saj se dve samički enako dobro razumeta in si delata družbo... mižikanje
Maja
Maja
Admin
Admin

Število prispevkov : 894
Datum registracije : 02/05/2009
Starost : 34

Nazaj na vrh Go down

Zebrice Empty Re: Zebrice

Objavlja  K.J. Čet 23 Dec 2010, 07:53

"ukvarjal" xDDD. Nevem, mogoče si bom kasneje želela imeti mladičke ker so takoo luštkaniii! nasmeh
K.J.
K.J.
Član
Član

Število prispevkov : 16
Datum registracije : 22/12/2010
Starost : 27

Nazaj na vrh Go down

Zebrice Empty Re: Zebrice

Objavlja  Maja Čet 23 Dec 2010, 07:59

Ja, ampak svetujem, da naj bodo mladički res kasneje, ker najbrž še nimaš toliko izkušenj z zebricami in pa zato, ker ni pametno oz. odgovorno kar tako malo "delati" mladičke, zato ker so luškani. Tudi mladički enkrat zrastejo... Raje se zdaj veliko ukvarjaj s tema dvema in jima skušaj nuditi čim več, s časoma boš pa videla kaj in kako. mižikanje
Maja
Maja
Admin
Admin

Število prispevkov : 894
Datum registracije : 02/05/2009
Starost : 34

Nazaj na vrh Go down

Zebrice Empty Re: Zebrice

Objavlja  K.J. Pet 24 Dec 2010, 05:22

No, zdaj sta se zebrici že počasi navadili na nov dom in zelo rada jih samo opazujem. Kadar ne spita, samo skačeta po kletki in jesta nasmeh mislim, da jima je nov dom zelo všeč nasmeh nasmeh Dobila sem tudi sipino kost in kopalnico, v kateri se bosta lahko kopali. Vendar jih še nisem videla, da bi se. Še enkrat najlepša hvala za odgovore!

Vesel božič :rendeer: :rendeer: :rendeer:
_____________________
kaja
K.J.
K.J.
Član
Član

Število prispevkov : 16
Datum registracije : 22/12/2010
Starost : 27

Nazaj na vrh Go down

Zebrice Empty Re: Zebrice

Objavlja  K.J. Pon 07 Mar 2011, 07:57

Ali imajo zdajle ptički paritveno sezono? Ker sem danes odkrila eno jajce, vendar sem prepričana da je neoplojeno, ker imam pač 2 samički....in ali naj jima zdaj postavim gnezdo, če bi želeli skrbeti za jajce?? In pred nekaj tedni sem jima pustila odprto kletko in sta se hitro navadili ,da gresta tudi ven nasmeh . Zdaj zgleda kot,da tekmujeta katera si več upa in katera bo prej raziskala dele sobe, ki jih še nista. Jang pa tudi opazuje stvari skozi okno, včasih gleda sebe, včasih pa ven in gleda druge, divje ptice. <3<3 . Zanima me tudi, če jima listi in cveti orhideje kaj škodita, ker priletita na rastlino in začneta kljuvati :/ In tudi, bi se razumeli z Nimfo ali pa kanarčkom?

pozdravček, K.J.
K.J.
K.J.
Član
Član

Število prispevkov : 16
Datum registracije : 22/12/2010
Starost : 27

Nazaj na vrh Go down

Zebrice Empty Re: Zebrice

Objavlja  Alojzij Pon 07 Mar 2011, 08:29

Sedaj se začenja naravna paritvena sezona za večino ptic. V tvojem primeru to sicer ni samo posledica
sezone, ampak tudi dobrih življenskih pogojev , ki ima jih nudiš. nasmeh

Pravilno si ugotovila, da jajčka ne morejo biti oplojena, če ni prisoten samček.
Samičke pogosto znesejo jajčka tudi v takih primerih. Jajčka sproti odstrani in jih zavrzi.
Nikakor pa ne dajaj v kletko gnezdo, ker bi jih potem še bolj spodbudila, da bi jajčka nesle v nedogled.
To ptice seveda dolgoročno tudi izčrpava.

Z drugimi pticami bi se načeloma razumeli , če je le dovolj velika kletka ali preletalnica. Z nimfo ti sicer nebi priporočil, zaradi prevelike razlike v velikosti. U poštevati moraš tudi različne potrebe po hrani.

Vsaka ptica poskuša kljuvati zelene dele rastlin. Ne morem ti zagotoviti ali je orhideja mogoče tudi strupena za ptico.
Načeloma ne bi smela biti strupena nobena rastlina , ki jo imamo v stanovanju, tudi zaradi otrok, ki ravno tako radi vse poizkusijo klicaj
Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

Zebrice Empty Re: Zebrice

Objavlja  jupiter2 Pon 07 Mar 2011, 19:42

Drugače se cebrice, vsaj moje, parijo vsak dan. Samček izkoristi vsako priložnost, celo takrat ko jim menjam vodo, hrano ali čistim kletko. Ni važno ali je pomlad, poletje, jesen ali zima.

Drugače pa sta dve rastlini, ki sta zelo pogosti po domovih in sta strupeni (za otroke sta navedeni tudi v priročniku za malčke oz. dojenčke, verjetno pa tudi za ostale organizme) difenbahija in benjamin.
jupiter2
jupiter2
Član
Član

Število prispevkov : 170
Datum registracije : 04/05/2009
Starost : 36

Nazaj na vrh Go down

Zebrice Empty Re: Zebrice

Objavlja  K.J. Pon 07 Mar 2011, 23:41

Se pravi, da bi bilo boljše, če kupim kanarčka ali skobčevko? Za strupeni rastlini (difenbahija in benjamin) sem pogledala in jih nimamo zelo vesel zelo vesel In mislim, da je jajček res tudi zaradi dobrih pogojev, ker sta odprti cel dan in imata velikoooo... prostora za letanje, pa tudi vedno pazimo, da jih ne prestrašimo, ko vstopamo v sobo smejanje2

Najlepša hvala za odgovore in lep pozdrav, K.J.
K.J.
K.J.
Član
Član

Število prispevkov : 16
Datum registracije : 22/12/2010
Starost : 27

Nazaj na vrh Go down

Zebrice Empty Re: Zebrice

Objavlja  K.J. Čet 10 Mar 2011, 06:40

Imam še eno vprašanje... Ali je vredu, če je ena od samišk drugi pojedla jajce? Ker nevem, če so jima jajca všeč, bi jima lahko pustila notri, da bi jih pojedli? Mladičkov ne nameravam imeti, če bi zaradi tega slučajno zmeraj začeli jesti jajčka... In to, da ga je pojedla ni zaradi pomankanja hrane, ker imata vedno dovolj v posodi...


Hvala za odgovore! Kaja
K.J.
K.J.
Član
Član

Število prispevkov : 16
Datum registracije : 22/12/2010
Starost : 27

Nazaj na vrh Go down

Zebrice Empty Re: Zebrice

Objavlja  Alojzij Čet 10 Mar 2011, 08:34

Seveda jajčk ptica ne poje zato, ker bi bila lačna ampak iz drugih znanih in neznanih vzrokov.
Ravno zato sem ti v zadnjem odgovoru priporočil , da znešena jajčka takoj odstraniš in zavržeš.
To v bodoče tudi stori, ker bi samica v bodočnosti lahko jedla tudi jajca , ki bi bila oplojena klicaj
Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

Zebrice Empty Re: Zebrice

Objavlja  jupiter2 Čet 10 Mar 2011, 21:25

Mogoče jima primanjkuje kalcij? Ne vem točno, ampak moja samička, ko znese jajček, se ga ne dotakne več, kaj šele oba samčka. Na dnu imam pesek, ki ga zobajo, minerale in sipino kost, tako da je pri meni jajček nedotaknjen tudi cel teden,dokler ne pride dan za čiščenje. Mogoče je pa res to, ker sta dve samički. Boš morala res paziti, kot ti je tudi gospod Alojzij omenil, pri oplojenih jajčkih v primeru, da se odločiš za samčka.
jupiter2
jupiter2
Član
Član

Število prispevkov : 170
Datum registracije : 04/05/2009
Starost : 36

Nazaj na vrh Go down

Zebrice Empty Re: Zebrice

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Stran 1 od 2 1, 2  Next

Nazaj na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu