PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kanarček ki ne poje

3 posters

Go down

Kanarček ki ne poje Empty Kanarček ki ne poje

Objavlja  n0n4m3 Tor 21 Jun 2011, 09:59

Zdravo, pred kakšnim mesecem sem dobila v varstvo kanarčka. Dajem mu raznovrstno hrano (semena, sadje, zelenjavo, vitamine), v kletki je sam, imam ga v dnevni sobi, ni na prepihu in tudi ni videti, da bi menjal perje. Prav tako ima v kletki posodico z vodo, kjer se dnevno zelo rad sam kopa. Zanima pa me, če se komu kaj zdi zakaj ne poje? Namreč ko kaj govorim v njega postane čisto navdušen in začne skakat po palicah v kletki in začne od sebe spuščat nek zvok ( bolj neko "pihanje" oziroma "hreščanje"). Najprej sem mislila, da bo s časom njegov glas kaj boljši, pa se do sedaj na žalost ni nič izboljšalo.. nevtralen Aja, pa nekje na tem forumu sem zasledila, da naj bi mu korenček pomagal izboljšati barvo - je namreč oranžne barve z nekaj vmesnimi belimi lisami. Kljub temu, da sem mu enkrat korenček naribala, ga dala v posebno posodico, spet drugič na vrh semen, ga sploh ne mara jesti. Ima še kdo kakšno idejo kako ga "prelisičiti" in ga naučiti ne bit tok "izbirčen" ? zavijanje z očmi [justify]
n0n4m3
n0n4m3
Član
Član

Število prispevkov : 16
Datum registracije : 10/03/2011
Starost : 38

Nazaj na vrh Go down

Kanarček ki ne poje Empty Re: Kanarček ki ne poje

Objavlja  Aleksander85 Tor 21 Jun 2011, 10:49

Mogoče je samička..samice namreč ne pojejo nasmeh
lp
Aleksander85
Aleksander85
Član
Član

Število prispevkov : 50
Datum registracije : 09/03/2011
Starost : 38

Nazaj na vrh Go down

Kanarček ki ne poje Empty Re: Kanarček ki ne poje

Objavlja  Darko Tor 21 Jun 2011, 21:53

n0n4m3,

kanarčki so zelo boječi!

Vedenje, ki si ga opisala ni znak navdušenja ampak znak strahu in preplašenosti.
V naravi ptice z oglašanjem opozarjajo ostale ptice na nevarnost v bližini.

Kanarčki se tudi zelo radi kopajo tako, da bo najbolje da mu za kopanje kupiš kopalnico in napajalnik iz katerega bo pil
in v katerem se ne bo mogel kopati.
Prav tako potrebuje več časa da se navadi na spremembo okolja.

Vsaka selitev je za ptico velik stres!

Darko
Darko
Darko
Novi član
Novi član

Število prispevkov : 2
Datum registracije : 21/06/2011
Starost : 43

Nazaj na vrh Go down

Kanarček ki ne poje Empty Re: Kanarček ki ne poje

Objavlja  n0n4m3 Sre 22 Jun 2011, 06:06

Kot prvo kanarček je definitivno samček, saj se ga vidi pod repom. Drugače pa neka velika selitev ni bila, saj je samo nadstropje hiše zamenjal. nasmeh Kopalnico sem mu kupila danes, za vodo pa je imel itak poseben napajalnik iz katere je pil. Zdaj da bi pa bil prestrašen malček dvomim, saj se z njim pogovarjamo kar iz bližnjega kavča ne pa direktno ob kletki. Saj smo v primerjavi z njim veliko večji in za to ne dvomim da bi se ustrašil... Ampak ok,.. zgleda bo treba le počakat da bomo vidli kaj bo z njegovim petjem...
n0n4m3
n0n4m3
Član
Član

Število prispevkov : 16
Datum registracije : 10/03/2011
Starost : 38

Nazaj na vrh Go down

Kanarček ki ne poje Empty Re: Kanarček ki ne poje

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh


 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu