PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Priprava dnevnega obroka hrane za zdravje ptic

+6
majaklr
Maja
guest
wolkec
Jana
Miki-Kodeljevo
10 posters

Stran 1 od 2 1, 2  Next

Go down

Priprava dnevnega obroka hrane za zdravje ptic Empty Priprava dnevnega obroka hrane za zdravje ptic

Objavlja  Miki-Kodeljevo Sre 28 Jul 2010, 01:01

Kako izgleda priprava obroka v sliki in besedi:

1.zelenjavo narežem na drobne kockice

Priprava dnevnega obroka hrane za zdravje ptic Zajterk001

2.dodam kalčke

Priprava dnevnega obroka hrane za zdravje ptic Zajterk002

3.posujem malo semena

Priprava dnevnega obroka hrane za zdravje ptic Zajterk003

Tako izgleda vsakodnevni obrok h kateremu spada še sveže sadje, dnevno sveža voda, solata,sipina kost in 2x mesečno jod v vodi. Čeprav se dnevno vrže nekaj zelenjave v smeti je še vedno bolje kot pa hraniti papige z pusto semensko hrano, saj le na ta način zaužijejo vse potrebne vitamine in minerale v naravni obliki in ni potrebe po dodatnih vitaminih ki pa tudi nekaj stanejo in ne morejo nadomestiti kakovost vitaminov iz svežega sadja in zelenjave. Vem da to za tiste ki imajo male in srednje papige za prodajo ne pride v poštev, saj ptice že tako nimajo nobene cene, za ljubitelje pa je priporočljivo, saj le tako bojo ptice močne, kondicijsko na vrhuncu in tudi zdravje jih bo dobro služilo.
Miki-Kodeljevo
Miki-Kodeljevo
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 487
Datum registracije : 10/05/2009
Starost : 59

Nazaj na vrh Go down

Priprava dnevnega obroka hrane za zdravje ptic Empty Re: Priprava dnevnega obroka hrane za zdravje ptic

Objavlja  Jana Sre 28 Jul 2010, 02:21

Za eksote je najbrž potrebno narezati na manjše koščke oz. naribati? vprašaj
Jana
Jana
Član
Član

Število prispevkov : 153
Datum registracije : 24/03/2010

Nazaj na vrh Go down

Priprava dnevnega obroka hrane za zdravje ptic Empty Re: Priprava dnevnega obroka hrane za zdravje ptic

Objavlja  Miki-Kodeljevo Sre 28 Jul 2010, 04:56

Za navajanje na zelenjavo samo naribati in postopek podoben le da izbor zelenjave verjetno ni potrebe da je tako mešan ampak vsak dan kaj drugega. Razen v kolikor je v volieri več ptic skupaj je lahko tako pester izbor, ker drugače gre preveč zelenjave v nič, saj 2 exotice ne pojejo veliko.
Miki-Kodeljevo
Miki-Kodeljevo
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 487
Datum registracije : 10/05/2009
Starost : 59

Nazaj na vrh Go down

Priprava dnevnega obroka hrane za zdravje ptic Empty Re: Priprava dnevnega obroka hrane za zdravje ptic

Objavlja  Jana Sre 28 Jul 2010, 05:05

Poskusila sem že z različnimi vrstami zelenjave in sadja, vendar se ničesar nista pritaknila. S semeni pa res nisem posula, tako da bom poskusila še to. nasmeh
Jana
Jana
Član
Član

Število prispevkov : 153
Datum registracije : 24/03/2010

Nazaj na vrh Go down

Priprava dnevnega obroka hrane za zdravje ptic Empty Re: Priprava dnevnega obroka hrane za zdravje ptic

Objavlja  Miki-Kodeljevo Sre 28 Jul 2010, 22:13

Pri meni je edino ta metoda obrodila sadove, da so ptice ki so bile neješče za sadje in zelenjavo to sčasoma tudi sprejele in jo sedaj obožujejo. Samo da se to doseže je potrebno biti vztrajen in ne popuščati, saj moramo imeti v glavi, da je hrana ki smo jo ponudičli vrhunska in da z njo hočemo pticam samo dobro. Če popustimo in jim damo zopet večjo količino semena je bilo naše delo zastonj. Verjemite, da ko postane ptica lačna sprejme vse kar dobi. Redka bo raje poginila kot sprejela ponujeno vrhunsko hrano.
Miki-Kodeljevo
Miki-Kodeljevo
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 487
Datum registracije : 10/05/2009
Starost : 59

Nazaj na vrh Go down

Priprava dnevnega obroka hrane za zdravje ptic Empty Re: Priprava dnevnega obroka hrane za zdravje ptic

Objavlja  wolkec Čet 29 Jul 2010, 01:34

Bom potem jutri probal takšen način.
Saj je samo semena in zeleno solato.
Kje pa dobim kalčke? Jih lahko sam gojim doma?
lp
wolkec
wolkec
Član
Član

Število prispevkov : 66
Datum registracije : 14/07/2010
Starost : 29

Nazaj na vrh Go down

Priprava dnevnega obroka hrane za zdravje ptic Empty Re: Priprava dnevnega obroka hrane za zdravje ptic

Objavlja  guest Čet 29 Jul 2010, 01:52

priprava kalčkov

Približno 2 dcl zrnja za papige za 24 ur namoči v vodo. Potem jih daj v cedilo in dobro speri s vodo. Pusti jih kar v cedilu jih pokrij s pokrovko, krpo... in vsaj 2x na dan speri. Ko začnejo poganjati kalčki, so primerni za hranjenje. Vendar ne smeš pretiravat z doziranjem. Vsak dan eno žlico je več kot dovolj.

Lp
avatar
guest
Član
Član

Število prispevkov : 83
Datum registracije : 25/04/2010
Starost : 74

Nazaj na vrh Go down

Priprava dnevnega obroka hrane za zdravje ptic Empty Re: Priprava dnevnega obroka hrane za zdravje ptic

Objavlja  wolkec Čet 29 Jul 2010, 02:55

Se pravi lahko iz kar navadnega semena naredim kalčke. zelo vesel No ja blond sm xD.
Koliko časa pa potem zdržijo. teden dni? Kje jih hranim?
Hvala za hiter odg.
Lp
wolkec
wolkec
Član
Član

Število prispevkov : 66
Datum registracije : 14/07/2010
Starost : 29

Nazaj na vrh Go down

Priprava dnevnega obroka hrane za zdravje ptic Empty Re: Priprava dnevnega obroka hrane za zdravje ptic

Objavlja  Miki-Kodeljevo Čet 29 Jul 2010, 03:18

Splahuješ 2 x na dan in dokler jih ne ponucaš. Dlje jih boš imel večji bojo. pri meni ne zdržijo 2 dni ker jih prej pojejo. So pa boljši kot najboljše seme. Pa še zelenjava skupaj je gurmanski obet za vse ptice. To jejo v naravi.
Miki-Kodeljevo
Miki-Kodeljevo
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 487
Datum registracije : 10/05/2009
Starost : 59

Nazaj na vrh Go down

Priprava dnevnega obroka hrane za zdravje ptic Empty Re: Priprava dnevnega obroka hrane za zdravje ptic

Objavlja  wolkec Čet 29 Jul 2010, 03:22

Pa če bi jih posadil? Potem ne bi več rabil kupovati semen? xD haha


ps. se vidi da je današnji dan uničujoč. Še nimfek je šel spati.
wolkec
wolkec
Član
Član

Število prispevkov : 66
Datum registracije : 14/07/2010
Starost : 29

Nazaj na vrh Go down

Priprava dnevnega obroka hrane za zdravje ptic Empty Re: Priprava dnevnega obroka hrane za zdravje ptic

Objavlja  Jana Pet 30 Jul 2010, 02:40

Danes dobim kalilnik, potem pa hitro v akcijo. zelo vesel Upam, da bosta navdušena nad mojim pridelkom.
Jana
Jana
Član
Član

Število prispevkov : 153
Datum registracije : 24/03/2010

Nazaj na vrh Go down

Priprava dnevnega obroka hrane za zdravje ptic Empty Re: Priprava dnevnega obroka hrane za zdravje ptic

Objavlja  Miki-Kodeljevo Pet 30 Jul 2010, 02:49

Moji so oboževali pšenico, vodno krešo, lucerno, in pa razne kaljene solate. Od večjih kalčkov pa samo tamale sončnice in mungo fižol.
Miki-Kodeljevo
Miki-Kodeljevo
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 487
Datum registracije : 10/05/2009
Starost : 59

Nazaj na vrh Go down

Priprava dnevnega obroka hrane za zdravje ptic Empty Re: Priprava dnevnega obroka hrane za zdravje ptic

Objavlja  Jana Pet 30 Jul 2010, 02:56

Miki-Kodeljevo je napisal/a: Moji so oboževali pšenico, vodno krešo, lucerno, in pa razne kaljene solate. Od večjih kalčkov pa samo tamale sončnice in mungo fižol.

Jaz bom za začetek poskusila kar s semensko mešanico, s katero jih hranim. Če ne bom uspešna, pa bom poskusila s tem kar si naštel. Hvala! nasmeh
Jana
Jana
Član
Član

Število prispevkov : 153
Datum registracije : 24/03/2010

Nazaj na vrh Go down

Priprava dnevnega obroka hrane za zdravje ptic Empty Re: Priprava dnevnega obroka hrane za zdravje ptic

Objavlja  Maja Pet 30 Jul 2010, 03:18

Mene tudi zanimajo tile kalčki. Sama sem enkrat poskusila, pa m niso dobro vzkalili oziroma jih je zelo malo vzkalilo. Kakšno seme pa uporabite, kje ga kupite? Jana, kje pa si oziroma boš dobila kalilnik?
Maja
Maja
Admin
Admin

Število prispevkov : 894
Datum registracije : 02/05/2009
Starost : 34

Nazaj na vrh Go down

Priprava dnevnega obroka hrane za zdravje ptic Empty Re: Priprava dnevnega obroka hrane za zdravje ptic

Objavlja  Miki-Kodeljevo Pet 30 Jul 2010, 03:24

Kalilnik sem jaz kupil pri nas v društvu in je bil okoli 20 eur. Imaš 3 posodice, podložno in vrhnjo za zalivanje, spodnja lovi, v vrhnjo naliješ da teče počasi. Seme kupujem v merkurju in je prav seme za kalčke in pa solate ki jih ravno tako kupim v merkurju. So cenejši od unih iz semenarne, tretji dan so že orng kalčki in zelo dobro kalijo. Namočiš seme za 10 ur potem pa 2x na dan splahneš. Sem kalil tudi seme od hrane pa je kaljivost zelo slaba in še seme ki ne vzkali tretji dan grozno smrdi.
http://www.valentinsvetuje.si/
Miki-Kodeljevo
Miki-Kodeljevo
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 487
Datum registracije : 10/05/2009
Starost : 59

Nazaj na vrh Go down

Priprava dnevnega obroka hrane za zdravje ptic Empty Re: Priprava dnevnega obroka hrane za zdravje ptic

Objavlja  Jana Pet 30 Jul 2010, 04:44

Jaz sem ga kupila v trgovini z zdravo prehrano Kalček (cena 11EUR). Ima tri posode in spodnjo zbiralno. Proizvajalec je Being Fare (Anglija).
Jana
Jana
Član
Član

Število prispevkov : 153
Datum registracije : 24/03/2010

Nazaj na vrh Go down

Priprava dnevnega obroka hrane za zdravje ptic Empty Re: Priprava dnevnega obroka hrane za zdravje ptic

Objavlja  wolkec Ned 01 Avg 2010, 20:06

Kalčki so odlično zrastli in jih nimfek tudi obožuje. Jih lahko zamenjam za semensko prehrano. Da bi jedel kalčke namest semen(dokler ga ne navadim na sadje). Ali kako je zdaj z kalčki. Mu ponudim oboje?Pol pol? En dan eno drug dan drugo?
Hvala
LP matej
wolkec
wolkec
Član
Član

Število prispevkov : 66
Datum registracije : 14/07/2010
Starost : 29

Nazaj na vrh Go down

Priprava dnevnega obroka hrane za zdravje ptic Empty Re: Priprava dnevnega obroka hrane za zdravje ptic

Objavlja  Miki-Kodeljevo Ned 01 Avg 2010, 20:25

Komot so kalčki namesto semena če jih obožuje in so mešani, ne samo ene vrste. Jaz mam dnevno kalčke pšenice, sončnice in mešanico stročnic občasno pa kalim še gorčico, krešo, več vrst solate in lucerno. Jim pa dnevno dam še na dobno narezan korenček, zeleno in rumeno papriko, kumarice, bučke, ohrovt in dam še list endivje ter sadje.če je tako pester jedilnik in ptice navajene da niso izbirčne je seme lahko komot samo za zimske čase ko je zelenjave malo manj ali pa samo kot občasni dodatek.
Miki-Kodeljevo
Miki-Kodeljevo
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 487
Datum registracije : 10/05/2009
Starost : 59

Nazaj na vrh Go down

Priprava dnevnega obroka hrane za zdravje ptic Empty Re: Priprava dnevnega obroka hrane za zdravje ptic

Objavlja  wolkec Ned 01 Avg 2010, 20:32

Ja vedno ko sem mu dal korenček, breskev, jabolko, ... ni jedel in pol tudi do večera ne. Šele ko sem mu dal semena jih je pa use pojedel. Koliko časa naj ima v posodici sadje in ne semen(2-3dni?, pa pomoje še to nebo jedel). Kalčki so pa mešani. Ista mešanica samo v kalčkih.
Dones, mu bom pa jajček skuhal.
Lp
wolkec
wolkec
Član
Član

Število prispevkov : 66
Datum registracije : 14/07/2010
Starost : 29

Nazaj na vrh Go down

Priprava dnevnega obroka hrane za zdravje ptic Empty Re: Priprava dnevnega obroka hrane za zdravje ptic

Objavlja  Miki-Kodeljevo Ned 01 Avg 2010, 20:40

Jaz dnevno menjam svežo zelenjavo saj se v vročih poletnih dneh hitro skisa in uvene. Dober trik da vse dobi je da daš semena samo za vzorec preko zelenjave in tako bo počasi sprejel vse okuse.
Miki-Kodeljevo
Miki-Kodeljevo
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 487
Datum registracije : 10/05/2009
Starost : 59

Nazaj na vrh Go down

Priprava dnevnega obroka hrane za zdravje ptic Empty Re: Priprava dnevnega obroka hrane za zdravje ptic

Objavlja  wolkec Ned 01 Avg 2010, 20:59

ok, bom probal.
Ali kruh lahko je?
Lp
wolkec
wolkec
Član
Član

Število prispevkov : 66
Datum registracije : 14/07/2010
Starost : 29

Nazaj na vrh Go down

Priprava dnevnega obroka hrane za zdravje ptic Empty Re: Priprava dnevnega obroka hrane za zdravje ptic

Objavlja  Miki-Kodeljevo Ned 01 Avg 2010, 21:44

nNekje sem zasledil da polnozrnat suh kruh lahko. Nisem pa sprobal da se ne bi kak moj papagaj začel čudno napihovati. Imajo preveč drugih dobrot da bi experimentiral s kruhom. Vem pa da droptine mešaš v kuhano jajce in suh kruh skoraj ne bi smel škoditi.
Miki-Kodeljevo
Miki-Kodeljevo
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 487
Datum registracije : 10/05/2009
Starost : 59

Nazaj na vrh Go down

Priprava dnevnega obroka hrane za zdravje ptic Empty Re: Priprava dnevnega obroka hrane za zdravje ptic

Objavlja  wolkec Ned 01 Avg 2010, 21:45

Hvala
Lp
wolkec
wolkec
Član
Član

Število prispevkov : 66
Datum registracije : 14/07/2010
Starost : 29

Nazaj na vrh Go down

Priprava dnevnega obroka hrane za zdravje ptic Empty Re: Priprava dnevnega obroka hrane za zdravje ptic

Objavlja  majaklr Pon 02 Avg 2010, 08:41

A lahko tko tudi skobčevki pripravim obrok ?... a lahko skobčevka je te kalčke ?
majaklr
majaklr
Član
Član

Število prispevkov : 85
Datum registracije : 15/06/2010
Starost : 33

Nazaj na vrh Go down

Priprava dnevnega obroka hrane za zdravje ptic Empty Re: Priprava dnevnega obroka hrane za zdravje ptic

Objavlja  Miki-Kodeljevo Pon 02 Avg 2010, 09:22

Seveda, samo dobro boš naredila svojim ptičkam. V naravi ni suhega semena na pretek, najprej ozeleni, potem je zeleno seme in šele na koncu je dozorjeno seme . Vmes pa verjetno razen mladih listov drevja in rastlin ter raznih sadežev nič. Torej je papiga primorana jesti tudi sadje in zelenjavo in ne samo seme kot se pri nas prakticira. Je pa seveda ceneje seme kot tak gurmanski obrok. Vse je pa odvisno on samega lastnika ptice kaj bo ponudil in na kakšen način svojim pticam. Jaz sem že dobil komentar da pretiravam in da sem nor. Če bi pa moje ptice lahko govorile pa ne vem če bi tako rekle nasmeh
Miki-Kodeljevo
Miki-Kodeljevo
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 487
Datum registracije : 10/05/2009
Starost : 59

Nazaj na vrh Go down

Priprava dnevnega obroka hrane za zdravje ptic Empty Re: Priprava dnevnega obroka hrane za zdravje ptic

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Stran 1 od 2 1, 2  Next

Nazaj na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu