PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zelenolicna konura

5 posters

Go down

Zelenolicna konura Empty Zelenolicna konura

Objavlja  rubi Pon 15 Avg 2011, 01:55

(kopirano iz predstavitev clanov, ker se mi zdi da spada sem)

Pozdravljeni, sem nov na forumu.
Nisem vedel kam naj napisem post, pa sem kar sem... No ker je ze tako, bom malo bolje opisal vseskupaj.

Prvo je mati nabavila skobcevko, nato je dobila druzbo, drugo skobcevko, ki je nazalost kar hitro poginila, nikakor se ni dalo odpraviti tekocega blata (kljub nekim kapljicam ki jih je dal veterinar). Zato smo osamljeni samici dodali drugega samcka, je pa bil malo problem, ker je samica veliko napadala samca in ga veckrat tudi ranila, predvsem ko je sel jest smo jih morali veckrat kar locit.

Da malo skrajsam, kaksne 4leta sta bili ptice zdravi, nato je samcku zacela otekat noga in postala je tudi mrtva (ni je cutil), najverjetneje tumor. V tem casu je samica dobila mehko blato in poginila v piclih dveh ali treh dnevih, prej izgledala popolnoma zdrava.

Samcek je pa kljub mrtvi negi, bil poln zivljenja, vedno zjutraj veselo cebrnjal, ceprav mu je noga ze mocno zatekla in jo je drzal skoraj horizontalno od sebe.
Zakaj bi ga uspaval, ker pa je bil drugace popolnoma zdrav in vesel pticek sem si rekel. No letel je tudi in glede na stanje se mi je zdelo primerno da se malo pretegne... Na mestu kjer je bila kletka, jo takrat ni bilo in je priletel na omarco in padel zadaj. Izgleda da se je nekam mocno udaril ( drugace bi verjetno ubranil vitalne dele telesa z tacko) sedaj ni mogel od udarca niti na palcki vec stat... Po parih urah na dnu kletke je poginil. Zal mi ge je bilo, ker je bil res tako poln zivljenja in tako mocan za tako obcutljive skobcevke, pravzaprav mi je bilo vseh zal...

Ker je v kotu z kletko nekaj mocno manjkalo, sem se odlocil da grem po zelenolicno konuro, ker jo ima prijatelj in mi je res neverjetna ptica. Pametna, odlicen letalec in nasa ceprav ni bila rocno hranjena, kot je rekel rejc, je po tednu dni kot da bi to bila, rada se crklja po rokah, vedno nekaj dela, opazuje, poskusa. Res sem zadovoljen z to ptico, ki jo imamo zdaj kaksen mesec dni.

Zdaj pa vprasanje, kje zaboga je kaksna rubrika za konuro, aratingo, ali se kaj... saj se sam ne vem zakaj je toliko razlicnih imen za to papigo?
Ni je med papagaji, niti med eksoti??? Res ne morem verjet, da ni rubrike za taksno papigo, me je papiga res prijetno navdusila, da si bom malo prebral o taksni neverjetni ptici na tem forumu, pa ne najdem rubrike o konurah 😢
Se dve sliki:
Zelenolicna konura Fotografija0149xZelenolicna konura Fotografija0173x

Na zacetku je bila kletka prirejena za skobcevke (na sliki skrajno zgornjii del) a ceprav je papiga le malo vecja kot skobcevke, potrebuje razlicne veje, razlicno postavljene po kletki, sploh veje na y, to pleza dela prevale, kdaj pade,... Drugace hoce veliko ven iz kletke, enkrat je bil zelo jezen in je kljuval, ker mu je zmanjkalo hrane a ni bilo nobenga doma, veloko sadja poje, drugac pa je postal zelo obcutljiv in le malo kdaj mocno uscipne. Pa les rad cefra in ko se razvije ima res mocan kljun. Res nora zivauca bounce
rubi
rubi
Član
Član

Število prispevkov : 13
Datum registracije : 01/08/2011
Starost : 43

Nazaj na vrh Go down

Zelenolicna konura Empty Re: Zelenolicna konura

Objavlja  rubi Pon 15 Avg 2011, 01:58

Saj ravno to se mi zdi zalostno da ni samostojne rubrike in nasploh je tu v slo. zal ta papiga mocno spregledana.
Sploh ker je v ameriki ene 5x drazja kot tu, tam so po 400, 500$. Cene se pa drugace mocno gibajo odvisno od barvne mutacije, tukaj jih dobimo ze sa smesnih 60€ (vglavnem zelena papiga, rdec rep), moj je bil 120€... so pa se vse do 200€ (recimo v celoti plavi). No se sam ne vem tocno kako gre s temi barvami in cenami pri konurah, tako da ce kdo tocno ve lahko malo opise.

Aja, mogoce je krivo tudi da je malo rejcev (nevem ce ni samo eden ki ga jaz poznam?), da so te papige tako redke pri nas? Glede na smesne cene pri nas za taksne zivali in minjaturnost drzave, je absurdno ce je v temu problem.

Me pa res vsak dan bolj navdusuje, zaenkrat lahko recem da nisem nasel se nic kar bi sam dal kot pomankljivost, prav neverjetno mi je kako mi je pisana na kozo.

V kletki se igra, in nikoli ne tecnari kakorkoli, da bi izsiljavala ven iz kletke, iskala pozornost in podobno kjer bi spuscavala kaksne krike (seveda ob primernemu ukvarjanju z zivaljo), redko kaj cebrnja pa se to bolj po tiho, glasne zvizge spusti tudi poredko in se to ko se kaj "pogovarjas" z njo ali kaj zeli, torej po tej plati mi je idealna.

Inteligentna je do te mere, da se mi sploh ne pokaka ko je na meni, vedno zleti nekam opravi in prileti nazaj in to od zacetka nikoli jo nisem ucil tega, pa na youtube se da videt kako so to inteligentne ptice.

Na zacetku je kdaj pa kdaj uscipnila, a se je hitro navadla in ce ze kdaj uscipne bolj mocno nikoli do krvi, ampak se malo zmoti ko poskusa grizljat, ker pa vem kako mocan kljun ima v resnici in ce bi z vso silo bi bilo res hudo. Ker pri prijatlu ko sem videl kaj vse je v kletki zglodano v nulo, si res ne bi zelel zgubiti koscek mesa... No sicer je njegova dosti bolj ziva, tudi mocno kljune vecino razen lastnika in je dosti bolj glasna,... Ker sem se vse to bal, ko sem izbiral sem izbral bolj mirno in kar tezko verjames kako razlicne osebnosti so, da ne bo vse kar je pri moji kdo vzel kot privzeto pri konurah. Aja zivijo pa tudi 30 let.

Kljub temu da rada cefra recimo konice vej v kletki, ko jo izpustim mi ne dela nobene skode in kako leti! Uziva ko dobesedno dirka in ti gre par centimetrov mimo glave in drugih predmetov z visoko hitrostjo, kdaj te se klofne s perutjo ter se spretno in hitro obraca v zraku, sam kaksen letalec!

Zadnjic sem pocival na kavcu, pa mi je zaspala v dlaneh in to na hrbtu, no to je bilo po kaksnem tednu ko smo jo dobili a ni bila rocno hranjena. Zanimivo, ker pri vecini ptic vem da je vedno razlika med rocno hranjeno in ne-rocno hranjeno. Rejec mi je rekel da je edina razlika ta, da rocno hranjeno neses domov lahko v roki, saj bo po tednu dveh isto. No moja je v parih dneh ze bila taksna, kot bi se rodila v dlaneh!

V glavnem je res skoda da je to tako spregledana ptica, zato sem toliko napisal in ce se koga zanima kaj o zelenolicni konuri me naj kar vprasa.


Aja me pa zanima, da bom vedel ko bom iskal po netu, katera imena vse so potem se zraven zelenolicne konure? Aratinga je recimo samo skupina vrst, kot konura, ker imamo recimo tudi biserno konuro, itd.

Aja ker je to bolj predstavitev moje ptice upam da ne bo nic narobe ce to skopiram se v bolj za to namenjeno temo.

Pa se dve slikci.

Zelenolicna konura 30820528Zelenolicna konura 53617934
rubi
rubi
Član
Član

Število prispevkov : 13
Datum registracije : 01/08/2011
Starost : 43

Nazaj na vrh Go down

Zelenolicna konura Empty Zelenololična conura ( Pirrhura molinae )

Objavlja  Alojzij Pon 15 Avg 2011, 02:52

Strokovno ime tvoje zelenolične papige je Pyrrhura molinae in je samo ena od več vrst tega rodu.
Pyrrhura se nahaja na petem mestu od osmih, strokovnih imen vrst iz rodu, ki sem ti jih zadnjič naštel.
V to skupino spadajo še:
-Pyrrhurra lepida-biserna
-Pyrrhura ripicola-črno glava
-Pyrrhura perlata-rdeče trebušna itd.

Beseda conura meni pomeni širši pojem, ki samo angleški izraz za skupino papig , ki imajo značilni rep.
To je tako , kakor bi zaradi značilnega kljuna in prehranjevanja s semeni, vse naše semenojede, vključno kanarčke
imenovali ščinkavce. nasmeh
Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

Zelenolicna konura Empty Re: Zelenolicna konura

Objavlja  rubi Tor 16 Avg 2011, 00:24

Hvala za razlago.

Sem tudi meni ne dopade da odkrivajo po sto imen, a ze tako jih je 8 rodov in kup podvrst, cim bolj izvorno ime da ni potem cel kaos.

Sem pa malo pogledal in ta rod Pyrrhura, se mi zdi da so vec ali manj vse te konure iste, razen drugacne barve. To mi je tudi rejc omenjal, da ni nekih razlik.

Drugi rodovi pa so cisto drugacne, sploh dvomim da se da se kaksen drugi rod dobiti v slo.? Ker ze tako kot sem omenil je to pri nas na zalost zelo redka papiga.
rubi
rubi
Član
Član

Število prispevkov : 13
Datum registracije : 01/08/2011
Starost : 43

Nazaj na vrh Go down

Zelenolicna konura Empty Re: Zelenolicna konura

Objavlja  rubi Ned 23 Okt 2011, 04:14

Pozdravljeni, zdaj po nekem casu, se mi zdi primerno da se nekaj dodam, nekaj kar prej ni bilo ocitno in se mi ne zdi uredu da bi zaradi mojih besed kdo kupil ubogo zival, ki bi potem "trpela".
Gre se namrec zato, da sem omenil, da je papiga nezahtevna... No ocitno sem se motil, saj je cajt pokazal svoje, glede ostalega kar sem napisal se se vedno strinjam, samo to da je v kletki miren se je spremenilo.

Zdaj je malokdaj v kletki ptica mirna, enostavno zeli biti samo zunaj kletke in ceprav je recimo vecidel dneva zunaj kletke, ponavadi ko se ga zapre, zacne takoj jokat za ven na nacin da ti tre srce. Tu je malo tecno edino to da hoce bit ptica v srediscu pozornosti in ne samo zunaj, torej gre v glavnem nate in karkoli delas se ti pridruzi, najbolj tecno je ko jes, saj takrat hoce ampak res vse poskusat in jest, kar predvidevam da ni ravno zdravo. Najbolj mirno je ko se ti potuhne pod majco in tam (za)spi kot mali otrok. Kdaj ti celo "pomaga" pri kaksnem opravilu, recimo zadnjic je mati luscila fizol iz strokov in prijateljcek je veselo pomagal lusciti nasmeh

Res je moje najvecje bogastvo in ko ti kod dojencek spi pod majco, je obcutek socutja in radosti nepopisen... Ampak zival zahteva pozornost, torej ni ptica za tiste ki bi zeleli nekaj v kletki kar bi vecjidel tam ostalo.

Tako da bi jo dal kar pod malo bolj zahtevno vrsto, pa ne v smislu vzdrzevanja tu je nezahteven (dosti manj kot recimo delikatne oziroma obcutljive skobcevke) ampak isce pozornost.

Res ne zelim da bi uboga zival pri nekomu trpela zaradi mojih napacnih besed. Seveda se posamezniki mocno razlikujejo v osebnosti, tako da ni vse receno, ampak moja ptica je taksna.
rubi
rubi
Član
Član

Število prispevkov : 13
Datum registracije : 01/08/2011
Starost : 43

Nazaj na vrh Go down

Zelenolicna konura Empty Re: Zelenolicna konura

Objavlja  omen Sob 19 Nov 2011, 04:26

Ali mogoče pozna kdo kakega rejca iz Škofje Loke ali okolice, ki goji to vrsto papig lahko pa tudi Rjavovratno ali Biserno?
omen
omen
Novi član
Novi član

Število prispevkov : 2
Datum registracije : 19/11/2011
Starost : 36

Nazaj na vrh Go down

Zelenolicna konura Empty Re: Zelenolicna konura

Objavlja  Alojzij Sob 19 Nov 2011, 05:36

omen je napisal/a:Ali mogoče pozna kdo kakega rejca iz Škofje Loke ali okolice, ki goji to vrsto papig lahko pa tudi Rjavovratno ali Biserno?

Za tovrstne prijetne papige je pravi naslov g. Vinko iz okolice Postojne.
S svojimi papigami je sodeloval tudi na zadnji razstavi v Novi Gorici. nasmeh

http://www.bolha.com/zivali-ptice/zelenolicna-papiga-mutacija-cyamon-oglas1277309621
Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

Zelenolicna konura Empty Re: Zelenolicna konura

Objavlja  omen Sob 19 Nov 2011, 23:05

Za g.Vinkota že vem da goji te papige, me pa še vedno zanima, če je kje kak rejec, ki je bližje?Če pa ni nobenega bližje se bom pa seveda obrnil na g.Vinkota. zelo vesel
omen
omen
Novi član
Novi član

Število prispevkov : 2
Datum registracije : 19/11/2011
Starost : 36

Nazaj na vrh Go down

Zelenolicna konura Empty Re: Zelenolicna konura

Objavlja  rubi Tor 31 Jan 2012, 08:37

Se strinjam ni druge kot Vinko, seveda sem tudi sam tam kupil ptico.

Mislim pa da sta 2 rejca vse skupaj v slo. ce se ne motim. Kakorkoli ni veliko izbire... In kot sem omenil, skoda da je konura tako redka papiga pri nas.
rubi
rubi
Član
Član

Število prispevkov : 13
Datum registracije : 01/08/2011
Starost : 43

Nazaj na vrh Go down

Zelenolicna konura Empty Re: Zelenolicna konura

Objavlja  Gost Sre 01 Feb 2012, 03:04

RUBI,tvoja conura je iz rodu Pyrrhura hypoxantha in ne spada med zelenolične,ker pri zelenoličnih je podobna mutacija vedar ji rečejo ananas.Res, sta si precej podobni in po velikosti ter karakterju, ma barvno pa samo po prsih, glava pa je bolj cyamon barve( sivo bela) glej na tale naslov.Ravno sedaj ponovno hranim 6 mladičkov.Slike si lahko ogledaš na F.profilu penatih prijateljev ali pa na mojmu.LP

http://www.conures.co.uk/blue_green_cheeked.htm
avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

Zelenolicna konura Empty Re: Zelenolicna konura

Objavlja  rubi Tor 07 Feb 2012, 04:52

Aha se pravi je zmeda se vecja, potem kako lahko recem po slovensko za to Pyrrhura hypoxantha (pod)vrsto?
Ce imajo ostale slovenska imena.
-Pyrrhurra lepida-biserna
-Pyrrhura ripicola-črno glava
-Pyrrhura perlata-rdeče trebušna

Zmeda je sploh velika, ker ko pogledam samo slike zelenolicne konure, je toliko vrst razlicnih barvnih mutacij da tezko kaj locim, saj ze po glavi obstaja kup odtenkov.
Aja pa se to, kot opazam imajo ene konure crne tacke druge pa roznate, nasa ima recimo roznate, verjetno to nic ne pove? Ker Prijatelj ima isto konuro kot jaz pa ima crne tacke.

Sem pogledal tisto anglesko stran ko ste dali link, ne najdem pa vasih slik, ki ste jih omenjali, lahko se enkrat poveste kje lahko pogledam, ker tukaj pod uporabnikom ni nobene bliznjice do slik ali albumov, v kategoriji gallery pa vas nisem nasel?
rubi
rubi
Član
Član

Število prispevkov : 13
Datum registracije : 01/08/2011
Starost : 43

Nazaj na vrh Go down

Zelenolicna konura Empty Re: Zelenolicna konura

Objavlja  Gost Tor 07 Feb 2012, 06:28

pyrrhura hypoxanha ali pa slov.rumenoprsa papiga prevedeno iz angleščine kjer jo imenujejo Yellow-sided conura.Nekaj mojih slik pravzaprav letošnih mladičkov najdeš na facebook strani ( Vinko Bogataj) ali pa Facebook stran pernati prijatelji. Glede nogic je pa vseeno tiste, ki so bolj pigmentno bogate so bolj rožnate.Samo mislim,da ima tvoj prijatelj drugo vrsto-zelenolične.Nisem pa siguren, ker vseh se ne spomnim.
Lp Vinko
avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

Zelenolicna konura Empty Re: Zelenolicna konura

Objavlja  rubi Tor 07 Feb 2012, 07:22

Aha hvala, drugace...
Ko sem bil pri vas, sem videl da so conure bile samo v eni pregradi, zato sem mislil da gre samo za eno papigo- zelenolicno konuro?

Bom pa tako vprasal, katere vrste conur vse imaste? Kaj to so vse skupaj v eni pregradi- prostoru?

Pa se me zanima, glede da so zelenolicna in rumenoprsa skoraj isti, se verjetno tudi parita skupaj, kaj potem pride hibrid?
rubi
rubi
Član
Član

Število prispevkov : 13
Datum registracije : 01/08/2011
Starost : 43

Nazaj na vrh Go down

Zelenolicna konura Empty Re: Zelenolicna konura

Objavlja  Gost Tor 07 Feb 2012, 07:44

po pravilih pri tej vrsti ni hibridov,čeprav sem tudi sam že doživel,da so mi sodniki napisali,da je hibrid.Sam gojim
hypoxanthe,Pyrrhura rhodocephala,pyrrhura perlata,Pyrrhura cruentata ter pyrrrhura molinae-2 barvni mutaciji modra in cyamon.Imam pa tudi sončne papige,ki pa spadajo med aratinge.Drugače pa sem od nedelje bogatejši za 4 mladičke senegalske papige.
Ti si bil pri meni poleti in mladički so ponavadi vsi v eni preletalnici.
avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

Zelenolicna konura Empty Re: Zelenolicna konura

Objavlja  rubi Tor 07 Feb 2012, 07:53

Sem pogledal se vase slike na FB, pa me se to zanima.

Na slikah sestih mladickov, so noter zelenolicne in rumenoprse conure ce prav razumem.
Kako so mladici dveh vrst conur skupaj, kaj to sta dva legla skupaj?
rubi
rubi
Član
Član

Število prispevkov : 13
Datum registracije : 01/08/2011
Starost : 43

Nazaj na vrh Go down

Zelenolicna konura Empty Re: Zelenolicna konura

Objavlja  Gost Tor 07 Feb 2012, 08:03

Tu so tri legla in te ptice sploh niso problematične,so izredno družabne,razen v času parjenja
avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

Zelenolicna konura Empty Re: Zelenolicna konura

Objavlja  rubi Tor 07 Feb 2012, 08:28

Aha hvala.

Bi pa bilo fajn se kaj povedat o conurah, ker v slovenscini ni kaj veliko.

Recimo o prehrani, sem bral da je hrana ki jo nikakor ne smejo jest ker je za njih strup, to je cokolada, alkohol, kava in avokado.

Da pa lahko jedo tu in tam tudi meso (raje belo) in ostalo raznoliko hrano.

Nas hoce poskusiti skoraj vse in razen zgoraj nastetih, mu dovolim da poje se kaj drugega, saj je verjetno dobro da poje raznoliko hrano da dobi razne vitamine in elemente ki so v hrani.
rubi
rubi
Član
Član

Število prispevkov : 13
Datum registracije : 01/08/2011
Starost : 43

Nazaj na vrh Go down

Zelenolicna konura Empty Re: Zelenolicna konura

Objavlja  Gost Tor 07 Feb 2012, 08:34

V kratkem bo zaživela moja nova internetna stran,te obvestim.
avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

Zelenolicna konura Empty Re: Zelenolicna konura

Objavlja  rubi Tor 07 Feb 2012, 13:44

O hvala

Lepo da se te zadeve sirijo, da conura ne bo tako zapostavljena pri nas.
rubi
rubi
Član
Član

Število prispevkov : 13
Datum registracije : 01/08/2011
Starost : 43

Nazaj na vrh Go down

Zelenolicna konura Empty Re: Zelenolicna konura

Objavlja  jože Čet 16 Feb 2012, 04:40

koliko pa pride ta papiga conura klicaj klicaj klicaj
jože
jože
Član
Član

Število prispevkov : 25
Datum registracije : 29/01/2012
Starost : 33

Nazaj na vrh Go down

Zelenolicna konura Empty Re: Zelenolicna konura

Objavlja  Gost Čet 16 Feb 2012, 04:43

Zavisi kakšno si zamisliš.So pa tam od 60€naprej .Ročno hranjene pa od 120€.
avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

Zelenolicna konura Empty Re: Zelenolicna konura

Objavlja  rubi Ned 04 Mar 2012, 07:46

Sem hotu pogledat na kaksni angleski strani, malo razliko mede zelenolicno in rumenoprso conuro, pa opazam da povsod dajo rumenoprso pod-Yellow sided Green-cheeked Conures. Kot da je samo mutacija in ne razlicne vrste?

Ne najdem strani da bi bilo to sortirano in prikazano kot 2vrsti, vedno je zraven Yellow sided tudi Green-cheeked?

Drugace kaksne so razlike med tema dvema? Je mogoce zelenolicna malo vecja?
rubi
rubi
Član
Član

Število prispevkov : 13
Datum registracije : 01/08/2011
Starost : 43

Nazaj na vrh Go down

Zelenolicna konura Empty Re: Zelenolicna konura

Objavlja  Gost Tor 06 Mar 2012, 22:05

je tko da jih večino uvrščajo v podskupino zelenolične papige.Pri tekmovanju ima pa svoje mesto.

www.papige-slo.si
avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

Zelenolicna konura Empty Re: Zelenolicna konura

Objavlja  Gost Pet 08 Jun 2012, 01:21

Res lepe papige
avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

Zelenolicna konura Empty Re: Zelenolicna konura

Objavlja  Tim Sob 06 Jun 2015, 22:14

Pozdravljeni, zanima me, če kdo ve, kakšne so dimenzije obročkov za zelenolične konure?
Tim
Tim
Član
Član

Število prispevkov : 63
Datum registracije : 01/10/2010
Starost : 26

Nazaj na vrh Go down

Zelenolicna konura Empty Re: Zelenolicna konura

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu