PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ronja oziroma Ana :)

2 posters

Go down

Ronja oziroma Ana :) Empty Ronja oziroma Ana :)

Objavlja  Ronja Pet 04 Maj 2012, 12:38

Lepo pozdravljeni!

Ime mi je Ana, ampak ker je na forumih povečini že zasedeno, si včasih izposodim ime svoje drage skobčevke Ronje, male razbojnice.

Par skobčevk imam že nekaj let in v te zverinice sem se zaljubila preko ušes. Prepričana sem, da je treba skobčevke imeti najmanj v paru, še raje pa v mali jati (ki si jo natihem že lep čas želim - mogoče bo jeseni), in to stališče tudi vedno trdno zagovarjam. Te nadvse družabne male papige, ki tudi v naravi živijo v ogromnih jatah in niso samotarke, preprosto potrebujejo ob sebi predstavnika iste vrste, ljudje pa smo lahko samo veseli, če smemo ustrezno poskrbeti zanje in jih opazovati pri njihovih vragolijah.

Zelo veliko mi je do tega, da razpravljam z ljudmi o živali primerni oskrbi, saj opažam, da je glede tega še vedno dosti nejasnosti in marsikje tudi zmotnih prepričanj. V najboljši veri, da delamo prav, včasih naredimo velike napake, kar sem v preteklosti izkusila tudi sama. Ampak o tem več pozneje! Navsezadnje so prav čudovita pernata bitjeca tista, ki potegnejo kratko - same se ne morejo zagovarjati in od skrbnika terjati česa drugega, kot kar jim je pripravljen nuditi, zato pa verjamem, da se moramo več o odnosu do njih in ravnanju z njimi pogovarjati mi.

Doslej sem sodelovala predvsem na nemških forumih, večina je res odličnih, kar se kakovostnih informacij tiče, in tudi zelo dejavnih. Vidim, da je tudi tale forum precej aktiven, kar me zelo veseli. Občutek imam namreč, da so v Sloveniji skobčevke kljub relativni priljubljenosti še zmeraj veliko premalo poznane. Že to, da ima marsikdo doma samo po eno skobčevko, veliko pove.

V upanju na čimveč konstruktivnih razprav
vas lepo pozdravljam!

Ronja
Ronja
Član
Član

Število prispevkov : 218
Datum registracije : 04/05/2012
Starost : 46

Nazaj na vrh Go down

Ronja oziroma Ana :) Empty Re: Ronja oziroma Ana :)

Objavlja  Darko Kavaš Pet 04 Maj 2012, 18:55

Tudi skobčevke so se letos razširile med gojitelji, saj lahko od lani naprej z njimi tekmujemo na razstavah.
Saj naj bi se po novem državna razstava poimenovalo v državno tekmovanje, mislim da bo to prva sprememba novih vodilnih v zvezi, da bodo razstavo preimenovali v tekmovanje, kar tudi je. Ker na koncu se vedno razglasijo rezultati in je pravilno da se poimenuje tekmovanje.
Darko Kavaš
Darko Kavaš
Član
Član

Število prispevkov : 163
Datum registracije : 20/08/2010
Starost : 46

Nazaj na vrh Go down

Ronja oziroma Ana :) Empty Re: Ronja oziroma Ana :)

Objavlja  Ronja Sob 05 Maj 2012, 06:49

Recimo, da tele besede sprejmem kot dobrodošlico mižikanje

Hvala, tudi jaz sem vesela, da sem našla ta forum in da sem med vami. Gre bolj redko oglašanje članov sicer pripisati še prvomajskim praznikom? nasmeh

Lp,
ana
Ronja
Ronja
Član
Član

Število prispevkov : 218
Datum registracije : 04/05/2012
Starost : 46

Nazaj na vrh Go down

Ronja oziroma Ana :) Empty Re: Ronja oziroma Ana :)

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh


 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu