PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Diamantni ščinkavec

+2
finch
Miki-Kodeljevo
6 posters

Go down

Diamantni ščinkavec Empty Diamantni ščinkavec

Objavlja  Miki-Kodeljevo Tor 23 Jun 2009, 08:39

Zelo zanimiva ptica ki je malo podrejena debelosti. zato je bolj primerno okolje za njo voliera, kot pa kletka. Za razmnoževanje je zelo enostavna isto kot navadne zebrice. V dobi parjenja znajo edino samčki biti malo agresivni. Trenutno sem ponosni lastnik enega parčka od katerig je en partner iz nemčije, drugi pa iz italije in sta že utečen par.

Diamantni ščinkavec Noveexote001
Miki-Kodeljevo
Miki-Kodeljevo
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 487
Datum registracije : 10/05/2009
Starost : 59

Nazaj na vrh Go down

Diamantni ščinkavec Empty Re: Diamantni ščinkavec

Objavlja  finch Tor 23 Jun 2009, 11:04

ja sem že tam pisal. kje si jih dobil. no to so diamantne amadine in ne zebrice. zebrice sos voje ime dobile po progah pod vratom...
finch
finch
Član
Član

Število prispevkov : 31
Datum registracije : 05/05/2009
Starost : 34

Nazaj na vrh Go down

Diamantni ščinkavec Empty Re: Diamantni ščinkavec

Objavlja  Miki-Kodeljevo Tor 23 Jun 2009, 18:52

Nekje sem zasledil da imaš knjigo Richard Mark Martin-PTICE v kletkah in na strani134 piše Diamantna zebrica Emblema guttata, za navadno zebrico pa piše Poephila guttata. Na strani 135 pa je pod sliko 1 navadna zebrica v 5 primerkih, pod številko 2 pa diamantna zebrica. V tej isti knjigi je opisan moj Star finch kot rjastorepa amadina. Zdaj pa ne vem več, ali so rejci med seboj skregani ali pa nobeden več nima pojma kaj ima.
Miki-Kodeljevo
Miki-Kodeljevo
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 487
Datum registracije : 10/05/2009
Starost : 59

Nazaj na vrh Go down

Diamantni ščinkavec Empty Re: Diamantni ščinkavec

Objavlja  finch Tor 23 Jun 2009, 20:10

hahaha ja imen je res veliko. toda če gledaš že značilnosti ptice potem zebre in diamanti sploh nimajo skupnih lasnosti razen pikastega boka. od tam predvidevam da je skupno ime guttata. zasledil pa sem tudi diamantni ščinkavec. torej kaj ko bi uporablali to ime in tako ne bo nesporazumov. zebre so ščinkovci, amadine so ščinkavci in diamanti so ščinkavci. problem rešen?

ima pa tudi ime daimant firetail zelo vesel
finch
finch
Član
Član

Število prispevkov : 31
Datum registracije : 05/05/2009
Starost : 34

Nazaj na vrh Go down

Diamantni ščinkavec Empty Re: Diamantni ščinkavec

Objavlja  Miki-Kodeljevo Tor 23 Jun 2009, 20:14

Dogovorjeno. Od zdaj naprej se pogovarjava o avstralskih ščinkavcih z dodatkom latinskega imena. Drugaše še za info cena, Diamanta 30 eur par in par gold amadin 30 eur. Samec je letošnji mladič ki se je ravno začel mavsati, samica pa je s črno glavo.
Miki-Kodeljevo
Miki-Kodeljevo
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 487
Datum registracije : 10/05/2009
Starost : 59

Nazaj na vrh Go down

Diamantni ščinkavec Empty Re: Diamantni ščinkavec

Objavlja  finch Tor 23 Jun 2009, 22:21

ja avstralski ščinkavec je drugo ime za zebro. lol koliko komplikaci

ta naj bo diamantni ščinkavec
finch
finch
Član
Član

Število prispevkov : 31
Datum registracije : 05/05/2009
Starost : 34

Nazaj na vrh Go down

Diamantni ščinkavec Empty Re: Diamantni ščinkavec

Objavlja  Marulek Tor 29 Sep 2009, 21:21

latinsko ime je
STAGONOPLEURA GUTTATA
in je (pri nas) razvrščena pod amadine, ki so tudi ščinkavci.
LP MŠ
Marulek
Marulek
Član
Član

Število prispevkov : 42
Datum registracije : 18/08/2009
Starost : 73

http://www.rodezijski-grebenar.com

Nazaj na vrh Go down

Diamantni ščinkavec Empty Re: Diamantni ščinkavec

Objavlja  Marulek Sre 11 Nov 2009, 23:49

Pozdravljeni!
V Novi Gorici sem si nabavil tri pare "diamantov" in bodo zimo preživeli zunaj v voljeri. Zato bodo spomladi valili bolj pozno, bodo pa ( predvideno) bolj uspešni.
Cene so se nekoliko dvignile, ker je preveliko povpraševane za malo ponudbe.
LP Marulek
Marulek
Marulek
Član
Član

Število prispevkov : 42
Datum registracije : 18/08/2009
Starost : 73

http://www.rodezijski-grebenar.com

Nazaj na vrh Go down

Diamantni ščinkavec Empty Re: Diamantni ščinkavec

Objavlja  Marulek Čet 17 Dec 2009, 08:19

Pozdravljeni!
Na ZS sem bil vprašan, pa odgovarjam kar tukaj - mogoče zanima tudi koga drugega.
Diamantne ščinkavce imamo lahko tudi celo zimo zunaj, saj so "doma" s skrajnega jugovzhoda Avstralije (in Otoka Tasmanije), kjer so zimske temperature tudi pod lediščem in podobne našim (le zimo imajo sredi poletja).
Da pa jih imamo lahko zunaj, moramo pripraviti ptice že konec poletja, ker jim moramo dati priložnost, da se aklimatizirajo in postopno navajajo na ostrejše pogoje. Seveda pa pozimi potrebujejo zavetje in nekajkrat na dan vodo (jaz imam grelec, da voda ne zmrzne).
Tugi moji kanarčki so celo zimo zunaj, zato se pa vzgoja mladičev začne malo pozneje, pa tudi kakšen ptič bolj slabe kondicije pogine.
"Diamante" to zimo še ne bom imel zunaj, ker sem jih nekaj dobil šele v novembru in se še niso uspeli privaditi na zimo. Jih pa imam v prostoru, kjer jim ogrevam samo do +5 stopinj C.
Lep pozdrav
Marulek
Marulek
Marulek
Član
Član

Število prispevkov : 42
Datum registracije : 18/08/2009
Starost : 73

http://www.rodezijski-grebenar.com

Nazaj na vrh Go down

Diamantni ščinkavec Empty Re: Diamantni ščinkavec

Objavlja  rado7rado Čet 17 Dec 2009, 22:09

Marulek hvala za odgovor.Sam se zanimam za nakup teh za mene prekrasnih ptičev vendar nimam ogrevanega prostora ampak imam prostor v katerem ni radiatorja in ni v sklopu hiše zato ga ne morem ogrevati.Sicer sem premišljeval da bi kupil kak električni radiator vendar ne vem kako bi potem bilo z električnim računom.Da pa izkoristim priložnost bi vprašal če je možno zunaj imet tudi gold amandine.
rado7rado
rado7rado
Član
Član

Število prispevkov : 100
Datum registracije : 17/12/2009

Nazaj na vrh Go down

Diamantni ščinkavec Empty Re: Diamantni ščinkavec

Objavlja  Marulek Čet 17 Dec 2009, 22:20

Skupaj z "diamanti" imam sedaj tudi enega samčka gouldovega amadina, pa še nekaj japonskih galebčkov. Vsi se dobro počutijo in so živahni. So bili pa že prej zunaj in so se utegnili "pripraviti" na zimo. V prostoru imam prižgan el. radiator, toliko, da ne zmrzuje.
LP
Marulek
Marulek
Marulek
Član
Član

Število prispevkov : 42
Datum registracije : 18/08/2009
Starost : 73

http://www.rodezijski-grebenar.com

Nazaj na vrh Go down

Diamantni ščinkavec Empty Re: Diamantni ščinkavec

Objavlja  Miki-Kodeljevo Tor 23 Mar 2010, 02:41

Kot sem že omenil zakaj UV žarnica, bi rad pokazal na tipičnem primeru, ko sem lani junija kupil Diamantnega ščinkavca , ki je bil po levi strani oskubljen in do danes mu ni zraslo novo perje. Ko pa sem montiral UV žarnico se je stanje ptice drastično začelo izboljševati, začel je dvoriti smici, spletati gnezdo in na sliki se lepo vidi zametek perja ki bo končno nazaj zraslo. Čeprav bo morda kak komentar da to ni UV žarnica povzročila bi vsem ki imajo probleme z mavsanjem toplo priporočal da jo nabavijo in se prepričajo na lastnem primeru.

Diamantni ščinkavec Goldamadine010
Miki-Kodeljevo
Miki-Kodeljevo
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 487
Datum registracije : 10/05/2009
Starost : 59

Nazaj na vrh Go down

Diamantni ščinkavec Empty Re: Diamantni ščinkavec

Objavlja  Marulek Sre 24 Mar 2010, 00:30

Se strinjam,
čeprav mislim, da je toplota tista, ki je pripomogla k izbolšanju. Zato pa je ta žarnica.
Lep pozdrav
Marulek
Marulek
Marulek
Član
Član

Število prispevkov : 42
Datum registracije : 18/08/2009
Starost : 73

http://www.rodezijski-grebenar.com

Nazaj na vrh Go down

Diamantni ščinkavec Empty Re: Diamantni ščinkavec

Objavlja  Miki-Kodeljevo Sre 24 Mar 2010, 02:46

Kar se tiče toplote bi se mogoče samo delno strinjal, saj sama žernica kot žarnica ne oddaja ravno veliko toplote. Če pa se poglobimo kaj naredi UV na sam organizem in kaj se začne dogajati v organizmu, smo pa veliko bližje odgovoru zakaj UV žarnica. Seveda je pa tu še želo pomembna ena stvar. Pri nakupu uv žarnice je treba paziti, da se ne kupi premočna žarnica in se naše ptica dobesedno scvre na umetnem soncu. Tudi za reptile obstoja tri vrste UV žarnic. 1. ima 2% UV A n UV B sevanja, druga 5% ki naj bi ponazarjala sevanje v tropskem gozdu in tretja 10% kar naj bi ponazarjalo puščavsko podnebje. Za toploto pa ostojajo še posebne žarnice ki pa nimajo zabeleženega UV sevanja, dajejo pa veliko toplote. Sem se pač odločil narediti za sebe doktorat v zvezi UV svetlobe in ponuditi mojim pticam optimalne pogoje za bivanje pri meni, da se bojo čim bolje počutile in ne zaradi nekega interesa zaslužka. Če bi gledal z strani rejcev, potem ne bi mojim pticam niti kalil semena, saj to ni ravno poceni strošek, ki pa v končni računici glede na cene ptic pri nas pomeni totalni minus. Zato debata o tej temi ni za rejce ki se ukvarjajo za prodajo ampak za gojitelje, ki jim je to samo hobi, skozi katerega denar ni pomemben je pa vedno dobrodošel vsak euro ki iz tega naslova pride nazaj.
Miki-Kodeljevo
Miki-Kodeljevo
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 487
Datum registracije : 10/05/2009
Starost : 59

Nazaj na vrh Go down

Diamantni ščinkavec Empty Re: Diamantni ščinkavec

Objavlja  Miki-Kodeljevo Tor 13 Apr 2010, 02:39

Ker ne morem dokazati strokovno ali je žarnica vzrok za dobro počutje ali ne bi rad samo povedal, da sem dočakal po skoraj enem letu, da je samica začela valiti. Koliko jajčk ima sicer ne vidim in tudi nočem motiti, upam pa na najboljše. Ko bo čas pripnem fotografije.
Miki-Kodeljevo
Miki-Kodeljevo
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 487
Datum registracije : 10/05/2009
Starost : 59

Nazaj na vrh Go down

Diamantni ščinkavec Empty Re: Diamantni ščinkavec

Objavlja  Gost Sre 11 Avg 2010, 07:16

kok ćasa to živi? vprašaj vprašaj vprašaj
avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

Diamantni ščinkavec Empty Re: Diamantni ščinkavec

Objavlja  Miki-Kodeljevo Sre 11 Avg 2010, 21:00

Miško je napisal/a:kok ćasa to živi? vprašaj vprašaj vprašaj

Isto kot star finch.
Miki-Kodeljevo
Miki-Kodeljevo
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 487
Datum registracije : 10/05/2009
Starost : 59

Nazaj na vrh Go down

Diamantni ščinkavec Empty Re: Diamantni ščinkavec

Objavlja  Marulek Pet 24 Dec 2010, 06:59

Miki,
kako je bilo z jajčki in mladiči. Upam, da se je tvoja trditev, da so lahki za vzrejo, potrdila.
Jaz namreč tega ne morem trditi.
Našel sem pa še ameriško ime zanje - američani jih kličejo diamantni vrabci ( diamont sparrow)
LP
Marulek
Marulek
Marulek
Član
Član

Število prispevkov : 42
Datum registracije : 18/08/2009
Starost : 73

http://www.rodezijski-grebenar.com

Nazaj na vrh Go down

Diamantni ščinkavec Empty Re: Diamantni ščinkavec

Objavlja  IgorR. Sob 30 Apr 2011, 00:22

no fantje in dekleta...sedaj pa preidimo k dejstvu...ne o zarnicah ne o elektro slovenije, se naj man o politiki nasmeh
Imam en par gutattkov, in sta zacela plesti od 0 gnezdo v voljeri z en kup zebricami in kanarcki. Vendar bi si rad nabavil se en par, pa me zanima kje bi se jih dalo. Denimo regija obale in gorisko pa do prestolnice...
kak dober nasvet?
ps: pa tudi cena naj bo "majhnim" pticem primerna What a Face
IgorR.
IgorR.
Član
Član

Število prispevkov : 55
Datum registracije : 30/12/2010
Starost : 44

Nazaj na vrh Go down

Diamantni ščinkavec Empty Diamantni ščinkavec

Objavlja  Joško Ned 01 Maj 2011, 05:31

zelo vesel K mozaiku podatkov, ki so jih navedli člani foruma pred menoj, bom dodal še nekaj malenkosti. Diamantni ščinkavec ali Emblema (prej Steganopleura) guttata doseže spolno zrelost pri 9 - 12 mesecih. Para se običajno oblikujeta že prej (v vojleri z drugimi pripadniki svoje vrste). Življenjska doba je okrog 7 - 10 let (v kletkah debele ptice običajno poginejo že prej). V dolžino merijo do 115 mm. Po feno tipu jih običajno ne ločimo (so torej monomorfni), čeprav marsikateri gojitelj loči spol na pogled. Hrani se s semeni in žuželkami. Večina se jih dobro razmnožuje, čeprav so tudi pri tem odstopanja. Pomembno je, da ni bioloških razlogov za morebitno neplodnost parov.

Gre za lepe in zanimive ptice, zato si zaslužijo pozornost še z novimi prispevki članov foruma, ki gojijo te pernate prijatelje doma.
Joško
Joško
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 421
Datum registracije : 18/09/2010
Starost : 74

Nazaj na vrh Go down

Diamantni ščinkavec Empty Re: Diamantni ščinkavec

Objavlja  Marulek Pon 28 Okt 2013, 23:28

Pozdravljeni!
V lanskem letu sem priredil skoraj 70 "diamantov" od štirih parov, letos pa jih imam preko 30, ker sem predčasno nehal in sem jim "pospravil" gnezda. Dobil sem tudi nekaj mutacij. Sploh jih ni "komplicirano" vzgojiti, le jajčka ali komaj izvalene mladičke je treba podložiti jap.galebčkom, ki jih dohranijo. Imam po dva paro v vsaki voljeri, oba lepo sedita na jajčkih, le mladičev ne hranijo, zato se pa izkažejo galebčki.
Pred par leti nisem nikjer mogel dobiti parov, pa sem jih iskal po Italiji in Avstriji, nekaj pa tudi pri nas. Sedaj jih je pa povsod zadosti.
Lep pozdrav
Marulek
Marulek
Član
Član

Število prispevkov : 42
Datum registracije : 18/08/2009
Starost : 73

http://www.rodezijski-grebenar.com

Nazaj na vrh Go down

Diamantni ščinkavec Empty Re: Diamantni ščinkavec

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu