PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MOJI NIMFI - VPRAŠANJA IN PROŠNJE ZA NASVET

3 posters

Go down

MOJI NIMFI - VPRAŠANJA IN PROŠNJE ZA NASVET Empty MOJI NIMFI - VPRAŠANJA IN PROŠNJE ZA NASVET

Objavlja  Milan-1 Tor 07 Avg 2012, 10:57

Lep pozdrav!

Sem nov uporabnik foruma in tudi skoraj 24 ur smo doma novi lastniki dveh nimf zelo vesel .

Samček je Laki, samička pa Pika. Oba sta kar malo v letih / samček nekaj čez dve leti, samička pa okoli dve leti/. Pravijo, da naj bi nimfe bile zelo mlade, če jih hočeš kaj naučit, vendar pa mislim da se bosta Laki in Pika pri nas marsikaj naučila, čeprav sta malo starejša nasmeh.

Doma imamo še psička, ribice in kanarčka tako, da dolgčasa pri nas ni nikoli smejanje .

Ker smo popolnoma novi v vzgoji itd... kar se tiče nimf, od mene pričakujte veliko vprašanj in prošenj za razne nasvete.

toliko za 1x,,,,, malo pozno je že tako, da jutri predstavim naše nova prijatelja in družinska člana,, pa kako slikico prilepim

Milan-1
Milan-1
Član
Član

Število prispevkov : 13
Datum registracije : 07/08/2012
Starost : 63

Nazaj na vrh Go down

MOJI NIMFI - VPRAŠANJA IN PROŠNJE ZA NASVET Empty Re: MOJI NIMFI - VPRAŠANJA IN PROŠNJE ZA NASVET

Objavlja  Milan-1 Tor 07 Avg 2012, 19:25

Prvo vprašanje:

Zakaj se obe moji nimfi preko dneva večkrat s kljunčkom kljuvata pod perje. Danes sem ju opazoval, opazil nič posebnega, razen, da je Pika npr. s kljunom prijela pero in ga povlekla enako kot bi ga likala - poravnavala.

Ker pri nakupu kletke in papig zraven ni bilo bazenčka in smo ga seveda takoj kupili, mislim da moji nimfi nista navajeni kopanja, ker po moje nista imeli bazenčka. Zaradi tega sem danes vzel pršilo in obe poškropil z prijetno mlačno vodo. Grozno sta uživali in se prišli nastavljat, širili in nastavljali krila in skratka bilo je super.
Nekje sem prebral, da naj bi nimfe to s kljunčki delale zato, ker imajo suho kožo in jih je potrebno navlažit z vodo.

Kaj menite, oz. vaša mnenja so dobrodošla.
Milan-1
Milan-1
Član
Član

Število prispevkov : 13
Datum registracije : 07/08/2012
Starost : 63

Nazaj na vrh Go down

MOJI NIMFI - VPRAŠANJA IN PROŠNJE ZA NASVET Empty Re: MOJI NIMFI - VPRAŠANJA IN PROŠNJE ZA NASVET

Objavlja  Uroš K Sre 08 Avg 2012, 23:59

Tvoji nimfi si, tako kot vse ptice tako čistita perje in si ga urejata. Pticam je perje najbol pomembno saj jim v divjini pomeni preživeti in potrebujejo brezhibno urejeno preje da lahko kar se da hitro uidejo plenilcem. Jas bi ti svetoval da jim banico vseno kar pustiš ker se bosta že navadili ko malo raziščeta kletko. morda jima lahko daš tudi kak regratov list ali pa radiča, solate ki jo prej umiješ z vodo in samo rahlo otreseš pa se bosta umivala kar.na zelenju preden ga pojesta. če boš dal solato ne pretiravaj da ne dobi drisko. kar pa se tiče učenja pa nevem. stari sta dve leti in imaš par kar pomeni da ti kot lastnik niti ne boš tako zelo zanimiv saj bosta imeli ena drugo. ampak z veliko truda in potrpežljivosti se daleč pride
Uroš K
Uroš K
Član
Član

Število prispevkov : 48
Datum registracije : 08/02/2012
Starost : 34

Nazaj na vrh Go down

MOJI NIMFI - VPRAŠANJA IN PROŠNJE ZA NASVET Empty Re: MOJI NIMFI - VPRAŠANJA IN PROŠNJE ZA NASVET

Objavlja  Milan-1 Čet 09 Avg 2012, 02:15

Uroš hvala.

Banjico sem jima seveda pustil in Pika je danes že stala na robu in gledala noter ter preverjala za kaj se sploh gre. Mislim da bosta oba kmalu na plavanju nasmeh.

Malo berem in raziskujem in ker imam parček me zanima kako je z parjenjem. Kdaj se parijo in znaki. Danes sem se spravil izdelat gnezdo in mi je še kar uspelo kul ,, zdaj pa ne vem a naj ga kar dam v kletko al kako.

Milan-1
Milan-1
Član
Član

Število prispevkov : 13
Datum registracije : 07/08/2012
Starost : 63

Nazaj na vrh Go down

MOJI NIMFI - VPRAŠANJA IN PROŠNJE ZA NASVET Empty Re: MOJI NIMFI - VPRAŠANJA IN PROŠNJE ZA NASVET

Objavlja  Uroš K Čet 09 Avg 2012, 06:19

ja kako je z parjenjem pri nimfah ravno ne vem toda gotovo je že kaj na tem forumu. najprej pa me samo zanima, ali si kupil ptici v trgovini za male živali ali pri rejcu. pomembno je namreč da se ne parita živali ki sta v sorodu. no tvoji dve glede na to da sta različne starosti mislim da ni problema. gnezdilnico bi jima dal na tvojem mestu kar not, bres kakršnega koli gnezdilnega materiala. mogoče le malo žaganja, ki ga daš na kupček in ko je ratrosen boš vedel, da sta že bili v gnezdilnici, če ju nimaš časa ves čas opazovati. pomembno je da imata sipino kost morda kako kalcijevo, magnezijevo palčko, vsak dan svežo vodo, in vsak dan ali drugi dan nekaj sveže hrane kot je sadje ali zelenjava. kaj lahko daš preberi malo forum je bilo že veliko napisano...
potem pa ko bo bo zelo vesel
Uroš K
Uroš K
Član
Član

Število prispevkov : 48
Datum registracije : 08/02/2012
Starost : 34

Nazaj na vrh Go down

MOJI NIMFI - VPRAŠANJA IN PROŠNJE ZA NASVET Empty Re: MOJI NIMFI - VPRAŠANJA IN PROŠNJE ZA NASVET

Objavlja  Milan-1 Čet 09 Avg 2012, 06:29

hvala,,,, gnezdilnico dobita jutri ko bo čist končana,,,, nista v sorodu,,, 100 %
Milan-1
Milan-1
Član
Član

Število prispevkov : 13
Datum registracije : 07/08/2012
Starost : 63

Nazaj na vrh Go down

MOJI NIMFI - VPRAŠANJA IN PROŠNJE ZA NASVET Empty Re: MOJI NIMFI - VPRAŠANJA IN PROŠNJE ZA NASVET

Objavlja  Blaž Novak Čet 16 Avg 2012, 04:23

Uroš K je napisal/a:ja kako je z parjenjem pri nimfah ravno ne vem toda gotovo je že kaj na tem forumu. najprej pa me samo zanima, ali si kupil ptici v trgovini za male živali ali pri rejcu. pomembno je namreč da se ne parita živali ki sta v sorodu. no tvoji dve glede na to da sta različne starosti mislim da ni problema. gnezdilnico bi jima dal na tvojem mestu kar not, bres kakršnega koli gnezdilnega materiala. mogoče le malo žaganja, ki ga daš na kupček in ko je ratrosen boš vedel, da sta že bili v gnezdilnici, če ju nimaš časa ves čas opazovati. pomembno je da imata sipino kost morda kako kalcijevo, magnezijevo palčko, vsak dan svežo vodo, in vsak dan ali drugi dan nekaj sveže hrane kot je sadje ali zelenjava. kaj lahko daš preberi malo forum je bilo že veliko napisano...
potem pa ko bo bo zelo vesel

Za gnezdilnico osebno priporočam slamo, ker žaganje se se praši, ko Nimfa prhutajo s krili.
Blaž Novak
Blaž Novak
Član
Član

Število prispevkov : 65
Datum registracije : 08/02/2012
Starost : 27

Nazaj na vrh Go down

MOJI NIMFI - VPRAŠANJA IN PROŠNJE ZA NASVET Empty Re: MOJI NIMFI - VPRAŠANJA IN PROŠNJE ZA NASVET

Objavlja  Uroš K Čet 16 Avg 2012, 09:25

Slama v gnezdilnici nimfe ni primerna. V naravi nimfe ne nosijo gnezdilnega materiala v gnezdo. Žaganje pa stimulira dno naravnega dupla kar samico, ki čisti gnezdilnico jo pripravlja, še dodatno stimulita k parjenju in valjenju saj s tem spodbudimo naravno obnašanje nimfe.

Res je da je z žaganjem tako da potem leži povsod okrog kletke ko ga samice ''čistijo" ampak je to za sesalec najmanši problem če imate kletko v stanovanju.
Uroš K
Uroš K
Član
Član

Število prispevkov : 48
Datum registracije : 08/02/2012
Starost : 34

Nazaj na vrh Go down

MOJI NIMFI - VPRAŠANJA IN PROŠNJE ZA NASVET Empty Re: MOJI NIMFI - VPRAŠANJA IN PROŠNJE ZA NASVET

Objavlja  Milan-1 Pet 17 Avg 2012, 06:57

dal sem kokosovo volno,, ki je menda prav namenjena za gnezdo.... vse skupaj postavil v en kot,,, danes pa opazil da nekaj dogaja v gnezdu, saj je lepo "postlano" hehehehehe


Milan-1
Milan-1
Član
Član

Število prispevkov : 13
Datum registracije : 07/08/2012
Starost : 63

Nazaj na vrh Go down

MOJI NIMFI - VPRAŠANJA IN PROŠNJE ZA NASVET Empty Re: MOJI NIMFI - VPRAŠANJA IN PROŠNJE ZA NASVET

Objavlja  Uroš K Pet 17 Avg 2012, 08:21

To je namenjeno kanarčkom in eksotom. Papige povečini sekundarni duplarji in ne uporabljajo gnezdilnega materiala... Mladiči si jo lahko zavozlajo okrog nogic kar lahko privede do zaustavitve prekrvavitve. Ne kupite vsega kar vam ponudijo v trgovini za male živali
Uroš K
Uroš K
Član
Član

Število prispevkov : 48
Datum registracije : 08/02/2012
Starost : 34

Nazaj na vrh Go down

MOJI NIMFI - VPRAŠANJA IN PROŠNJE ZA NASVET Empty Re: MOJI NIMFI - VPRAŠANJA IN PROŠNJE ZA NASVET

Objavlja  Milan-1 Pet 17 Avg 2012, 08:23

kaj je potem najboljše da dam nimfam v gnezdo
Milan-1
Milan-1
Član
Član

Število prispevkov : 13
Datum registracije : 07/08/2012
Starost : 63

Nazaj na vrh Go down

MOJI NIMFI - VPRAŠANJA IN PROŠNJE ZA NASVET Empty Re: MOJI NIMFI - VPRAŠANJA IN PROŠNJE ZA NASVET

Objavlja  Uroš K Pet 17 Avg 2012, 08:25

Žagovino. In še tisto včasih zmečejo vn. Lahko pa pustite tudi prazno in žaganje date v gnezdilnico šele ko samica odneha z odnašanjem mladičevih iztrepkov.
Uroš K
Uroš K
Član
Član

Število prispevkov : 48
Datum registracije : 08/02/2012
Starost : 34

Nazaj na vrh Go down

MOJI NIMFI - VPRAŠANJA IN PROŠNJE ZA NASVET Empty Re: MOJI NIMFI - VPRAŠANJA IN PROŠNJE ZA NASVET

Objavlja  Milan-1 Pet 17 Avg 2012, 19:00

ok hvala, še danes grem do frenda - mizarja in dobim tanajboljšo žagovino nasmeh
Milan-1
Milan-1
Član
Član

Število prispevkov : 13
Datum registracije : 07/08/2012
Starost : 63

Nazaj na vrh Go down

MOJI NIMFI - VPRAŠANJA IN PROŠNJE ZA NASVET Empty Re: MOJI NIMFI - VPRAŠANJA IN PROŠNJE ZA NASVET

Objavlja  Uroš K Pet 17 Avg 2012, 19:29

Odlično zelo vesel
Uroš K
Uroš K
Član
Član

Število prispevkov : 48
Datum registracije : 08/02/2012
Starost : 34

Nazaj na vrh Go down

MOJI NIMFI - VPRAŠANJA IN PROŠNJE ZA NASVET Empty Re: MOJI NIMFI - VPRAŠANJA IN PROŠNJE ZA NASVET

Objavlja  Milan-1 Čet 23 Avg 2012, 18:58

hehehe evo danes zjutraj v valilnico opazim jajček. Kako gre zdaj vse to naprej. A bodo še jajčka, koliko časa traja da kaj nastane iz njega itd..... Kako veš če je jajček ok ali ni in vse ostalo.

Dajte mi prosim opisat malo ta postopek kako gre vse to, ker priznam da nimam pojma jokanje
Milan-1
Milan-1
Član
Član

Število prispevkov : 13
Datum registracije : 07/08/2012
Starost : 63

Nazaj na vrh Go down

MOJI NIMFI - VPRAŠANJA IN PROŠNJE ZA NASVET Empty Re: MOJI NIMFI - VPRAŠANJA IN PROŠNJE ZA NASVET

Objavlja  Gost Čet 23 Avg 2012, 19:29

Milan verjetno malo pozno odgovarjam, ampak vseeno..

Jaz bi ti bolj kot žagovino priporočala malo večje ostružke, ker je potem gnezdo bolj zračno, te pa dobiš tudi v vseh trgovinah za male živali, in niso dragi.

kar se pa tiče postavitve gnezdilnega boxa, je pa tudi odvisno od tega koliko veliko kletko imaš, če je manjša, potem ga boljše dat na zunanjo stran, da bo dovolj prostora tudi potem ko bojo mladički..

Lp, M zelo vesel
avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

MOJI NIMFI - VPRAŠANJA IN PROŠNJE ZA NASVET Empty Re: MOJI NIMFI - VPRAŠANJA IN PROŠNJE ZA NASVET

Objavlja  Milan-1 Pet 24 Avg 2012, 04:42

Metka hvala,,,, to je vse OK,, kletka velika dovolj,, zdaj so začela jajčka prihajat,,,, eno danes zjutraj,,,, mal mi povej kako poteka zdaj to naprej,, nasmeh

koliko časa čakat itd.........
Milan-1
Milan-1
Član
Član

Število prispevkov : 13
Datum registracije : 07/08/2012
Starost : 63

Nazaj na vrh Go down

MOJI NIMFI - VPRAŠANJA IN PROŠNJE ZA NASVET Empty Re: MOJI NIMFI - VPRAŠANJA IN PROŠNJE ZA NASVET

Objavlja  Milan-1 Pet 24 Avg 2012, 04:48

hehehe zdaj preveril,,, sta že dva jajčka nasmeh
Milan-1
Milan-1
Član
Član

Število prispevkov : 13
Datum registracije : 07/08/2012
Starost : 63

Nazaj na vrh Go down

MOJI NIMFI - VPRAŠANJA IN PROŠNJE ZA NASVET Empty Re: MOJI NIMFI - VPRAŠANJA IN PROŠNJE ZA NASVET

Objavlja  Gost Pet 24 Avg 2012, 17:36

Milan!

Trenutno moraš poskrbet, da imata dovolj kvalitetno hrano in dovolj miren prostor, nimfe sicer niso tako zelo občutljive in ne rabijo prav tišine, ampak npr. kakšno razgrajanje otrok v bližini bi bilo pa res neprimerno.. Samičke nimf navadno izležejo 4-7 jajčk, in če imaš res par, so jajčka skoraj gotovo oplojena. Ko bo izleženo zadnje jajčke, bosta valila cca 19-21 dni - izmenično, tako da bo vedno eden "dežural" na jajčkih. Do izvalitve mladičkov bosta za vse poskrbela sama in ne rabita tvoje pomoči. Ti pa predlagam, da v tem času razmisliš kako bo s hranjenjem, ali boš pustil da starša naravno hranita svoje mladiške, ali se boš odločil za ročno hranjenje. Ker če se odločiš za drugo varianto moraš pravočasno nabavit hrano.

Lp, M
avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

MOJI NIMFI - VPRAŠANJA IN PROŠNJE ZA NASVET Empty Re: MOJI NIMFI - VPRAŠANJA IN PROŠNJE ZA NASVET

Objavlja  Milan-1 Pet 24 Avg 2012, 18:43

Kar se tiče hrane, to ni problem. Imata že zdaj vsega kar hočeta in to je vse OK nasmeh. Mir ---- sta sicer v kuhinji, ampak v naši familiji je mirno tako, da tudi tu ni panike. Kot sem napisal sta bila včeraj dva jajčka,, zdaj se niti ne upam pogledati, ker samička sedi od včeraj zvečer v valilnici in bogve koliko jih je že hehehehe.

Če te prav kapiram naj počakam da jih bo nekje največ 7, potem pa čakanje al kako. Nekje sem prebral, da se po enem tednu vidi ali je oplojeno ali ne in tista ki so neoplojena, da treba umaknit ven.

Če bodo mladički jih pa ne bom hranil, ampak bom to prepustil njima tako, da naj gre tako kot mora iti po naravni poti nasmeh.

Hvala ti za nasvete in se priporočam nasmeh

lep dan ti želim

M.
Milan-1
Milan-1
Član
Član

Število prispevkov : 13
Datum registracije : 07/08/2012
Starost : 63

Nazaj na vrh Go down

MOJI NIMFI - VPRAŠANJA IN PROŠNJE ZA NASVET Empty Re: MOJI NIMFI - VPRAŠANJA IN PROŠNJE ZA NASVET

Objavlja  Gost Pet 24 Avg 2012, 19:12

Tebi ni treba nič, bo samička sama zaznala kdaj ima izležena vsa jajčka, in od takrat naprej bo "stalno dežurstvo". Če ne drugače boš opazil po tem, ko jo bo tudi samec zamenjaval in bo tudi on valil. Jajčka se da pogledat z lučko, ampak če nisi prav prepričan, da znaš razločit, je boljše da jih pustiš in počakaš, da kar mati narava poskrbi zanje, razen če bi opazil, da je katero poškodovano, začelo smrdet... potem je prav, da to takoj umakneš.

Lp, M
avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

MOJI NIMFI - VPRAŠANJA IN PROŠNJE ZA NASVET Empty Re: MOJI NIMFI - VPRAŠANJA IN PROŠNJE ZA NASVET

Objavlja  Milan-1 Pet 24 Avg 2012, 19:19

tnx,,,, bom poročal kaj dogaja nasmeh
Milan-1
Milan-1
Član
Član

Število prispevkov : 13
Datum registracije : 07/08/2012
Starost : 63

Nazaj na vrh Go down

MOJI NIMFI - VPRAŠANJA IN PROŠNJE ZA NASVET Empty Re: MOJI NIMFI - VPRAŠANJA IN PROŠNJE ZA NASVET

Objavlja  Milan-1 Ned 16 Sep 2012, 07:36

ojla,,,,, danes in včeraj opazil da samička ne sedi več toliko na jajčkih kot prejšnje dni. A je to normalno,,, jajčka sem pogledal pod lučko, ampak pojma nimam če je kaj,,, videl samo neko tekočino ...... koliko časa naj to še pustim
Milan-1
Milan-1
Član
Član

Število prispevkov : 13
Datum registracije : 07/08/2012
Starost : 63

Nazaj na vrh Go down

MOJI NIMFI - VPRAŠANJA IN PROŠNJE ZA NASVET Empty Re: MOJI NIMFI - VPRAŠANJA IN PROŠNJE ZA NASVET

Objavlja  Gost Ned 16 Sep 2012, 17:47

Živjo!

Sem pogledala prejšnje poste, da sem videla kdaj so bila jajčka izležena... če sta bili samo tisti dve jajčki o katerih si pisal, potem je 21 dni od ta druge že mimo, tako da ne vem, očitno ni bilo sreče. jokanje, Lahko počakaš še kak dan, če bi začela valit kak dan kasneje, več pa ne, ker nima smisla..
Kar se tiče oplojenih jajčk, ti težko razložim tako na daljavo, zato bom raje skenirala slikco iz navodil od inkubatorja in ti jo zvečer prilepim na ta post. Drugače pa, ko posvetiš z lučko (sicer nevem kakšno lučko imaš) nesmeš videt nič, jajce mora bit skoraj celo polno in se ne sme videt skoz, skoz vidiš le v majhnem delčku na špici, kjer ostane prazen prostor.
Kako sta ti pa valila, izmenično oba al samo samica? Omenjaš samo samico, zato se mi poraja sum, da imaš dve samici mižikanje
V glavnem bom skenirala pa ti pošljem, da boš imel za drugič. Nimfa
avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

MOJI NIMFI - VPRAŠANJA IN PROŠNJE ZA NASVET Empty Re: MOJI NIMFI - VPRAŠANJA IN PROŠNJE ZA NASVET

Objavlja  Gost Pon 17 Sep 2012, 02:40

Ne morem naložit skena, ker je zgleda "pretežak" , tako da je boljše da mi pošlješ na ZS tvoj mail in ti ga direktno prepošljem..

LP, M

avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

MOJI NIMFI - VPRAŠANJA IN PROŠNJE ZA NASVET Empty Re: MOJI NIMFI - VPRAŠANJA IN PROŠNJE ZA NASVET

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh


 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu