PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Izguba perja po vratu pri nimfi

2 posters

Go down

Izguba perja po vratu pri nimfi Empty Izguba perja po vratu pri nimfi

Objavlja  ribo Sre 23 Jan 2013, 02:51

Imam par nimf, ki so bile nekje pred dvemi leti pri bivšem lastniku v stanovanju. pri meni so poleti v volieri še z par nimfami in skobčevkami. Že kako leto nazaj je samica začela izgubljat perje po vratu in se ji to širi počasi navzdol. Kdo ve, kaj bi lahko bil vzrok in kaj ukreniti. Je bil morda stres ob selitvi v voliero z več pticami? Pomanjkanje katerih hranil?

Najlepša hvala za odgovor.
ribo
ribo
Član
Član

Število prispevkov : 28
Datum registracije : 14/02/2011
Starost : 60

Nazaj na vrh Go down

Izguba perja po vratu pri nimfi Empty Re: Izguba perja po vratu pri nimfi

Objavlja  Žaba Tor 29 Jan 2013, 02:56

Moj primer je bil tak: sprva sem imel 2 nimfi (samca in samico). Potem sem nekega lepega dne v gozdu v luknji v tleh zagledal nekaj premikajočega. Izkazalo se je, da je samica skobčevke. Vzel sem jo domov in jo dal v kletko z nimfami. Prve 14 dni ni bilo problemov, potem pa sem opazil, da je skobčevka postala napadalna do obeh nimf. Po kakšnem tednu dni sem na eni nimfi opazil pomanjkanje perja na vratu. Takoj sem zaslutil, da ji skobčevka puli perje, zato sem slednjo prestavil v drugo kletko. Od takrat naprej ni več problemov.
Žaba
Žaba
Novi član
Novi član

Število prispevkov : 4
Datum registracije : 19/12/2012
Starost : 35

Nazaj na vrh Go down

Izguba perja po vratu pri nimfi Empty Re: Izguba perja po vratu pri nimfi

Objavlja  ribo Tor 29 Jan 2013, 05:28

Hm, tukaj pri moji nebi rekla, da soji skobčevke kaj naredile, ker bi potem tudi drugim. Pa skobčevka to naredi tako da se npr. vsede na grlico-sploh mladiča in ga kljuva po glavi..
Tu je moral biti šok ob selitvi, ker ta par nimf je prej skozi živel v stanovanju- brez pretresov. Če bi bil vzrok isti kot pri tebi, bi se že zdavnaj obrasla, saj sta zdaj spet sama, pa se ne......Ne vem, pravijo, da ko enkrat začne papiga izgublajt perje , se težko spet operi...
ribo
ribo
Član
Član

Število prispevkov : 28
Datum registracije : 14/02/2011
Starost : 60

Nazaj na vrh Go down

Izguba perja po vratu pri nimfi Empty Re: Izguba perja po vratu pri nimfi

Objavlja  ribo Tor 29 Jan 2013, 05:40

Po moje ji je skobčevka hotela samčka prevzet zelo vesel
ribo
ribo
Član
Član

Število prispevkov : 28
Datum registracije : 14/02/2011
Starost : 60

Nazaj na vrh Go down

Izguba perja po vratu pri nimfi Empty Re: Izguba perja po vratu pri nimfi

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu