PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

preveč udomačena papiga?

4 posters

Go down

preveč udomačena papiga? Empty preveč udomačena papiga?

Objavlja  perla Ned 31 Mar 2013, 01:32

Zadnje čase kar veliko prebiram o vsem, kar je v zvezi s pticami.
Ko ljudje kupujejo papigo, želijo ročno hranjeno papigo, da bi se čim bolj navezala na lastnika. To pa je lahko tudi past. Papige lahko živijo 20 do 50 in več let, odvisno od vrste. Ročno vzgojena papiga, ki jo imamo veliko spuščeno v stanovanju je kot otrok - stalno išče našo bližino in ukvarjanje z njo. Seveda je zelo težko zagotoviti papigi toliko pozornosti, kot jo ona zahteva skozi njeno dolgo življenje. Iz tega razloga se dnevno pojavljajo oglasi o prodaji papig zaradi pomanjkanja časa! In to tudi že po nekaj mesecih lastništva! Najprej si neznansko želijo papigo, ki bo čimbolj navezana nanje, potem pa jim postane breme! Papiga, ki smo jo "razvadili" postane zelo glasna, če je mnenja, da se premalo ukvarjamo z njo. In prav to je (po mojem) glavni razlog za prodajo oz. oddajo.
Zato sem mnenja, da bi se morali bodoči lastniki zamisliti nad tem, da papiga ni igrača (čeprav si želijo z nakupom prav to dobiti). Najprej jih veseli razigranost in predrznost svoje papige, potem pa jim postane to breme!

Mislim, da je boljša neka srednja pot. Seveda moramo vzpostaviti s papigo prijateljski odnos! Ni pa dobro pretirano navezati papigo nase. Papiga naj bi se znala v svoji veliki kletki tudi zamotiti z igračami, po možnosti ji nudimo sostanovalca svoje vrste za družbo, glede spuščanja po stanovanju se mi zdi, da tudi mora obstajati nek red. Vendar je ta red treba vzpostaviti na začetku - vse za dolgo in harmonično skupno sobivanje.

perla
perla
Član
Član

Število prispevkov : 111
Datum registracije : 21/02/2013
Starost : 46

Nazaj na vrh Go down

preveč udomačena papiga? Empty Re: preveč udomačena papiga?

Objavlja  lekovec Ned 31 Mar 2013, 09:38

Perla,po stilu in vsebini pisanja me spominjaš na nekoga,ampak mi je ušlo iz glave na koga.

lekovec
lekovec
Član
Član

Število prispevkov : 162
Datum registracije : 09/08/2011
Starost : 50

Nazaj na vrh Go down

preveč udomačena papiga? Empty Re: preveč udomačena papiga?

Objavlja  perla Ned 31 Mar 2013, 10:57

Lahko, da te spominjam na koga. Upam, da nisem edina s takim mnenjem. Vendar sem prepričana, da se ne poznava. Do pred enim mesecem (ko sem odkrila ta forum) sem imela le eno ptičko, sedaj imam dve. Pa zelo verjetno bom v kratkem sprejela še eno....
Mogoče pa me ptice tako prevzamejo, da se pa res še kje srečamo zelo vesel
perla
perla
Član
Član

Število prispevkov : 111
Datum registracije : 21/02/2013
Starost : 46

Nazaj na vrh Go down

preveč udomačena papiga? Empty Re: preveč udomačena papiga?

Objavlja  hitri Pon 01 Apr 2013, 23:37

Se strinjam- tudi moje razmišljanje je podobno.
Namreč v vsakem pretiravanju se zgodi kaka nevšečnost.

Veliko veselja še naprej želim v družbi pernatih prijateljev tako in drugače.



Lp,Hitri
avatar
hitri
Član
Član

Število prispevkov : 74
Datum registracije : 27/08/2012
Starost : 60

Nazaj na vrh Go down

preveč udomačena papiga? Empty Re: preveč udomačena papiga?

Objavlja  nixi Čet 09 Maj 2013, 01:45

Se strinjam! Ročno hranjenje papig ima precej več slabosti (predvsem za žival, pa tudi za lastnika) kot prednosti. So pa zagotovo lastniki na tem forumu, ki so svojim ročno hranjenim papigam zmožni nuditi vse kar potrebuje in lepo harmonirajo. Ampak to žal ne velja za povprečnega človeka, ki na internetu najde oglas z luškano, udomačeno, ročno hranjeno papigo. jezen

Predvsem pa je kot pri vsaki živali pomembno, da se prej pozanimaš o njenih potrebah in vedenju, da prej veš ali si ji sposoben nuditi vse kar rabi in ali je to primerna žival za tebe ali ne.

Lp
nixi
nixi
Član
Član

Število prispevkov : 94
Datum registracije : 03/05/2011
Starost : 35

Nazaj na vrh Go down

preveč udomačena papiga? Empty Re: preveč udomačena papiga?

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu