PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mica

5 posters

Go down

Mica Empty Mica

Objavlja  Mica Pon 31 Jan 2011, 12:20

Pozdravljeni ljubitelji pernatih prijateljev nasmeh
Sem penzionistka iz Ljubljane in velika ljubiteljica vseh živali, razen tistih, ki pikajo in grizejo. smejanje (Komarjev recimo)
Imela sem skobčevko, fanta, njegova slika je moj avatar, vendar prejšnji teden operacije bulice na nogi ni preživel. jokanje Star je bil dobrih 10 let. Neizmerno žalujem za njim, pa ne samo jaz, tudi tistim, ki so ga malo boljše poznali, je zelo hudo, saj je bil neverjetno družaben in prijazen ptiček.
Pred tremi leti pozimi se je zaljubil v moj palec in tisto zimo nekajkrat na teden ponavljal ljubezenski ritual, katerega bolj slab posnetek je tu: https://youtu.be/AgjWo3ZBwf8. Tudi letos je poskušal nekaj podobnega. zelo vesel

Seveda si želim novega pernatega prijatelja, skobčevko oz. standard moškega spola, mladega, zdravega in, če je le mogoče ročno hranjenega. Želim si, da bi bil čim svetlejše barve.
Upam, da ga bom našla prav s pomočjo tega prijaznega foruma. cheers
Če ima kdo kakšno informacijo, bom vesela zasebnega sporočila.
Mica
Mica
Član
Član

Število prispevkov : 23
Datum registracije : 28/01/2011
Starost : 74

Nazaj na vrh Go down

Mica Empty Mica

Objavlja  Joško Tor 01 Feb 2011, 21:57

zelo vesel Z zanimanjem sem si ogledal vaš video na You Tube. Opazil sem, da je ptička imela do vašega prsta zelo intimen odnos... Prepričan sem, da bo kolega s foruma, g. Alojzij, prebral vaš sestavek, in ker je član ljubljanskega društva za varstvo in vzgojo ptic, vas bo napotil do gojitelja skobček v vaši bližini. Pri njem doma si boste lahko izbrali idealnega predstavnika vrste po svoji podobi, poleg tega pa vas bo "oborožil" še z nujnimi napotki za čimboljšo oskrbo živalce. Mogoče pa vam jo bo gojitelj - forumovec, ki ima takšen primerek, papigo celo prinesel k vam domov. Takšna ljubezen do ptic bi nekako morala biti nagrajena oziroma zgodba dobiti srečen konec. zelo vesel
Joško
Joško
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 421
Datum registracije : 18/09/2010
Starost : 74

Nazaj na vrh Go down

Mica Empty Re: Mica

Objavlja  Mica Sre 02 Feb 2011, 00:33

Pozdravljen Joško in lepa hvala za prijazen odziv. nasmeh
Res je moj ptiček imel do mojega palca poseben odnos, intimen pravzaprav. To je počel tudi, če je bil kdo drug zraven, nič mu ni bilo nerodno. mižikanje
Zelo bom vesela, če se mi bo javil g. Alojzij s foruma in mi pomagal do novega pernatega prijatelja, saj je doma brez čebljanja in čivkanja zelo prazno in pusto. jokanje
Kamorkoli lahko tudi sama pridem po ptička in ni potrebe, da bi mi ga prinesli domov, čeprav seveda ne bi imela nič proti "dostavi".
Še enkrat, hvala Joško.
Mica
Mica
Član
Član

Število prispevkov : 23
Datum registracije : 28/01/2011
Starost : 74

Nazaj na vrh Go down

Mica Empty Re: Mica

Objavlja  Alojzij Sre 02 Feb 2011, 03:53

V veselje mi je, če lahko kakorkoli pomagam kar je v zvezi s pticami. Deset let je za papagajčka kar lepa doba.
Po določenem času, nas kljub veliki skrbi in ljubezni ljubljenček za vedno zapusti. Sigurno nas to prizadene
in razžalosti. Dobro je, da to izgubo čimprej prebolimo in si omislimo novo živalco.
Vedeti je dobro, da tudi dve živali iste vrste nista enaki.

Pri nakupu nove živali iste vrste, vam zato svetujem, da ne iščete kopije prejšnje.
Vsaj barva naj bo vsaj toliko drugačna, da vas ne bo spominjala na prejšnjo.
Kot ste že sami ugotovili, je pomembno , da je skobčevka mlada. Skobčevke običajno niso ročno hranjene.
Primerni za ljubljenčka so samčki, ki jih dobite takoj , ko zapustijo gnezdo. Tu je problem lahko samo to, ker
pri tej starosti znajo ugotoviti spol samo res izkušeni rejci. ideja

Na tem mestu ne dajem rad konkretne podatke o rejcih. Po oglasih je vedno nekaj ponudb.
Do oglasov ne imejte negativnih občutkov, saj so samo mesto za predstavitev in kontakt ponudnika.

Vse se tako morata zmeniti osebno in takrat se šele odločite o nakupu klicaj

Nekaj podatkov vam bom pisal na zasebno pošto! klicaj
Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

Mica Empty Hvala :)

Objavlja  Mica Sre 02 Feb 2011, 08:26

Najlepša hvala za prijaznost g. Alojzij. nasmeh
Seveda tudi sama ne želim kopije mojega pokojnega papagajčka, bil je eden in edini, želim le to, kar sem napisala v prvem prispevku, če je le mogoče, seveda.
Nekateri rejci prek oglasov ponujajo ročno hranjene skobčevke in veterinar, ki je mojega papagajčka zdravil, mi je povedal, kaj to sploh pomeni. Prej tega nisem vedela, zato sem omenila takšno možnost, saj bi s ptičkom rada hitro vzpostavila čim bolj pristen stik in zdelo se mi je, da bi takšen bil pravšnji.
Lepa hvala za zasebno sporočilo, tudi nanj vam bom odgovorila. kul
Mica
Mica
Član
Član

Število prispevkov : 23
Datum registracije : 28/01/2011
Starost : 74

Nazaj na vrh Go down

Mica Empty Re: Mica

Objavlja  Mica Tor 08 Feb 2011, 13:12

Včeraj popoldan sem domov prinesla novega papagajčka, skobčevko standard, star naj bi bil približno 6 tednov. zelo vesel
Imena še nima, sprejemam predloge za slovenska imena. mižikanje
Hvala za nasvete in pomoč gospod Alojzij! nasmeh
V kratkem bom napisala kaj več in prilepila tudi kakšno sliko.
Mica
Mica
Član
Član

Število prispevkov : 23
Datum registracije : 28/01/2011
Starost : 74

Nazaj na vrh Go down

Mica Empty Ime za papagajčka

Objavlja  Joško Tor 08 Feb 2011, 21:07

zelo vesel Svetujem vam, da skobčevko poimenujete z neko njeno značilnostjo. Jaz bi ji dal ime Pegi, in sicer po šestih pikah (če gre za normalno standard papigo) na grlu. Odsvetoval bi poimenovanje po imenih ljudi. Ime naj bo kratko (največ štiri črke). Odveč je govoriti o prednostih takšnega poimenovanja.
Čeprav imate z učenjem skobčevk izkušnje, bi vam predlagal, da se z njo intenzivneje ukvarjate pred večerom. Marskikateri gojitelj je izjavil, da takrat najbolj pazljivo posluša. Za enkrat toliko. Lep pozdrav!
zelo vesel
Joško
Joško
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 421
Datum registracije : 18/09/2010
Starost : 74

Nazaj na vrh Go down

Mica Empty Re: Mica

Objavlja  Mica Ned 20 Feb 2011, 03:10

Pozdravljeni prijatelji pernatih živalic nasmeh.
Malo zamujam z obljubljenim oglašanjem, a želela sem prilepiti kakšno sliko in povedati kaj več o mojem novem ptičku, ki sem ga poimenovala Max ali Maks, po želji. mižikanje Ime je prišlo povsem spontano in upam Joško, da ne boste hudi name, ker ima bolj človeško ime. nerodno
Tu je kratka predstavitev: http://file.si/files/30574_3qjqb/Max2.wmv.
Jutri bo dva tedna kar je Max pri meni in moram reči, da se je že kar navadil novega domovanja. Seveda ima povsem drugačne "finte" kot moj pokojni ptiček in človek sploh ne more verjeti, da sta dva papagaja lahko tako zelo različna.
Prejšnji se recimo nikoli ni pustil prijeti in je dobesedno znorel, ča sem ga morala ujeti in prijeti v roko, ta pa je kot kašna mlada muca, samo da se me tišči, je srečen. kul
Ko pride ven iz svoje hišice, najprej malo reziskuje po mizi, malo poleti, kaj dosti se mu ne ljubi, potem pa hitro k meni. Najraje se mi stisne nekam ob vratu, po možnosti pod ovratnik. Najraje pa ima, če je na meni in ga pokrijem z roko ali pa kar zadrema v malo stisnjeni roki. Zadnjič mi je splezal skozi rokav bluze do vratu! smejanje
Že drugi dan mi je pobrisal iz hiške skozi posodico s hrano! šokiran Brihten je in tudi precej bolj močan, kot sem bila vajena, vidi se, da je skobčevka standard, ker je že zdaj večji od prejšnjega papagajčka.
Zaenkrat ga nobeno sadje ali zelenjava sploh ne zanimata, je še hrano, ki mi jo je dal rejec, bar ima pa rad. mižikanje
Oglaša se še po svoje, upam, da se bova tudi tu kmalu uskladila.
Še enkrat hvala Alojziju za pomoč in nasvete in hvala Maji, ki vodi tako super forum! zelo vesel
Mica
Mica
Član
Član

Število prispevkov : 23
Datum registracije : 28/01/2011
Starost : 74

Nazaj na vrh Go down

Mica Empty Re: Mica

Objavlja  Alojzij Ned 20 Feb 2011, 03:48

Veseli me, da ste izbrali tako čudovitega ptička, ki je že sedaj pravi mali orjak. zelo vesel
Všeč mi je tudi , da sami že sedaj opazite veliko razliko med standardom in običajno skobčevko.
Pomembno je tudi , da ste ga dobili ravno prav starega, kar je velikokrat problem, predvsem zato , ker smo ljudje
tako neučakani in zaletavi. zelo vesel nasmeh
Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

Mica Empty Re: Mica

Objavlja  Matic Ned 20 Feb 2011, 20:41

Moram reči da sem si ogledal posnetek vašega prijatelja maksa, ki je je zelo lep, tudi slike so zelo dobro zmontirane v kratkem posnetku. cheers

Želim vam še veliko užitkov pri igranju z maksom. zelo vesel
Matic
Matic
Član
Član

Število prispevkov : 23
Datum registracije : 04/01/2011
Starost : 29

Nazaj na vrh Go down

Mica Empty Re: Mica

Objavlja  Mica Pon 21 Feb 2011, 02:13

Še enkrat najlepša hvala Alojzij, Max mi je polepšal vsakdan in je res en simpatičen patron. mižikanje
Hvala tudi Joškotu za napotke ter pomoč pri iskanju, tebi Matic pa za pohvale tudi hvala. nasmeh
Mica
Mica
Član
Član

Število prispevkov : 23
Datum registracije : 28/01/2011
Starost : 74

Nazaj na vrh Go down

Mica Empty Re: Mica

Objavlja  Mica Sob 26 Feb 2011, 00:41

Nocoj bo pa ob 20,00 h bo na kanalu A zelo luštkan papagajski film Paulie, toplo priporočam ogled. nasmeh
Kratka vsebina:
Paulie je papagaj, ki zelo rad govori, žal pa ima zaradi svojega daru več težav kot koristi. Obožuje deklico Marie, ki ga vzgaja že vse od malih nog. V njuno prijateljstvo pa nekega dne posežejo Mariejini starši. Po njihovem mnenju se je Marie preveč navezala na Paulieja, zato papagaja pošljejo stran. Paulie se tako znajde daleč od ljubljene Marie in odločen je, da najde pot domov. Med potjo ga čakajo številni zabavni pripetljaji in ljubezen s prikupno papigo.
In tu je še kratka video predstavitev: http://www.imdb.com/video/screenplay/vi511705369/
Mica
Mica
Član
Član

Število prispevkov : 23
Datum registracije : 28/01/2011
Starost : 74

Nazaj na vrh Go down

Mica Empty Re: Mica

Objavlja  Matic Sob 26 Feb 2011, 03:51

Ta filem sem že enkrat gledal in moram reči, da je res vreden ogleda. zelo vesel
Tudi danes si ga bom še enkrat ogledal.
Matic
Matic
Član
Član

Število prispevkov : 23
Datum registracije : 04/01/2011
Starost : 29

Nazaj na vrh Go down

Mica Empty Re: Mica

Objavlja  Mica Tor 08 Mar 2011, 03:06

Pozdravljeni nasmeh.
Z Maxom lepo napredujeva, brez težav se pusti prijeti ali gre na prst, vsak dan več leta, a na koncu vedno pristane bolj nizko, kar malo ga dol nese. mižikanje Zadnja dva dneva me tudi že malo posluša, ko je na prstu in mu govorim, reagira pa še ne.
Strašno so mu všeč moje lončnice in moram prav paziti, da ne bi kakšno začel jesti. Ne skrbi me za rože, bolj me skrbi, da bi njemu kaj škodilo. Katere sobne rastline so škodljive za papagaje? Če imam kakšno takšno, jo bom seveda umaknila.
Nekaj slik sem naredila kar z mobitelom, ker takrat, ko se crklja, običajno pri roki nimam fotoaparata, zato so malo slabše kakovosti.
Takole se imava: (klikni na sliko)
Mica Max
Mica
Mica
Član
Član

Število prispevkov : 23
Datum registracije : 28/01/2011
Starost : 74

Nazaj na vrh Go down

Mica Empty Re: Mica

Objavlja  Alojzij Tor 08 Mar 2011, 04:25

Lepo, da nam poročate, kako dobro napredujeta z Maksom. Ravno vaš primer dajem za zgled,
kako se pridobiva informacije predno nabaviš ljublenčka.
Večina pa naredi ravno obratno. jokanje
Nabavijo ptico ali drugo žival in šele nato, ko so problemi je "jok in stok". nerodno

Kar se strupenih rastlin tiče, vam ne morem povedati kaj več kot to , kar je ravno danes napisal
v članku "Jupiter 2". Vpriročniku za majhne otroke piše, da sta strupeni dve znani sobni rastlini,
difenbahija in benjamin. Po moje tudi ti dve ne tako močno, da bi lahko ptič pojedel tako koncenentracijo,
ki bi bila škodljiva .
Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

Mica Empty Re: Mica

Objavlja  Mica Čet 21 Apr 2011, 11:41

Pozdravljeni nasmeh.
Kar nekaj časa je minilo od zadnjega javljanja in zdi se mi prav, da malo povem, kako se imava z Maxom.
Najnežnejše otroštvo je mimo, vmes je imel obdobje glasnega dretja (dobesedno!) in grizenja, sploh se ni hotel več crkljati, da sem bila prav huda nanj.
No zdaj se je spet malo unesel, včasih je še (pre)glasen, a to le takrat, ko misli, da se mu ne posvečam dovolj. Z letanjem ima še malo težav, včasih lepo leti, včasih ga pa nese navzdol, ali se pa kar kam zaleti, nekajkrat mu je že celo uspelo najti svojo hiško. mižikanje
Zelo zavzeto je začel poslušati moje govorjenje, nocoj mi je skoraj zlezel v usta! smejanje
Od hrane ima zelo rad bar, tudi hrano (pripravim jo iz različnih mešanic) ima rad. Koščke jabolka, korenčka in brokolija mu naberem na vrvico in obesim v kletko, to pa naravnost obožuje, kar cepeta od veselja in po svoje komentira, ko čaka, da mu pripravim novo užitno igračo. zelo vesel Ideja seveda ni moja, videla sem jo v eni knjigi o skobčevkah.
Novih slik trenutno nimam, ko ga bom spet slikala, bom objavila. mižikanje
Mica
Mica
Član
Član

Število prispevkov : 23
Datum registracije : 28/01/2011
Starost : 74

Nazaj na vrh Go down

Mica Empty Re: Mica

Objavlja  yulchi Sob 23 Apr 2011, 09:24

Hehe, me veseli, da imate novega ljubljenčka! Še malo, pa bo začel govorit. Vsaj pri mojem je bilo tako, da je že po enem mescu vedel povedat svoje ime. No, potem pa se besedni zaklad kar hitro širil. Je res zanimivo, kako se Vaš Max rad carta! Moj se nikoli noče, razen pri tašči. In všeč mi je tudi njegova barva. A zdaj že sigurno veste, da je samček? Jaz sem na začetku imela kar nekaj dvomov, ker se je Mikiju roženica nad kljunčkov vsak dan obarvala na drugačno barvo smejanje
yulchi
yulchi
Član
Član

Število prispevkov : 24
Datum registracije : 15/10/2010
Starost : 38

Nazaj na vrh Go down

Mica Empty Srečno novo leto!

Objavlja  Mica Sob 31 Dec 2011, 01:31

Dragi prijatelji,
s Pepijem II. (ni ostal Max, ker se nisem mogla navaditi na drugo ime nerodno ) vam vsakemu posebej in vsem skupaj, še posebej pa Maji, ki skrbi za naš forum, želiva srečno, zadovoljno in veselih ptic polno leto 2012!
Najina čestitka je pa taka - http://www.dancingsantacard.com/?santa=440462 zelo vesel
Mica
Mica
Član
Član

Število prispevkov : 23
Datum registracije : 28/01/2011
Starost : 74

Nazaj na vrh Go down

Mica Empty Re: Mica

Objavlja  Mica Pet 08 Jun 2012, 13:10

Pozdravljeni. nasmeh
Najina čestitka v prejšnjem prispevku žal ni več aktualna, saj stran "oživi" samo v času praznikov, tako vsaj kaže.
Samo na kratko vam poročam, da je Pepi II vesel ter zdrav ptiček in da imam z njim veliko veselje, upam, da tudi on z menoj. mižikanje
Kar veliko govori, še tega se je naučil, da skupaj pove svoje ime in priimek, čeprav je (moj) priimek precej dolg in zapleten. smejanje Je pa res, da govori tiše od mojega prejšnjega pernatega prijatelja.
Toliko na kratko.
Vam gospod Alojzij pa ponovno hvala za posredovanje in pomoč.
Lep konec tedna vsem skupaj.
Mica
Mica
Član
Član

Število prispevkov : 23
Datum registracije : 28/01/2011
Starost : 74

Nazaj na vrh Go down

Mica Empty Re: Mica

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh


 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu