PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Gouldove amadine

4 posters

Go down

Gouldove amadine Empty Gouldove amadine

Objavlja  tevž32 Ned 15 Feb 2015, 23:12

LP
Doma imamo par gouldovih amadin. Ker imamo bolj temno stanovanje me zanima kako je kaj s svetlobo pri teh pticah. Če ima kdo izkušnje s tem oz. uporablja osvetljavo. Kakšna vresta svetlobe oz. sijalke je najbolj primerna.
nasmeh
tevž32
tevž32
Novi član
Novi član

Število prispevkov : 1
Datum registracije : 15/02/2015
Starost : 44

Nazaj na vrh Go down

Gouldove amadine Empty Re: Gouldove amadine

Objavlja  Alojzij Pon 16 Feb 2015, 06:52

Gouldovim amadinam je potrebno zagotoviti običajno dnevno svetlobo, ki jo v tvojem primeru nadomestiš z električno sijalko. Večina nas uporablja cevne žarnice-neonke (barve natura). Z sodobnimi led sijalkami nimam izkušenj, vendar menim, da so tudi primerne v manjšem prostoru ali v bližini kletke. Tudi čas osvetlitve ne sme biti prekratek(14 do 16 ur), ker ptice jedo sproti in ne na zalogo. Posebno je čas pomemben v času reprodukcije in v času pred tem.

Gouldove amadine A11

Gouldove amadine A18

Gouldove amadine A23

Gouldove amadine A1
Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

Gouldove amadine Empty Gouldove amadine

Objavlja  Joško Sre 25 Feb 2015, 23:22

Žena je ob priliki dejala, da so to edine prave ptice in da bi jih zagotovo gojila, če bi se ukvarjala s tem.

Poznal sem tudi cenjenega slovenskega sodnika - ocenjevalca barvnih kanarčkov in križancev, ki je menil, da papige niso ptiči.

Kakšna oziroma katera ptica je komu všeč, je resnično individualna stvar, ampak pri gould amadinah gre resnično za lepe ptice (spet osebna presoja).

In kakšne (katere) ptice so všeč Vam?
Joško
Joško
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 421
Datum registracije : 18/09/2010
Starost : 74

Nazaj na vrh Go down

Gouldove amadine Empty Re: Gouldove amadine

Objavlja  nika Čet 26 Feb 2015, 01:13

Po pravici povedano, so meni še najbolj všeč zunanje ptice, od gojenih pa večinoma eksoti, ne preveč barvni. Nad papigami nisem navdušena, posebno nad govorečimi ne.
nika
nika
Član
Član

Število prispevkov : 175
Datum registracije : 12/05/2009

Nazaj na vrh Go down

Gouldove amadine Empty Re: Gouldove amadine

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu