PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Obnašanje nimfe

+4
Alojzij
jože
gape
kuglfish
8 posters

Stran 1 od 2 1, 2  Next

Go down

Obnašanje nimfe Empty Obnašanje nimfe

Objavlja  kuglfish Sre 01 Feb 2012, 10:46

Smo novi lastniki 8 mesečnega samčka in ker nimam izkušenj in ne najdem vseh odgovorov na internetu imam nekaj vprašanj o običajnem vedenju v prvih dneh.
Sedaj je pri nas 12 dni in ne znam oceniti, koliko se boji. Zelo je tih, začivka samo, ko leti, včasih se tiho oglasi, ko ga ogovoriš. Najrajši sedi med vratci kletke in nas opazuje. Ne umakne se, če prideš k njemu, tudi če pristane nekje v sobi, ga lahko pobereš - stopi na kuhalnico in ga neseš v kletko. Ko ga ogovarjaš, pride v kletki na tvojo stran, če pa se ga želiš dotakniti, grozi, da bo kljunil. Kljune pa ne močno, bolj odriva prst. Pihati je skoraj povsem nehal, napihal me je le med čiščenjem kletke. Ko ima dosti našega nadlegovanja gre jesti.
Kletka je postavljena v dnevni sobi, v bližini jedilne mize in kadar jemo vedno pride med vratca in nas opazuje. Iz roke je bar in jabolko, ampak je zelo previden, da se ga ne dotakneš z roko.
Kletko ima večino dneva, ko smo doma odprto, ampak ne gre nikamor, spleza med vrata in nas gleda. Poletel je samo nekajkrat, ko se je ustrašil npr. odpiranja omare, pristal pa je največkrat na kletki, nekajkrat pa drugje in sem ga morala prenesti do kletke, ker je kar obsedel.
Je in pije kar precej in ima normalno blato.
Zanima me, ali so nimfe prve dni vedno tako mirne in tihe? Skrbi me, da se nas ne bi preveč bal, ker vem, da je grozenje s kljunom reakcija iz strahu, drugače pa mi ne deluje plašno.
Hvala za vaša mnenja.
kuglfish
kuglfish
Član
Član

Število prispevkov : 45
Datum registracije : 08/01/2012
Starost : 54

Nazaj na vrh Go down

Obnašanje nimfe Empty Re: Obnašanje nimfe

Objavlja  gape Čet 02 Feb 2012, 03:47

Nič bat , vse je vredu . Malo časa bo še rabil , da se bo čisto udomačil. Piha pa tud moja ,če bi jo hotel prijeti , pa je skoraj dve leti stara. Take pač ninfe so, sicer so pa zelo udomačljive in prijazne.

L.P.

Gape
gape
gape
Član
Član

Število prispevkov : 136
Datum registracije : 15/05/2010

Nazaj na vrh Go down

Obnašanje nimfe Empty Re: Obnašanje nimfe

Objavlja  jože Tor 07 Feb 2012, 05:18

aja ko je že tale tema rad bi kupil ročno hranjeno nimfo mlado staro 2-3mesece samca romenega z romenim čopom in z oranžnimi lički. smejanje
jože
jože
Član
Član

Število prispevkov : 25
Datum registracije : 29/01/2012
Starost : 33

Nazaj na vrh Go down

Obnašanje nimfe Empty Re: Obnašanje nimfe

Objavlja  kuglfish Pon 13 Feb 2012, 23:11

Še vedno imam par vprašanj o obnašanju.
Sedaj je kiki pri nas že dobre 3 tedne, pa se še vedno ne oglaša. Glasno čivka (žvižga?) samo, ko leti. V kletki je tiho, samo včasih skoraj neslišno čivkne. A je to običajno, saj naj bi nimfe bile precej glasne?
Zelo rad gre iz kletke na vhod in tam sedi, mogoče enkrat dnevno malo poleti in se vrne na kletko. Nič se ne igra in ne pleza po kletki, če je zaprt sedi na palčki je in pije. A je tako miren tudi še zaradi navajanja?
Roke se še boji, ampak pred njo ne beži temveč kljuva. Ko je dobre volje pa pusti, da ga malo pobožaš po glavi. Trebuščka pa se ne smeš dotakniti.

Torej predvsem me zanima, zakaj je tako tih in miren. A je to običajno obnašanje ob privajanju?

Hvala za odgovore
kuglfish
kuglfish
Član
Član

Število prispevkov : 45
Datum registracije : 08/01/2012
Starost : 54

Nazaj na vrh Go down

Obnašanje nimfe Empty Re: Obnašanje nimfe

Objavlja  gape Tor 14 Feb 2012, 03:51

Ne skrbi se bo že navadil , še preveč ti bo žvižganje. Če je in pije ,ter gre ven iz kletke in nazaj not ,se mi ne zdi da bi bilo kaj narobe z njemu.
gape
gape
Član
Član

Število prispevkov : 136
Datum registracije : 15/05/2010

Nazaj na vrh Go down

Obnašanje nimfe Empty Letenje - pristrižene peruti

Objavlja  kuglfish Pet 17 Feb 2012, 06:45

Veliko berem po tujih straneh in forumih in sploh na ameriških straneh je eden prvih nasvetov novim lastnikom, naj se nimfi pristrižejo peruti (peresa), zaradi njene varnosti.
Torej je to tam ustaljena praksa?
Moje mnenje je, da je to precej nehumano... Čeprav me vedno tišči pri srcu, ko naš Kiki leti in še ni povsem siguren in se tudi kam zaleti... Mislim pa, da je razgibavanje, tudi z letenjem, pomembno za zdravje in počutje.
Pri nas nikjer nisem našla te teme in me res zanima vaše mnenje.
kuglfish
kuglfish
Član
Član

Število prispevkov : 45
Datum registracije : 08/01/2012
Starost : 54

Nazaj na vrh Go down

Obnašanje nimfe Empty Re: Obnašanje nimfe

Objavlja  gape Pet 17 Feb 2012, 07:50

Američani so itak eni veeeeeeeeeeeeelki kr....i, pol svojim otrokom roke pa noge polomjo da nemorjo takoj uidt na cesto k se zunaj igrajo, mislm te so pa res brez konkurence v gluposti.

Moje mnenje je ,da kril ne rabiš nikoli krajšat, vsaka se navadi letati in pristajati.

l.p.

Gašper
gape
gape
Član
Član

Število prispevkov : 136
Datum registracije : 15/05/2010

Nazaj na vrh Go down

Obnašanje nimfe Empty Re: Obnašanje nimfe

Objavlja  kuglfish Pet 23 Mar 2012, 01:57

Pozdravljeni,
spet se javljam, ker me skrbi, ker ni nobenega napredka... Naš Kiki je še vedno neopazen družinski član. Sedaj je pri nas že več kot 2 meseca pa se še vedno skoraj ne oglaša, se ne igra niti ne premika po kletki, gre samo jesti in piti. Vrata ima skoraj ves čas odprta, pa ga več sploh ne zanima izhod iz kletke. Če mu približaš roko piha in kljuva, po novem pa še renči... Rad ima radič, regrad, peteršilj, ampak ne bi za hrano natedil dodatnega koraka, še iz nove skledice noče jesti.
Zadržuje se samo na eni palčki, kjer sta blizu hrana in voda.Z njim smo nežni, mo nežno prigovarjamo, mu žvižgamo.
Radi bi, da bi se pri nas dobro počutil in se bojim, ker ni nič boljše. Mogoče smo nestrpni ampak res bi radi, da ptiča ne mučimo.
Kaj nam svetujete?

kuglfish
kuglfish
Član
Član

Število prispevkov : 45
Datum registracije : 08/01/2012
Starost : 54

Nazaj na vrh Go down

Obnašanje nimfe Empty Re: Obnašanje nimfe

Objavlja  Alojzij Pet 23 Mar 2012, 10:16

Kupili ste odraslo ptico in zato bo potrebno mnogo več časa ter tudi truda, da boste morda dosegli napredek.Vsekakor samo od sebe se ne bo kaj dosti spremenilo.
S ptico motate biti v neposrednem stiku redno in čim več. Prvo morate doseči, da se ne bo bala ter vam bo sama šla na roko.To bi bilo z mlado ptico do sedaj že samoumevno.
Kaj drugega razen vaja in vaja ter pogovarjanje s ptico kar tako, vam ta trenutek ne znam svetovati. nasmeh
Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

Obnašanje nimfe Empty Re: Obnašanje nimfe

Objavlja  kuglfish Sob 24 Mar 2012, 05:15

Hvala za odgovor.
Saj vem, da bo šlo bolj počasi, se pa res trudimo in ukvarjamo z ptico. Gre pa malo na bolje potem pa spet na slabše... Pa saj to ni problem za nas, imamo čas nasmeh , ampak smili se mi ptič. Bolj kot to, da se boji in grize me skrbi, ker ni zainteresiran in nima nobene motivacije. Iščem hrano ali stvar, ki bi ga toliko zanimala, da bi bil pripravljen narediti korak naprej.


kuglfish
kuglfish
Član
Član

Število prispevkov : 45
Datum registracije : 08/01/2012
Starost : 54

Nazaj na vrh Go down

Obnašanje nimfe Empty Re: Obnašanje nimfe

Objavlja  kuglfish Tor 10 Apr 2012, 05:28

Moram povedati, da gre počasi na boljše zelo vesel . Že kakšen teden se nas Kiki razveseli s petjem in potem poje in žvižga. Tega smo se zelo razveselili, saj sklepam, da se počasi privaja. Rok se še boji, je pa na sploh vedno bolj pogumen.
Upam, da bo šlo tako naprej, saj imam končno občutek, da je ptiček vsaj delno zadovoljen...
kuglfish
kuglfish
Član
Član

Število prispevkov : 45
Datum registracije : 08/01/2012
Starost : 54

Nazaj na vrh Go down

Obnašanje nimfe Empty Re: Obnašanje nimfe

Objavlja  Ronja Sre 16 Maj 2012, 07:46

Pozdravljeni!

Na nimfe se sicer ne spoznam tako dobro, sama imam skobčevke, ampak kolikor sem doslej prebrala o nimfah, se tudi zanje nadvse priporoča, da bi jih imeli vsaj v paru.

Torej ne dveh nimf istega spola (kar recimo pri samčkih skobčevke načeloma ni problem) in ne ene same nimfe.
Tako ji omogočite optimalne pogoje za srečno in kakovostno življenje. V družbi druge nimfe bo tudi vaš samček (o tem ste lahko prepričani!) postal veliko bolj živahen in popevajoč.

O tem gotovo lahko povedo več tisti, ki imajo doma par nimf ali malo jato.
Če mogoče kdo zna nemško, je tukaj ena odlična spletna stran, kamor večkrat pokukam tudi za ideje, kako sestaviti lesena igrala za skobčevke (glej: Bastelecke): http://www.nymphensittichseite.de/

nasmeh Lep dan, ana
Ronja
Ronja
Član
Član

Število prispevkov : 218
Datum registracije : 04/05/2012
Starost : 46

Nazaj na vrh Go down

Obnašanje nimfe Empty Re: Obnašanje nimfe

Objavlja  Ronja Sre 16 Maj 2012, 07:50

kuglfish je napisal/a:Veliko berem po tujih straneh in forumih in sploh na ameriških straneh je eden prvih nasvetov novim lastnikom, naj se nimfi pristrižejo peruti (peresa), zaradi njene varnosti.
Torej je to tam ustaljena praksa?
Moje mnenje je, da je to precej nehumano... Čeprav me vedno tišči pri srcu, ko naš Kiki leti in še ni povsem siguren in se tudi kam zaleti... Mislim pa, da je razgibavanje, tudi z letenjem, pomembno za zdravje in počutje.
Pri nas nikjer nisem našla te teme in me res zanima vaše mnenje.

Striženje peruti ni nič drugega kot sprevrženo mučenje živali! Kakšna varnost neki! Človek je tisti, ki je odgovoren za to, da ptici primerno uredi okolico, da zanjo ne bo nevarna - ne pa, da ji brezsrčno pristriže peruti. No

Srčno upam, da tega v Sloveniji čisto nihče ne počenja.

Lp, ana
Ronja
Ronja
Član
Član

Število prispevkov : 218
Datum registracije : 04/05/2012
Starost : 46

Nazaj na vrh Go down

Obnašanje nimfe Empty Re: Obnašanje nimfe

Objavlja  kuglfish Sre 16 Maj 2012, 09:10

V soboto naš Kiki, ki je že precej bolj pogumen in vesel, dobi prijateljico.
Bom poročala, kako se bodo stvari naprej odvijale. Samička naj bi bila navajena na rokovanje in mogoče bo tudi Kiki spremenil mnenje, da je roko potrebno gristi zelo vesel .
Je pa potrebno veliko potrpljenja in dobre volje pri ukvarjanju z nimfo in verjetno vsako papigo. Vsak majhen napredek pa je nagrada.
kuglfish
kuglfish
Član
Član

Število prispevkov : 45
Datum registracije : 08/01/2012
Starost : 54

Nazaj na vrh Go down

Obnašanje nimfe Empty Re: Obnašanje nimfe

Objavlja  Ronja Sre 16 Maj 2012, 09:43

Čudovito!!! Držim pesti, da se bosta dobro ujela!
Mogoče jo bo pa Kiki res hitro posnemal - najverjetneje res.

O, tole s potrpljenjem je pa zlato pravilo zelo vesel Se v celoti pridružujem!

Jaz sem že od vselej zelo nepotrpežljive sorte, ampak odkar sta z mano skobčevki, sem se zelo popravila - zdaj sem včasih bolj potrpežljiva celo do same sebe. nasmeh
Ronja
Ronja
Član
Član

Število prispevkov : 218
Datum registracije : 04/05/2012
Starost : 46

Nazaj na vrh Go down

Obnašanje nimfe Empty Re: Obnašanje nimfe

Objavlja  Miha Novak 13 Ned 20 Maj 2012, 03:30

Moj ptič je bil kupljen včeraj, danes pa ga že učim govoriti, zato nič ne skrbi ker se bo tvoj itak navadil nate in te vzljubil. zelo vesel smejanje jokanje klicaj klicaj cheers Vendar je moj Jack ročno hranjen in dražji od navadno hranjene ptice. ideja ideja ideja ideja ideja klicaj klicaj klicaj klicaj Twisted Evil Twisted Evil kul kul smejanje2 Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven


Nazadnje urejal/a Miha Novak 13 Čet 14 Jun 2012, 03:01; skupaj popravljeno 1 krat
Miha Novak 13
Miha Novak 13
Član
Član

Število prispevkov : 32
Datum registracije : 19/05/2012
Starost : 25

Nazaj na vrh Go down

Obnašanje nimfe Empty Re: Obnašanje nimfe

Objavlja  Miha Novak 13 Ned 20 Maj 2012, 04:15

Zakaj ima moj Jack tako zelo rad zadrge (grize zadrgo) ?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?! jokanje jokanje jokanje jokanje jezen jezen jezen jezen jezen









Hvala že v naprej.
Miha Novak 13
Miha Novak 13
Član
Član

Število prispevkov : 32
Datum registracije : 19/05/2012
Starost : 25

Nazaj na vrh Go down

Obnašanje nimfe Empty Re: Obnašanje nimfe

Objavlja  Boba Ned 20 Maj 2012, 08:40

Miha Novak 13 je napisal/a:Zakaj ima moj Jack tako zelo rad zadrge (grize zadrgo) ?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?! jokanje jokanje jokanje jokanje jezen jezen jezen jezen jezen

Hvala že v naprej.


Tudi ena od mojih skobčevk rada pogrizlja zadrgo, medtem ko druga raje cufa moje obleke. Ta na avatarju je besno trgala suhe liste z vej. Vsaka ptica ima pač nekaj, v čemer uživa. Tako kot človek. Mislim, da to ni stvar, zaradi katere bi te moralo skrbeti, bi moral biti žalosten ali celo jezen. Lahko si samo vesel, ker se Jack odlično zabava. smejanje
Boba
Boba
Član
Član

Število prispevkov : 158
Datum registracije : 15/01/2012
Starost : 44

Nazaj na vrh Go down

Obnašanje nimfe Empty Re: Obnašanje nimfe

Objavlja  Miha Novak 13 Pon 21 Maj 2012, 01:30

Hvala saj si mi dal odličen odgovor ter mi povedal malo več o Nimfah.
nasmeh nasmeh
Miha Novak 13
Miha Novak 13
Član
Član

Število prispevkov : 32
Datum registracije : 19/05/2012
Starost : 25

Nazaj na vrh Go down

Obnašanje nimfe Empty Re: Obnašanje nimfe

Objavlja  Miha Novak 13 Tor 22 Maj 2012, 00:43

še eno vprašanje. Zakaj mi je Jack včeraj poletel kar 3krat zapored vprašaj Ter koliko polnozrnatega kruha mu lahko dam in v kakšni obliki vprašaj confused
Miha Novak 13
Miha Novak 13
Član
Član

Število prispevkov : 32
Datum registracije : 19/05/2012
Starost : 25

Nazaj na vrh Go down

Obnašanje nimfe Empty Re: Obnašanje nimfe

Objavlja  Alojzij Tor 22 Maj 2012, 01:02

Noben kruh ni hrana za ptice, zato hrani nimfo z namensko semensko mešanico ter dodaj trdo solato (radič, endivia) in sadje. Ne pozabi na redno menjavo vode in vedno naj ima na razpolago mineralni pesek. Za priboljšek daj občasno še koščke oreha ali arašida. nasmeh
Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

Obnašanje nimfe Empty Re: Obnašanje nimfe

Objavlja  Miha Novak 13 Tor 22 Maj 2012, 01:09

Hvala lepa vendar sem našel na tujih straneh, da ne smejo arašida in ne vem če imajo prav confused pesek pa ima na voljo 24h/dan. po kolikem času bo spregovoril, če je letošnji letnikin če je ročno hranjen vprašaj Kupljen 20.5. 2012 vprašaj Kaj je znak da je srečen vprašaj
Miha Novak 13
Miha Novak 13
Član
Član

Število prispevkov : 32
Datum registracije : 19/05/2012
Starost : 25

Nazaj na vrh Go down

Obnašanje nimfe Empty Re: Obnašanje nimfe

Objavlja  Ronja Tor 22 Maj 2012, 03:05

Zdravo, Miha, lepo, da si se pridružil forumu!

Fino, da si se odločil poiskati nadaljnje informacije o skrbi za nimfo, in na tem mestu jih res lahko dobiš zelo veliko.

V prejšnjem odgovoru si že izvedel, da kruha ptici nikakor ne dajaj (kvečjemu kakšen prepečenec bi kdaj lahko pogrizljala - ampak zakaj sploh, če ima ustrezno semensko hrano?). Kar se tiče zelo mastnih sadežev, kot na primer arašidi in orehi, pa ti sicer niso strupeni, vendar vsebujejo toliko maščobe, da za hranjenje domačih ptic niso posebej priporočljivi. Kupi ustrezno semensko hrano za nimfe in ji, kot je bilo že omenjeno, dodajaj svežo zelenjavo (dobro oprana solata, kumara, korenček itd. in kakšen košček sadja - npr. jabolka = pa tudi tega ne preveč, saj vsebuje veliko sladkorja). V kratkem bomo na forumu objavili seznam sadja in zelenjave, ki je primerna za prehrano skobčevk (in tudi nimf).

Kar se tiče tega, da bi nimfa spregovorila, stvari seveda ne potekajo tako preprosto. Tudi če je nimfa hranjena ročno in s tem dopušča zelo veliko človekove bližine, to še zdaleč ne pomeni, da bo kar "spregovorila" kot človek. Če jo hočeš naučiti kakšno besedo, za to potrebuješ zelo veliko potrpežljivosti in časa, besede ji moraš vztrajno ponavljati in če bo nimfi to všeč (vsem tudi ni, to moraš vedeti), jo bo sčasoma začela ponavljati. Ampak to lahko traja zelo dolgo, tudi mesece. Glavno pravilo je potrpežljivost in ljubeča vztrajnost - torej brez prisile za ptico!

In mimogrede - nimfe so papige, ki v naravi živijo v jatah (podobno kot skobčevke) in jih ne bi smeli imeti samih, ampak potrebujejo partnerja iste vrste - torej nimfo. Če imaš samčka, zato poskrbi, da bo čimprej dobil družbo samičke. Veliko članov tega foruma že ima parčke nimf in ti bodo znali zelo dobro svetovati in veliko povedati o tem, kako se skrbi zanje.
Drugače pa ti svetujem, da si prebereš tudi starejše objave, v katerih je že zelo veliko zapisano o skrbi za papige - tudi če si malo prebereš, kaj piše v forumu o skobčevkah, boš dobil veliko informacij, ki jih lahko uporabiš pri skrbi za nimfe.

Lep pozdrav, Ana



Ronja
Ronja
Član
Član

Število prispevkov : 218
Datum registracije : 04/05/2012
Starost : 46

Nazaj na vrh Go down

Obnašanje nimfe Empty Re: Obnašanje nimfe

Objavlja  Miha Novak 13 Tor 22 Maj 2012, 05:30

Hvala Ana, za te informacije, ker ga že učim dokaj preprosto besedo "dan". Ter ga zelo crkljamo z družino in kolikor ga poznam mu je beseda všeč. kakšni so znaki vesele nimfe vprašaj Ga smem kopati, ali samo pršiti vprašaj
Miha Novak 13
Miha Novak 13
Član
Član

Število prispevkov : 32
Datum registracije : 19/05/2012
Starost : 25

Nazaj na vrh Go down

Obnašanje nimfe Empty Re: Obnašanje nimfe

Objavlja  Gost Tor 22 Maj 2012, 05:35

Seveda ga lahko pršiš, tako se navadi na kopanje.
avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

Obnašanje nimfe Empty Re: Obnašanje nimfe

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Stran 1 od 2 1, 2  Next

Nazaj na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu