PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Astrilde

+2
koss
Joško
6 posters

Go down

Astrilde Empty Astrilde

Objavlja  Joško Pon 20 Jun 2011, 04:22

Astrilde so tipični predstavniki malih kletkarjev. Večina ni primernih za začetnike. Pisana astrilda Pytilia melba je primerna za razmnoževanje v zarastlinjenem aviariju, kjer je obilo malih živih žuželk. Poleg tega je v času gnezdenja zelo vzkipljiva.

Astrilde Pytila-melba2

Nasprotje prvonavedeni je stržkova astrilda Estrilda troggodites. Lahko je v kletki ali aviariju, krmimo jo s kvalitetno semensko mešanico. Čeprav ni občutljiva, jo je treba v hladnnem in vlažnem vremenu preseliti v zaprte prostore.

Astrilde Strzkova-astrilda

Idealen ptič za začetnike je oranžnolica astrilda Estrilda melpoda. Je trdoživ, zabaven in ima razveseljivo dolgo življenje. Plodi se manj, kot bi se lahko. V tem času potrbuje mir in tišino.
Astrilde Estrilda-melpoda
Za začetnike tudi ni tako primerna Zelena astrilda Amandava formosa, saj se teže aklimatizira. Ne ponaša se s preveč pisanimi barvami.
Astrilde Zelena-strilda

Obstajajo pa še številne druge vrste astrild. Imajo različno inkubacijsko dobo (od 11-13, 14 dni), in v zarodu različno število jajc (3-5, 3-4). Zanimivo je, da mladiči pri metuljasti astrildi Uraeginthus bengalus povsem odrastejo šele po treh mesecih.


https://www.youtube.com/watch?v=caIj0WySJ_g&feature=player_detailpage

Namerno nisem opisal vseh vrst (meni znanih po dostopni literaturi je najmanj 24 vrst). Izhajajo iz vseh koncev Afrike. Nekatere med njimi so zelo drage. Pri nas gojitelji gojijo omejeno število vrst.

Pričakujem, da me boste dobronamerno dopolnili z opisom, foto in video posnetki.


Nazadnje urejal/a Joško Tor 21 Jun 2011, 06:08; skupaj popravljeno 2 krat
Joško
Joško
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 421
Datum registracije : 18/09/2010
Starost : 74

Nazaj na vrh Go down

Astrilde Empty Astrilde

Objavlja  Joško Tor 21 Jun 2011, 05:38

Še en lep primerek astrilde: modroglava metuljasta astrilda Uraeggithus cyanocephalus. V prvih dneh morajo imeti mladiči na razpolago živo hrano (žive majhne žuželke) in dovolj jajčevine. Za preživetje zaroda naj bi bili odločilni prvi dnevi. Gre za pogosto vrsto astrild v aviarijih .

Astrilde Modroglava-metuljasta-as[i]

Zelenohrbta astrilda mandigoa nitidula zahteva posebno oskrbo. Je tako aktivna, da jo imamo lahko samo v najbolj prostornem aviariju.

Astrilde Nitidula
Joško
Joško
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 421
Datum registracije : 18/09/2010
Starost : 74

Nazaj na vrh Go down

Astrilde Empty Re: Astrilde

Objavlja  koss Tor 21 Jun 2011, 09:11

Binsent astrilda (Bathilda ruficauda) poznana tudi kot star finch
Za vzgojo bi naj bila isto kot gould amadine,gnezdijo v zaprtih gnezdih so zelo plašni v obdobju parjenja,so slabi graditelji gnezd,samica znese 4-6 jajc ,mladiči se izležejo v 13 dneh,ko mladiči zapustijo gnezdo se v njega ne vrnejo več Astrilde Normalzdarksomeaustarfi
Mutacije:rumenoglava;pisana;cimetna;izabel
Astrilde DSCN0002Astrilde Star_finch_-_yellow_starAstrilde 184Astrilde DSCN2182Astrilde BinsenAstrildeBruin02PvdHAstrilde BinsenAstrildePastel01Astrilde DSCF5118Astrilde DSCF5110_edited
koss
koss
Član
Član

Število prispevkov : 132
Datum registracije : 09/05/2010

Nazaj na vrh Go down

Astrilde Empty Re: Astrilde

Objavlja  Alojzij Sre 22 Jun 2011, 03:54

"Koss", dodal si lepe slikice binsen amadine, imenovane tudi rjastorepa amadina, ki pa mislim, da ne spadajo med astrilde.
Naziv amadina pomeni ščinkavec, kar tudi je. Bo še "Joško" kaj rekel na to temo! klicaj
Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

Astrilde Empty Astrilde

Objavlja  Joško Sre 22 Jun 2011, 06:01

Alojzij je napisal/a:"Koss", dodal si lepe slikice binsen amadine, imenovane tudi rjastorepa amadina, ki pa mislim, da ne spadajo med astrilde.
Naziv amadina pomeni ščinkavec, kar tudi je. Bo še "Joško" kaj rekel na to temo! klicaj

Res gre za rjastorepo amadino poephila ruficauda, ki je zelo podobna pisani astrildi pytilia melba.Ta izvira iz Afrike, južno od Sahare, medtem ko je domovina rjastorepe amadine Avstralija. Slednja je tudi nekoliko manjša. Ker so astrilde bolj zahtevne za vzgojo, jih je pri nas manj.

Zanimivo bi bilo slišati gojitelja astrild o izkušnjah, ki si jih je nabral pri gojenju. Če kdo od članov foruma pozna kakšnega gojitelja, ki sicer ni naš član, naj nam izda njegovo ime in naslov oziroma ga povabi na forum.
Joško
Joško
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 421
Datum registracije : 18/09/2010
Starost : 74

Nazaj na vrh Go down

Astrilde Empty Re: Astrilde

Objavlja  matej20 Pon 14 Jan 2013, 04:14

Dober dan ker sem nov med rejci astrild me zanima kako se loči samec od samice. Zanima me še kako hranojo jejo a je zadost prosa in sadje al jedo tudi živo hrano.
Hvala za odgovore
matej20
matej20
Novi član
Novi član

Število prispevkov : 3
Datum registracije : 06/01/2013
Starost : 35

Nazaj na vrh Go down

Astrilde Empty Re: Astrilde

Objavlja  Alojzij Pon 14 Jan 2013, 04:52

matej20 je napisal/a:Dober dan ker sem nov med rejci astrild me zanima kako se loči samec od samice. Zanima me še kako hranojo jejo a je zadost prosa in sadje al jedo tudi živo hrano.
Hvala za odgovore
Astrilde poljudno imenujemo skupino različnh majhnih afriških ščinkavcev, čeprav se tako znanstveno imenuje rod iz družine Estrildidae.
Na tvoje vprašanje ti bom natančneje lahko odgovoril šele takrat , ko boš prilepil sliko svojih ptic ali napisal uradno latinsko ime svoje vrste.
Predvsem v času reprodukcije vse številne vrste astrild potrebujejo beljakovisko hrano v obliki žuželk, ki jo je težko nadomestiti. Te majhne ptice v naravi jedo drobna semena afriških trav, ki se jih z našo semensko mešanico tudi težje najde. nasmeh

Priljubljena vrsta, pikasta astrilda( Amandava amadava),kjer se spol dobro loči!




http://www.pernati-prijatelji.com/t810-astrilde

http://translate.google.si/translate?hl=sl&sl=en&u=http://www.oiseaux.net/birds/famille.estrildidae.html&prev=/search%3Fq%3Destrildidae%2Bfamily%26hl%3Dsl%26tbo%3Dd%26biw%3D1920%26bih%3D880&sa=X&ei=MC_0UPCKOMnctAa1tYCACg&ved=0CD4Q7gEwAgAstrilde Red_Avadavat_(Amandava_amandava)_W_IMG_0435Astrilde Red_Avadavat_(Amandava_amandava)_W_IMG_0435
Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

Astrilde Empty Re: Astrilde

Objavlja  matej20 Pon 14 Jan 2013, 07:57

Tako pa sem našev nekaj o mojih pernatih prijateljih nijihovo ime je Red-throated Parrot Finch Erythrura psittacea.
Pa še ena zlo zanimiva stran http://www.finchinfo.com/birds/finches/species/red_throated_parrot_finch.php
matej20
matej20
Novi član
Novi član

Število prispevkov : 3
Datum registracije : 06/01/2013
Starost : 35

Nazaj na vrh Go down

Astrilde Empty Papagaj amadine

Objavlja  Alojzij Pon 14 Jan 2013, 08:26

Pri nas je za to vrsto imenujemo papagaj amadina (Erythrura psittacea).Zaradi imena malo kdo pomisli, da spada med Estrilde. Izhaja iz Azije, kjer podobne male semenojede imenujemo Amadine.
Nastalo in ohranilo se je že več mutacij, ki jih pogosto vidimo na razstavah. Prehrana pri njih je podobna kot pri gould amadinah. Spola se na videz težko ločita. nasmeh

Astrilde DSCF1603

Astrilde 311001k
Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

Astrilde Empty Re: Astrilde

Objavlja  matjažek Pon 14 Jan 2013, 23:31

Papagaj amdino in ostale vrste astrild ter ostalih eksotov goji Škulj Milan iz društva Lišček Kranj. On bi znal še kaj več povedat glede teh malih simpatičnih ptic!
matjažek
matjažek
Član
Član

Število prispevkov : 20
Datum registracije : 13/06/2012
Starost : 39

Nazaj na vrh Go down

Astrilde Empty Re: Astrilde

Objavlja  Gost Tor 15 Jan 2013, 07:41

mene pa zanima če ima mogoče kdo pri nas te astrilde? Granatne ali kako jim že rečejo... zelo vesel Granatina ianthinogaster

Astrilde Veilchenhahn

Astrilde Veilchenastrild071
avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

Astrilde Empty Astrilde

Objavlja  Joško Tor 15 Jan 2013, 09:39

Na fotografiji je parček astrild, ki jim v slovenščini pravimo vijoličasti grenadir (Uraeginthus iantinogaster).

Samćek (samička manj) klicaj je osupljivo lep ptič, primeren za izkušenega rejca astrild, za začetnika pa je prezahteven. Tako kot druge astrilde tudi ta z užitkom poskakuje po tleh in pobira semena. Med vzrejo mladičev potrebuje veliko živih žuželk.

Astrilde 12401532692f03f03defo
Joško
Joško
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 421
Datum registracije : 18/09/2010
Starost : 74

Nazaj na vrh Go down

Astrilde Empty Re: Astrilde

Objavlja  Denis226 Sre 10 Dec 2014, 09:35

Pozdravljeni
ali mogoče kdo od vas prodaja astrilde ali pa pozna koga ki jih ? Zanimajo me čisto vse še posebaj kakšne take ki se jih ne vidi pogosto nasmeh
hvala
Denis226
Denis226
Novi član
Novi član

Število prispevkov : 3
Datum registracije : 10/12/2014
Starost : 30

Nazaj na vrh Go down

Astrilde Empty Re: Astrilde

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh


 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu