PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Skobčevka neprestano drema - je bolna?

2 posters

Go down

Skobčevka neprestano drema - je bolna? Empty Skobčevka neprestano drema - je bolna?

Objavlja  micamaca Pon 14 Okt 2013, 02:01

Najprej lep pozdrav vsem!

Rabim vaš nasvet: najina skobčevka je od danes zjutraj brez volje in neprestano drema. Je minimalno (včasih je več), pije normalno - se pravi zjutraj je pila, kot običajno. Ko se zbudi iz dremeža, si čisti perje in naleti prelet ali dva. Občasno je nekoliko našopirjena, ampak ne ves čas. Skrbi naju, da ni kaj zbolela.

Zadeva je taka, da je pred tem dva dni letala kot ponorela, ker je pač odkrila novo lumparijo (da lahko po dolžini preleti sem in tja celo stanovanje in dela kroge med vrati zelo vesel ). Je možno, da se je preprosto samo preveč izčrpala (stara je že skoraj 10 let)? Ne bi je rada po nepotrebnem vozila k veterinarju, saj tudi to pomeni zanjo velik stres.

Prosim za čim hitrejši nasvet!

LP Maja
micamaca
micamaca
Član
Član

Število prispevkov : 14
Datum registracije : 09/08/2012
Starost : 40

Nazaj na vrh Go down

Skobčevka neprestano drema - je bolna? Empty Re: Skobčevka neprestano drema - je bolna?

Objavlja  _Tamara_ Pon 14 Okt 2013, 03:29

Pozdravljena!

Starost seveda tudi nekaj doprinese, da skobčevka ni tako živahna, kot pa je bila v mlajših letih, ampak to se ne zgodi čez noč.

Od mojih dveh skobčevk še sploh en samček raje več počiva in zelo malo leta takrat, ko menjuje perje. Pravijo, da je to obdobje za skobčevko precej izčrpljujoče, saj takrat njihov organizem porablja več energije in so v tem času bolj mirne in dremajo več kot običajno. Ko pa začnejo že nova peresa rasti, se pa obnašanje čisto spremeni, so spet bolj živahne.

Žal katerega drugega razloga kot tega ne poznam, vsekakor pa spremljaj njeno obnašanje še naprej.
_Tamara_
_Tamara_
Član
Član

Število prispevkov : 104
Datum registracije : 23/12/2011
Starost : 36

Nazaj na vrh Go down

Skobčevka neprestano drema - je bolna? Empty Re: Skobčevka neprestano drema - je bolna?

Objavlja  micamaca Pon 14 Okt 2013, 04:39

Tamara, hvala! Najin Oli dejansko ravnokar menja perje, vmes pa je postal tudi že bolj živahen zelo vesel ga bova še naprej opazovala, v vodo pa sva mu dodala tudi jod in vitamine.
Za svojo starost pa veva, da je sicer še preveč energičen! Skobčevka 
micamaca
micamaca
Član
Član

Število prispevkov : 14
Datum registracije : 09/08/2012
Starost : 40

Nazaj na vrh Go down

Skobčevka neprestano drema - je bolna? Empty Re: Skobčevka neprestano drema - je bolna?

Objavlja  _Tamara_ Pon 14 Okt 2013, 08:48

No, me zelo veseli, da je samo to krivo nasmeh.

Ja, v tem času je dobro vodi dodati vitamine in ponuditi svežo zelenjavo, sploh radič.
Tudi moja dva sta v fazi menjave perja, tako da smo na istem mižikanje.
_Tamara_
_Tamara_
Član
Član

Število prispevkov : 104
Datum registracije : 23/12/2011
Starost : 36

Nazaj na vrh Go down

Skobčevka neprestano drema - je bolna? Empty Re: Skobčevka neprestano drema - je bolna?

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu