PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pomoc- golob

4 posters

Go down

Pomoc- golob Empty Pomoc- golob

Objavlja  barbM Sre 20 Apr 2011, 06:27

Pozdravljeni,

ze nekaj casa gledam oglase, pa nekako na dobim tistega kar bi rada. Najprej, bi vas prosila, ce mi lahko kdo pomaga pri vrsti. Glob, ki sem ga imela je bil svetlosiv in rjav po vrhu, perje od repa pa je bilo belo rjavo. Tako, da me zanima, kera vrsta bi to lahko bila, ker namrec sem ga nasla, da lahko pogledam slike. Rada bi pa novega, cim bolj podobnega temu ali pa takega in ce ima kdo kak kontakt za ljubljano ali gorenjsko, kjer ga lahko dobim ali pa jih ima kdo doma, bi lepo prosila ce mi ga sporoci.

Hvala!

Barbara
barbM
barbM
Novi član
Novi član

Število prispevkov : 5
Datum registracije : 20/04/2011
Starost : 40

Nazaj na vrh Go down

Pomoc- golob Empty Re: Pomoc- golob

Objavlja  Alojzij Sre 20 Apr 2011, 07:27

Iz tvojega prispevka mi ni uspelo ugotiviti, katero vrsto ptice oz. goloba bi si želela.
Prosim te, če bolj natančno opišeš ali priložiš slikico o iskanem golobu.
Golobov je nešteto pasem, različnh barv in oblik. Lahko, da je bil tvoj čisto navaden mestni oz.
divji golob, bolj pestrih barv. Zdrav in nepoškodovan rasni golob se drži doma in ima na nogi
identifikacijski obroček, na podlagi katerega lahko najdeš lastnika goloba. nasmeh
Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

Pomoc- golob Empty Re: Pomoc- golob

Objavlja  barbM Sre 20 Apr 2011, 09:41

Lep pozdrav,

z tem, da sem ga nasla, sem zelela samo povedati, da ker ga nisem kupila ne vem katere vrste je bil. Nasla pa sem mladega, se letel ni, pa brez obrocka zato je tudi ostal pri meni. Od danes ga pa zal nimam vec, tako da tudi slike nimam in iz tega razloga bi tudi rada novega. Mislim, da imate prav da je bil divji, sem pogledala zelo veliko slik, ceprav cisto takega nisem nasla.
Slike mi ni uspelo prilepiti, bom dala en zelo dolg link, ta mu je dokaj podoben, nas je bil malo bolj rjav, pa daljsi in ozji kljun je imel.
Ce je res divji, bom nasla koga, ki jih prodaja? Ker med oglasi, nisem tega zaslednila.



Link
http://www.google.si/imgres?imgurl=http://www.rspb.org.uk/community/cfs-file.ashx/__key/CommunityServer.Discussions.Components.Files/2542/8535.Pidgeon.jpg&imgrefurl=http://www.rspb.org.uk/community/forums/p/29058/209414.aspx&usg=__0iQkSqHWq__TPE61BGnrLYgpyP8=&h=2074&w=3110&sz=1645&hl=sl&start=586&sig2=RykxYDoADYUCKvySWgQllg&zoom=1&tbnid=64DWJ7NPP7KwWM:&tbnh=121&tbnw=160&ei=T0SvTYbvDJDOswaDxP3hDA&prev=/search%3Fq%3Dferal%2Bpigeon%26um%3D1%26hl%3Dsl%26sa%3DN%26rlz%3D1R2MDNA_slSI410%26biw%3D1345%26bih%3D555%26tbm%3Disch&chk=sbg&um=1&itbs=1&iact=rc&dur=390&oei=wkOvTaPfBYfNtAaN1r3XDA&page=28&ndsp=21&ved=1t:429,r:9,s:586&tx=67&ty=60
barbM
barbM
Novi član
Novi član

Število prispevkov : 5
Datum registracije : 20/04/2011
Starost : 40

Nazaj na vrh Go down

Pomoc- golob Empty Re: Pomoc- golob

Objavlja  Maja Čet 21 Apr 2011, 01:00

Ja, gre za navadnega, mestnega goloba. Če ste imeli takšnega, pa ne pomeni, da morate sedaj iskati nekoga, ki bi vam prav takega spet priskrbel. Če vzamete pismonošo (izgledajo namreč zelo podobno oz. jih večina ljudi sploh ne razloči), bo čisto vredu, ga pa morate imeti od mladička, drugače bo odletel nazaj od koder je prišel.

Zanima pa me kako in kje ste imeli vašega goloba? Ali je to bil vaš ljubljenček? nasmeh
Maja
Maja
Admin
Admin

Število prispevkov : 894
Datum registracije : 02/05/2009
Starost : 34

Nazaj na vrh Go down

Pomoc- golob Empty Re: Pomoc- golob

Objavlja  dires Pet 22 Apr 2011, 21:02

zivjo.

Ja, gre za cisto navadnega, nekoliko pisanega mestnega goloba. Se pa pridrizujem Majinemu vprašanju...?

Če se boš mogoče odločila za katero drugo pasmo, lahko kontaktriraš tudi mene.

lp
dires
dires
Član
Član

Število prispevkov : 156
Datum registracije : 01/04/2010
Starost : 29

Nazaj na vrh Go down

Pomoc- golob Empty Re: Pomoc- golob

Objavlja  barbM Sob 23 Apr 2011, 04:16

Zdravo, doma imamo kletke, bokse, pa se kaj za fazancke, tako da je dobil eno kletko zunaj, pa en prostor v kleti. Bil je pa tudi spuscen, se je razumel z psom, z macki, pa tudi z fazani. Drugace je pa res bil kot nek ljubljencek in imam sedaj doma nekoga, ki je zelo nesrecen, ker pravi, da tko lepega goloba ne bo vec dobil. Zato se lahko vsaj potrudim da najdem nekaj takega, potem pa ce mi ne bo uspelo, pa res nimam druge, kot da najdem kaksnega drugacnega. Tako, da se ene dva meseca, bo kar ta moj prvi cilj. Ce mi ne uspe, se oglasim potem tudi za drugo vrsto.

Sem najdla pa se eno boljso sliko, ta je pa skoraj to iscem, tud kljun je tak, kot ga je imel moj. Ce, kdo ima kaj takega, bom vesela ce mi sporoci.

Link
http://andyslens.com/index/?tag=pigeon
barbM
barbM
Novi član
Novi član

Število prispevkov : 5
Datum registracije : 20/04/2011
Starost : 40

Nazaj na vrh Go down

Pomoc- golob Empty Re: Pomoc- golob

Objavlja  Maja Sob 23 Apr 2011, 04:38

V mojem albumu si lahko ogledaš nekatere naše pernate prijateljčke in poveš kaj si misliš... nasmeh

http://www.pernati-prijatelji.com/gallery/Galerija-slik/Maja/Maja-cat_c2_0_40.htm?
(klikni na eno sliko, nato pa se pomikaj naprej s puščicami)
Maja
Maja
Admin
Admin

Število prispevkov : 894
Datum registracije : 02/05/2009
Starost : 34

Nazaj na vrh Go down

Pomoc- golob Empty Re: Pomoc- golob

Objavlja  barbM Tor 26 Apr 2011, 04:52

Najprej mi ja padlo v oko, tisto kar se za zensko spodobi zelo vesel Res imas cisto zelo vesel
Drugace pa imas res dobro urejene prostore zanje. Se vidim, da zelo dobro skrbis zanje. Te beli z temnimi lisami so mi taki zanimivi, po vseh slikah ki sem jih te dni pogledala, pa takih res se nisem videla.
barbM
barbM
Novi član
Novi član

Število prispevkov : 5
Datum registracije : 20/04/2011
Starost : 40

Nazaj na vrh Go down

Pomoc- golob Empty Re: Pomoc- golob

Objavlja  dires Sre 04 Maj 2011, 02:36

zivjo,

zelim ti veliko sreče pri iskanju, če pa ti ne bo ratalo, lahko pri meni dobis kaksen lep primerek.
=> Nekaj si jih lahko ogledas tudi tukaj http://www.pernati-prijatelji.com/gallery/Galerija-slik/dires/dires-cat_c8.htm
dires
dires
Član
Član

Število prispevkov : 156
Datum registracije : 01/04/2010
Starost : 29

Nazaj na vrh Go down

Pomoc- golob Empty Re: Pomoc- golob

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh


 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu