PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Prekomerna rast krempljev

4 posters

Go down

Prekomerna rast krempljev Empty Prekomerna rast krempljev

Objavlja  Joško Tor 01 Mar 2011, 20:37

zelo vesel Na sicer lepih fotografijah sem pogosto opazil, da je imela ptica (pre)dolge kremplje. Prekomerna rast krempljev se sicer šteje med bolezen, vendar menim, da je posredi premajhna pozornost ali neveščnost lastnika o negi ptice. Zaradi predolgih kremplejv je ptica manj živahna, saj jo ovirajo pri hoji in preskakovanju, nemalokrat pa se tudi zapletejo in poškodujejo. Včasih tudi poginejo (primer kanarčka, ki se je zapletel med žice kletke). Da bi se temu izognili, občasno vzamemo ptico v roke in si jo pobliže ogledamo (če imamo dober vid, lahko to opazimo že, če se približamo kletki). Ptico obrnemo proti dnevni svetlobi. V sredini krempljev bomo opazili krvno žilico. Vzamemo manjše škarjice ali klešče za nohte in ostižemo kremplje 2 do 3 mm od nje. Če bomo pazljivi, ptice ne bo bolelo. Sicer zna priteči nekaj krvi, če se bomo preveč približali krvni žili ali jo celo prerezali. Gojitelji začetniki so včasih pri pri tem sila nespretni, saj se bojijo, da bodo ptico poškodovali in zato to opravilo marsikdo prepusti kolegu ali drugemu bolj smelemu ali veščemu ljubitelju ptic.

Vedeti moramo, da so naše ptice v kletkah in da imajo premalo priložnosti za brušenje krempljev, zato moramo paziti, da jih njihova prekomerna rast ne bo ovirala ali celo ogrožala življenja. Če bo prišlo do najhujšega, si bomo našo malomarnost ali pomanjkanje skrbi za nego težko oprostili.

Joško
Joško
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 421
Datum registracije : 18/09/2010
Starost : 74

Nazaj na vrh Go down

Prekomerna rast krempljev Empty Re: Prekomerna rast krempljev

Objavlja  Duška Tor 01 Mar 2011, 23:29

Tudi sama sem opazila, da ima moj kanarček že predolge kremplje. Zaenkrat še nisem opazila, da bi ga ovirali (je zelo aktiven,cel dan na terenu ), vendar sem mu kupila palčko za brušenje krempljev in upam, da si jih bo sam zbrusil. Problem je v tem, da se zelo boji roke in ne vem, kako ga ujeti s čim manj stresa. Malo bom še počakala, če se mu bodo s pomočjo palčke obrusili, če ne pa naju čaka lovljenje in striženje. 😢

Lp Duška
Duška
Duška
Član
Član

Število prispevkov : 33
Datum registracije : 21/10/2010
Starost : 62

Nazaj na vrh Go down

Prekomerna rast krempljev Empty Re: Prekomerna rast krempljev

Objavlja  Alojzij Sre 02 Mar 2011, 05:08

Dobra navodila za striženje krempeljcev pri pticah, je dal JOŠKO. Problem vidim samo v tem,
ker večina ljubiteljev to sploh ne opazi. Če pa že opazi, si ne upa ptico prijeti v roko ter
odvečne dele porezati, ravno tako kot nohte na svojih rokah ali nogah.
Podoben in še večji problem nastopi pri predolgem kljunu, predvsem pri večjih papigah, kjer si žival zapomni
kdo ji je delal neprijetnosti z rezanjem.
Da se ne pogovarjamo v milimetrih ali kotih, je moje priporočilo,
kdaj je potrebno rezati krempeljčke naslednje:
- krempeljci so več ali manj polkrožni in vse kar je več od polkroga je odveč oz. preveč!! presenečen
Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

Prekomerna rast krempljev Empty Re: Prekomerna rast krempljev

Objavlja  Maja Sre 02 Mar 2011, 05:47

Maja
Maja
Admin
Admin

Število prispevkov : 894
Datum registracije : 02/05/2009
Starost : 34

Nazaj na vrh Go down

Prekomerna rast krempljev Empty Re: Prekomerna rast krempljev

Objavlja  Gost Tor 20 Avg 2013, 07:29

Nikakor ne izkoristi tega da ko se ti približa roki da ga ujameš saj se te bo potem bal. Ptička pač ujameš, sicer je to res stres ampak bolje kot da ga to življensko ovira Kanarček 
avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

Prekomerna rast krempljev Empty Re: Prekomerna rast krempljev

Objavlja  Duška Pet 03 Jun 2016, 19:03

Pozdravljeni, ponovno se javljam z istim problemom. Ko sem kanarčku strigla krempeljčke sem mu po nesreči postrigla preveč in mu je pritekla kri. Po 1 tednu še očitno ni dobro, saj veliko počiva na drugi nogici in na sploh je bolj miren - drugače je pravi divjak, cel dan na terenu. Prosim za nasvet kako mu pomagati, nogica ni rdeča je pa bolj vidna žilica na tej nogici in ta prstek drži v zraku. Mogoče bi mu morala dati kaj za vnetje ali za dvig imunskega sistema?

Hvala za odgovor.
Lep pozdrav Duška
Duška
Duška
Član
Član

Število prispevkov : 33
Datum registracije : 21/10/2010
Starost : 62

Nazaj na vrh Go down

Prekomerna rast krempljev Empty Re: Prekomerna rast krempljev

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu