PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

KUKAVICA

2 posters

Go down

KUKAVICA Empty KUKAVICA

Objavlja  Alojzij Pon 28 Maj 2012, 08:42

Navadna kukavica (Cuculus canorus), je ena od treh vrst kukavic, ki živijo na področju Evrope. Za vse tri vrste je značilno, da jajca podtaknejo v gnezda ptic pevk ter s tem zaključijo svoje starševstvo. Po velikosti nas spominja na grlico, po barvi pa na skobca. V letu jo lahko zamenjamo za manšo ujedo, če nismo pozorni na kljun, majhno glavo in koničaste peruti.
Posebnost pri kukavici sta dva prsta naprej in dva nazaj, kakor pri papigah ter redko pri pticah, samica se druži in živi z več samci.

KUKAVICA Cuckoo




Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

KUKAVICA Empty Re: KUKAVICA

Objavlja  doberman Tor 29 Maj 2012, 02:41

Zelo lepa ptica
sam sem jo videl le 2x
enkrat v bližini hiše kjer je kukala na drevesu in pa enkrat na boru kjer je bil še mladiček in sta ga hranili 2 velikokrat manjši ptici mislim da sta bili šmarnici.
To je bilo lansko leto.
doberman
doberman
Član
Član

Število prispevkov : 289
Datum registracije : 04/12/2011
Starost : 28

Nazaj na vrh Go down

KUKAVICA Empty Re: KUKAVICA

Objavlja  Gost Tor 29 Maj 2012, 05:12

Saj je res lepa ptica, ampak je pa zelo žalostno kako jajčko in še ptička vrže iz gnezda. 😢 jokanje
avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

KUKAVICA Empty Re: KUKAVICA

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu