PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

gouldove amadine

+11
mehanik
franc07
Aleksander85
kanarček
Jana
jupiter2
damir
PilotGirl
Miki-Kodeljevo
Maja
finch
15 posters

Stran 1 od 3 1, 2, 3  Next

Go down

gouldove amadine Empty gouldove amadine

Objavlja  finch Sob 13 Jun 2009, 19:38

gouldove amadine so res ene med najlepšimi eksoti. no zame so bile še do prednedavnga prekičaste ampak sem se odločil da si priskrbim navadne gouldove amadine (zelene), kakršne živijo tudi v naravi in pa modre. no rumene se mi še vedno zdijo kičaste zelo vesel

no te ptice rade živijo v vročem podnebju. tudi mladiči se v primerni temperaturi hitreje prebarvajo v odrasle barve. če ej prehladno perje menajo počasi.
no rade pa imajo tudi bolj vlažno saj prihajajo iz tropskega predela avstralije, tako da je banjica kjer se lahko okopajo nadvse dobrodošla. ne marajo prepiha in ta ej lahko tudi usoden.
prehrana ni preveč zahtevna. navadna mešanica za eksote bo dovolj. priporočljivo jim je na vsake toliko časa ponuditi kak list solate, ki je vzgojena na domačem vrtu in ni škropljena.
ko pa pride do mladičev je zelo pomembno kakšno jajčno hrano imamo. sam uporabljam navadno za eksote a sem v enem letu uspel priti samo do jajc in nič mladičev, tako da kot priporočajo vsi rejci, bom moral kupiti jajčno hrano za žuškojede ptice, ki je za gouldove amadine še kako priporočljiva.

samica izleše do 6 jajc, na katerih sedi 21 dni. mladiče zelo ne radi hranijo in se rejci večkrat poslužujejo podtikanja jac drugim vrstam eksotov, kot so japonski galebčki. primerne so tudi zebrice.
med časom gnezditve jima nastavimo tudi mokarje vendar moji ne pokažejo preveč zanimanja zanje.

samica se od samca loči po intenzivnosti barve. najlažje prepoznamo samico po manjših vijoličnih prsih ki so nekoliko bolj blede, enako je z trebuščkom.

gouldove amadine Rhpbgould
gouldove amadine Bhpbgould
klasični mutaciji

gouldove amadine Bluegould
gouldove amadine Yellowgould_yhwb
gouldove amadine Rhyelogould
finch
finch
Član
Član

Število prispevkov : 31
Datum registracije : 05/05/2009
Starost : 34

Nazaj na vrh Go down

gouldove amadine Empty Re: gouldove amadine

Objavlja  Maja Tor 16 Jun 2009, 00:48

Joj, to so pa tako lepe ptice... ne vem zakaj se ti zdijo prekičaste? zelo vesel Se pravi one so žužkojede ptice? Pa si pri nas uspel dobiti kakšno hrano, ki bi bila prav za žužkojede? Ker drugače bi ti jaz tole priporočila, če te zanima: http://www.hisniljubljencki.com/product_info.php?products_id=3232 Zgoraj sicer kaže druge ptice, ampak hrana je pač za ptice, ki jedo žuželke. nasmeh

Lp,
Maja
Maja
Admin
Admin

Število prispevkov : 894
Datum registracije : 02/05/2009
Starost : 34

Nazaj na vrh Go down

gouldove amadine Empty Re: gouldove amadine

Objavlja  finch Tor 16 Jun 2009, 21:30

ja rumeni mi res niso nevem kaj ampak mislim da jih bom nabavil zaradi zbirke in pa mladi ven pridejo pastelne barve in tisti so mi zelo ušeč...

ja glede tele hrane moji niso prav navdušeni. imam nekega rejca ki prodaja italjansko hrano fly (italjani so najboljši pričarji poleg špancov) in pri nem kupujem jajčno navadno hrano in ostalo kar potrebujem. je zelo kvalitetna.
finch
finch
Član
Član

Število prispevkov : 31
Datum registracije : 05/05/2009
Starost : 34

Nazaj na vrh Go down

gouldove amadine Empty Re: gouldove amadine

Objavlja  Miki-Kodeljevo Sob 20 Jun 2009, 03:44

Glede na to da sem začetnik na področju gold amadin, bi prosil za mnenje nekoga izkusnejšega. Imam parček in kot dopolnilno hrano za žižkojede ptice sem jim ponudi hrano za kose in kitajske slavčke. Ima izrazit vonj po rožičevi moki in vmes celi črvički. Prvotno sem bil prepričan da sem vrgel denar skozi okno in poglej zlodeja. Hrano obožujejo vse exote in jo jejo z užitkom. Zdaj pa bi rabil mnenje nekoga ki ima več prakse, ali je to dobro ali slabo za metabolizem zebric. Za amadine toliko ne skrbim, saj če potrebujejo živo hrano jim ne more škoditi. Hrana je pa ta:

gouldove amadine Mojeexote003-1
Miki-Kodeljevo
Miki-Kodeljevo
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 487
Datum registracije : 10/05/2009
Starost : 59

Nazaj na vrh Go down

gouldove amadine Empty Re: gouldove amadine

Objavlja  finch Sob 20 Jun 2009, 10:49

ja tudi sam sem prej uporabljal jajčno hrano te firme. vendar sem zdaj prešaltal na bolj profesionalno. no mislim da za zebrice nebi smelo bit problema, saj so žuželke le dodaten vir beljakovin. no seveda pa bi ti priporočal če malo mešaš z jajčno hrano za eksote.
finch
finch
Član
Član

Število prispevkov : 31
Datum registracije : 05/05/2009
Starost : 34

Nazaj na vrh Go down

gouldove amadine Empty Re: gouldove amadine

Objavlja  Maja Ned 21 Jun 2009, 05:01

Na to se toliko ne spoznam, vendar se mi zdi vredu hrana. Kakšno hrano imaš pa ti finch?
Maja
Maja
Admin
Admin

Število prispevkov : 894
Datum registracije : 02/05/2009
Starost : 34

Nazaj na vrh Go down

gouldove amadine Empty Re: gouldove amadine

Objavlja  PilotGirl Sob 19 Sep 2009, 10:23

Drugače se prav za amadine dobi mešanica jajčne hrane (vitamini in jajčka od insektov, se ravno ne spomnem točno katerih, imajo veliko več beljakovin kod sam insekt).
V familji se že nekaj let z amadinami ukvarjamo in moram rečt, da se to pozna na sami barvi, kakovosti perja in seveda jajčkih mižikanje

Če vaju bo zanimalo mi sporočta, je tudi velko ceneje kot ima Vitan Trade (ORLUX). Ima pa ta ferma tudi za bele knarcke, mislim, da je trenutno edina na tržišču. Tako, da veliko rastavljalcev in profesionalnih rejcev uporabljajo. Prav tako, veliko rejcev poznam, ki uporabljajo za male, srednje in večje eksote (kakadu, žako, aleksander,...).

Mogoče zgleda reklama, ni bil to namen, vendar, sem začela krepko gledati na ceno, količino in kakovost. Ker ko jih imaš 30 ptičkov, se ti že zelo pozna po proračunu.
PilotGirl
PilotGirl
Član
Član

Število prispevkov : 59
Datum registracije : 10/05/2009
Starost : 41

Nazaj na vrh Go down

gouldove amadine Empty Re: gouldove amadine

Objavlja  damir Sob 10 Okt 2009, 10:48

Res so lepe ptice
damir
damir
Novi član
Novi član

Število prispevkov : 9
Datum registracije : 06/10/2009

Nazaj na vrh Go down

gouldove amadine Empty Re: gouldove amadine

Objavlja  damir Sob 10 Okt 2009, 17:28

Kakšna je pa življenska doba teh ptičk? kak se oglašajo,kot zebrice?
damir
damir
Novi član
Novi član

Število prispevkov : 9
Datum registracije : 06/10/2009

Nazaj na vrh Go down

gouldove amadine Empty Re: gouldove amadine

Objavlja  PilotGirl Sob 12 Dec 2009, 10:49

Oglašajo se veliko bolj simpatično kot zebrice, ki trobentajo (če lahko tako rečem).
Amadine čivkajoče pojejo, predvsem takrat, ko samčki osvajajo in hočejo preglasiti soseda nasmeh So veliko bolj tihe kot zebrice in če lahko mojo mamo posnamem, nimajo tečnega zvoka.

Sicer klele, je posneto čivkanje https://www.youtube.com/watch?v=aelmNqZ601I&feature=related

Bom poskusila posneti, ko moji pojejo nasmeh

Se opravičujem, ker nisem prej nič napisala, nekaj me ne obvešča forum. Sicer do maje poskušam že nekaj dni prit, vendar neuspešno preko msnja nasmeh

Opozarjam tudi glede nakupa. Sicer v trgovinah se jih težko dobi, če pa se najdejo pa dajejo rejci najslabše v leglu in večini samičke jokanje Prav tako podhranjene ali pa še niso prvo skupljenje dale skos. Pri meni se je zgodilo, da sem dobila premlade, 3 sem vzela ostalo zavrnila. Preživela je na žalost samo ena. Jaz sem mela zelo slabe izkušnje z naročilom v trgovini kot pri rejci v Slo. Tako, da sem lepo v tujini poiskala rejca in se odpeljala. Moram potrkati sedaj, vse ok. Vse so zdrave in res mi je prodal že vpeljane parčke.

Pri teh pticah je treba zelo paziti pri hrani! Če tega ni in če ni pravilno razmerje prostora ne bo potomcev. So dokaj zahtevne, ko zalaufajo, jih je še preveč mižikanje So tudi občutljive na prepih in temperaturo.
PilotGirl
PilotGirl
Član
Član

Število prispevkov : 59
Datum registracije : 10/05/2009
Starost : 41

Nazaj na vrh Go down

gouldove amadine Empty Re: gouldove amadine

Objavlja  damir Sob 12 Dec 2009, 19:56

A boš mela mlade za prodat?
damir
damir
Novi član
Novi član

Število prispevkov : 9
Datum registracije : 06/10/2009

Nazaj na vrh Go down

gouldove amadine Empty Re: gouldove amadine

Objavlja  PilotGirl Ned 13 Dec 2009, 01:31

Ko bodo, se lahko zmeniva.
PilotGirl
PilotGirl
Član
Član

Število prispevkov : 59
Datum registracije : 10/05/2009
Starost : 41

Nazaj na vrh Go down

gouldove amadine Empty Re: gouldove amadine

Objavlja  Miki-Kodeljevo Ned 21 Mar 2010, 01:37

Da še jaz predstavim moj arsenal v sliki in videu.
[url=gouldove amadine Th_VID_10-03-21_13-03-01]

gouldove amadine PIC_10-03-21_12-55-17
Miki-Kodeljevo
Miki-Kodeljevo
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 487
Datum registracije : 10/05/2009
Starost : 59

Nazaj na vrh Go down

gouldove amadine Empty Re: gouldove amadine

Objavlja  PilotGirl Ned 21 Mar 2010, 02:46

Zelo lepe.
PilotGirl
PilotGirl
Član
Član

Število prispevkov : 59
Datum registracije : 10/05/2009
Starost : 41

Nazaj na vrh Go down

gouldove amadine Empty Re: gouldove amadine

Objavlja  Maja Ned 21 Mar 2010, 23:24

Kako pa je to snemano, da se kamera tako premika? A imaš naštimano kamero pred kletko pa sama snema al kako? Drugače so pa zelo lepe... nasmeh

Lp,
Maja
Maja
Admin
Admin

Število prispevkov : 894
Datum registracije : 02/05/2009
Starost : 34

Nazaj na vrh Go down

gouldove amadine Empty Re: gouldove amadine

Objavlja  Miki-Kodeljevo Pon 22 Mar 2010, 08:02

To je navadna web camera od logitecha za 10 eur in imam program CrazyTalk Cam Suite pro, kjer lahko uklopiš avtomatski zum in kamera tako snema. Je pa zataknjena na vrata in je tak pogled.
Miki-Kodeljevo
Miki-Kodeljevo
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 487
Datum registracije : 10/05/2009
Starost : 59

Nazaj na vrh Go down

gouldove amadine Empty Re: gouldove amadine

Objavlja  Miki-Kodeljevo Tor 23 Mar 2010, 02:30

Še nekaj malo boljših slik mojih amadin.

gouldove amadine Goldamadine004

gouldove amadine Goldamadine005

gouldove amadine Goldamadine006

gouldove amadine Goldamadine008
Vse amadine so lanski mladiči in do pred kratkim je bil veliki problem zamenjava perja kar se še najbolj vidi na samcu zadnja fotografija. Šele dudatek UV žarnice je sprožil pravi proces mavsanja in skoraj vse so se že izmavsale le en samček je še kot gologlavi jastreb, vendar se očitno vidi da je mavsanje zelo uspešno. Tudi samčki so začeli spletati gnezda in dvoriti samičkam, je pa trenutno 7 amadin ki si niso nič v krvnem sorodstvu.
Miki-Kodeljevo
Miki-Kodeljevo
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 487
Datum registracije : 10/05/2009
Starost : 59

Nazaj na vrh Go down

gouldove amadine Empty Re: gouldove amadine

Objavlja  Miki-Kodeljevo Pet 07 Maj 2010, 02:06

Da še predstavim moje amadine po spolu malo bližje. To so tri samičke:
gouldove amadine Goldamadine004-1

gouldove amadine Goldamadine003

gouldove amadine Goldamadine006-1

in to so štirje samčki od katerih ima zadnji majhen problem z mavsanjem ampak upam da se bo srečno končalo saj je zelo živahen in lepo poje.

gouldove amadine Goldamadine005-1

gouldove amadine Goldamadine002

gouldove amadine Goldamadine001

gouldove amadine Goldamadine007
Miki-Kodeljevo
Miki-Kodeljevo
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 487
Datum registracije : 10/05/2009
Starost : 59

Nazaj na vrh Go down

gouldove amadine Empty Re: gouldove amadine

Objavlja  jupiter2 Pet 07 Maj 2010, 06:59

Zelo so lepi!!! zelo vesel

Lp
jupiter2
jupiter2
Član
Član

Število prispevkov : 170
Datum registracije : 04/05/2009
Starost : 36

Nazaj na vrh Go down

gouldove amadine Empty Re: gouldove amadine

Objavlja  Miki-Kodeljevo Ned 30 Maj 2010, 03:40

Mavsanje se je končalo. Ker experimentiram z UV žarnicami in nisem dobil znanstvene potrditve bom samo podal nekaj opažanj ki so vidne na prvi pogled. Amadine so se zelo lepo izmavsale, dobile čudovite sijoče barve, postale zelomparne in že izbirajo gnezdilnice, samci so postali med seboj rahlo borbeni za samičke, kako pa vse zgleda pa še nekaj slikic. Meni ni žal denarja za razsvetljavo, saj se na mojih pticah lepo vidi da se dobro počutijo.
[img]gouldove amadine Barveamadin012[/img]

[img]gouldove amadine Barveamadin013[/img]

[img]gouldove amadine Barveamadin014[/img]

[img]gouldove amadine Barveamadin010[/img]

[img]gouldove amadine Barveamadin016[/img]

[img]gouldove amadine Barveamadin017[/img]
Miki-Kodeljevo
Miki-Kodeljevo
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 487
Datum registracije : 10/05/2009
Starost : 59

Nazaj na vrh Go down

gouldove amadine Empty Re: gouldove amadine

Objavlja  Jana Ned 30 Maj 2010, 03:59

Res so zelo lepo obarvane. zelo vesel
Jana
Jana
Član
Član

Število prispevkov : 153
Datum registracije : 24/03/2010

Nazaj na vrh Go down

gouldove amadine Empty Re: gouldove amadine

Objavlja  Gost Sre 11 Avg 2010, 07:25

življenska doba???
avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

gouldove amadine Empty Re: gouldove amadine

Objavlja  Miki-Kodeljevo Sre 11 Avg 2010, 21:04

Miško je napisal/a:življenska doba???

Kot vse exote.
Miki-Kodeljevo
Miki-Kodeljevo
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 487
Datum registracije : 10/05/2009
Starost : 59

Nazaj na vrh Go down

gouldove amadine Empty eksote

Objavlja  kanarček Sre 22 Sep 2010, 06:49

kakšna je kaj cena takih ptic? drgač pa so zelo lepe
avatar
kanarček
Član
Član

Število prispevkov : 25
Datum registracije : 05/06/2010
Starost : 28

Nazaj na vrh Go down

gouldove amadine Empty Re: gouldove amadine

Objavlja  Gost Čet 23 Sep 2010, 01:51

V tukanih prodajajo eksote tako zebrice kot amadine po 14€ in še nakaj centov.
Pri nas v takano Trbovlje imajo samo ze zebrice ker je majhna trgovina, ampak takano celje, Ljubljana, Hoče: pa somalo večji centri in bi zanli imeti amadine.
Cena je pa itak edinstvena vsepovsot.
avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

gouldove amadine Empty Re: gouldove amadine

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Stran 1 od 3 1, 2, 3  Next

Nazaj na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu