PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

mnedel3

4 posters

Go down

mnedel3 Empty mnedel3

Objavlja  kokinkina Ned 02 Okt 2011, 01:05

Naj še jaz povem nekaj besed o sebi. Torej sem velik ljubitelj živali nasploh, zadnje čase pa se navduvšujem predvsem nad perutninio. Doma imam Muškatne race, pritlikave kokinkine, kokoši New hampshire. Doma imamo še 2 muci in 2 psa. Kunce in prašišče za samooskrbo.
Drugače sem študent. Smeri geografija in pedagogika. Lp
kokinkina
kokinkina
Član
Član

Število prispevkov : 29
Datum registracije : 30/09/2011
Starost : 33

Nazaj na vrh Go down

mnedel3 Empty Re: mnedel3

Objavlja  yulchi Pon 03 Okt 2011, 02:26

O, še en ljubitelj pernatih živalic in pedagog nasmeh
Če boš imel kakšno zanimivo kokoš za prodat, se mi javi. Bi imela za darilo za moje starše, pa ne vem kje iskat.
yulchi
yulchi
Član
Član

Število prispevkov : 24
Datum registracije : 15/10/2010
Starost : 38

Nazaj na vrh Go down

mnedel3 Empty Re: mnedel3

Objavlja  kokinkina Pon 03 Okt 2011, 04:05

Po želji vam lahko dam valit pritlikave kokinkine v črni ali mešani barvi, imam pa kokoši New hampshire (za jajca in za meso) in pa neme race, ki trenutno vali. V primeru da vas zanimajo kokinkine in bi jih imeli, mi morate povedati, ker jih drugače letos ne bom več valil.
kokinkina
kokinkina
Član
Član

Število prispevkov : 29
Datum registracije : 30/09/2011
Starost : 33

Nazaj na vrh Go down

mnedel3 Empty Kokinkine

Objavlja  Joško Sre 05 Okt 2011, 03:34

Kakšne kokinkine imaš? Črne so lahko takšne (in drugačne tudi).

mnedel3 Kokinkina-crna-kodrasta-

mnedel3 Kokinkina-crna-kodrasta

mnedel3 Kokinkina-crna

Kodrasta primerka sta mi bolj všeč. Zunanjost je pri tej vrsti seveda pomembna, če s kokošjo tekmuješ (vrsta okrasnih kokoši). V primeru vzreje za meso in jajca pa je lepota drugotnega pomena.

Glede na to, da te kokoši rediš, napiši kaj zanimivega o njih (teža po spolu, nesnost ipd.).
Joško
Joško
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 421
Datum registracije : 18/09/2010
Starost : 74

Nazaj na vrh Go down

mnedel3 Empty kokinkina

Objavlja  kokinkina Sre 05 Okt 2011, 21:47

Patuljasta kokinkina
Na osnovu bogatog perja i niskog stava, ova rasa izgleda kao slatka i popunjena loptica. U proseku kokoška je teška 750 grama, a petao 850 grama.
Dve trećine perja sastoji se iz mekanog, širokog paperja. Samo prednja trećina je od čvrstog perja. Perje na butkama i prstima zaokružuje okruglastu pojavu.
Visoko rasna živina u formi je punija, ima širok trup, niska prsa, širok stav i napred izbačeno telo. Gusto vratno perje pada im na leđa. Zadnji deo tela sastoji se iz širokih leđa, sedlaste partije i zadnjeg dobro okruglog dela. Forma tela je duga, odlično popunjena perjem. U donjem delu je razvijen. Rep je dug i uspravan. Glava je relativno mala. Kresta je jednostavna i uspravna sa malom zastavom na kraju potiljka. Obrve su ispupčene i lučne. Oči su narandžaste do crveno-braon boje. Vratna kresta je crvena, kod petla izražena, a kod kokoške mala. Ušne minđuše su male. Kokoška izgleda još loptastije zbog popunjenosti sedlastog jastuka i ispršenog tela.
Bela, crvena, crna, crno-bela (mućkana), žuta, plava, grao, graorasta, žuto-bela graorasta, jarebičasta, boja breze, tamno srebrno-vratna, žuta-kolumbija, boja žita, srebrno žitna boja, braon boja poprskana crnim lučnim crticama, zlatnovratna. Kokin kina je obožavana rasa i sve se više proširuje ne samo zbog velike palete boja. Kod ocenjivanja, naročito kod crnih, traži se da imaju zeleno-sjajnu boju. Kod belih, čisto belo perje bez žućkastih naleta. Kod žutih, mora da ispod perja izvire jaka žuta boja. Koren stabla pera mora biti jako žut. Kod plavih, često se pojavljuje vidljivo bela i flekasto plava boja. Graoraste boje kod petla i kokoške su različite. Kokoške su uvek po boji svetlije od petlova.
Kod crnih, prsa i butke su bez nekog velikog značaja a vrat je izrazito prekriven lučnim crticama; na krilnom trouglastom delu, kod petla, treba da bude jarebičasta boja, dok kod kokoške, bez značaja je perje u obliku badema ali vratno obeležje moraju da imaju.
Kod braon-crtastih, ravnomerno je raaspoređena zlatno-braon boja, i kao najvažnija stvar, vidljivo obeležje oblika potkovice. Relativno retke boje su: biserna-grao, boja breze i žuto-graorasta. Nove boje su crvena i zlatnovratna.
Patuljasta Kokin kina je mirna i umiljata rasa. Uslovi za njihovo držanje su čist peskovit pod ili mekana trava. One su više nego ekonomične a na prvom mestu ukrasne životinje.

Sam jih imam letos 1. leto. So prijazne in mirne kokoši. Imam jih za lastno dušo in jih ne vozim na razstave. To je okrasna vrsta zato je ne ubijamo, kajti konec koncev nimajo niti mesa. Jajca znesejo od 10-15 in če se jim pustijo na gnezdu, začnejo valiti. So odlične koklje. Zdaj do začele še tretjič nesti jajca oz. valiti. Jaz osebno nimam kodrastih, imam pa črne. Ker sem imel doma petelina, ki je bil pisane barve sem jih letos krićal in dobil zanimive kombinacije, ki sem jih vse takoj prodal. Na spomlad pa dobim črnega petelinčka, tako da bom imel čisto linijo črnih kokinkin. Če sem kaj pozabil, vprašaj!
kokinkina
kokinkina
Član
Član

Število prispevkov : 29
Datum registracije : 30/09/2011
Starost : 33

Nazaj na vrh Go down

mnedel3 Empty Re: mnedel3

Objavlja  damjan Čet 06 Okt 2011, 04:18

pozdrav

če lahko bi še jaz nekaj dodal o kokinkinah
sam sem gojil že kar nekaj barv kokinkine seveda pritlikave
trenutno pa imam doma še dve barvi sivo kodravo in pšenično gladko
to je zel lepa kokoš z precej opirjenimi nogami atraktivnega videza v obliki krogle.kokinkine pa so tudi zelo dobre koklje saj gre pod njo tudi do 12 njenih jajčk.
nekaj slik od mojih kokonkin pa na spodnji povezavi

http://www.mojalbum.com/fefo/pritlikave-kokinkine

l.p.
damjan
damjan
Član
Član

Število prispevkov : 84
Datum registracije : 02/11/2010
Starost : 43

Nazaj na vrh Go down

mnedel3 Empty Re: mnedel3

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh


 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu