PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

skobcevke

+4
Poznavalec
genius1
Alojzij
den den
8 posters

Stran 1 od 2 1, 2  Next

Go down

skobcevke Empty skobcevke

Objavlja  den den Sob 04 Dec 2010, 10:18

dobr vecer eno uprasanje sm nou na tem področju. mam papige skobcevke (6) podedovau in mogoce bodo mele majhne kako bi prišeu do obrockou za obročkanje a se moram učlanit kam ...........

hvala zelo vesel
den den
den den
Novi član
Novi član

Število prispevkov : 2
Datum registracije : 03/12/2010
Starost : 39

Nazaj na vrh Go down

skobcevke Empty Re: skobcevke

Objavlja  Alojzij Sob 04 Dec 2010, 21:09

Vesel sem,da si se obrnil na nas z zelo pomembnim vprašanjem. Veliko ljubiteljev ptic na
obročke še pomisli ne. jokanje

Obročke, ki so dimenzionirani za vsako vrsto ptic posebej, naročiš lahko izkjučno v društvu za varstvo in vzgojo ptic. To torej pomeni, da se boš včlanil v društvo, ki je tvojemu domu najbližje. Žal nisi napisal iz katerega kraja si, da bi ti že takoj lahko dal ustezen naslov društva.

V društvih, ki jih zaslediš pod kratico DVVP posameznega večjega kraja,je opazen osip, predvsem mlajšega članstva. Če imaš resen namen ptice tudi razmnoževati, je skoraj nujno, da se včlaniš.

V nedeljo 19.dec.2010, bo državna rastava ptic v Naklem pri Kranju. Ta dan so na prizorišču vsi znani
slovenski ptičarji in vodilni predstavniki društev. Že tu boš lahko navezal prve konkretne stike s člani.
Videl boš pa tudi ogromno število res lepih in standardiziranih ptic. zelo vesel
Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

skobcevke Empty Re: skobcevke

Objavlja  den den Sob 04 Dec 2010, 23:02

Najlepša hvala za odgovore mižikanje sem pa iz okolice Nove Gorice, tako da bi te prosil če mi lahko napišeš naslov!
Hvala še enkrat nasmeh
den den
den den
Novi član
Novi član

Število prispevkov : 2
Datum registracije : 03/12/2010
Starost : 39

Nazaj na vrh Go down

skobcevke Empty Re: skobcevke

Objavlja  Alojzij Sob 04 Dec 2010, 23:34

Z velikim veseljem ti pošiljam podatke o zelo aktivnem društvu Nova Gorica, kjer je bila zadnjič
zelo uspešna mednarodna rastava.


zelo vesel http://dvvpng.110mb.com/
Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

skobcevke Empty Re: skobcevke

Objavlja  genius1 Ned 05 Dec 2010, 01:30

Trenutno je v teku po društvih donaročilo obročkov, tako če pohitiš in se včlaniš v društvo do 15.12.2010, si lahko nabaviš obročke že za drugo leto 2011, če ne jih boš lahko komaj naročil za leto 2012.
genius1
genius1
Član
Član

Število prispevkov : 16
Datum registracije : 30/05/2010
Starost : 44

http://www.slavcek-beltinci.si

Nazaj na vrh Go down

skobcevke Empty skobčevke

Objavlja  Poznavalec Ned 09 Jan 2011, 06:06

Alojzij mogoče veš za kakšno društvo za vzrejo in vzgojo ptic v okolici Škofje Loke, razen društva Lišček?
Lp
Poznavalec
Poznavalec
Član
Član

Število prispevkov : 76
Datum registracije : 08/01/2011
Starost : 29

Nazaj na vrh Go down

skobcevke Empty Re: skobcevke

Objavlja  Alojzij Ned 09 Jan 2011, 06:40

Poznavalec je napisal/a:Alojzij mogoče veš za kakšno društvo za vzrejo in vzgojo ptic v okolici Škofje Loke, razen društva Lišček?
Lp

Društvo za varstvo in vzgojo ptic je v Sloveniji v skoraj vseh večjih krajevnih središčih.
Društva v bližini so še, poleg Škofje Loke, Kranja, v Ljubljani, Grosupljem, Domžalah...
Svetujem ti, da si član najbližjega društva, ker nikjer nič ne prebereš.
Povsod prihaja do trenj, članstvo se ne pomlaja in zato tudi ni svežega vetra, da
bi društva bolj aktiviral. jokanje http://zdvvps.110mb.com/


Nazadnje urejal/a Alojzij Ned 09 Jan 2011, 08:07; skupaj popravljeno 1 krat
Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

skobcevke Empty Re: skobcevke

Objavlja  Matic Ned 09 Jan 2011, 07:35

Kako pa je aktivno Društvo za varstvo in vzojo ptic Aleša Pavlina iz Škofje Loke?
Jaz o tem društvu še nisem veliko slišal.
Matic
Matic
Član
Član

Število prispevkov : 23
Datum registracije : 04/01/2011
Starost : 29

Nazaj na vrh Go down

skobcevke Empty Re: skobcevke

Objavlja  Alojzij Ned 09 Jan 2011, 08:03

matic je napisal/a:Kako pa je aktivno Društvo za varstvo in vzojo ptic Aleša Pavlina iz Škofje Loke?
Jaz o tem društvu še nisem veliko slišal.

Aktivnosti posameznega društva ne poznam tako natančno, da bi ga lahko komentiral.
Povem lahko samo to, da je katerokoli društvo sestavljeno iz ljudi, ki jih druži podoben
ali isti interes.Zato apeliram, da se poleg interesa za ptice, združi še pripadnost domačemu
kraju ali občini in o društvih bo mnogo več slišati.
V Škofjeloškem društvu je kar nekaj odličnih vzrediteljev-gojiteljev, med njimi izredno
priznani Ivan Hafner, večkratni zmagovalec na svetovnih rastavah, s papigami skobčevkami. zelo vesel
Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

skobcevke Empty Re: skobcevke

Objavlja  jan44 Tor 08 Mar 2011, 05:57

imam 2 skobčevki. samec je od prejšnje nedelje samica pa od prejšnjega torka.samec se pusti božat ampak samo malo s prstam.samica pa se pusti zelo malo po kljunu.kako bi jih navadil da se ne bi tako ´bali´? da bi se pustili božat.kdr so vni jih dam počasi na palco in potem na noge. na nogah so en čas potem pa eden odleti in ko eden odleti potem še drugi.
HVALA ZA ODGOVORE!
jan44
jan44
Član
Član

Število prispevkov : 69
Datum registracije : 26/02/2011
Starost : 26

Nazaj na vrh Go down

skobcevke Empty Re: skobcevke

Objavlja  Alojzij Tor 08 Mar 2011, 06:24

Vse bi bilo mnogo lažje, če bi dobil popolnoma mladi ptici. Mladi, pomeni direktno iz gnezda, ko še
niso v jati z ostalimi, to je za skobčevke 5 do 7tednov starosti.
Sedaj boš imel mnogo več dela in veliko potrpežljivosti boš moral vložiti, da bo uspeh vsaj približno tak ,
kot bi bil v prvem primeru. jokanje

Prvo jih moraš v kletki vedno ogovarjati, kletka naj bo na takem mestu, da lahko stalno spremljajo dogajanje.
V kletki jih ne loviš, vedno se približaš počasi, ponudiš priboljšek, npr. bar v klasu in počakaš, da se ptica sama približa roki.
Šele , ko bo ptica sama stopila na prst ali roko, bo čas za drugi del udomačevanja.
Dokler ni tako, je to igra "muca miš", saj se ptica stalno boji ter beži ideja
Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

skobcevke Empty Re: skobcevke

Objavlja  jan44 Tor 08 Mar 2011, 06:38

samec mi gre na prst in na roko a prou pobožat pa ga ne morem.samica mi tudi je z roke samo ko tudi samec, na prst tudi gre a pobožat pa je ne morem.
jan44
jan44
Član
Član

Število prispevkov : 69
Datum registracije : 26/02/2011
Starost : 26

Nazaj na vrh Go down

skobcevke Empty Re: skobcevke

Objavlja  majaklr Tor 08 Mar 2011, 07:51

Že da ti je to ratalo je ZELO veliko glede na to da imaš papigi kratek čas... js se z mojima ( z eno že 4 leta) z drugo pa pol leta ukvarjam pa smo samo na tem da mi v kletki na prstek gre ko je spuščena pa ni šans..

LP Maja
majaklr
majaklr
Član
Član

Število prispevkov : 85
Datum registracije : 15/06/2010
Starost : 33

Nazaj na vrh Go down

skobcevke Empty Re: skobcevke

Objavlja  jan44 Tor 08 Mar 2011, 08:08

samček je šel že tretji dan samička pa drugi ki je posnemala samčka.saj meni v kletki gredo na prst brez problema. tudi jst ne morem vni, moram jih dat na palco in potem počasi na hlače da malo hodijo po meni.na prst gredo ma pobožat pa nikakor, samo z enim prstom se pusti samček, samička pa samo po kljunu. A morda kdo ve kako jih navadim da jih bom lahko bolj pobožal(z dvema prstkama)?? vprašaj
jan44
jan44
Član
Član

Število prispevkov : 69
Datum registracije : 26/02/2011
Starost : 26

Nazaj na vrh Go down

skobcevke Empty Re: skobcevke

Objavlja  jan44 Tor 08 Mar 2011, 08:40

kako pa jih daš vn s kletke??
a tebi govori kakšna??
jan44
jan44
Član
Član

Število prispevkov : 69
Datum registracije : 26/02/2011
Starost : 26

Nazaj na vrh Go down

skobcevke Empty Re: skobcevke

Objavlja  majaklr Tor 08 Mar 2011, 19:41

meni gresta sama s kletke ker sta radi spuščeni. malo morš potrpežljiv biti. če gledaš z njihove perspektive ptice so zelo male v primerjavi s tabo in se počutijo ogrožene mislijo da jim boš kaj naredil. paziti moraš da se jim skos počasi približuješ ne smeš siliti v njih one se morjo odločiti ko bodo hotele kaj narediti. sprva jih samo na prstek daj pa jim skos govori pa če pustijo samo z enim prstom se božat pa jih samo z enim daj čez čas ko ti bodo dovol zaupale jih boš lahko z dvema, potem s trema in nakoncu jih boš lahko lepo božal. papigam tudi baje paše da jih po glavi čohljaš ker se same ne morejo. tko da jim mogoče s tem lahko zaupanje vzbudiš. seveda če ti bo pustila. silit je ne ker ko se te bo enkrat prestrašla in bo skos bežala od tebe jo bo ZELOO težko ponovno na tebe navadit.
samičke so pa že sploh zelo nezaupljive js se z mojo že 4 leta ukvarjam pa sm prišla samo do tega da mi občasno na prst gre pa bar iz rke je več pa ne.. tko da bolš da prvo samčeka navadiš potem pa bo ona skos ponavljala za njim in jo boš na ta način navadil na dotik.

LP Maja
majaklr
majaklr
Član
Član

Število prispevkov : 85
Datum registracije : 15/06/2010
Starost : 33

Nazaj na vrh Go down

skobcevke Empty Re: skobcevke

Objavlja  jan44 Sre 09 Mar 2011, 01:16

aha. hvala za odgovor.saj se zelo čohata eden druzga.bom bil potrpežljiv.
jan44
jan44
Član
Član

Število prispevkov : 69
Datum registracije : 26/02/2011
Starost : 26

Nazaj na vrh Go down

skobcevke Empty Re: skobcevke

Objavlja  jan44 Ned 27 Mar 2011, 04:09

moji samički so tri peresca odpadla z repa. zdaj ima zelo zelo majhen rep.a je to vredu???(me zelo skrbi)
jan44
jan44
Član
Član

Število prispevkov : 69
Datum registracije : 26/02/2011
Starost : 26

Nazaj na vrh Go down

skobcevke Empty Re: skobcevke

Objavlja  Alojzij Ned 27 Mar 2011, 05:32

jan44 je napisal/a:moji samički so tri peresca odpadla z repa. zdaj ima zelo zelo majhen rep.a je to vredu???(me zelo skrbi)
Menjava perja pri pticah je normelen cikličen proces. V dobrem mesecu bodo peresa zrasla na novo.
Najbrž bo odpadlo še kakšno. Peresa se ne zamenjajo vsa na enkrat, ker bi ptica potem ne mogla leteti in tudi
veliko energije porabijo za to.
Če je pri papagaju samo ta problem, potem problema ni. zelo vesel
Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

skobcevke Empty Re: skobcevke

Objavlja  jan44 Ned 27 Mar 2011, 05:36

aha. kamen se mi je odvalil od srca!!ne samo ta problem sem opazil.samo ustrašil sem se ko sem pogledal v kletko in zagledal da ima samička zelo krajši rep.
jan44
jan44
Član
Član

Število prispevkov : 69
Datum registracije : 26/02/2011
Starost : 26

Nazaj na vrh Go down

skobcevke Empty Re: skobcevke

Objavlja  Tamara Pon 04 Apr 2011, 07:51

Doma imam papagaja tri dni in do zdaj še nisem videla da bi odšel sam do posode s hrano in jedel. Je pa star nekje tri mesece. Je edino če mu dam na roki ali pa da mu držim posodo pred kljunom nasmeh Je to normalno in bo začel čez čas sam šel iskat hrano ko bo res lačen ali me mora skrbeti...hvala za pomoč nasmeh
Tamara
Tamara
Novi član
Novi član

Število prispevkov : 2
Datum registracije : 03/04/2011
Starost : 33

Nazaj na vrh Go down

skobcevke Empty Re: skobcevke

Objavlja  Alojzij Pon 04 Apr 2011, 08:07

Posebno pri mladih pticah je v novem okolju zelo pomembno , da žival prve dni spremljaš.
Lahko se zgodi, da posode s hrano ne najde. Še bolj pomembna je voda. Prve dni, daj vodo in hrano poleg običajnih posodic, še v dodatne plitve posodice, (pokrov kozarca kumaric , ajvarja...) kar na tla kletke. nasmeh
Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

skobcevke Empty Re: skobcevke

Objavlja  Tamara Pon 04 Apr 2011, 08:16

ravnokar se je spravil k posodi in že veselo je nasmeh
Tamara
Tamara
Novi član
Novi član

Število prispevkov : 2
Datum registracije : 03/04/2011
Starost : 33

Nazaj na vrh Go down

skobcevke Empty Re: skobcevke

Objavlja  majaklr Sre 06 Apr 2011, 08:09

Da ne bom nove teme odpirala bom kar tle vprašala. A ima kdo izkušnje s tem da ima v isti kletki malega aleksandra in dve skobčevki? js razmišlam da bi malega aleksandra kupila vendar imam prostorsko stisko zato bi mojo sedanjo kletko zamenjala za večjo samostoječo ki je za velike papige in bi noter imela vse tri.
A bi se razumele papige ali je bolje da jih ne dam skupaj ?

Lep pozdrav, Maja
majaklr
majaklr
Član
Član

Število prispevkov : 85
Datum registracije : 15/06/2010
Starost : 33

Nazaj na vrh Go down

skobcevke Empty Re: skobcevke

Objavlja  majaklr Sre 06 Apr 2011, 08:10

Aja pa če kej pomaga aleksander bi bil ročno hranjen in star dva meseca.

LP Maja
majaklr
majaklr
Član
Član

Število prispevkov : 85
Datum registracije : 15/06/2010
Starost : 33

Nazaj na vrh Go down

skobcevke Empty Re: skobcevke

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Stran 1 od 2 1, 2  Next

Nazaj na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu