PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Priprava dnevnega obroka hrane za zdravje ptic

+6
majaklr
Maja
guest
wolkec
Jana
Miki-Kodeljevo
10 posters

Stran 2 od 2 Previous  1, 2

Go down

Priprava dnevnega obroka hrane za zdravje ptic - Page 2 Empty Re: Priprava dnevnega obroka hrane za zdravje ptic

Objavlja  Jana Pon 02 Avg 2010, 19:27

Kako veliki pa naj bodo kalčki, ko jih ponudimo pticam? Ali je vseeno? vprašaj
Jana
Jana
Član
Član

Število prispevkov : 153
Datum registracije : 24/03/2010

Nazaj na vrh Go down

Priprava dnevnega obroka hrane za zdravje ptic - Page 2 Empty Re: Priprava dnevnega obroka hrane za zdravje ptic

Objavlja  Miki-Kodeljevo Pon 02 Avg 2010, 19:56

jaz jih dam tretji dan ko začnejo kaliti in četrti dan ko so malo večji potem jih pa itak zmanjka in je treba pripraviti nove.
Miki-Kodeljevo
Miki-Kodeljevo
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 487
Datum registracije : 10/05/2009
Starost : 59

Nazaj na vrh Go down

Priprava dnevnega obroka hrane za zdravje ptic - Page 2 Empty Re: Priprava dnevnega obroka hrane za zdravje ptic

Objavlja  Jana Tor 03 Avg 2010, 19:58

Narezane kalčke lucerne sem zmešala z naribanim korenčkom in posula z jajčno hrano. Zaenkrat še nista pokazala pretiranega navdušenja, ampak bom vztrajala.
Jana
Jana
Član
Član

Število prispevkov : 153
Datum registracije : 24/03/2010

Nazaj na vrh Go down

Priprava dnevnega obroka hrane za zdravje ptic - Page 2 Empty Re: Priprava dnevnega obroka hrane za zdravje ptic

Objavlja  jure95 Tor 03 Avg 2010, 20:21

Miki - Kaj bučke jim daš surove, ali jih kako pripraviš (dušiš,...)?

LP Jure
jure95
jure95
Član
Član

Število prispevkov : 26
Datum registracije : 18/05/2010

Nazaj na vrh Go down

Priprava dnevnega obroka hrane za zdravje ptic - Page 2 Empty Re: Priprava dnevnega obroka hrane za zdravje ptic

Objavlja  Miki-Kodeljevo Tor 03 Avg 2010, 20:32

Jaz preko kalčkov in zelenjave posujem seme. V začetku sem metal 70% zelenjave v smeti zdaj pa kalčke pojejo vse, zelenjavo pa dobrih 70% na dan. Vedno manj se vrže v nič. Se pa tudi pozna pri njihovem apetitu, saj so prej šli jest ko so se spomnili, sedaj pa komaj čakajo da dobijo sveže kalčke in zelenjavo. Zgleda da jim je tudi prebava začela delati hitreje in niso prenajedeni semena, pa zato potrebujejo več hrane v zelenjavni obliki, saj jejo skozi celi dan, pa še koščke jabolka so začeli gristi, ko sem jim na začetku moral ribati med seme.Bistvo tega načina hranjenja je da jih pripelješ do posodice z zelenjavno mešanico in ob konzumiranju semena se navajajo še na okuse kalčkov in zelenjave. V začetku je vaba seme in poleg semena je vedno prisoten še kanček ostalega ki postopoma pride v navado. Kasneje se seme zmanša na minimum in ptice pojejojo vedno več zdrave hrane. Problem naših ptic je nepravilno hranjenje že v štartu, ker se rejci ubadajo z zaslužkom, ki ga pa pri taki prehrani enostavno ni ampak je totalna zguba. Vzrok za to pa je da se ne gleda na zdravje in kvaliteto ptic iz razloga, ker pri nas ptice enostavno nimajo cene. Treba se je zavedati, da na svetovnih rastavah se cene ptic vrtijo od 50 eur za komad pa vse do tudi par tisoč evrov za komad, pri nas pa so to ceno dosegle samo velike papige, med tem ko so vse ostale male in srednje ptice postale potrošni material ki nima vrednosti. Se pa tudi dogaja da jaz kot rejec eno zebrico ne morem prodati za 5 eur medtem ko v trgovinah uspešno dobijo za njih 10 eur da o ostalih cenah ptic ne govorimo. Naša psihologija je da če ima rejec gužvo in ne ve več kam z mladiči, je velika verjetnost da dobimo tudi kaj zastonj zato je za rejca vsakega evra škoda, v trgovini pa se ne da pogajati. Žalostno ampak resnično in zaradi tega tudi naše ptice enostavno ne vejo kaj je zdrava prehrana.
Miki-Kodeljevo
Miki-Kodeljevo
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 487
Datum registracije : 10/05/2009
Starost : 59

Nazaj na vrh Go down

Priprava dnevnega obroka hrane za zdravje ptic - Page 2 Empty Re: Priprava dnevnega obroka hrane za zdravje ptic

Objavlja  Jana Čet 05 Avg 2010, 02:40

Miki-Kodeljevo je napisal/a: Seme kupujem v merkurju in je prav seme za kalčke in pa solate ki jih ravno tako kupim v merkurju. So cenejši od unih iz semenarne, tretji dan so že orng kalčki in zelo dobro kalijo.

Naslednjič grem definitivno v Merkur (bi te morala upoštevati in iti takoj tja). Sem bila namreč v semenarni in sem za seme plačala toliko, da pričakujem, da bodo vzkalili diamanti. Ok, šalo na stran, so pa res predragi, čeprav naj bi bilo eko, bio...

Upoštevala sem tvoj nasvet in posula kalčke s semeni. Ptiča sta sicer pozobala nekaj semen, kalčkov pa se nista dotaknila. Oz. se jih je samička pomotoma, ko se ji je košček prilepil na kljun in si je takoj hitela brisati kljun ob palico. zavijanje z očmi Koliko časa torej traja, da ptica sprejme novo hrano. Očitno imam doma dva zelo izbirčna jedca. smejanje
Jana
Jana
Član
Član

Število prispevkov : 153
Datum registracije : 24/03/2010

Nazaj na vrh Go down

Priprava dnevnega obroka hrane za zdravje ptic - Page 2 Empty Re: Priprava dnevnega obroka hrane za zdravje ptic

Objavlja  Miki-Kodeljevo Čet 05 Avg 2010, 08:53

To ti pa teško povem. So kalčki ki jih bojo sprejeli ali pa ne. Moraš probati kar nekaj različnih da dobiš kombinacijo ki jima bo odgovarjala. Problem naših ptic je ker nikoli niso dobile pravo hrano in je včasih treba biti vztrajen. Jaz sem mojim najprej posipal seme in potem sem vsakič dal manj semena in ko so začeli zobati 1. kalčke sem za par dni seme izključil. Ko se navadijo na kalčke in zelenjavo sem spet začel dodajati seme in sedaj je rezultat da jejo vse. Sem pa napisal da sem v začetku metal 70% stran sedaj niti 30% ne vržem. Pa še to ker se drugi da posuši in potem ne marajo pa jim dam sveže. Je pa od primera do primera drugače. Nekateri nove okuse sprejmejo takoj nekatere je pa skoraj treba prisiliti. Moje ptice so se navadile tudi na bezgovo cvetje, sedaj bezgove jagode, akacijev cvet ,regrat cvet in list, gozdne jagode, borovnice, zdaj bo kmalu glog samo o je že namenjeno papigam.
Miki-Kodeljevo
Miki-Kodeljevo
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 487
Datum registracije : 10/05/2009
Starost : 59

Nazaj na vrh Go down

Priprava dnevnega obroka hrane za zdravje ptic - Page 2 Empty Re: Priprava dnevnega obroka hrane za zdravje ptic

Objavlja  Darko Kavaš Čet 23 Sep 2010, 02:22

Tudi jaz že dolgo časa prakticiram dajanje kalčkov mojim papigam. Ker jih imam kar nekaj v skupni voljeri veliki 15m2, dnevno dobijo kalčke pšenice, ječmena, ovsa, sončnic, prosa, ....
Jaz semen ne kupujem v trgovini ampak jih nabavim večjo količino in sam zmešam ustrezne količine. Vendar sem si na strani semenarne pogledal katere vrste semen za kalčke je možno nabavit in jih bom sedaj kar vse sprobal katere bodo papige jedle in bom potem te nabavil. Ker je v bližini madžarska, nabavljam razna semena pri njih ceneje. Je pa res da vse papige nočejo kalčkov. Tudi pri sadju in zelenjavi, sem imel na začetku problem da so ga kaj poskusili saj sem vedno sadje in zelenjavo narezal na koščke in dal v posodice in ga niso poskusili kaj dosti.Sem probal več načinov kako prepričati papige da bodo jedle sadje in zelenjavo. Za najboljšega in ga sedaj tudi uporabljam je bil ko sem sadež prerezal na polovico in ga nataknil na kako vejico, da so ga papige lahko same trgale. Zato sem si sedaj izdelal stojala na katera lahko nataknem polovico sadeža. Ta stojala sem izdelal iz majhne deske v katero sem zabil žebelj na katerega nataknem sadež.
Darko Kavaš
Darko Kavaš
Član
Član

Število prispevkov : 163
Datum registracije : 20/08/2010
Starost : 46

Nazaj na vrh Go down

Priprava dnevnega obroka hrane za zdravje ptic - Page 2 Empty Re: Priprava dnevnega obroka hrane za zdravje ptic

Objavlja  Duška Pon 29 Avg 2011, 02:59

deberok je napisal/a:priprava kalčkov

Približno 2 dcl zrnja za papige za 24 ur namoči v vodo. Potem jih daj v cedilo in dobro speri s vodo. Pusti jih kar v cedilu jih pokrij s pokrovko, krpo... in vsaj 2x na dan speri. Ko začnejo poganjati kalčki, so primerni za hranjenje. Vendar ne smeš pretiravat z doziranjem. Vsak dan eno žlico je več kot dovolj.

Lp

Ali lahko enako narediš tudi s semenom za kanarčke in imaš potem kalčke za kanarčke?
Lp Duška
Duška
Duška
Član
Član

Število prispevkov : 33
Datum registracije : 21/10/2010
Starost : 62

Nazaj na vrh Go down

Priprava dnevnega obroka hrane za zdravje ptic - Page 2 Empty Re: Priprava dnevnega obroka hrane za zdravje ptic

Objavlja  Alojzij Pon 29 Avg 2011, 08:17

Seveda se kalčki naredijo prav tako iz kanarčkove mešanice. Pri drobnih semenih je potrebno še posebej paziti,
ker se ta semena hitro skisajo in splesnijo. Taka so seveda prej škodljiva kot koristna.
Ta način koristijo predvsem tisti, ki imajo večje število ptic in to v času razmnoževanja.
Bolj enostavno je namočiti in kaliti kar bar v klasu. En klas na dan, bi zadostoval vsaj za 10 ptic. nasmeh
Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

Priprava dnevnega obroka hrane za zdravje ptic - Page 2 Empty Re: Priprava dnevnega obroka hrane za zdravje ptic

Objavlja  Duška Tor 30 Avg 2011, 19:11

Hvala, to z barom po vašem receptu že delam, samo sem mislila, da bi s kalčki iz različnih semen popestrila izbiro.
Lp Duška
Duška
Duška
Član
Član

Število prispevkov : 33
Datum registracije : 21/10/2010
Starost : 62

Nazaj na vrh Go down

Priprava dnevnega obroka hrane za zdravje ptic - Page 2 Empty Re: Priprava dnevnega obroka hrane za zdravje ptic

Objavlja  Gost Sob 09 Jun 2012, 04:17

Miki kako si pa mislil, da daš kar jod iz lekarne v vodo?



Miki-Kodeljevo je napisal/a:Kako izgleda priprava obroka v sliki in besedi:


1.zelenjavo narežem na drobne kockice



2.dodam kalčke



3.posujem malo semena



Tako izgleda vsakodnevni obrok h kateremu spada še sveže sadje, dnevno sveža voda, solata,sipina kost in 2x mesečno jod v vodi. Čeprav se dnevno vrže nekaj zelenjave v smeti je še vedno bolje kot pa hraniti papige z pusto semensko hrano, saj le na ta način zaužijejo vse potrebne vitamine in minerale v naravni obliki in ni potrebe po dodatnih vitaminih ki pa tudi nekaj stanejo in ne morejo nadomestiti kakovost vitaminov iz svežega sadja in zelenjave. Vem da to za tiste ki imajo male in srednje papige za prodajo ne pride v poštev, saj ptice že tako nimajo nobene cene, za ljubitelje pa je priporočljivo, saj le tako bojo ptice močne, kondicijsko na vrhuncu in tudi zdravje jih bo dobro služilo.
avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

Priprava dnevnega obroka hrane za zdravje ptic - Page 2 Empty Re: Priprava dnevnega obroka hrane za zdravje ptic

Objavlja  Alojzij Sob 09 Jun 2012, 04:55

Miško, ti si nepoboljšljiv primer, ki ne posluša ali pa ne razume! Skoraj nobenega priporočila ali nasveta, nas forumašov, nisi upošteval. Ne vem ali si gluh in slep, da nekih stvari ne vidiš,
ne slišiš, ne razumeš ter ne sprejemaš. Res je, da nisem usposobljen niti izobražen za delo z gluhimi in slepimi, a vseeno pričakujem, da boš razumel moj zadnji nasvet, na to temo.
Jodova raztopina (tinktura ) je razkužilo za površinske rane. Tako ni primerna za druge postopke in uporabo. Še posebej ne za dajanje v kljun , kar sprašuješ ti.
Poleg tega se jod ne je z žlico, ampak so kot element v izredno majhnih količinah nahaja v hrani , predvsem morski. Zato se priporoča pticam sipina kost, ker ne jedo rib in rakov. To tudi zadostuje pri normalni uravnoteženi prehrani za pravilno delovanje hormonov.
Pravilna količina joda je izredno pomembna pri delovanju in nastajanju hormonov ščitnice. Ščitnični hormoni so gonilo pravilnega in zdravega delovanja celega organizma. klicaj klicaj
Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

Priprava dnevnega obroka hrane za zdravje ptic - Page 2 Empty Re: Priprava dnevnega obroka hrane za zdravje ptic

Objavlja  Gost Sob 09 Jun 2012, 05:08

Čiste lepo sem uprašal, vse razumem in sem čist uredu! nasmeh
avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

Priprava dnevnega obroka hrane za zdravje ptic - Page 2 Empty Re: Priprava dnevnega obroka hrane za zdravje ptic

Objavlja  Miki-Kodeljevo Ned 10 Jun 2012, 21:19

Miško je napisal/a:Miki kako si pa mislil, da daš kar jod iz lekarne v vodo?



Miki-Kodeljevo je napisal/a:Kako izgleda priprava obroka v sliki in besedi:


1.zelenjavo narežem na drobne kockice



2.dodam kalčke
Jaz sem mešanico Joda ki ga nakapaš v vodo kupoval v BUBI v Grosupljem in je zelo pomembna prava koncetracija in pravilno doziranje.Pa tudi to ni čisti jod iz lekarne ampak v naprej pripravljena mešanica pa še ta se mora po kapljicah dozirati na pravo količino vode, navodila pa dobiš v veterinarski ambulanti skupaj z kapljicami.


3.posujem malo semena



Tako izgleda vsakodnevni obrok h kateremu spada še sveže sadje, dnevno sveža voda, solata,sipina kost in 2x mesečno jod v vodi. Čeprav se dnevno vrže nekaj zelenjave v smeti je še vedno bolje kot pa hraniti papige z pusto semensko hrano, saj le na ta način zaužijejo vse potrebne vitamine in minerale v naravni obliki in ni potrebe po dodatnih vitaminih ki pa tudi nekaj stanejo in ne morejo nadomestiti kakovost vitaminov iz svežega sadja in zelenjave. Vem da to za tiste ki imajo male in srednje papige za prodajo ne pride v poštev, saj ptice že tako nimajo nobene cene, za ljubitelje pa je priporočljivo, saj le tako bojo ptice močne, kondicijsko na vrhuncu in tudi zdravje jih bo dobro služilo.
Miki-Kodeljevo
Miki-Kodeljevo
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 487
Datum registracije : 10/05/2009
Starost : 59

Nazaj na vrh Go down

Priprava dnevnega obroka hrane za zdravje ptic - Page 2 Empty Re: Priprava dnevnega obroka hrane za zdravje ptic

Objavlja  Gost Pon 11 Jun 2012, 02:16

Miki-Kodeljevo je napisal/a:
Miško je napisal/a:Miki kako si pa mislil, da daš kar jod iz lekarne v vodo?



Miki-Kodeljevo je napisal/a:Kako izgleda priprava obroka v sliki in besedi:


1.zelenjavo narežem na drobne kockice



2.dodam kalčke
Jaz sem mešanico Joda ki ga nakapaš v vodo kupoval v BUBI v Grosupljem in je zelo pomembna prava koncetracija in pravilno doziranje.Pa tudi to ni čisti jod iz lekarne ampak v naprej pripravljena mešanica pa še ta se mora po kapljicah dozirati na pravo količino vode, navodila pa dobiš v veterinarski ambulanti skupaj z kapljicami.


3.posujem malo semena



Tako izgleda vsakodnevni obrok h kateremu spada še sveže sadje, dnevno sveža voda, solata,sipina kost in 2x mesečno jod v vodi. Čeprav se dnevno vrže nekaj zelenjave v smeti je še vedno bolje kot pa hraniti papige z pusto semensko hrano, saj le na ta način zaužijejo vse potrebne vitamine in minerale v naravni obliki in ni potrebe po dodatnih vitaminih ki pa tudi nekaj stanejo in ne morejo nadomestiti kakovost vitaminov iz svežega sadja in zelenjave. Vem da to za tiste ki imajo male in srednje papige za prodajo ne pride v poštev, saj ptice že tako nimajo nobene cene, za ljubitelje pa je priporočljivo, saj le tako bojo ptice močne, kondicijsko na vrhuncu in tudi zdravje jih bo dobro služilo.

??????
Kaj ma naj bi tole pomenilo????? vprašaj vprašaj vprašaj
avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

Priprava dnevnega obroka hrane za zdravje ptic - Page 2 Empty Re: Priprava dnevnega obroka hrane za zdravje ptic

Objavlja  Miki-Kodeljevo Pon 11 Jun 2012, 02:52

Preberi celi text pa boš morda prebral kaj piše o JODU.
Miki-Kodeljevo
Miki-Kodeljevo
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 487
Datum registracije : 10/05/2009
Starost : 59

Nazaj na vrh Go down

Priprava dnevnega obroka hrane za zdravje ptic - Page 2 Empty Re: Priprava dnevnega obroka hrane za zdravje ptic

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Stran 2 od 2 Previous  1, 2

Nazaj na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu