PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

najboljša kokla

+5
Joško
pepi
dires
doberman
Uroš K
9 posters

Stran 2 od 2 Previous  1, 2

Go down

najboljša kokla - Page 2 Empty Re: najboljša kokla

Objavlja  pero00 Ned 07 Apr 2013, 06:40

Hud petelin…ponavadi so petelini hudi do tistega časa,dokler čutijo ali zaznavajo,da se jih nekako bojimo.Ko pa 1x to presežemo,da jim dokažemo,da se jih ne bojimo oz.se za njega sploh ne zmenimo potem pa ne kažejo več take agresije.Več petelinov takih lasnosti sem imel,dokler sem se bal,ko sem še bil mladi so me zmeraj napadali,bili agresivni.Ko sem pa to prerasel in jim dokazal,da se jih sploh ne bojim niti za njih se ne zmenim pa jim je ta agresivnost nekako minila.Nič se ne bo hudega zgodilo,če jiva ločiš,da nabaviš vsakemu novega življenskega partnerja.Edino moraš ločit tako,da se ne bosta videla,čez mrežo,ker drugače se ne bo noben navezal na novega partnerja.Ločit ju pa vsekakor moraš,ker tvoj racman je na domačen terenu in bo premagal novega in bo tudi tisto drugo račko prisvojil po vsej verjetnosti le sebi.Tako,da ju ločiš,da se ne vidita vsaj za kaki 1 ali 2 meseca,da se vsak z svojim novim patnerjem spozna in se navadi na njega.Potem jih pa lahko samo loči mreža.Žal tudi vse račke se ne nasedejo,ponavadi se nasedejo proti koncu nesenja jajc.Najbolj pomembno je,da se njihovega gnezda sploh ne dotikamo,ker zelo hitro opazijo in več ne nesejo na istem mestu.Kje bo tale tvoja koklja prenočevala je bolj težko povedati a predvidevam pa naslednje.Če sedaj ni sedela,prenočevala v kurniku tudi tokrat ne bo.Dokler bodo piščančki mali,da ne bodo mogli zleteti tako visoko (cca3m) bo sedela,prenočevala doli na gnezdu ali kje malo višje.Ko bo pa skoraj piščančke zapustila pa bop o vsej verjetnosti zletela sedet na tisto višino in se ji bodo tudi piščančki pridružili.Zelo podobno je pri pavih,dokler so majhni,da ne morejo zleteti gor do določene višine jih mati čuva doli in si poišče primerno skrivališče.Ko pa začuti,da so tako veliki,da dosežejo tisto varno višino pa zletijo gor.Ker perutnina si je zelo podobna v tem,tudi divja fazanka sedi doli doklet ne morejo žleteti na vejo mladi fazani in ogromno je the pernatih živali z podobnimi lasnostmi.
pero00
pero00
Član
Član

Število prispevkov : 11
Datum registracije : 12/02/2012
Starost : 50

Nazaj na vrh Go down

najboljša kokla - Page 2 Empty Re: najboljša kokla

Objavlja  Tejči. Ned 07 Apr 2013, 06:52

pero00 je napisal/a:Hud petelin…ponavadi so petelini hudi do tistega časa,dokler čutijo ali zaznavajo,da se jih nekako bojimo.Ko pa 1x to presežemo,da jim dokažemo,da se jih ne bojimo oz.se za njega sploh ne zmenimo potem pa ne kažejo več take agresije.Več petelinov takih lasnosti sem imel,dokler sem se bal,ko sem še bil mladi so me zmeraj napadali,bili agresivni.Ko sem pa to prerasel in jim dokazal,da se jih sploh ne bojim niti za njih se ne zmenim pa jim je ta agresivnost nekako minila.Nič se ne bo hudega zgodilo,če jiva ločiš,da nabaviš vsakemu novega življenskega partnerja.Edino moraš ločit tako,da se ne bosta videla,čez mrežo,ker drugače se ne bo noben navezal na novega partnerja.Ločit ju pa vsekakor moraš,ker tvoj racman je na domačen terenu in bo premagal novega in bo tudi tisto drugo račko prisvojil po vsej verjetnosti le sebi.Tako,da ju ločiš,da se ne vidita vsaj za kaki 1 ali 2 meseca,da se vsak z svojim novim patnerjem spozna in se navadi na njega.Potem jih pa lahko samo loči mreža.Žal tudi vse račke se ne nasedejo,ponavadi se nasedejo proti koncu nesenja jajc.Najbolj pomembno je,da se njihovega gnezda sploh ne dotikamo,ker zelo hitro opazijo in več ne nesejo na istem mestu.Kje bo tale tvoja koklja prenočevala je bolj težko povedati a predvidevam pa naslednje.Če sedaj ni sedela,prenočevala v kurniku tudi tokrat ne bo.Dokler bodo piščančki mali,da ne bodo mogli zleteti tako visoko (cca3m) bo sedela,prenočevala doli na gnezdu ali kje malo višje.Ko bo pa skoraj piščančke zapustila pa bop o vsej verjetnosti zletela sedet na tisto višino in se ji bodo tudi piščančki pridružili.Zelo podobno je pri pavih,dokler so majhni,da ne morejo zleteti gor do določene višine jih mati čuva doli in si poišče primerno skrivališče.Ko pa začuti,da so tako veliki,da dosežejo tisto varno višino pa zletijo gor.Ker perutnina si je zelo podobna v tem,tudi divja fazanka sedi doli doklet ne morejo žleteti na vejo mladi fazani in ogromno je the pernatih živali z podobnimi lasnostmi.

upam, da boš tole uspel še danes prebrati in svetovati oz. pokomentirati...namreč danes se je koklja odločila, da ima vsega puno kapo in se ni več usedla nazaj na gnezdo....do izvalitve pa manjka še 4-5 dni.....po več kot dveh urah opazovanja od daleč sem ji jajca pobrala in jih dala pod lučko.....sem naredila prav? je to sploh bilo smiselno, glede na nizke temperature? poleg tega sta bili dve jajci uničeni in pojedeni, ostala pa zapacana in umazana.......sploh ne vem več kaj naj in kako naj postopam .....saj vem, da sem začetnik, ampak vsa prebrana literatura ti ne da izkušenj iz prakse...prosim za hiter nasvet, lahko tudi kritiko, mogoče se iz tega še kakšen začetnik kaj nauči


lp
M

edit: čakala sem do večera, koklja je šla na late pod nadstrešek k ostalim, v bistvu je zapustila gnezdo......
Tejči.
Tejči.
Član
Član

Število prispevkov : 14
Datum registracije : 28/12/2012
Starost : 53

Nazaj na vrh Go down

najboljša kokla - Page 2 Empty Re: najboljša kokla

Objavlja  pero00 Ned 07 Apr 2013, 07:48

Poslal sem ti odgovor na zasebno pošto.
pero00
pero00
Član
Član

Število prispevkov : 11
Datum registracije : 12/02/2012
Starost : 50

Nazaj na vrh Go down

najboljša kokla - Page 2 Empty Re: najboljša kokla

Objavlja  Tejči. Ned 07 Apr 2013, 07:55

pero00 je napisal/a:Poslal sem ti odgovor na zasebno pošto.

nič nisem dobila ?
Tejči.
Tejči.
Član
Član

Število prispevkov : 14
Datum registracije : 28/12/2012
Starost : 53

Nazaj na vrh Go down

najboljša kokla - Page 2 Empty Re: najboljša kokla

Objavlja  pero00 Ned 07 Apr 2013, 08:23

Saj druge možnosti nisi imela,kot da daš jajca pod lučko,razen,če bi imela koga v svoji okolici,da bi ti jih dal v valilnik,če bi bila iz okolice Murske Sobote bi vzel in jih dal v valilnik po dolgem času.Da naredila si prav .Daj jajca na vlažno krpo ali papirnato brisačo nad jajca pa lučko,ki bo toliko dvignjena od jajc,da bobiš temperature me 36-39 stopinjami,boljše malo manj ,idealna bi bila 37,8,kar pa v tem trenutku ni mogoče izvesti.Temperaturo pa lahko zmeriš z osebnim termometrom za merjenje telesne temperature.Na vlažni krpi pa morajo biti jajca zato,da se ne izsušijo,ker idealna vlažnost prvih 18 dni bi naj bila med 50-60% zadnje 3 dni pa med 75-80%.Krpo pa ovlaži vsaj 1x zjutraj in 1x zvečer in lahko obrneš jajca,kar pa ni nujno.Jajca ti ni potrebno umivat,natoči toplo vodo v vedro-posodo in naj voda ne bo več topla kot 37C,tako,da bodo jajca plavala na vodi.Počakaš nekaj minut,da se voda umiri in boš opazila katero jajce se zaziba,to pomeni,da se v tem jajcu premika mladič in,da je živ.In nato samo pobrišeš tisto,kar je ostalo od packarije,in daš nazaj pod lučko pod tisto temperaturo,ki sem jo napisal .Katera se pa ne bodo zazibala pa so neoplojena ali mrliči.Za 2 dni boš pa zaslišača čivkanje v jajcu,če so kateri živi.Mislim,da so živi,ker 2 uri ni dosti,če koklja je odsotna z jajc.Včasih je zmanjkalo elektrike za 6 ur pa so se mi izvalil v valilniku.Če ti pa še kaj ne bo jasnega pa kar vprašaj brez kakih pomislekov,vsi se učimo cello živlenje.
pero00
pero00
Član
Član

Število prispevkov : 11
Datum registracije : 12/02/2012
Starost : 50

Nazaj na vrh Go down

najboljša kokla - Page 2 Empty Re: najboljša kokla

Objavlja  Tejči. Ned 07 Apr 2013, 08:45

pero00 je napisal/a:Saj druge možnosti nisi imela,kot da daš jajca pod lučko,razen,če bi imela koga v svoji okolici,da bi ti jih dal v valilnik,če bi bila iz okolice Murske Sobote bi vzel in jih dal v valilnik po dolgem času.Da naredila si prav .Daj jajca na vlažno krpo ali papirnato brisačo nad jajca pa lučko,ki bo toliko dvignjena od jajc,da bobiš temperature me 36-39 stopinjami,boljše malo manj ,idealna bi bila 37,8,kar pa v tem trenutku ni mogoče izvesti.Temperaturo pa lahko zmeriš z osebnim termometrom za merjenje telesne temperature.Na vlažni krpi pa morajo biti jajca zato,da se ne izsušijo,ker idealna vlažnost prvih 18 dni bi naj bila med 50-60% zadnje 3 dni pa med 75-80%.Krpo pa ovlaži vsaj 1x zjutraj in 1x zvečer in lahko obrneš jajca,kar pa ni nujno.Jajca ti ni potrebno umivat,natoči toplo vodo v vedro-posodo in naj voda ne bo več topla kot 37C,tako,da bodo jajca plavala na vodi.Počakaš nekaj minut,da se voda umiri in boš opazila katero jajce se zaziba,to pomeni,da se v tem jajcu premika mladič in,da je živ.In nato samo pobrišeš tisto,kar je ostalo od packarije,in daš nazaj pod lučko pod tisto temperaturo,ki sem jo napisal .Katera se pa ne bodo zazibala pa so neoplojena ali mrliči.Za 2 dni boš pa zaslišača čivkanje v jajcu,če so kateri živi.Mislim,da so živi,ker 2 uri ni dosti,če koklja je odsotna z jajc.Včasih je zmanjkalo elektrike za 6 ur pa so se mi izvalil v valilniku.Če ti pa še kaj ne bo jasnega pa kar vprašaj brez kakih pomislekov,vsi se učimo cello živlenje.
ž

tisočkrat hvala....bom poročala kaj se bo dogajalo
Tejči.
Tejči.
Član
Član

Število prispevkov : 14
Datum registracije : 28/12/2012
Starost : 53

Nazaj na vrh Go down

najboljša kokla - Page 2 Empty Re: najboljša kokla

Objavlja  Tejči. Tor 09 Apr 2013, 08:32

No, trenutno stanje je takšno. Po preverjanju koliko jajc je še "živih" se je izkazalo, da kakšnih pet. Lučka greje jih vlažim. Sedaj pa novo vprašanje: pod kokljo sem jih dala 21.3. se pravi, da bo jutri 21. dan. vlažim jih še, kako je z obračanjem? Berem da ni potrebno. drži?

jajca malo po tem, ko sem jih pobrala iz gnezda

http://shrani.si/f/1t/Vh/2s4mjp44/08042013-226.jpg
Tejči.
Tejči.
Član
Član

Število prispevkov : 14
Datum registracije : 28/12/2012
Starost : 53

Nazaj na vrh Go down

najboljša kokla - Page 2 Empty Re: najboljša kokla

Objavlja  CALL DUCKS Tor 09 Apr 2013, 17:25

jajca se zadnje 3dni ne obrača,samo vlaži /tako dela tudi koklja ko je čisto primiru/,mi samo posnemamo kokljo.pusti kakšen dan več pod lučjo/inkubator/vlaži 2-3na dan najbolje s kakšno fino "šprico"
veliko sreče
CALL DUCKS
CALL DUCKS
Novi član
Novi član

Število prispevkov : 6
Datum registracije : 18/01/2013
Starost : 54

Nazaj na vrh Go down

najboljša kokla - Page 2 Empty Re: najboljša kokla

Objavlja  pero00 Tor 09 Apr 2013, 21:40

No lepo,da vseeno ni trebalo takoj ubupati in imeti malo optimizma,da se še da kaj rešit.Povprečno se izvalijo na 3 tedne ali 21 dni.Za to je pa odvisno,kako koklja sedi,da ni dolgo odsotna ko se hrani in kako tesno sedi.V valilniku je pa odvisno kako temperature imamo,če malo višjo se dan ali 2 pred 21 dnem izvalijo,če malo nižjo pa 1-2 po 21 dneh.Drugi dejavnik je pa iz izkušenj pišem,če so jajca čisto sveža 1-2 in jih damo takoj valit se dlje valijo,kot če damo jajca starejša tudi do 14 dni.Starejša se prej izvalijo,samo ne smejo biti prestara in biti na primerni temperature.Kokošja jajca niso občutljiva za obračanje,dal sem jih v valilnik pa nisem pustil,da bi se obračala.Niti 1x na 21 dni pa so se izvalili piščanci.Tako,da ni treba ti obračat,če jih vlažiš-orosuješ.Vtvojem primeru je bilo boljše jih obračat zato,da ne bi se izsuševale le na tistem mestu,kjer lučla sveti,da zmeraj toplota doseže drugo mesto.Zaradi tega sem napisal,da je morda dobro 2x jih čez dan malo brnit.Sedaj pa itak se bodo vsaki čas izvalili,da ni potrebno.Tako,da morda boš že zaslišala kako se v jajcu oglašajo mladiči.Želim,da trud bo poplačan.
Pa sploh niso tako popacana jajca,včasih so še dosti bolj.In ni nič nenavadnega,če sta bili 2 jajci pojedeni.To si moraš razumet takole,da sta se zlomili in koklja je z tem,da požre tisto,kar se zlomi želi le počistit.Da ne pride do večje umazanije ali kakih okužb.
pero00
pero00
Član
Član

Število prispevkov : 11
Datum registracije : 12/02/2012
Starost : 50

Nazaj na vrh Go down

najboljša kokla - Page 2 Empty Re: najboljša kokla

Objavlja  Tejči. Sre 10 Apr 2013, 05:49

pero00 je napisal/a:No lepo,da vseeno ni trebalo takoj ubupati in imeti malo optimizma,da se še da kaj rešit.Povprečno se izvalijo na 3 tedne ali 21 dni.Za to je pa odvisno,kako koklja sedi,da ni dolgo odsotna ko se hrani in kako tesno sedi.V valilniku je pa odvisno kako temperature imamo,če malo višjo se dan ali 2 pred 21 dnem izvalijo,če malo nižjo pa 1-2 po 21 dneh.Drugi dejavnik je pa iz izkušenj pišem,če so jajca čisto sveža 1-2 in jih damo takoj valit se dlje valijo,kot če damo jajca starejša tudi do 14 dni.Starejša se prej izvalijo,samo ne smejo biti prestara in biti na primerni temperature.Kokošja jajca niso občutljiva za obračanje,dal sem jih v valilnik pa nisem pustil,da bi se obračala.Niti 1x na 21 dni pa so se izvalili piščanci.Tako,da ni treba ti obračat,če jih vlažiš-orosuješ.Vtvojem primeru je bilo boljše jih obračat zato,da ne bi se izsuševale le na tistem mestu,kjer lučla sveti,da zmeraj toplota doseže drugo mesto.Zaradi tega sem napisal,da je morda dobro 2x jih čez dan malo brnit.Sedaj pa itak se bodo vsaki čas izvalili,da ni potrebno.Tako,da morda boš že zaslišala kako se v jajcu oglašajo mladiči.Želim,da trud bo poplačan.
Pa sploh niso tako popacana jajca,včasih so še dosti bolj.In ni nič nenavadnega,če sta bili 2 jajci pojedeni.To si moraš razumet takole,da sta se zlomili in koklja je z tem,da požre tisto,kar se zlomi želi le počistit.Da ne pride do večje umazanije ali kakih okužb.

No, ker mi hudič ni dal mira sem danes še enkrat preverila koliko je živih saj kljub termometru se mi je zdelo, da temp. ni prava. Danes se jih je premikalo 7. Z vodo jih popršim približno 5x čez dan, skrbim, da je krpa spodaj vlažna. V jajcih se nič ne oglaša, razen v enem rjavem je bilo včeraj čuti trkanje (dobri bodo tile piščanci, če bodo vse moje eksperimente preživeli). Jajca na sliki so bila očiščena večje umazanije, pa tudi rumenjak, ki se je razlil čeznje ni najbolj viden. Strah me je bilo, ker sem nekje zasledila, da se recimo račjih jajc ne sme umiti, ker jim zamašiš pore in se mladič ne razvije. Hvala za vse dosedanje nasvete. Vsekakor bom sproti updejtala kako se bo zadeva razvijala.

lp
Mateja

p.s.: ker si poznavalec me zanima še nekaj. Kako račko prisiliti, da bo nesla jajca v svoje gnezdo. Ona namreč vztrajno hodi v kurnik, ki pa ga imam v naslednjem tednu namen razkužiti, saj sumim, da so v njem pršice.
Tejči.
Tejči.
Član
Član

Število prispevkov : 14
Datum registracije : 28/12/2012
Starost : 53

Nazaj na vrh Go down

najboljša kokla - Page 2 Empty Re: najboljša kokla

Objavlja  pero00 Čet 11 Apr 2013, 07:16

Zelo težko,da bi uspelo,da bi nesla jajca tam kjer bi mi-ti želeli-a.Le tako,da jo ogradimo na majhni proctor,kar pa nikakor ni primerno!Saj zaradi razkuževanja ne bo nič rački.Brez skrbi lahko to storite.Ko razkužim kurnik še razkužim tudi račnik vse ob istem času in ni nobene nevarnosti za race.Razen,da nekaj dni naj ne bi uživali jajca,nekje 3 dni.Še samo toliko samo z ampnom,kot nekateri razkožujejo ne bo dovolj.Ker kokošje pršice-uši t apno ne uniči.Če so pršice pa čista preprosto ugotoviš,če so ali ni so.
Tako,da začutiš,da ti nekaj leze po telesu,če stopiš v kurnik ali pa ujameš kokoš in ji pogledaš po perut,perje in takoj vidiš,če ima pršice-kokošje uši-kirečnice…
pero00
pero00
Član
Član

Število prispevkov : 11
Datum registracije : 12/02/2012
Starost : 50

Nazaj na vrh Go down

najboljša kokla - Page 2 Empty Re: najboljša kokla

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Stran 2 od 2 Previous  1, 2

Nazaj na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu