PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DRUŽBA ZA SKOBČEVKO

5 posters

Go down

DRUŽBA ZA SKOBČEVKO Empty DRUŽBA ZA SKOBČEVKO

Objavlja  nika Tor 15 Nov 2011, 00:39

Že nekajkrat sem omenila mamino skobčevko. Samček, kupljen marca, sedaj verjetno star eno leto (oranžen obroček). Do sedaj ni pokazal kakšnega pretiranega zanimanja in želje po njeni družbi, raje se drži zase.

Tako sva se po dolgem razmišljanju odločili, da mu kupiva še enega ptiča za družbo, naj uživa v sebi primerni družbi. Kaj bi bilo bolje, da kupiva samičko ali samčka? In koliko starega ptiča, njegove starosti ali lahko tudi mlajšega? Ne bi rada, da bi se zaradi naše nevednosti ptiča potolkla med sabo.
nika
nika
Član
Član

Število prispevkov : 175
Datum registracije : 12/05/2009

Nazaj na vrh Go down

DRUŽBA ZA SKOBČEVKO Empty Re: DRUŽBA ZA SKOBČEVKO

Objavlja  Maja Tor 15 Nov 2011, 02:27

Nisem strokovnjakinja na področju skobčevk, ampak ponavadi se skoraj pri vseh pticah najbolje ujame parček. Ne vem pa kako je potem s parjenjem - ali boste imeli nonstop jajčka... Ste sigurni, da je samček? A je bil kupljen v trgovini oz. ni bil ročno hranjen? Upam, da ti bodo še ostali znali kaj svetovati... nasmeh
Maja
Maja
Admin
Admin

Število prispevkov : 894
Datum registracije : 02/05/2009
Starost : 34

Nazaj na vrh Go down

DRUŽBA ZA SKOBČEVKO Empty Re: DRUŽBA ZA SKOBČEVKO

Objavlja  nika Tor 15 Nov 2011, 03:43

Kupili sva ga na sejmu v Grosuplju. Po zagotovilu prodajalca je samček. Misilm, da je res, ker ima rahlo modro voščenico (perje nima tistih intenzivno črnih prog, amapak svetlo sive). Do sedaj ni bilo nobenih jajčk. Drugače pa ne bi znala določiti spola.
nika
nika
Član
Član

Število prispevkov : 175
Datum registracije : 12/05/2009

Nazaj na vrh Go down

DRUŽBA ZA SKOBČEVKO Empty Re: DRUŽBA ZA SKOBČEVKO

Objavlja  Alojzij Tor 15 Nov 2011, 09:50

Oranžen obroček na nogi ptice že na zunaj kaže, da se je ptica izvalila v letu 2010. Letošnji mladiči 2011
imajo modre obročke. Drugo leto bo barva bakreno rdeča.

Iz opisanega sklepam, da imaš doma odraslega samčka. Z odraslo ptico je težje uspostaviti dober
odnos medsebojnega komuniciranja kakor bi bilo to v primeru mlade ptice.
Odločitev o še eni ptici, boš morala sprejeti skupaj z mamo sama. Vsekakor naj bo v takem primeru druga ptica nasprotnega spola, torej samica. Samica ima nosno gubo svetlo rjave barve- bele kave, z razlike od
samčeve modre barve, ne glede na barvo perja. Ta očiten znak ne velja za lutino in albino ptice
ter zelo mlade ptice.
Morebitna samica naj bi bila že odrasla, torej stara več kakor pol leta. Glede parjenja in mladičev se
ne boj pretirano, ker skobčevke intenzivno spodbudi k parjenju le nameščeno gnezdo in druge
skobčevke v bližini. nasmeh nasmeh
Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

DRUŽBA ZA SKOBČEVKO Empty Re: DRUŽBA ZA SKOBČEVKO

Objavlja  nika Tor 15 Nov 2011, 21:39

Hvala za nasvet.

Mama si je takrat izbrala tega ptiča, čeprav sem ji svetovala naj vzame mlajšega. Na splošno je zadovoljna z njim in ga ima rada, čeprav ni čisto to, kar je od njega pričakovala. Na moje prigovarjanje je začela razmišljati, da bi bilo mogoče vseeno dobro, da mu priskrbi družbo. Po pravici povedano se ptič meni smili, ker se mi zdi osamljen.

V soboto greva v Grosuplje, upam da bodo imeli kakšno primerno samičko in da jo bo lepo sprejel. Mogoče se vidimo.
nika
nika
Član
Član

Število prispevkov : 175
Datum registracije : 12/05/2009

Nazaj na vrh Go down

DRUŽBA ZA SKOBČEVKO Empty Re: DRUŽBA ZA SKOBČEVKO

Objavlja  jan44 Tor 03 Jan 2012, 10:43

A bi bilo vredu, če bi kupil še kakšno ptico za v hišo?? katero pa vi svetujete, pri dveh sopčevkah??

Lp, Jan
jan44
jan44
Član
Član

Število prispevkov : 69
Datum registracije : 26/02/2011
Starost : 26

Nazaj na vrh Go down

DRUŽBA ZA SKOBČEVKO Empty Re: DRUŽBA ZA SKOBČEVKO

Objavlja  nika Sre 04 Jan 2012, 00:28

Obljubila sem, da bom sporočila, kako se je zadeva iztekla. Malo dlje je trajalo, ampak s starši se večinoma vidimo samo konec tedna.

Decembra sva na sejmu kupili samičko. Ko je prišla domov, se je začela oglašati in samček ji je začel odgovarjati. Dala sem jo v manjšo kletko, malo nižje poleg samčkove. Norela je po kletki, samo da bi ga zagledala, plezala po stropu kletke, prevračala kozolce in bila hiperaktivna. Prav nasprotno samček ni pokazal kakšnega posebnega zanimanja zanjo. Ko je bil spuščen, je sedel na vrhu svoje kletke in gledal dol na samičko. Šele ko je mama čistila njegovo kletko in sem poleg dala samičko, je šel na njeno kletko in sta se malo pokljunčkala.

Naslednjega dne sem oba najprej oprhala, potem pa samičko dala k samčku. Oba sta bila dolgo časa zaposlena z urejanjem perja, kaj se je dogajalo potem, pa ne vem.

Menda je zadeva taka, da je samička kar naprej vreščala in preganjala samčka naokoli. Kamor je šel on, tja je hotela ona in ga odgnala, ali pa se ji je sam umaknil. Nisem prepričana, kaj bolj drži, ker ju nisem videla. Menda je sedaj samička že bolj mirna in ne preganja samčka tako pogosto. Oziroma se je samček začel braniti in se ji ne pusti več. Zadnjič mi je uspelo, da mi je samička šla na prst. Vsekakor je precej bolj pogumna, kot je samček. Tudi samček je potem, ko je dobil sostanovalko nehal ščipati (vsaj mene) in gre spet brez pretiranjega umikanja in branjenja na prst.

Zanima me koliko časa traja, da se ptiča navadita drug na drugega in vzpostavita kolikor toliko dober odnos. Saj vem, da ni nikjer rečeno, da se bosta res razumela, samo da ne bi bila preveč sovražna. Vse kaže, da je samčku precej vseeno za samičko, ne vem pa, kakšni so njeni nameni.
nika
nika
Član
Član

Število prispevkov : 175
Datum registracije : 12/05/2009

Nazaj na vrh Go down

DRUŽBA ZA SKOBČEVKO Empty Re: DRUŽBA ZA SKOBČEVKO

Objavlja  Maja Sre 04 Jan 2012, 02:22

Hja, tako kot si sama rekla, nekateri pari se ne bodo nikoli zastopili in bo vedno kreganja, dostikrat pa želimo, da se te reči kar takoj uredijo in smo neučakani, pa se nam zdi, da vse skupaj traja že predolgo. Na tvojem mestu bi ju pustila, da se dogovorita in ločevala le, če bi prišlo do pretepanja oz. če bi eden izmed njiju branil drugemu do vode in hrane. Nisem pa sigurna, če sem prav razumela - sta sedaj oba v isti kletki? Kako velika pa je kletka?
Maja
Maja
Admin
Admin

Število prispevkov : 894
Datum registracije : 02/05/2009
Starost : 34

Nazaj na vrh Go down

DRUŽBA ZA SKOBČEVKO Empty Re: DRUŽBA ZA SKOBČEVKO

Objavlja  nika Sre 04 Jan 2012, 04:27

Oba sta v isti kletki. Velikost cca 60x35x50 cm, nisem čisto prepričana. Nista nasilna, kakšnega pretiranega razumevanja pa najbrž tudi ni med njima. Upam, da se bosta sprijaznila drug z drugim. Mama ju tudi spušča, pa se raje zadržujeta v kletki, kot da bi šla ven.

Drugače pa vem, kako je, če morajo biti ptiči ves čas skupaj. Tudi moja dva kanarčka se občasno kregata, čeprav se drugače zelo dobro razumeta. Pride obdobje, ko kateremu od njiju nič ni prav in kar naprej sitnari.
nika
nika
Član
Član

Število prispevkov : 175
Datum registracije : 12/05/2009

Nazaj na vrh Go down

DRUŽBA ZA SKOBČEVKO Empty Re: DRUŽBA ZA SKOBČEVKO

Objavlja  Mikica Pet 22 Mar 2013, 07:43

Zanimalo bi me kako je s skobčevkama, ali se zdaj kaj bolje razumeta?
Mikica
Mikica
Član
Član

Število prispevkov : 38
Datum registracije : 19/04/2012
Starost : 35

Nazaj na vrh Go down

DRUŽBA ZA SKOBČEVKO Empty Re: DRUŽBA ZA SKOBČEVKO

Objavlja  nika Pon 25 Mar 2013, 23:31

Bolj redko ju vidim, tako da ne bi mogla reči, kako in kaj. Kakšne posebne naklonjenosti najbrž ni med njima, se pa kar dobro razumeta. Seveda upoštevajoč vse že večkrat napisano - samička je vedno glavna, zanimiva je ravno tista palica ali igrača, ki jo zaseda samček in podobno. Parita se menda ne. Občasno se skregata, tepeta se ne.

Pravzaprav sploh nismo čisto prepričani, če je samec res samec, ali pa mogoče celo samička. Ima čisto svetlo voščenico, ki komaj malo potegne na modro. Menda zaradi hormonskih sprememb lahko pride tudi do spremembe barve voščenice in imajo lahko samice modrikaste ali pa samci rjavkaste (dobro, to je ekstremni primer). Nista čisto to, kar je mama pričakovala od skobčevke, je pa vseeno zadovoljna, da ju ima.
nika
nika
Član
Član

Število prispevkov : 175
Datum registracije : 12/05/2009

Nazaj na vrh Go down

DRUŽBA ZA SKOBČEVKO Empty Re: DRUŽBA ZA SKOBČEVKO

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu