PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pismonoše Mladiči

5 posters

Go down

Pismonoše Mladiči Empty Pismonoše Mladiči

Objavlja  dires Sre 16 Nov 2011, 22:19

živjo


Imam vprašanje, ki mislim da se pri začetnikih (sploh z pismonošami), kar pogosto pojavlja. Prišlo je do priložnosti, ko mi nek golobar ponuja mladiče pismonoš, za ceno 15 €. Mladiča sta letošnja, jesenska. Zanima me če trditev, da se pismonoše ob izpustu vrnejo v svoj matični golobnjak velja samo pri odraslih, že izpuščenih golobih, ali tudi pri mladičih ki še niso leteli zunaj golobnjaka? zelo vesel

lp
dires
dires
Član
Član

Število prispevkov : 156
Datum registracije : 01/04/2010
Starost : 29

Nazaj na vrh Go down

Pismonoše Mladiči Empty Golobi - pismonoše

Objavlja  Joško Čet 17 Nov 2011, 00:08

Če boš mladiče golobov prinesel domov in jih takoj izspustil na prostost, obstaja velika verjetnost, da se bodo izgubili v novem okolju, saj ne bodo našli poti nazaj v prejšnje niti v novo domovanje. Predlagam ti, da jih imaš vsaj dva meseca zaprte v golobnjaku, da se navadijo na novo okolje in družbo v njem. Ko si bodo privadili na okolje in se spoprijateljili z drugimi golobi, jim bodo brez strahu sledili na prostost (spreletavanje okrog golobnjaka) in se z njimi vračali. S spuščanjem mladičev na spreletavanje, ki si jih nabavil drugje, torej ne gre prehitevati.

Joško
Joško
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 421
Datum registracije : 18/09/2010
Starost : 74

Nazaj na vrh Go down

Pismonoše Mladiči Empty Re: Pismonoše Mladiči

Objavlja  dires Pet 18 Nov 2011, 06:19

živjo


Hvala lepa za odgovor. Imam pa še eno vprašenje, bolj prošnjo, in upam, da nanjo lahko odgovorite. Zanime me kakšni so kriteriji za dobrega (povprečnega) goloba pismonošo? Na kaj naj bom pozoren pri nakupu, napake, dobre lastnosti??


lp zelo vesel
dires
dires
Član
Član

Število prispevkov : 156
Datum registracije : 01/04/2010
Starost : 29

Nazaj na vrh Go down

Pismonoše Mladiči Empty Pismonoše - mladiči

Objavlja  Joško Pet 18 Nov 2011, 22:05

Člani foruma, gojitelji golobov pismonoš, vprašanje je naslovljeno na vas. Prepričan sem, da mu boste dali bolj kompetenten odgovor kot bi ga jaz, ki sem (samo) gojitelj srbskih visokoletalcev.
Joško
Joško
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 421
Datum registracije : 18/09/2010
Starost : 74

Nazaj na vrh Go down

Pismonoše Mladiči Empty Re: Pismonoše Mladiči

Objavlja  Alojzij Sob 19 Nov 2011, 09:51

Tudi pri nakupu goloba pismonoše bodi pozoren na splošni izgled goloba, da deluje harmonično in je v dobri kondiciji. Na začetku je najpomembneje, da kupiš goloba od poštenega in preizkušenega golobarja, ki po možnosti z njimi tudi tekmuje. Natančnega recepta ni, ker si vsak izbere malo drugačne kriterije. Vsi stari golobarji vedno gledajo oko, vendar še nobeden od njih me ni zadovoljil z odgovorom na vprašanje, kaj gleda in kaj vidi v očesu. Dobro si se odločil, da kupiš mladiče, ker samo taki se navadijo na nov golobnjak. Bolje bi bilo, če bi počakal do pomladi in dobil mladiče iz prvih gnezd, ker taki do jeseni lepo menjajo perje. nasmeh
Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

Pismonoše Mladiči Empty Re: Pismonoše Mladiči

Objavlja  Maja Sob 19 Nov 2011, 11:37

Ko si ogleduješ goloba pismonošo, moraš biti pozoren na nekaj stvari. Prvo si ga pogledaš na splošno kako deluje, da ni že od daleč videti slab ali celo bolan. Potem ga primeš v roko, lepo zgladiš rep in si pogledaš obliko - golob, ki je v dobri kondicji ima obliko hruške, se pravi širok prvi del telesa, ki se lepo zoža proti repu. Repna peresa morajo delovati kot eno veliko pero, ne smejo biti razmršena sem in tja (seveda to velja, če golob ravno takrat ne menja perja). Ko ga tako držiš, ga lahko še nežno pritisneš na prsni koš od spodaj in opazuješ kljun - če bo ob tvojem pritisku odprl kljun, ni vredu, ker to pomeni, da je v slabi fizični kondiciji in da dihala niso najboljša. Potem lahko pogledaš še noge, ki morajo biti čiste, brez iztrebkov in lepe rožnato-rdeče barve. V očeh ne boš videl čisto ničesar, kar bi ti povedalo kakšen je golob, lahko si jih pa ogledaš, da niso solzne oz. da ni nobenega izcedka. Obstaja še teorija o žrelu, za katero menim, da je zelo dobra, vendar o tem kdaj drugič. Ne vem koliko kaj letiš oz. tekmuješ s svojimi pismonoši, koliko jih sploh imaš? nasmeh
Maja
Maja
Admin
Admin

Število prispevkov : 894
Datum registracije : 02/05/2009
Starost : 34

Nazaj na vrh Go down

Pismonoše Mladiči Empty Re: Pismonoše Mladiči

Objavlja  dires Sob 19 Nov 2011, 21:48

živjo


Hvala za tako izčrpne odgovre vsem. Situacija je taka, da imam kar lep golobnjak, in v njem 8 parov holandskih kapucinov. Vendar pa je moja želja vedno bila, da bi postal lastnik kakšnega para pismonoš. Z njimi ne mislim tekmovati, imel bi jih le kot lep primerek za popestritev v golobnjaku. Pismonoše sem iskal kar pri nekaj golobarjih, vendar noben ni bil pripravljen odstopiti 2 jajčka, da bi jih podtaknil v gnezdo mojim kapucinom. Vsi so hoteli nek zaslužek in mi prodati odrasli par. Ker vem, da z odraslimi nimam kaj početi, vsaj ob izpustu iz golobnjaka ne, sem seveda ponudbo zavrnil. V četrek prejšnji teden pa sem le navezal stik, z G. Stanetom Kosom (če kdo pozna), ki mi je bil pripravljen ''prodati'' letošnja jesenska mladiča. Dogovorila sva se za lokacijo, in tako sem jih včeraj na sejmu v Grosupljem prejel, po ceni 10€. Čeprav sta mladiča, sta name naredila kar dober splošni vtis, tudi barva oči je odgovarjala. Mislim pa, da o kondicijski pripravljenosti še ne morem govoriti, saj mladiča še nista nikoli zapustila matičnega golobnjaka, v bistvu, sta komaj začela malo letati. V kratkem pa lahko naložim še nekaj slik za boljšo predstavo.



lp zelo vesel
dires
dires
Član
Član

Število prispevkov : 156
Datum registracije : 01/04/2010
Starost : 29

Nazaj na vrh Go down

Pismonoše Mladiči Empty Re: Pismonoše Mladiči

Objavlja  Alojzij Sob 19 Nov 2011, 22:06

Škoda ker nisi povedal, da boš v Grosupljem, saj sem se tudi sam pogovarjal s Stanetom.
Njegovi golobi so prav gotovo kvalitetni, ker je dolgoletni golobar in član društva SEL Ljubljana.
Kadar boš ponovno hotel kakšnega mladiča ali jajce, kontaktiraj tudi mene klicaj
Ne vidim razloga, zakaj se člani foruma na sejmu ne želite pokazati iz množice, ker bi vam lahko
veliko pomagal pri posredovanju in izbiri ptic.. presenečen klicaj
Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

Pismonoše Mladiči Empty Pismonoše - mladiči

Objavlja  Joško Sob 19 Nov 2011, 23:50

"Ne vidim razloga, zakaj se člani foruma na sejmu ne želite pokazati iz množice, ker bi vam lahko
veliko pomagal pri posredovanju in izbiri ptic..", je zapisal Alojzij. Pred časom sem dal idejo, da bi se razmislilo o izdelavi priponke članov foruma, pa je nihče ni niti komentiral... Morda je to rešitev za našo boljšo prepoznavnost na razstavah in sejmih?
Joško
Joško
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 421
Datum registracije : 18/09/2010
Starost : 74

Nazaj na vrh Go down

Pismonoše Mladiči Empty Re: Pismonoše Mladiči

Objavlja  dires Ned 20 Nov 2011, 00:23


Se popolnoma strinjam zelo vesel
dires
dires
Član
Član

Število prispevkov : 156
Datum registracije : 01/04/2010
Starost : 29

Nazaj na vrh Go down

Pismonoše Mladiči Empty Re: Pismonoše Mladiči

Objavlja  prlekj Ned 20 Nov 2011, 07:43

Oprostite g.Joško, najbrž sem spregledal vaš prispevek o priponkah a ne dolgo nazaj sem tudi jaz predlagal kake majice, kape ali brezrokavnike pa je bilo nekaj komentarjev. Se pa strinjam z vami, da ni pravega odziva, če bi bilo zanimanje bi se našel tudi kdo ki bi stvari pripravil oz. realiziral. Tudi jaz sem za to da bi bili prepoznavni nasmeh !
prlekj
prlekj
Član
Član

Število prispevkov : 99
Datum registracije : 21/03/2011
Starost : 48

Nazaj na vrh Go down

Pismonoše Mladiči Empty Re: Pismonoše Mladiči

Objavlja  Maja Ned 20 Nov 2011, 09:25

dires, če boš rabil jajčka od kvalitetnih pismonoš, se oglasi pri nas in jih takoj dobiš. Med viškom paritvene sezone, jih moramo včasih kar stran metati, nekaj jih pa tudi pojemo. nasmeh Glede vaših idej za sejem se čisto strinjam, vendar sama nimam denarja niti časa, da kaj takega realiziram, žal.
Maja
Maja
Admin
Admin

Število prispevkov : 894
Datum registracije : 02/05/2009
Starost : 34

Nazaj na vrh Go down

Pismonoše Mladiči Empty Re: Pismonoše Mladiči

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu