PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Parjenje kanarčkov s pticami iz narave

2 posters

Go down

Parjenje kanarčkov s pticami iz narave Empty Parjenje kanarčkov s pticami iz narave

Objavlja  Joško Sre 25 Maj 2011, 02:44

zelo vesel Marsikdo se je vprašal, ali je dovoljeno pariti kanarčka s ptico iz narave. Načeloma ne, razen s pticami, ki so navedene v Pravilniku o prostoživečih vrstah, za katere ni treba pridobiti dovoljenja za gojitev (Uradni list RS, št. 62/2007). http://www.arso.gov.si/narava/%C5%BEivalske%20vrste/Gojitev%20%C5%BEivali/Priloga%201%20nova.pdf

Seveda pa lahko brez dovoljenja parimo tudi druge vrste sobnih ptic s pticami iz narave. Glej pravilnik: http://www.arso.gov.si/narava/%C5%BEivalske%20vrste/Gojitev%20%C5%BEivali/Priloga%202%20nova.pdf

Gojitelji, ki so vključeni v društvo za varstvo in vzgojo ptic si morajo za parjenje in gojitev z drugimi vrstami ptic pridobiti dovoljenje ministrstva za okolje in prostor. Za druge gojitelje-ljubitelje naj bi veljala strožja pravila za pridobitev dovoljenja za gojitev.

S tem prispevkom sem zaključil s to temo.
Joško
Joško
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 421
Datum registracije : 18/09/2010
Starost : 74

Nazaj na vrh Go down

Parjenje kanarčkov s pticami iz narave Empty Re: Parjenje kanarčkov s pticami iz narave

Objavlja  jupiter2 Sre 25 Maj 2011, 21:09

No ne gre za kanarčka, ampak za ptico iz narave. Pred več kot 10 leti sem bil pri eni teti, ki je imela v kletki liščka ali vrabca (se ne spomnim več dobro) in samičko cebrice. Dejala je, da se bosta sparila in imela potomce. Ne vem pa, ali je naposled sploh prišlo do parjenja med tema dvema vrstama.

jupiter2
jupiter2
Član
Član

Število prispevkov : 170
Datum registracije : 04/05/2009
Starost : 36

Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu