PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bela pastirica, Motacilla alba

3 posters

Go down

Bela pastirica, Motacilla alba Empty Bela pastirica, Motacilla alba

Objavlja  kokinkina Čet 14 Jun 2012, 03:28

Spoštovani,
že morda mesec in pol opažam, da se na ogledalu v avtu ogledje pastirica. Smo dobili pred kratkim obiske in enaka zgodba tudi na tistem avtu. Ogledali čisto umaže z iztrebki. Ne, da bi me motilo, me pa čudi, zakaj se venomer opazuje.
Ali morda dvori prijatelju v ogledalu?
kokinkina
kokinkina
Član
Član

Število prispevkov : 29
Datum registracije : 30/09/2011
Starost : 33

Nazaj na vrh Go down

Bela pastirica, Motacilla alba Empty Re: Bela pastirica, Motacilla alba

Objavlja  Alojzij Čet 14 Jun 2012, 03:57

Pri nas živijo tri vrste pastiric. Siva, rumena in najpogostejša, bela pastirica. Vse tri vrste so selivke. Od zgodnje pomladi do pozne jeseni jo videvamo okoli hiš ter gospodarskih poslopij. Pod strešniki hiše, skednja ali kozolca bela pastirica rada naredi gnezdo. Prehranjuje se z žuželkami.
V tvojem primeru gre najbrž za pastiričko, ki je ostala brez partnerja. V ogledalu avtomobila je odkrila svojo podobo, ki bi jo rada priklicala v življenje. nasmeh

Bela pastirica, Motacilla alba Motalb25166
Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

Bela pastirica, Motacilla alba Empty Bela pastirica, Motacilla alba

Objavlja  Joško Pet 15 Jun 2012, 03:42

Alojzij je omenil rumeno pastirico (motacilla flava) in sivo pastirico (motacilla cinerea). S pomočjo You Tuba si ju lahko ogledamo na tujih posnetkih.




Joško
Joško
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 421
Datum registracije : 18/09/2010
Starost : 74

Nazaj na vrh Go down

Bela pastirica, Motacilla alba Empty Re: Bela pastirica, Motacilla alba

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu