PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

bolna skobčevka?

+3
majaklr
Alojzij
n0n4m3
7 posters

Go down

bolna skobčevka? Empty bolna skobčevka?

Objavlja  n0n4m3 Sre 30 Mar 2011, 06:10

Pozdravljeni,

mene pa zanima, če ima kdo idejo kaj bi lahko bilo narobe s prijateljičino skobčevko, ki je stara že nekaj let. Le ta je namreč prejšnja leta bila normalno zdrava, perje je imela lepo in valila jajca..letos pa se kljub isti negi in ustrezni prehrani z njo dogaja nekaj zelo čudnega..namreč izgleda vsa zmršena, in namesto da bi bila cela modre barve je začel bel spodnji "puh" prav grdo "štrleti" od ostalega perja.prav tako kljub istemu samcu sploh ni nobenih jajc oz. kaj šele mladičev..
no..upam, da bo kdo vedel povedati kaj je lahko narobe z njo...vprašaj

Lep pozdrav, N.
n0n4m3
n0n4m3
Član
Član

Število prispevkov : 16
Datum registracije : 10/03/2011
Starost : 38

Nazaj na vrh Go down

bolna skobčevka? Empty Re: bolna skobčevka?

Objavlja  Alojzij Sre 30 Mar 2011, 07:37

Težko je iz opisa izluščiti vzrok težav pri skobčevki. Prvo na kar sem pomislil je ali je že zelo stara
ali ima v perju zajedalce, ki pa bi jih sigurno imel tudi samec.
Ugibam, morda dobra prehrana le ni tako dobra, ker je potrebno pticam dodajati še jajčno hrano,
vitamine v vodo, mineralni pesek z dodatki lupin morskih živali.
Kvalitetna semenska mešanica in koščki sadja in radiča je samo osnovna prehrana.
Kako je s kljunom? vprašaj
Starejšim pticam kljun rad pretirano zraste in onemogoča normalno in zadostno hranjenje. klicaj
Bivalni pogoji? vprašaj
Če so skobčevke v stanovanju s centralno kurjavo, je za njih prevroče in zrak je presuh klicaj
Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

bolna skobčevka? Empty Re: bolna skobčevka?

Objavlja  n0n4m3 Pet 01 Apr 2011, 05:30

Šele danes dobila slikce od papige, pa sem šele sedaj opazila, da jih ne morem prilept kar u sporočilo.tako da bo še trajalo, da jih objavim.tako bi lahko kar po sliki videli o kakšnem stanju papige govorim...drugače je pa tako, da je samec popolnoma zdrav oz. ni na pogled videti, da bi bilo z njim kaj narobe.rekla je tudi, da razen po videzu ne kaže nikakršne utrujenosti oz. se vedenje papige ni povsem nič spremenilo....kar se hrane tiče...le za mineralni pesek z dodatki baje da ne daje..jajčno hrano pa ne vedno, saj naj bi po njej skobčevke pridobivale na teži..zato le občasno... Glede bivalnega prostora...trenutno jih ima v sobi kjer toploto oddaja le lončena peč. vendar pa temp. ne presegajo 20°C. Med letom pa jih ima v zunanji voljeri... Aja,glede kljuna pa nevem..mogoče se bo iz slike videlo..
n0n4m3
n0n4m3
Član
Član

Število prispevkov : 16
Datum registracije : 10/03/2011
Starost : 38

Nazaj na vrh Go down

bolna skobčevka? Empty Re: bolna skobčevka?

Objavlja  Alojzij Pet 01 Apr 2011, 08:38

Prehrana in pogoji bivanja so, po tem odgovoru sodeč, v redu.
Zgodi se , da ima včasih kakšna ptica podobne znake, za katere še veterinar ne bi mogel ugotoviti ,
za kakšno težavo gre.
Za prilepit slike na forum, si moraš prebrati rubriko Obvezno branje "navodila"v kazalu.
Za nalaganje slik v galerijo je postopek bolj enostaven. klicaj
Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

bolna skobčevka? Empty Re: bolna skobčevka?

Objavlja  n0n4m3 Pet 01 Apr 2011, 08:43

Alojzij je napisal/a: Za prilepit slike na forum, si moraš prebrati rubriko Obvezno branje "navodila"v kazalu.
Za nalaganje slik v galerijo je postopek bolj enostaven. klicaj

Ja sm napisala pod obvezno branje/nalaganje slik Maji, če mi lahko ustvari album, da lahko notr naložim slike pa še čakam... tko de takoj ko bo prpopam gor slike...
n0n4m3
n0n4m3
Član
Član

Število prispevkov : 16
Datum registracije : 10/03/2011
Starost : 38

Nazaj na vrh Go down

bolna skobčevka? Empty Re: bolna skobčevka?

Objavlja  n0n4m3 Pon 04 Apr 2011, 21:52

no upam, da bo iz slik kj bolj razvidno stanje, čeprav niso glih nvem kok dobre kvalitete .. nevtralen

bolna skobčevka? S1
bolna skobčevka? S2
bolna skobčevka? S3
n0n4m3
n0n4m3
Član
Član

Število prispevkov : 16
Datum registracije : 10/03/2011
Starost : 38

Nazaj na vrh Go down

bolna skobčevka? Empty Re: bolna skobčevka?

Objavlja  majaklr Sre 06 Apr 2011, 08:04

Huh kr boga papiga zgleda... js bi poskusla najprej s tem da bi kupila v trgovini za živali seme za lažje menjavanje perja ker na slikah je vidno da mu spodnji puhek odpada... če pa ne bo bolje pa k veterinarju druga ne morem rečt..

LP Maja
majaklr
majaklr
Član
Član

Število prispevkov : 85
Datum registracije : 15/06/2010
Starost : 33

Nazaj na vrh Go down

bolna skobčevka? Empty Re: bolna skobčevka?

Objavlja  Maja Sre 06 Apr 2011, 09:14

Meni tole izgleda kot resna težava s perjem, ne kot skubljenje. Sicer so ptice ko skubijo res videti neurejene, razkuštrane, vendar perje ne sme tako štrleti navzven, perja bi moralo biti kvečjem manj... Lahko bi kaj takega povzročili zajedalci, lahko je kaj drugega. Pametno bi bilo obiskati veterinarja, da pogleda pod miroskopom kaj se dogaja...
Maja
Maja
Admin
Admin

Število prispevkov : 894
Datum registracije : 02/05/2009
Starost : 34

Nazaj na vrh Go down

bolna skobčevka? Empty Re: bolna skobčevka?

Objavlja  n0n4m3 Sre 06 Apr 2011, 21:32

Jah no..očitno se je prijateljica prepozno začela zanimati o bolezni svoje skobčevke...saj ji je ponoči poginila :S a se vam vseeno zahvaljuje za odgovore.
n0n4m3
n0n4m3
Član
Član

Število prispevkov : 16
Datum registracije : 10/03/2011
Starost : 38

Nazaj na vrh Go down

bolna skobčevka? Empty Re: bolna skobčevka?

Objavlja  majaklr Sob 09 Apr 2011, 22:05

Ja to se zgodi ko se noben prej ne pozanima o papigah. Kadarkoli papiga spremeni vedenje, več spi ma čudno perje, čuden kakec se nekaj dogaja z njo. drugič ne odlašat, pojdite k veterinarju... ni potrebe da boga žival trpi če ji lahko pomagamo...

Vsem ki imate skobčevke vam priporočam tole knjigo: http://www.lovecnacene.si/knjige-knjiga-papige-skobcevke-hildegard-niemann/m/363569/

noter je tudi nekaj o boleznih skobčevk o previlni prehrani.
A ima prijateljica samo 2 skobčevki ? ker če je sedaj onadruga ki je še na sliki ostala sama lahko pade v depresijo. more jo opazovati če bo skobčevka jedla in se kakerkoli drugače obnašala... Skobčevke so zelo navajene biti v skupini. ko je moja samička zgubila samčka je jedla normalno in vse ampak je samo še v kletki čepela sploh ni hotela iz kletke in nič ni več čivkala in sem vedela da je osamljena zato sem ji kupila drugega samčka sedaj je zopet vse vredu. tudi ona naj sedaj razmisli kaj bo storila če ji je samo ena skobčevka ostala, najbolje bo da čimprej kupi drugo če bo papiga kazala znake osamljenosti..

LP Maja
majaklr
majaklr
Član
Član

Število prispevkov : 85
Datum registracije : 15/06/2010
Starost : 33

Nazaj na vrh Go down

bolna skobčevka? Empty Re: bolna skobčevka?

Objavlja  Anne Pet 22 Apr 2011, 23:35

n0n4m3 je napisal/a:Pozdravljeni,

mene pa zanima, če ima kdo idejo kaj bi lahko bilo narobe s prijateljičino skobčevko, ki je stara že nekaj let. Le ta je namreč prejšnja leta bila normalno zdrava, perje je imela lepo in valila jajca..letos pa se kljub isti negi in ustrezni prehrani z njo dogaja nekaj zelo čudnega..namreč izgleda vsa zmršena, in namesto da bi bila cela modre barve je začel bel spodnji "puh" prav grdo "štrleti" od ostalega perja.prav tako kljub istemu samcu sploh ni nobenih jajc oz. kaj šele mladičev..
no..upam, da bo kdo vedel povedati kaj je lahko narobe z njo...vprašaj

Lep pozdrav, N.

nOn4m3
Tudi jst sm imela skobčevko in je bila zdrava potem pa je postala čudna. Imela je nasršeno perje zapirala je oči. MIslila sem da je use uredu, a smo jo vseno peljali k veterinarju. Ugotovil je da ima tumor in tako smo jo morali dati uspavati 😢

Mogoče je z prijateljevo papigo podobno. Moj nasvet bi bil: ogled pri veterinarju. nasmeh
Anne
Anne
Novi član
Novi član

Število prispevkov : 1
Datum registracije : 20/04/2011
Starost : 26

Nazaj na vrh Go down

bolna skobčevka? Empty Re: bolna skobčevka?

Objavlja  zabiica_Eratoo Tor 24 Maj 2011, 23:57

Pozdravljeni!

Mene zanima, če je možno da se je mlada skobčevka(še ni 8 tednov stara) nalezila malo prehlada od mene? Ker je danes zmeraj kot da bi bila zaspana. Leti pa vse in je aktivna, vendar kakor hitro se vsede na mojo ramo ali na omaro, kavč itd. takoj začne zapirati očke. In ne kot da bi spala, ampak jih ves čas zapira in odpira, ter tu in tam celo kihne. Zdi pa se mi tudi, da ima malo bolj topel kljunček od drugih. Je možno da je samo prehlad ali bi znalo biti kaj druga? Naj jo odpeljem k veterinaru ali naj počakam? Hvala za odgovore.

Lp, Sanela
zabiica_Eratoo
zabiica_Eratoo
Član
Član

Število prispevkov : 31
Datum registracije : 16/04/2011
Starost : 32

Nazaj na vrh Go down

bolna skobčevka? Empty Re: bolna skobčevka?

Objavlja  Alojzij Sre 25 Maj 2011, 03:22

Mislim, da se od tebe ni mogla nič nalesti, razen , če sta se obe nalezli zaradi istega vira, npr. prepiha.
Ker je to še mlada ptica je možno, da je od prepogostih aktivnosti samo utrujena in zato kaže
bolezenske znake.
Dokler se ne prepričaš, če bo res vse v redu, jo ne spuščaj in naj bolj počiva. nasmeh
Tudi temperaturo prostora imajo rade višjo, kadar se ne počutijo najbolje !
Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

bolna skobčevka? Empty Re: bolna skobčevka?

Objavlja  zabiica_Eratoo Sre 25 Maj 2011, 03:42

Hvala za odgovor. Saj danes sem to komaj opazila, tako da bom pozorna. Če pa jutri ne bo boljše pa jo lahko dam v inkubator. Na koliko pa naj potem dam temperaturo? Lp, Sanela
zabiica_Eratoo
zabiica_Eratoo
Član
Član

Število prispevkov : 31
Datum registracije : 16/04/2011
Starost : 32

Nazaj na vrh Go down

bolna skobčevka? Empty Re: bolna skobčevka?

Objavlja  Alojzij Sre 25 Maj 2011, 04:56

Ponavadi smo si pomagali kar z žarnico, ki je ogrevala manjšo kletko. Inkubator je seveda super, saj temperaturo
lahko poljubno nastaviš. Ne bi si upal natančno določiti višino temperature, ampak mislim tu nekje, od 27-33 C.
Na dno daj čisti papir, da boš videla iztrebke. Če so vodeni, ni dober znak.
Pomembno je tudi, da normalno pije in je.
V primeru, da ne bo izboljšanja, boš morala ptico peljati k veterinarju klicaj
Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

bolna skobčevka? Empty Re: bolna skobčevka?

Objavlja  zabiica_Eratoo Sre 25 Maj 2011, 05:01

Izrebki se niso nič spremenili in tudi apetit ima ptica tako, da upam da ni nič. Se je pa danes že tudi kopala v vodi in jo tudi pije. Mogoče sem se jaz malo bolj prestrašila, ker sem res fajn prehlajena in potem je papiga začela kihati in očke zapira. Mogoče pa samo mene oponaša ko kiham nasmeh (šala!) še enkrat hvala za odgovor.
zabiica_Eratoo
zabiica_Eratoo
Član
Član

Število prispevkov : 31
Datum registracije : 16/04/2011
Starost : 32

Nazaj na vrh Go down

bolna skobčevka? Empty Re: bolna skobčevka?

Objavlja  rozica Pet 19 Avg 2011, 05:26

Pozdravljeni!

Mene pa zanima ali ve kdo kaj glede bljuvanja. Namreč danes sem opazila, da je moja skobčevka (samček) izbljuvala par semen z neko sluzjo. Pred kratkim sem dobila tudi samičko in samček zelo skače okoli nje, ji govori in želi nahraniti, vendar se mu ona umika. Mogoče je kaj s tem povezano? Drugače pa bljuval je vstran od nje in od mene. Pa še nekaj sem opazila, da včasih malo diha z odprtim kljunčkom. Zelo redko, vendar vseeno me zanima če mogoče ceste kaj o tem. Drugače se obnaša čisto normalno, tako kot prej, je živahen, leta okoli in ima apetit. Zelo bi vam bila hvaležna za odgovore.

L.P.
rozica
rozica
Član
Član

Število prispevkov : 28
Datum registracije : 26/07/2011
Starost : 33

Nazaj na vrh Go down

bolna skobčevka? Empty Re: bolna skobčevka?

Objavlja  Alojzij Pet 19 Avg 2011, 07:26

To kar imenuješ bluvanje, je samo izkazovanje nežnosti samički. Pogosto se naklonjeni ali že sparjeni
pari "klunčkajo" oz. pitajo, podobno kakor to počno kadar pitajo mladičke.

Dihanje z odprtim kljunčkom mislim, da je samo posledica visoke temperature v prostoru in prevelike
aktivnosti ptička. nasmeh
Predvidevam, da ni nič bolezenskega in kmalu bo spet vse po starem. nasmeh
Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

bolna skobčevka? Empty Re: bolna skobčevka?

Objavlja  rozica Sob 20 Avg 2011, 00:46

Super nasmeh. Sem si oddahnila. Najlepša hvala za odgovor!
rozica
rozica
Član
Član

Število prispevkov : 28
Datum registracije : 26/07/2011
Starost : 33

Nazaj na vrh Go down

bolna skobčevka? Empty Re: bolna skobčevka?

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu