PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

skobčevke

+3
MissSaraOctober
Boba
sarahtacek
7 posters

Stran 1 od 2 1, 2  Next

Go down

skobčevke Empty skobčevke

Objavlja  sarahtacek Pon 14 Maj 2012, 02:44

Doma imam skobčevko fanta.I mam ga že 1 mesec in še vedno se me boji sicer že leta v sobi ampak mene pa se še boji in igrač ki so v kletki tudi.PROSILA BI DA MI ODGOVORITE NA NASLEDNA VPRAŠANJA.
-KAKO GA NAJ NAVADIM DA MI ZUNAJ KLETKE PRILETI NA ROKO,GLAVO...
-KAKO GA NAJ PREPRIČAM DA SE BO IGRAL Z IGRAČMI?
-KAKO NAJ GA PREPRIČAM DA BO JEDEL SADJE IN PRIBOLŠKE ter sipino kost?
-KAKO NAJ GA NAUČIM DA BO GOVORIL?
-KAKO GA NAJ NAUČIM DA MI BO PRINESEL ŽOGO?
-KAKO GA NAJ NAUČIM DA BO KAKAL SAMO V KLETKI?
-Kako naj ga prepričam da bo pil vodo in se kopal?
Že v naprej se vam zahvaljujem za odgovore. vprašaj klicaj confused
sarahtacek
sarahtacek
Član
Član

Število prispevkov : 18
Datum registracije : 19/03/2012
Starost : 27

Nazaj na vrh Go down

skobčevke Empty Re: skobčevke

Objavlja  Gost Pon 14 Maj 2012, 03:26

Povej mi koliko je stara?, kajti na roko lahko navadiš mlade ptice, čim starejše so tem manjša je možnost!
avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

skobčevke Empty Re: skobčevke

Objavlja  Gost Pon 14 Maj 2012, 03:31

Pa glede govorjenja:
Recimo posnemi njegovo ime na računalnik in ko te ni doma vsaj 500x predvajaj oz nastavi samodejno predvajanje, ko bo poslušala bo z malo sreče začela ponajvljati nasmeh Čez nekaj časa pa tudi besede ki jih bo slišala. mižikanje
avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

skobčevke Empty Re: skobčevke

Objavlja  sarahtacek Pon 14 Maj 2012, 04:35

V trgovini so mi rekli da naj bi bil okoli enega mesca.In seveda bom probala predlog glede govorjenja
sarahtacek
sarahtacek
Član
Član

Število prispevkov : 18
Datum registracije : 19/03/2012
Starost : 27

Nazaj na vrh Go down

skobčevke Empty Re: skobčevke

Objavlja  sarahtacek Pon 14 Maj 2012, 04:39

Koliko je ptica približno stara ko spolno dozori?
Saj je v knjigi pisalo da je starejši če ima okoli očesa rumenkasto črto,saj naj bi takrat spolno dozorel.Tudi moja skobčevka ima to rumenkasto črto.
sarahtacek
sarahtacek
Član
Član

Število prispevkov : 18
Datum registracije : 19/03/2012
Starost : 27

Nazaj na vrh Go down

skobčevke Empty Re: skobčevke

Objavlja  Boba Pon 14 Maj 2012, 05:30

Sarahtacek, pozdravljena!

Glede vprašanj, ki te zanimajo, je na forumu že kar nekaj napisanega, npr. na http://www.pernati-prijatelji.com/t761p30-rocno-vzrejena-skobcevka ali pa na http://www.pernati-prijatelji.com/t1176-kako-pripraviti-skobcevko-da-ti-prileti-na-roko . Predlagam ti, da si prebereš kar vse teme, saj boš tako izvedela še veliko več zanimivih in koristnih informacij o svojem ljubljencu. Z njim se čim več ukvarjaj, saj se bo le tako otresel strahu. Verjetno se tudi igrač in nepoznane hrane boji, zato je dobro, da mu čimvečkrat ponudiš različno sadje in priboljške. Ko bo premagal strah, se jim bo z veseljem posvetil. Pri tem pa se moraš zavedati, da mu verjetno ne bo dišala prav vsaka vrsta sadja, tako kot tudi ti ne ješ prav vsega. Čeprav se ti morda zdi, da ne pije vode, pa si lahko prepričana, da to počne. V nasprotnem primeru bi že zdavnaj poginil. Kopanje... Načeloma se skobčevke zelo rade kopajo, ni pa nujno, da se želijo kopati prav takrat, ko jim nastaviš banjo. Ko bo dobil pogum, tudi s kopanjem ne bo težav. Zavedati se moraš, da ptiček ni pes. Da ti bo prinesel žogo, bo potrebno OGROOOOOOMNO treninga z njim. Nekateri bodo celo rekli, da to ni mogoče. Sama menim, da se skobčevke sicer da naučiti marsikaj, torej tudi prinesti žogo, ampak res z neprestanim trdim delom. Tukaj je npr. en luškan filmček na to temo: https://www.youtube.com/watch?v=34t2p5i1kLw . Da bi ptico naučila kakati samo v kletko, je pa tudi po mojem mnenju nemogoče! smejanje Lahko pa jo navadiš, da na nekatera mesta v sobi ne zahaja. Tako tam ne bo kakcev. Glede govorjenja. Sama sicer nimam izkušenj s posnetki. Po mojih izkušnjah se naučijo "govoriti" le, če jim je to zanimivo. Bolj kot suhoparno poslušanje posnetka bo tvojega ptička razveselilo "pogovarjanje" s tabo. Hitro boš ugotovila, kdaj ga je tvoja govorica pritegnila, saj ti bo skoraj zlezel v usta in te napeto poslušal. zelo vesel Besede, ki ga zanimajo, mu potem ponavljaj in tako utrjuj njegovo znanje. Vendar pa se moraš zavedati, da niso vse ptice talentirane za to.

Močno dvomim, da je ptica res stara toliko, kot so ti rekli v trgovini. Sicer pa se da mlado in odraslo ptico precej dobro razločiti. Na tej spletni strani lahko vidiš primer: http://www.budgieplace.com/age.html . Sicer pa mora tvoj ptiček imeti na nogi obroček in na njem piše, v katerem letu naj bi se izvalil. Na to nakazuje tudi barva obročka.

Zelo je pomembno, da se veliko ukvarjaš z njim, saj bo le tako napredoval.

LP
Boba
Boba
Član
Član

Število prispevkov : 158
Datum registracije : 15/01/2012
Starost : 44

Nazaj na vrh Go down

skobčevke Empty Re: skobčevke

Objavlja  MissSaraOctober Pon 14 Maj 2012, 06:22

Čisto na hitro: Skobčevke so svojeglave živali. Nap: moj Olipop na začetki ni jedel sipine kosti itd. sedaj pa pridno grize vse. Z njimi moraš imeti ogromno potrpljenja in ne obupat kot jaz ''občasno''. Še posebno pa te ptičke iz trgovine, kot so že na forumu omenili zelo plašne zaradi prodajalcev itd...
Pomembno pravilo: Na obupat!

Veliko sreče, Sara.
MissSaraOctober
MissSaraOctober
Novi član
Novi član

Število prispevkov : 7
Datum registracije : 17/12/2011
Starost : 28

Nazaj na vrh Go down

skobčevke Empty Re: skobčevke

Objavlja  sarahtacek Pon 14 Maj 2012, 17:42

Na spletni strani sem ugotovila da je najverjetneje star 8 mesecev ali več. 😢
sarahtacek
sarahtacek
Član
Član

Število prispevkov : 18
Datum registracije : 19/03/2012
Starost : 27

Nazaj na vrh Go down

skobčevke Empty Re: skobčevke

Objavlja  sarahtacek Pon 14 Maj 2012, 17:53

Kaj pomeni 10 na obročku,saj mojemu papagaju piše na obročku 10.
Hvala za odgovore
sarahtacek
sarahtacek
Član
Član

Število prispevkov : 18
Datum registracije : 19/03/2012
Starost : 27

Nazaj na vrh Go down

skobčevke Empty Re: skobčevke

Objavlja  Boba Pon 14 Maj 2012, 19:25

Na obročku je verjetno več številk in še kakšna črka. Kaj pomenijo, lahko prebereš tukaj: http://www.pernati-prijatelji.com/t531-obrocki?highlight=obro%C4%8Dki . Tudi po barvi lahko vidiš, katerega leta je bil izvaljen.

Četudi je ptica nekoliko starejša, se vseeno lahko nauči reda in tudi trikcev, le dlje časa bo trajalo. Le nadaljuj, kakor sem ti enkrat že svetovala, bodi mirna in, kot je napisala Sara, ne obupaj!
Boba
Boba
Član
Član

Število prispevkov : 158
Datum registracije : 15/01/2012
Starost : 44

Nazaj na vrh Go down

skobčevke Empty Re: skobčevke

Objavlja  Alojzij Pon 14 Maj 2012, 21:31

sarahtacek je napisal/a:Kaj pomeni 10 na obročku,saj mojemu papagaju piše na obročku 10.
Hvala za odgovore
Obroček z eno številko ni originalni obroček. To je lahko samo obroček za osebno evidenco in ti ne pove nič. nasmeh

skobčevke Scaled.php?server=10&filename=img4620az


skobčevke Scaled.php?server=205&filename=4620jpga
Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

skobčevke Empty Re: skobčevke

Objavlja  sarahtacek Tor 15 Maj 2012, 01:17

moj obroček je popolnoma drugačen je oranžne barve in na njem piše 1o.
kaj to pomeni?

sarahtacek
sarahtacek
Član
Član

Število prispevkov : 18
Datum registracije : 19/03/2012
Starost : 27

Nazaj na vrh Go down

skobčevke Empty Re: skobčevke

Objavlja  sarahtacek Tor 15 Maj 2012, 01:20

kupila sem ga v trgovini in rekli so da je star 1 mesec.in da nerabimo posebaj hoditi k veterinarju.nič niso rekli glede obročka,mene pa to takrat ni zanimalo saj sem komaj čakala da dobim skobčevko.
sarahtacek
sarahtacek
Član
Član

Število prispevkov : 18
Datum registracije : 19/03/2012
Starost : 27

Nazaj na vrh Go down

skobčevke Empty Re: skobčevke

Objavlja  Gost Tor 15 Maj 2012, 02:10

nekatere ptice imajo 2 obročka
1. je originalni, gojitelji pa lahko ptici na nogo nadenejo plastični obroček ki je prerezan in je snemljiv.
Številka 10 ti res ne more povedati ničesar. Zato nam povej:
Ali je zelo gipčen? Stare peice se ponavadi ne gibljejo toliko. Tako če so ti rekli, da je star 1 mesec je to čisto mogoče vendar noraš vedeti da ko je to zelo majhna starost. Pri tej starosti ptice še nise čisto operjene!
avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

skobčevke Empty Re: skobčevke

Objavlja  sarahtacek Tor 15 Maj 2012, 02:40

v kletki se negible veliko sa ponavadi samo stoji na palici,zunaj pa tudi ponavadi odleti na najvišjo omaro in tam sedi nato pa gre nazaj v kletko.
sarahtacek
sarahtacek
Član
Član

Število prispevkov : 18
Datum registracije : 19/03/2012
Starost : 27

Nazaj na vrh Go down

skobčevke Empty Re: skobčevke

Objavlja  sarahtacek Tor 15 Maj 2012, 03:16

njegov obroček pa je takšen:https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/844/fotografija0550g.jpg/
sarahtacek
sarahtacek
Član
Član

Število prispevkov : 18
Datum registracije : 19/03/2012
Starost : 27

Nazaj na vrh Go down

skobčevke Empty Re: skobčevke

Objavlja  Boba Tor 15 Maj 2012, 03:38

Slika ni najboljša, težko karkoli razberem. Poleg tega sem zmedena. Bila sem namreč pod vtisom, da ptice iz trgovine MORAJO imeti pravi obroček? Forumaši, kako je s tem?? Kdo pa je nadzornik? Veterinarska uprava?

Drugače pa kot sem rekla. Nič hudega, če je ptica malo starejša. Če upoštevamo, da je življenjska doba skobčevk nekje do 10 let, ob primerni oskrbi pa gre z lahkoto še dlje, je tudi tvoj pernati prijateljček še pravi mladenič. Prav z lahkoto ti bo še 15 let skakal po glavi, hehe! zelo vesel Kar pa se učenja tiče: ravno sedaj imam v "obdelavi" malo starejšo ptico, nekje 4-5 let, in napreduje odlično! Z malo truda se daleč pride!
Boba
Boba
Član
Član

Število prispevkov : 158
Datum registracije : 15/01/2012
Starost : 44

Nazaj na vrh Go down

skobčevke Empty Re: skobčevke

Objavlja  sarahtacek Tor 15 Maj 2012, 03:42

Hvala za odgovor
In vem da je slika slaba .zdaj pa sem ugotovila da mu na obročku piše 15.
in še takšne obročke so imele vse ptice v trgovini.in še tam so rekli da jim obročke dajo ko so veterinarsko pregledane.in da veterinarji.
sarahtacek
sarahtacek
Član
Član

Število prispevkov : 18
Datum registracije : 19/03/2012
Starost : 27

Nazaj na vrh Go down

skobčevke Empty Re: skobčevke

Objavlja  Ronja Tor 15 Maj 2012, 03:49

Lepo pozdravljena, Sara!

Kot so ti povedali že drugi, potrebuješ za delo s skobčevko veliiiiiiiiko potrpljenja. En mesec ni še nič, to je čisti začetek, s ptičkom se šele spoznavata in seveda je razumljivo, da ne moreš pričakovati, da ti bo kar tako zaupal in počel vse, kar bi ti od njega želela. Moraš vedeti, da je bila selitev zanj zelo stresna situacija, zdaj se mora privaditi na novo okolje, nenadoma je vsa njegova ptičja družba izginila in je čisto sam (in ker skobčevke sicer živijo v jatah, je to zanj zelo boleče), potem pa je tukaj še nekdo, ki od njega ves čas zahteva nekaj, česar načeloma sploh ni v ptičji naravi - da bi izvajal trike, ponavljal besede ... šokiran
Skratka - saj veš, kaj hočem reči.

Če bi rada, da se ptiček pri tebi dobro počuti, mu moraš prvo pustiti dovolj časa. Kot prvo sploh dovolj časa za to, da se privadi tvoji bližini, počasi pa ga boš lahko začela privajati tudi na roko, razne vragolije pridejo na vrsto šele veliko pozneje, ko bo že čisto sproščen in se bo počutil bolj varnega.

Zelo dobro je, da mu omogočaš prosto gibanje. Skobčevke ga potrebujejo vsaj po nekaj ur na dan, najbolje je seveda, če imajo to možnost cel dan. Saj se same hitro naučijo, kje dobijo hrano in kam je treba iti spat, zato ni strahu, da ne bi hotele več v kletko. Uredi mu lesena igrala, kamor bo lahko poletel in kjer se bo lahko igral (npr. na vrhu omare, če imaš tam prostor, saj praviš, da je rad tam gor). Tam primerno zaščiti tla oz. dno, recimo s kuhinjsko papirnato brisačo ali časopisom, skratka tako, da jo boš lažje čistila.
Kjer se skobčevka zadržuje, tam tudi pušča iztrebke in to moraš vzeti v zakup, tega ne boš spremenila. Ptica ni pes ali mačka, ki jo lahko navadiš na stranišče.

Pa še k letenju na vrh omare - ptice se na višjih mestih počutijo varneje. Le redko bodo letale nižje ali raziskovale tla - še to le tedaj, ko se res počutijo dovolj varne v svoji okolici.

V tem trenutku boš največ za vajino medsebojno zaupanje naredila z ljubečo potrpežljivostjo. Nikoli ne veš, kakšne izkušnje morda ptiček že ima z ljudmi, morda ima tudi kakšne travme in slabe spomine. Ampak kljub temu je mesec dni tako zelo malo, da res ne moreš pričakovati, da bo že kar krotek in tako navdušen nad tvojo družbo kot si ti nad njegovo.

Tudi zaradi tega ne, ker so skobčevke izjemno družabne papige, ki v naravi živijo v velikih jatah. Tudi rejci jih imajo v jatah in tudi v trgovini so v družbi drugih papig. Zdaj pa je naenkrat čisto sam. Pravzaprav bi morali skobčevke vedno imeti najmanj v paru. V nekaterih državah je to tudi že uzakonjeno. Če bi resnično rada, da se bo tvoj ptiček pri tebi počutil dobro, boš naredila najlepše zanj, če mu boš čimprej priskrbela družbo. Takrat se bo tudi bolj razživel in postal bolj igriv. Zdaj se dolgočasi in vse mu je novo, neznano. Igračke ne morejo nikoli nadomestiti družbe druge skobčevke. Tudi človek ne. Skobčevka za zdravo in srečno življenje potrebuje nekoga, s komer bo lahko 24 ur na dan skupaj, s komer se bo igrala, veselila, skupaj letala, ga čistila, se kljunčkala z njim, ga hranila ... vse to, česar s tabo nikoli ne bo mogla početi. Tudi ti potrebuješ ljudi, predstavljaj si, kako bi bilo, če bi bilo obratno.

Če imaš samčka, mu pripelji samičko. Boš videla, da se bo spremenil na pozitivno. In ne boj se, da ga v paru ne bi mogla več pripraviti do tega, da ti bi šel na roko ali se igral s tabo ali se kakšno besedo naučil ponoviti za tabo. Kot lahko prebereš na forumu in kot ti lahko zatrdi veliko ljudi, ki ima doma skobčevke, je to čisto mogoče tudi v paru. Pač mogoče traja malo dlje, ampak takrat je res iz srca - saj če imaš skobčevko samo, se ti ne bo približala samo zato, ker bi ti zaupala ali te imela rada, pač pa v prvi vrsti iz sile, saj si njena edina družba, ki ji omogoča preživetje. Saj tega pa menda nočeš? ...

Kar pa se tiče govorjenja, je velika zmota, da vse skobčevke govorijo. Niti slučajno. Nekatere skobčevke (tako samčki kot samičke) so za to bolj "dovzetni", drugi manj. Ene to sploh ne zanima. Pa to ne pomeni, da so zato neumni! Pač - glej, ob tako lepem repertoarju čivkanja in žvrgolenja - zakaj bi hotel ponavljati ravno neko človeško besedo?
In ja, tudi za to potrebuješ ogroooomno potrpljenja in veliko, veliko mesecev in ponavljanja.

Saj te lahko razumem, da si navdušena nad skobčevko in da bi želela, da že kar čimprej vse počenja tako, kot bi si ti želela, ampak v prvi vrsti moraš spoštovati to, da je skobčevka živo bitje z lastnim karakterjem, ti kot odgovorna oseba zanjo pa si dolžna poskrbeti za to, da ji omogočiš njeni vrsti ustrezne okoliščine za bivanje in zdravo življenje (ustrezna kletka, dovolj prostega gibanja, družba druge skobčevke, primerna prehrana, veterinarska oskrba ...), pa tudi, da se ji približuješ z enako spoštljivostjo do njenih potreb, kot bi ravnala z drugim človekom.

nasmeh
Lepo se imej,
ana
Ronja
Ronja
Član
Član

Število prispevkov : 218
Datum registracije : 04/05/2012
Starost : 46

Nazaj na vrh Go down

skobčevke Empty Re: skobčevke

Objavlja  sarahtacek Tor 15 Maj 2012, 04:05

hvala vsem ki mi pridno vsak dan odgovarjate na vprašanja nasmeh zelo vesel
sarahtacek
sarahtacek
Član
Član

Število prispevkov : 18
Datum registracije : 19/03/2012
Starost : 27

Nazaj na vrh Go down

skobčevke Empty Re: skobčevke

Objavlja  Boba Tor 15 Maj 2012, 04:19

Sedaj bi bilo najbolje, da s svojim ptičkom delaš tako, kot sem ti predlagala, pri tem pa bodi vztrajna. In ponavljam še enkrat: ko delaš z njim, bodi mirna, ker se tvoja nervoza, nejevolja in nestrpnost prenašajo nanj in potem je tudi on nervozen in zbegan. Bodi dosledna, vaje pa izvajaj v njemu znanem zaporedju in po možnosti trenirajta vsak dan ob istem času. Tudi hrano in vodo mu menjaj ter čisti kletko ob istem času. To mu bo zagotovilo neko stabilnost, vedel bo, kaj lahko pričakuje, s tem se bo počutil bolj varnega in se bo tudi sprostil.

Imaš prav, ptiček na tvojem avatarju (predvidevam, da je to on), je gotovo starejši od 2 mesecev. Kot rečeno, to ni nič hudega.
Boba
Boba
Član
Član

Število prispevkov : 158
Datum registracije : 15/01/2012
Starost : 44

Nazaj na vrh Go down

skobčevke Empty Re: skobčevke

Objavlja  rado7rado Tor 15 Maj 2012, 05:16

Boba je napisal/a:Slika ni najboljša, težko karkoli razberem. Poleg tega sem zmedena. Bila sem namreč pod vtisom, da ptice iz trgovine MORAJO imeti pravi obroček? Forumaši, kako je s tem?? Kdo pa je nadzornik? Veterinarska uprava?

Drugače pa kot sem rekla. Nič hudega, če je ptica malo starejša. Če upoštevamo, da je življenjska doba skobčevk nekje do 10 let, ob primerni oskrbi pa gre z lahkoto še dlje, je tudi tvoj pernati prijateljček še pravi mladenič. Prav z lahkoto ti bo še 15 let skakal po glavi, hehe! zelo vesel Kar pa se učenja tiče: ravno sedaj imam v "obdelavi" malo starejšo ptico, nekje 4-5 let, in napreduje odlično! Z malo truda se daleč pride!

ja morale bi imet pa temu ni tako.jaz sem iz usmiljenja pred dvema letoma ali treh kupil 2 pri nas v murski soboti pa nobena ni imela obročka.Morati je relativna beseda.Moralo bi biti pol politikov in uradnikov v zaporih!!!PA SO te vprašam?Niso ne!!! Tako je tudi z obročki.to o politikih toliko of topic kot primer oziroma dokaz da je "morati" relativna bseda ki se je večina ne drži
rado7rado
rado7rado
Član
Član

Število prispevkov : 100
Datum registracije : 17/12/2009

Nazaj na vrh Go down

skobčevke Empty Re: skobčevke

Objavlja  Branko Čet 07 Jun 2012, 09:07

Kolikor jaz vem naj bi oranžni obročki bili v uporabi leta 2010. Starost pa lahko približno določaš tudi po učkih (če so čisto črni), črtah na čelu (če se spuščajo čisto do kljunčka)... Ne me čisto za besedo držat saj sem tudi jaz začetnik. Pa veliko sreče in veselja pri novem prijatelju mižikanje
Branko
Branko
Novi član
Novi član

Število prispevkov : 7
Datum registracije : 05/06/2012
Starost : 38

Nazaj na vrh Go down

skobčevke Empty Re: skobčevke

Objavlja  Gost Čet 07 Jun 2012, 17:56

Branko je napisal/a:Kolikor jaz vem naj bi oranžni obročki bili v uporabi leta 2010. Starost pa lahko približno določaš tudi po učkih (če so čisto črni), črtah na čelu (če se spuščajo čisto do kljunčka)... Ne me čisto za besedo držat saj sem tudi jaz začetnik. Pa veliko sreče in veselja pri novem prijatelju mižikanje

Tole pa potem ne gre skupi, moja kanarčica Miša ima vijolčen obroč pa na njem ni nikjer 09, je samo 10 kar se mi zdi da pomeni da je leta 2010 izvaljena. presenečen Imam pa še gould amadino, ki ima vijoličen obroček in na njem piše 09 zdaj pa ne vem???


Nazadnje urejal/a Miško Pet 08 Jun 2012, 00:52; skupaj popravljeno 1 krat
avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

skobčevke Empty Re: skobčevke

Objavlja  Alojzij Čet 07 Jun 2012, 21:40

Miško je napisal/a:
Branko je napisal/a:Kolikor jaz vem naj bi oranžni obročki bili v uporabi leta 2010. Starost pa lahko približno določaš tudi po učkih (če so čisto črni), črtah na čelu (če se spuščajo čisto do kljunčka)... Ne me čisto za besedo držat saj sem tudi jaz začetnik. Pa veliko sreče in veselja pri novem prijatelju mižikanje

Tole pa potem ne gre skupi, moja kanarčica Miša ima vijolčen obroč pa na njem ni nikjer 09, je samo 10 kar se mi zdi da pomeni da je leta 2012 izvaljena. presenečen Imam pa še gould amadino, ki ima vijoličen obroček in na njem piše 09 zdaj pa ne vem???
Miško, seveda ne veš, zato tudi v bodoče poskušaj postavljati vprašanja in ne tditeve klicaj klicaj Tvoja kanarčica Miša očitno nima originalnega obročka, kakor ga ima gould amadina.
Originalni obročki (Slovenske zveza gojiteljev ptic) violičaste barve so bili v uporabi v letu 2009. Zato je na obročku med drugimi podatki tudi 09, kar je okrajšava tistega leta. nasmeh
Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

skobčevke Empty Re: skobčevke

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Stran 1 od 2 1, 2  Next

Nazaj na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu