PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ali je z mojo skobčevko vse ok ?

+3
Ronja
Uroš K
mesto
7 posters

Stran 2 od 2 Previous  1, 2

Go down

Ali je z mojo skobčevko vse ok ? - Page 2 Empty Re: Ali je z mojo skobčevko vse ok ?

Objavlja  Ronja Sre 30 Maj 2012, 07:31

Živjo, Tamara!

Hvala za opozorilo, tukaj sem se res izrazila malo nejasno.
Pri orhideji je tako, da obstaja izjemno veliko vrst, ki so užitne, vseeno pa jo raje odsvetujejo za hranjenje skobčevk.
So pa orhideje zelo občutljive in dvomim, da bo rastlini všeč, če jo bosta grizljali dve skobčevki. Tako da se lahko od take rastline najbrž kar kmalu poslovimo ... a tvoje orhideje vseeno dobro rastejo?

Je pa pri rastlinju, sploh pri sobnih rastlinah, na spletu včasih več različnih podatkov, zato je dobro preveriti različne spletne strani. Tudi sama vedno znova preverjam in seveda ne poznam napamet vseh rastlin, ali so primerne ali ne.

Še najlažje od vsega pa je, če pač nismo prepričani o tem, katere rastline so živalcam nenevarne in katere ne, rastline umakniti iz sobe in se s tem izogniti težavam. nasmeh
Ronja
Ronja
Član
Član

Število prispevkov : 218
Datum registracije : 04/05/2012
Starost : 46

Nazaj na vrh Go down

Ali je z mojo skobčevko vse ok ? - Page 2 Empty Re: Ali je z mojo skobčevko vse ok ?

Objavlja  Ronja Sre 30 Maj 2012, 07:41


Na tem seznamu recimo piše tudi, da je fikus (ficus benjamina) neškodljiv, v resnici pa vsebuje strupe in je lahko malim pticam nevaren.

Hm ...

Pač bolje je preveriti več virov. nasmeh
Ronja
Ronja
Član
Član

Število prispevkov : 218
Datum registracije : 04/05/2012
Starost : 46

Nazaj na vrh Go down

Ali je z mojo skobčevko vse ok ? - Page 2 Empty Re: Ali je z mojo skobčevko vse ok ?

Objavlja  _Tamara_ Sre 30 Maj 2012, 07:49

No, saj jaz sem od vseh sobnih rož pustila samo orhideje, ostale sem raje premestila v drug prostor.
Ja, moji skobčevki sta kar precej skljuvali 3 orhideje, ampak k sreči sta začeli pri konicah listov (ki so totalno razcefrani) in do sredine nista uspeli priti, tako da so vse orhideje preživele zelo vesel .
Možno pa je, da čeprav rastlina ni strupena, lahko pri večji zaužiti količini povzroči vsaj drisko.
Saj, če primerjaš samo ti dve povezavi, ki sem ju objavila, vidiš, da pri eni neka rastlina naj ne bi bila strupena, pri drugi povezavi pa piše, da je strupena. Tako, da se na to res ni mogoče 100% zanesti. Zato se strinjam s tabo - če nisi prepričan, raje rastlino premesti in tako nimaš skrbi.

_Tamara_
_Tamara_
Član
Član

Število prispevkov : 104
Datum registracije : 23/12/2011
Starost : 36

Nazaj na vrh Go down

Ali je z mojo skobčevko vse ok ? - Page 2 Empty Re: Ali je z mojo skobčevko vse ok ?

Objavlja  kjakob Čet 31 Maj 2012, 07:58

en lep pozdrav vsem. Jaz sem se odločil da bom kar pod to temo pisal, ker imam tudi težave z mojo skobčevko. Imam samčka, kateri je pri meni skoraj 4 mesece. Do sedaj ni bilo nikakršnih težav z njim, danes pa sem ugotovil, da ima drisko. Ampak če je v kletki se mu stanje izboljšuje, ko pa gre 3X sobo preleti pa gre iz njega sama voda. Nisem mu dajal nobene sveže hrane, nazadnje jo je dobil prejšnji teden. Hrano imam že od samega začetka isto, tudi vodo dobi vsak dan svežo. Ker je driska virusno obolenje, sem se odločil da mu vsak dan kletko očistim in razkužim, trenutno ga tudi ne bom nič spuščal ven iz kletke, ampak problem bo ker začne v kletki protesterat in se kregat, noret, zato se jutri bojim kako bo to prestal. Imam pa vprašanje, kaj narediti v primeru, da se stanje ne izboljša?

Najlepše se vam zahvaljujem za odgovore.
lp klemen
kjakob
kjakob
Član
Član

Število prispevkov : 15
Datum registracije : 03/06/2011
Starost : 33

Nazaj na vrh Go down

Ali je z mojo skobčevko vse ok ? - Page 2 Empty Re: Ali je z mojo skobčevko vse ok ?

Objavlja  Boba Čet 31 Maj 2012, 09:05

Jaz v primerih, ko precenim, da s ptico ni vse v redu, takoj letim k veterinarju. "Zdravljenja" na lastno pest se raje ne lotevam, za vsak slučaj.
Boba
Boba
Član
Član

Število prispevkov : 158
Datum registracije : 15/01/2012
Starost : 44

Nazaj na vrh Go down

Ali je z mojo skobčevko vse ok ? - Page 2 Empty Re: Ali je z mojo skobčevko vse ok ?

Objavlja  rkk Čet 31 Maj 2012, 09:46

Imam se eno vprasanje. Moja skobcevka se cez dan vede normalno ( vsaj po moje), vcasih se sr zmeraj nasrsi, vendar je in se druzi s samckom. Ko jo danes opazujem kako spi, pa je spet nasrsena in zgleda kot kroglica, glavo ima pa spet med perutmi. Ne vem kaj se z njo dogaja, vceraj je spala normalno, danes pa se mi zdi, da ni normalno, da zgleda kot neka kepa. Drugace se podnevi lepo pogovarja s samckom, ne opazim nic cudnega. Res pa je, da jo v dveh tednih od kar jo imamo, se niti enkrt nisrm videla, da pije. nekje sem brala, da ce so tko nasrseni imajo lahko notranje zajedalce?? Ampak iztrebki so normalni, vsaj mislim tako. Kot ste mi povedali, je lahko normalno, da je ptica nasrsena, apmak verjetno ni normalno, da je pogosto nasrsena?
rkk
rkk
Član
Član

Število prispevkov : 23
Datum registracije : 22/05/2012
Starost : 33

Nazaj na vrh Go down

Ali je z mojo skobčevko vse ok ? - Page 2 Empty Re: Ali je z mojo skobčevko vse ok ?

Objavlja  Boba Čet 31 Maj 2012, 10:24

Se spomnim, kakšna sem bila jaz pri svoji prvi skobčevki. Za vsako figo bi šla k veterinarju, prst sem imela nonstop na tipki KLIČI (veterinarja), se obremenjevala, obsedeno prebirala prispevke o boleznih... Začela sem poslušati svojo intuicijo, saj bi drugače res vsak drugi dan visela v ambulanti! zelo vesel Sčasoma sem se umirila, saj sem bolje spoznala svoje ptice, njihovo običajno vedenje ter znake bolezni (na žalost tudi v praksi).

Po mojih izkušnjah so kakci res dober pokazatelj, da se nekaj dogaja (odštejemo različno obarvanost zaradi hrane. Včasih me še vedno stisne, ko zagledam oranžen kakec! Ajaaa, korenček, sem jim dala, joj, hehe. zavijanje z očmi ). Na tem linku je nekaj primerov kakcev, ki niso OK: http://www.birds-online.de/gesundheit/gesallgemein/indikatorkot.htm . Še ena stran za primerjavo: http://budgerigarsforum.proboards.com/index.cgi?board=budgiehealth&action=display&thread=2319 . Na prvih dveh slikah je OK kakec, ko je posušen.

Ne morem ti z zagotovostjo reči, da je s tvojo skobčevko vse v redu, saj je ne poznam, nisem je videla. Menim, da zato ne bi bilo odgovorno od mene, da kategorično zavrnem vsako možnost za bolezen. Ti jo najbolje poznaš in lahko najbolje preceniš, ali je treba odreagirati.

Boba
Boba
Član
Član

Število prispevkov : 158
Datum registracije : 15/01/2012
Starost : 44

Nazaj na vrh Go down

Ali je z mojo skobčevko vse ok ? - Page 2 Empty Re: Ali je z mojo skobčevko vse ok ?

Objavlja  Ronja Čet 31 Maj 2012, 13:12

kjakob je napisal/a:en lep pozdrav vsem. Jaz sem se odločil da bom kar pod to temo pisal, ker imam tudi težave z mojo skobčevko. Imam samčka, kateri je pri meni skoraj 4 mesece. Do sedaj ni bilo nikakršnih težav z njim, danes pa sem ugotovil, da ima drisko. Ampak če je v kletki se mu stanje izboljšuje, ko pa gre 3X sobo preleti pa gre iz njega sama voda. Nisem mu dajal nobene sveže hrane, nazadnje jo je dobil prejšnji teden. Hrano imam že od samega začetka isto, tudi vodo dobi vsak dan svežo. Ker je driska virusno obolenje, sem se odločil da mu vsak dan kletko očistim in razkužim, trenutno ga tudi ne bom nič spuščal ven iz kletke, ampak problem bo ker začne v kletki protesterat in se kregat, noret, zato se jutri bojim kako bo to prestal. Imam pa vprašanje, kaj narediti v primeru, da se stanje ne izboljša?

Najlepše se vam zahvaljujem za odgovore.
lp klemen

Živjo, Klemen,

vseeno bi predlagala in prosila, da kdor zastavi novo vprašanje, naj odpre svojo temo, da se ne bomo pogovarjali vsevprek in je potem cela zmeda. Pod naslov teme naj se napiše čimbolj natančno pojasnilo, po čem se sprašuje. Seveda bo tričetrt tem imelo opravka s "težavami s skobčevko" nasmeh , ampak to seveda ne pomeni, da vsi pišemo pod eno temo. Res je bolj pregledno in lažje spremljati, pa tudi odgovorov bo mogoče na ta način več in bolj ciljno bodo usmerjeni.

Sicer pa dobrodošel na forumu in lepo, da si zastavil vprašanje!

Glede na tvoj opis bi sklepala, da je v sobi nekaj, kar skobčevec grize ali jé in mu povzroča drisko, če jo ima res samo zatem, ko je bil zunaj. Morda kakšna sobna rastlina, kakšen s strupeno plastjo prevlečen predmet, ki ga grize?

Pri dlje časa trajajoči driski pa se res ne smeš spraševati, ali k ustreznemu veterinarju na pregled ali ne, ampak je treba po najhitrejšem postopku tja! Tako da - pojdi takoj, če ti je zdravje ptička ljubo!

Če vidiš, da ni pomagalo nič, nobeno razkuževanje in nič (mimogrede, kletke načeloma sploh ni treba razkuževati, če ne gre za res kakšne nalezljive bolezni = o tem smo že pisali, poglej si prosim pri starejših temah =, možno je celo, da ima drisko od razkužila - ne vem namreč, kaj uporabljaš), seveda ni rešitev v tem, da ga zapreš v kletko. Logično, da bo protestiral! Letenje po sobi mu je še edina prava zaposlitev, saj v kletki nima čisto ničesar, nima družbe druge skobčevke in ne more se svobodno gibati. Zato je povsem logično, da odločno protestira. Pa tudi ti sam vidiš, da to ni rešitev.

Čimprej k veterinarju, takoj jutri, pa dobro poglej tudi po sobi, ali je kje vir njegovih težav!

Pa upam, da mu boš čimprej omogočil tudi družbo drugega skobčevca ali skobčevke. To so nadvse socialne papige, ki jih moramo imeti vsaj v paru, če bi jim radi omogočili vrsti primerno in prijetno življenje. nasmeh

Lp, ana
Ronja
Ronja
Član
Član

Število prispevkov : 218
Datum registracije : 04/05/2012
Starost : 46

Nazaj na vrh Go down

Ali je z mojo skobčevko vse ok ? - Page 2 Empty Re: Ali je z mojo skobčevko vse ok ?

Objavlja  rkk Pet 01 Jun 2012, 04:17

sem si pogledala tele linke, hvala. Ko bolje pogledam, se mi zdi, da so v iztrebku semena! Najprej nisem bila sigurna, ker, ko jesta padajo semena po tleh in bi bilo možno, da se kaj pomeša z iztrebkom. Ampak, verjetno to ne bo držalo. Sem pogledala malo po internetu, nekdo je napisal, da je skobčevko zeblo, zato je bila našopirjena in da so bila v iztrebku semena.. Doma nikogar ne morem prepričat, da je s skobčevko nekaj narobe šokiran ampak, se mi zdi, da sem ugotovila kaj jo ''matra''. A to pomeni, da je zdej zelo bolna??

rkk
rkk
Član
Član

Število prispevkov : 23
Datum registracije : 22/05/2012
Starost : 33

Nazaj na vrh Go down

Ali je z mojo skobčevko vse ok ? - Page 2 Empty Re: Ali je z mojo skobčevko vse ok ?

Objavlja  kjakob Pet 01 Jun 2012, 06:44

svoj problem odpiram v novem pogovoru!!
kjakob
kjakob
Član
Član

Število prispevkov : 15
Datum registracije : 03/06/2011
Starost : 33

Nazaj na vrh Go down

Ali je z mojo skobčevko vse ok ? - Page 2 Empty Re: Ali je z mojo skobčevko vse ok ?

Objavlja  Ronja Sob 02 Jun 2012, 07:47

rkk je napisal/a:sem si pogledala tele linke, hvala. Ko bolje pogledam, se mi zdi, da so v iztrebku semena! Najprej nisem bila sigurna, ker, ko jesta padajo semena po tleh in bi bilo možno, da se kaj pomeša z iztrebkom. Ampak, verjetno to ne bo držalo. Sem pogledala malo po internetu, nekdo je napisal, da je skobčevko zeblo, zato je bila našopirjena in da so bila v iztrebku semena.. Doma nikogar ne morem prepričat, da je s skobčevko nekaj narobe šokiran ampak, se mi zdi, da sem ugotovila kaj jo ''matra''. A to pomeni, da je zdej zelo bolna??


Lepo pozdravljena!

Kolikor sem gledala po drugih forumih, so semena oz. delčki neprebavljene hrane v iztrebkih znak, da ima skobčevka hude težave s prebavnim sistemom. Lahko je kriva celo megabakterioza, ki jo je vsekakor treba čimprej pozdraviti! Na tvojem mestu bi skobčevko nemudoma odpeljala k veterinarju, in to k takšnemu, ki se spozna na ptice (vsi se ne). Ne glede na to, kakšno mnenje imajo o tem tvoji starši. Navsezadnje si že polnoletna in tudi ti si tista, ki je prevzela ptički v oskrbo, zato sta tvoja odgovornost. Jaz bi na tvojem mestu staršem to mirno, ampak odločno povedala, in jih ne bi spraševala za dovoljenje, ali to smem narediti ali ne. Na spletu si se o tem zadosti pozanimala, da vidiš, da gre za problematično situacijo. Vzemi pač od prihrankov, kolikor boš za ta pregled potrebovala - glede cen v Sloveniji jaz žal ne vem, upam, da ti bodo to svetovali drugi forumaši, ki imajo s pregledi pri slovenskih veterinarjih izkušnje.

Sporoči, kako se bo razvilo! Držim pesti in upam na najboljše!


Gotovo pa si že pregledala sobo in odstranila morebitni vir prepiha - na prepihu res ne smejo biti.
Ronja
Ronja
Član
Član

Število prispevkov : 218
Datum registracije : 04/05/2012
Starost : 46

Nazaj na vrh Go down

Ali je z mojo skobčevko vse ok ? - Page 2 Empty Re: Ali je z mojo skobčevko vse ok ?

Objavlja  Boba Sob 02 Jun 2012, 08:17

V Bubi v Grosuplju je pregled ptice okoli 24 EUR, + 7 EUR, če je treba pregledati blato. Za zdravila posebej. Hja, povprečno sem dajala 30 EUR na obisk.
Boba
Boba
Član
Član

Število prispevkov : 158
Datum registracije : 15/01/2012
Starost : 44

Nazaj na vrh Go down

Ali je z mojo skobčevko vse ok ? - Page 2 Empty Re: Ali je z mojo skobčevko vse ok ?

Objavlja  rkk Sob 02 Jun 2012, 09:09

Danes smo obe skobcevki peljali k veterinarju. Pregledal je obe, res je samicka malo bolna, je rekel, da ni kaj groznega,jima je pa obema dal inekcijo, zdqj jim morami 10 dni dajat v kljun zdravilo (jutri zacnemo, ojoj!), upam, da ne bo problemov z lovljenjem. Drugace je rekel, da sta ok, ampak moramo zdravilo dajat tudi samcku, ker sta pac skupaj v kletki. Se dobro, da smo ju peljali nasmeh tako, da upam, da se uspesno pozdravi. Drugace naj bi mal zbolela zarad stresa. Zdaj lepo pocivata, jutri pa ze ob 6ih budilka, kit vsak dan nasmeh
rkk
rkk
Član
Član

Število prispevkov : 23
Datum registracije : 22/05/2012
Starost : 33

Nazaj na vrh Go down

Ali je z mojo skobčevko vse ok ? - Page 2 Empty Re: Ali je z mojo skobčevko vse ok ?

Objavlja  rkk Sob 02 Jun 2012, 09:16

Aja glede cen nasmeh 85 eur, s tem, da he vkljucen se nek test, ku traja en teden. Smo bili na vaterinarski postaji, ker zivimo blizu in so bili zelo prijazni. Doma nisi verjeli, ker je pica sele 2 tedna pri nas, pa so reklu, da ni mogoce. Sem jim dopovedala, da je nekaj narobe in smo potem leteli tja. Tko da bilo vse ok nasmeh samo tesko je bilo dopovedat, da je lahko ptica po dveh tednih pri nas bolna.
rkk
rkk
Član
Član

Število prispevkov : 23
Datum registracije : 22/05/2012
Starost : 33

Nazaj na vrh Go down

Ali je z mojo skobčevko vse ok ? - Page 2 Empty Re: Ali je z mojo skobčevko vse ok ?

Objavlja  Ronja Sob 02 Jun 2012, 09:35

Ojla!

Zelo me veseli, da ste ju peljali k veterinarju, in kot vidiš, je bilo res potrebna in nadvse pravilna odločitev! nasmeh

Zdaj pa držim pesti, da bo z obema čimprej vse v redu! Joj, tole z lovljenjem - te čisto razumem. Pri svoji prvi samički sem tudi morala kar kmalu po nakupu odhitet k veterinarju, ker je imela pršice. In jo je bilo treba tudi ulovit, no, oba, preventivno sem zdravila še samčka, pa to enako prvi teden potem, ko sem ju kupila. Včasih kakšna bolezen res izbruhne šele po nakupu, večinoma pa jo ptička že prinese s sabo.

Čimboljše okrevanje ji želim, pa sporoči, kako bo!
Ronja
Ronja
Član
Član

Število prispevkov : 218
Datum registracije : 04/05/2012
Starost : 46

Nazaj na vrh Go down

Ali je z mojo skobčevko vse ok ? - Page 2 Empty Re: Ali je z mojo skobčevko vse ok ?

Objavlja  rkk Pon 04 Jun 2012, 05:48

Žiujo zelo vesel

Da malo povem, kako gre mojima skobčevkama. Smo jima že dvakrat dali zdravilo, je malo težav z lovljenjem, pa tudi ''grizeta'' kar fajn hihi zelo vesel drugače sta bila pa že po prvem dnevu čisto druga, samička ni več nasršena:) Čaka ju še 8 dni zdravil, ampak po moje bo vsakič lažje, tole z lovljenjem mislim. Potem pa komaj čakam, da jih spustim iz kletke, da vidim kako to zgleda nasmeh
rkk
rkk
Član
Član

Število prispevkov : 23
Datum registracije : 22/05/2012
Starost : 33

Nazaj na vrh Go down

Ali je z mojo skobčevko vse ok ? - Page 2 Empty Re: Ali je z mojo skobčevko vse ok ?

Objavlja  Boba Pon 04 Jun 2012, 09:53

Super! Tudi jaz sem vesela, da si zagnala "paniko". Držim pesti za čim prejšnje okrevanje.
Boba
Boba
Član
Član

Število prispevkov : 158
Datum registracije : 15/01/2012
Starost : 44

Nazaj na vrh Go down

Ali je z mojo skobčevko vse ok ? - Page 2 Empty Re: Ali je z mojo skobčevko vse ok ?

Objavlja  Gost Pon 04 Jun 2012, 23:58

Držim pesti! mižikanje
avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

Ali je z mojo skobčevko vse ok ? - Page 2 Empty Re: Ali je z mojo skobčevko vse ok ?

Objavlja  rkk Čet 07 Jun 2012, 05:09

Najlepsa hvala nasmeh za enkrat gre odlicno!
rkk
rkk
Član
Član

Število prispevkov : 23
Datum registracije : 22/05/2012
Starost : 33

Nazaj na vrh Go down

Ali je z mojo skobčevko vse ok ? - Page 2 Empty Re: Ali je z mojo skobčevko vse ok ?

Objavlja  Ronja Tor 31 Jul 2012, 23:52

Hej!

Kako kaj skobici, sta že v redu, čili in zdravi? nasmeh

Lp, Ronja
Ronja
Ronja
Član
Član

Število prispevkov : 218
Datum registracije : 04/05/2012
Starost : 46

Nazaj na vrh Go down

Ali je z mojo skobčevko vse ok ? - Page 2 Empty Re: Ali je z mojo skobčevko vse ok ?

Objavlja  rkk Sre 01 Avg 2012, 03:58

Hej!

Že dolgo se nisem oglasila nasmeh ja skobčevki sta veseli in zdravi nasmeh končno. dvakrat sta že leteli po sobi, ampak vedno sedita samo na karnisi nad oknom nasmeh pa malo poletita, pa spet sedita. Potem je malo težav jih spravit nazaj v kletko. Sta pa še zmeraj boječi, ni šans, da sploh probam z roko v kletko, ker je cela groza! To me rahlo jezi hihi nasmeh ker se mi zdi, da me ne marata in ne vem zakaj jokanje do zdaj bi se pa že lahko malo navadila name, ne?
rkk
rkk
Član
Član

Število prispevkov : 23
Datum registracije : 22/05/2012
Starost : 33

Nazaj na vrh Go down

Ali je z mojo skobčevko vse ok ? - Page 2 Empty Re: Ali je z mojo skobčevko vse ok ?

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Stran 2 od 2 Previous  1, 2

Nazaj na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu