PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Izguba perja

+3
rado7rado
Ronja
Alojzij
7 posters

Stran 2 od 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

Izguba perja - Page 2 Empty Re: Izguba perja

Objavlja  Ronja Pet 25 Maj 2012, 22:14

Po opisu na povezavi do članka sodeč (ki ga je prilepil Alojzij) gre za isto sredstvo, ki se uporablja tudi pri psih in mačkah, le da je treba zelo paziti pri doziranju, saj so ptički veliko manjši.

Si ga že nabavil in uporabil vprašaj
Ronja
Ronja
Član
Član

Število prispevkov : 218
Datum registracije : 04/05/2012
Starost : 46

Nazaj na vrh Go down

Izguba perja - Page 2 Empty Re: Izguba perja

Objavlja  Gost Pet 25 Maj 2012, 23:37

Ronja je napisal/a:Po opisu na povezavi do članka sodeč (ki ga je prilepil Alojzij) gre za isto sredstvo, ki se uporablja tudi pri psih in mačkah, le da je treba zelo paziti pri doziranju, saj so ptički veliko manjši.

Si ga že nabavil in uporabil vprašaj

ne, nisem
Po spletu bom naročil: http://www.imponaturalis.com/pages/spletni-nakup.php?page=view_product&id=9
zavijanje z očmi
avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

Izguba perja - Page 2 Empty Re: Izguba perja

Objavlja  Gost Sob 26 Maj 2012, 01:58

ideja ideja ideja ideja Prijatelj mi je povedal da doma uporablja sivko alien , ki jo za 1 dan da v vodo in postavi na sonce za 24h.
ta stvar odganja molje mrčes, se šprica po oblačilih...
Mislim, da tudi za ptiča ne bi bilo škodljivo saj sivka ni strupena! No
avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

Izguba perja - Page 2 Empty Re: Izguba perja

Objavlja  Gost Sob 26 Maj 2012, 04:53

Boba je napisal/a:Hjoj, se strinjam, da je v tem primeru vse preveč parlamentiranja in premalo akcije (ob tem naj dodam, da bi bila po mojem mnenju najbolj primerna akcija obisk veterinarja že 2-3 tedne nazaj...).

Ko se je pri meni pojavilo vprašanje potencialnih zajedalcev in sem tako kot ti, Miško, izrazila zaskrbljenost zaradi kemičnih preparatov, se mi je veterinar (ki je, mimogrede, priznan stokovnjak za ptice) samo smejal. Za vrat ptička je stisnil neko sredstvo, ki naj bi prešlo v telo in zdržalo 6 mesecev, ptiček pa ga ni mogel doseči. Poleg tega sem morala razkužiti celo kletko, palčke, igrače in ostalo, saj naj bi zajedalci ponoči nadlegovali ptice, podnevi pa se zavlekli v vse možne in nemožne špranje - tako kot je povedal Alojzij.

"Priporočljiva uporaba rokavic. Občutljivi ljudje, otroci, nosečnice, alergiki in kronični bolniki naj se izogibajo rokovanju s sredstvom." Tale stavek se je nahajal med opisom sredstva, ki si ga našel. Ni najbolj obetaven, kaj?

Ja tudi jas sem razkužil kletko vendar je bilo zelo zoprno ker nisem meu kam ptičkov dat?!
Sem pa oba v ptičjo kopalnico zpru pa kopalnico z ruto pokril in sta čist mirno počakala.
Pa še nekaj ko sem v preteklih dneh opisoval kako si je spulil peresa imam dokaz da si jih je sam! Samička je mirna in je nemogoče da bi mu pulila perje.


Se mi pa je pojavilo vprašanje če sploh ima uši!!!!
Zajedalce oz uši sem opazil samo na kanarčici, ki je z njim v kletki, tudi njega sem pregledoval in nisem videl zajedalcev!
Še en dokaz pa je na strani ki mi jo je predlagal alojzij:
http://www.geocities.ws/dvvpi/frontline.html
Na koncu 2. odstavka piše:
Izgleda, da se ekzoti in papige lahko same spopadejo z njimi tako, da se z njimi hranijo.
avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

Izguba perja - Page 2 Empty Re: Izguba perja

Objavlja  Ronja Sob 26 Maj 2012, 07:34

Vidim, Miško, da ti je zelo veliko do tega, da bi ptičku omogočil zdravljenje s čimbolj naravnim zdravilom, zato si se tudi odločil za nakup omenjenega razpršila. To je sicer vse dobro in prav, vendar se bojim, da je v tem primeru vsak dan čakanja brez zdravljenja za ptička zelo boleč in neprijeten, morda lahko na njem pusti tudi hujše posledice.

Jaz bi na tvojem mestu že zdavnaj šla k ustreznemu veterinarju (če še zmeraj dvomiš, ali sploh ima zajedalce ali ne, potem očitno nisi bil pri ustreznem veterinarju, saj bi on to vedel) ali pa vsaj od tistega trenutka, ko sem izvedela za frontline, takoj kupila ampulo in začela zdraviti ptico.

To, da naj bi se eksoti sami hranili z lastnimi zajedalci, slišim prvič in se mi zdi v tem kontekstu - iskreno povedano - precej za lase privlečeno. Če kakšen poznavalec ve bolje iz izkušenj, naj me prosim popravi. Listne uši ptice jedo, to ja, ampak da bi same jedle svoje parazite - to se mi pa res zdi malo smešno.

In še kar se tiče puljenja peres - v vsakem primeru je to znak za hud alarm. Če si jih puli sam, še toliko bolj! Hud alarm! To pomeni, da ga bodisi nekaj močno srbi ali pa boli in se poskuša rešiti bolečine in srbečice. Običajno je to znak, da ima parazite ali hude psihične težave. Verjemi, da tudi puljenje peres nadvse boli in da tega ne bi počenjal, če bi imel samo neznatne neprijetnosti, pač pa ima hude težave.
Tudi puljenje peres ga zelo boli!
In če si je pripravljen povzročati tako bolečino, pomeni samo, da je v izjemni stiski.
Zato je vsak dan odlašanja zanj izjemno boleč in neprijeten.

Res ne bi smel čakati na vikend, ko pred ponedeljkom res ne moreš ukreniti nič več, ampak bi moral odreagirati takoj. In če boš zdaj čakal še na sprej, pa ga po možnosti dobil šele sredi naslednjega tedna ... torej, ne vem, no, moram reči, da se mi ob vsej skrbnosti in ljubezni, ki jo za ptička kažeš, to odlašanje vseeno zdi neodgovorno in ptičku čisto po nepotrebnem podaljšuje trpljenje. jokanje

Ronja
Ronja
Član
Član

Število prispevkov : 218
Datum registracije : 04/05/2012
Starost : 46

Nazaj na vrh Go down

Izguba perja - Page 2 Empty Re: Izguba perja

Objavlja  Gost Sob 26 Maj 2012, 20:24

Zajedalce ima ker sem jih danes opazil, k veterinarju grem takoj ob priliki (jutri)
danes pa ga bom v sivkini vodi baril(kopal). upam da bo sivka vsaj majčkeno pomagala. šokiran
Veterinarju sem telefoniral in je rekel da je dokaj naraven bolj od Frontline TACTIC(TAKTIC)ne vem kako se napiše.
Rekel je da če rabim naj jutri sporočim.
avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

Izguba perja - Page 2 Empty Re: Izguba perja

Objavlja  Ronja Ned 27 Maj 2012, 00:41

Ja, Miško, to je zelo dobra odločitev, pojdi jutri k veterinarju, vzemi s sabo oba ptička, saj je treba pozdraviti oba, in naj jima kar on da prvo dozo zdravila, da ti pokaže, kako je treba to narediti.

Močno držim pesti, da bo z obema čimprej vse v redu!
Sporoči, kako bosta napredovala!

Lp, ana
Ronja
Ronja
Član
Član

Število prispevkov : 218
Datum registracije : 04/05/2012
Starost : 46

Nazaj na vrh Go down

Izguba perja - Page 2 Empty Re: Izguba perja

Objavlja  Gost Tor 29 Maj 2012, 01:13

Zdravilo dobim naslednji teden ker ga niso imeli. Za ta čas pa sem jih poškropil s sivkino vodo mižikanje
Mal sta bila mokra:

avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

Izguba perja - Page 2 Empty Re: Izguba perja

Objavlja  Gost Tor 29 Maj 2012, 02:11

Zajedalca mi je uspelo uloviti!
Bolj malo se vidi:
Izguba perja - Page 2 Snapshot2012052916
Mislim da imata uši!!!!
avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

Izguba perja - Page 2 Empty Re: Izguba perja

Objavlja  Gost Pet 01 Jun 2012, 01:01

kaj mislite da je to uš? pršica?
avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

Izguba perja - Page 2 Empty Re: Izguba perja

Objavlja  Gost Sob 02 Jun 2012, 00:45

Z veseljem sporočam, da sem naročil Biocin pet za pošpricat.
Zdaj pa še slike perutničke brez pirja jokanje
Izguba perja - Page 2 Snapshot201206027

Izguba perja - Page 2 Snapshot201206028

Izguba perja - Page 2 Snapshot201206029
avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

Izguba perja - Page 2 Empty Re: Izguba perja

Objavlja  Gost Ned 03 Jun 2012, 04:54

Dobra novica je, da jutri po pošti pride Biocin pet: nasmeh mižikanje
http://www.imponaturalis.com/pages/spletni-nakup.php?page=view_product&id=9
Še boljša pa je da se je ptičku stanje popravilo na glavi ima kar nekaj peres več!!!! zelo vesel
avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

Izguba perja - Page 2 Empty Re: Izguba perja

Objavlja  Gost Pon 04 Jun 2012, 00:55

Po pošti sem naročil biocin pet in je prišel, sem oba ptiča našprical in bomo videli učinek, tole pa piše na zdravilu:
Sredstvo v 30 minutah po nanosu uniči 70% zajedalce, 1 uro po nanosu uniči 90% zajedalcev, ostalih 10 % pa v roku 24 ur.
avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

Izguba perja - Page 2 Empty Re: Izguba perja

Objavlja  Gost Pon 04 Jun 2012, 01:17

Samo zdrabilo pa izgleda takole (slikice so moje)
Izguba perja - Page 2 Snapshot201206044

Izguba perja - Page 2 Snapshot201206045

Izguba perja - Page 2 Snapshot201206046

Izguba perja - Page 2 Snapshot201206047

Izguba perja - Page 2 Snapshot201206048

Izguba perja - Page 2 Snapshot201206049
avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

Izguba perja - Page 2 Empty Re: Izguba perja

Objavlja  Gost Čet 07 Jun 2012, 04:19

Zeloooo sem vesel zelo vesel zelo vesel zelo vesel zelo vesel zelo vesel
Ptiček odlično okreva!
Danes mi ga je uspelo slikati u glavo, tako da lahko vidite koliko se je stanje izbolšalo!

Pred enim mesecom:
Izguba perja - Page 2 Snapshot201206029

Zdaj:
Se pa pri 2. dveh slikah točno vidi da mu špic ptrli iz glave bistveno manj kmalu bo imel spet čudovito rdečo glavo!
Izguba perja - Page 2 Snapshot201206071Izguba perja - Page 2 Snapshot20120607
Slika je mal slapša, se pa vidi da ni več veliko špic!!1
avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

Izguba perja - Page 2 Empty Re: Izguba perja

Objavlja  Gost Pet 08 Jun 2012, 22:32

Moj bogi amdinec!!! 😢
Danes zjutraj je živahen skakal po kletki. Čez nekaj ur pa je imal perut citto krvavo, najprej sem mu z vato popilnal kri , nato pa sem z vatko ki sem jo namočil v šentjanžovo olje malo namazal ranico. 😢 Kletka je bila pošpricana s krvjo sem tudi kltko obrisal. Spet si je spulil nekaj špic, ki mu iz krila štrlijo. 😢 😢 😢 😢 😢
avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

Izguba perja - Page 2 Empty Re: Izguba perja

Objavlja  Gost Pet 08 Jun 2012, 22:35

Pa še nekaj, kri si je razmazal po trebuščku tako, da je cel krvau, zgleda grozno a ni cel krvau! šokiran
avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

Izguba perja - Page 2 Empty Re: Izguba perja

Objavlja  ajdica1373 Pet 08 Jun 2012, 23:00

O ubošček, upam da bo kmalu bolje 😢
LP
ajdica1373
ajdica1373
Član
Član

Število prispevkov : 14
Datum registracije : 07/05/2012
Starost : 25

Nazaj na vrh Go down

Izguba perja - Page 2 Empty Re: Izguba perja

Objavlja  Gost Pet 08 Jun 2012, 23:53

Hvala za tolažbo ampak, ne vem če bo kaj bolje. nevtralen
avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

Izguba perja - Page 2 Empty Re: Izguba perja

Objavlja  Boba Sob 09 Jun 2012, 00:34

Miško, malo sem pogledala po tujih straneh glede težave tvojega Fifija. Nekako se največ pojavljajo 3-4 razlogi, zakaj je gould amadina "plešasta". En od teh razlogov so tudi pršice in reševanja te težave si se lotil. Kot drugi vzrok se pojavlja stres zaradi prenatrpanosti v kletki. Glede tega praviš, da je kletka dovolj velika za Fifija in Mišo. 3. vzrok je neustrezna prehrana, kot najpogostejši vzrok pa je pojavlja pomanjkanje joda, na kar te je že takoj opozoril Alojzij. Mogoče ne bi bilo slabo še enkrat prebrati njegov post na 1. strani in poleg peska, ki ga imaš, uporabiti še kakšen drug izdelek, ki vsebuje več joda. Kot prebiram, gould amadine potrebujejo več joda kot ostale ptice, zato velja poskusiti! Pri tem pa natančno sledi navodilom proizvajalca, da ne pride do predoziranja, kar ptičku tudi lahko škodi.

Fifiju želim, kar je v njegovo največjo korist, pa karkoli je že to. :sunny:


Nazadnje urejal/a Boba Pet 13 Jul 2012, 02:10; skupaj popravljeno 1 krat
Boba
Boba
Član
Član

Število prispevkov : 158
Datum registracije : 15/01/2012
Starost : 44

Nazaj na vrh Go down

Izguba perja - Page 2 Empty Re: Izguba perja

Objavlja  Gost Sob 09 Jun 2012, 03:49

Doma v omari imam jodovo raztopino , pa me zanima če lahko malo tega dam v vodo ali mu pa preprosto probam v kljun kapnit ko ga bo imel odprtega?
avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

Izguba perja - Page 2 Empty Re: Izguba perja

Objavlja  Boba Sob 09 Jun 2012, 04:01

Ne vem, Miško, na tvojem mestu bi kupila izdelke, ki so namenjeni prav amadinam. Kot sem napisala, če pride do predoziranja, ptiček lahko umre! Poleg tega je pa še tako, če se ne motim, da jod izgubi svoje zdravilne učinkovine, če ni pravilno shranjen.
Boba
Boba
Član
Član

Število prispevkov : 158
Datum registracije : 15/01/2012
Starost : 44

Nazaj na vrh Go down

Izguba perja - Page 2 Empty Re: Izguba perja

Objavlja  Gost Sob 09 Jun 2012, 04:15

Jaz ga imam shranjega na temnem je jod iz lekarne, raje ne bom poskusil, če pa bo Alojzij rekel da je to primerno pa bom, samo bom počakal za mnenje profesionalca! nasmeh
avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

Izguba perja - Page 2 Empty Re: Izguba perja

Objavlja  dominik Sob 09 Jun 2012, 09:43

Tekoči jod ni za ptice ne za mazat in še manj za pit,dobra je edino oblika v kameni obliki, ki pa ga naj imajo ptice vedno na voljo.
avatar
dominik
Član
Član

Število prispevkov : 297
Datum registracije : 17/09/2010
Starost : 47

Nazaj na vrh Go down

Izguba perja - Page 2 Empty Re: Izguba perja

Objavlja  Gost Sob 09 Jun 2012, 18:32

Sej imajo pesek vedno na voljo pa ne pokažejo zanimanja za njega. No Bom pa poskusil tudi redno sipino kost dajat! mižikanje
avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

Izguba perja - Page 2 Empty Re: Izguba perja

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Stran 2 od 3 Previous  1, 2, 3  Next

Nazaj na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu