PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Splošna vprašanja

3 posters

Go down

Splošna vprašanja Empty Splošna vprašanja

Objavlja  Teya Čet 15 Sep 2011, 03:28

K nam se je zatekel domač golob. Poskušali smo ga uloviti, ampak ga nismo mogli, zato smo ga pustili veni. Sedaj živi veni, spi pri nas na eni manjši strehici, ki mu nudi zavetje. Hrano si išče sam. Verjetno bo pri nas tudi ostal. Ker sem začetnica glede golobov, bi vas prosila da mi pomagate.

Za njega bi radi naredili zavetje za pozimi. Pa me zanima iz česa naj naredimo, kako naj bo veliko... Uglavnem vse glede bivališča.

Zanima pa me tudi glede prehrane... Nastavila sem mu koruzo in sončnična semena ter vodo. Tega se ni dotaknil. Iskala sem hrano za golobe v trgovinah pa je nisem našla. V Zooticu pa sem zadnjič pozabila pogledati zavijanje z očmi ... Zanima me kakšna semena mu naj zmešam in katere dodatke mu naj dodajam. Pa zanima me tudi kje se da prav kakšno hrano za golobe kupiti in če lahko je tudi hrano za grlice mižikanje

Hvala za odgovore zelo vesel
Teya
Teya
Novi član
Novi član

Število prispevkov : 7
Datum registracije : 18/08/2010

Nazaj na vrh Go down

Splošna vprašanja Empty Re: Splošna vprašanja

Objavlja  Alojzij Čet 15 Sep 2011, 04:38

Če te prav razumem, se je pri tebi ustavil običajen mestni golob. Morda je ta golob tudi pasemski, ki se je izgubil.
V vsakem slučaju mu ne boš mogla kaj veliko pomagati, če bo zunaj prost.
Golobi so izredno navezani na svoj dom, to je zanje golobnjak. To je samo bolj ali manj velik prostor, ki nudi golobu zavetje in ga varuje tudi pred morebitnimi drugimi živalmi. V tem prostoru mu nudimo tudi hrano in vodo ter druge dodatke. Golobi se prehranjujejo z različnimi žiti, kot npr. koruzo, ječmenom, pšenico... Hrana za grlice je tudi v redu, saj jo sestavljajo podobna, vendar bolj drobna zrna.
Verjetno s tem golobom ne boš imela sreče, lahko pa si preskrbiš golobe ali grlice različnih pasem, ki bi bili v usreznem
zunanjem prostoru ter vedno v tvoji bližini. nasmeh nasmeh nasmeh

http://www.pernati-prijatelji.com/t406-grlice-in-eksotini-golobki#3062
Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

Splošna vprašanja Empty Re: Splošna vprašanja

Objavlja  Teya Čet 15 Sep 2011, 06:27

Golob vsekakor ni navaden mestni... Ima 3 obročke, na enem piše Austria (torej je avstrijski), na 2 pa ima številke. Prav tako ima z pink barvo pobarvane spodnje strani peruti. Golob se mi zdi ful lep v primerjavi z drugimi, ki sem jih že videla... Je domač, ampak se zgleda znajde tudi v naravi. Golob je pri nas že okoli 14 dni, pride k nam ob 7h zvečer, gre pa nekje ob 8h zjutraj. Vmes še kaj pride nazaj drugače pa ga ni. Ga vidimo kako na poljih ali kje pobira hrano (takoj vemo, da je "naš" ker ima pofarbane peruti) mižikanje . Meni se zdi da bo tukaj kar ostal. Verjetno mu bomo naredili golobnjak, pa bomo videli, kako bo nanj odreagiral. Ampak me zanima kako ga naj naredim, kako mora biti velik... Če z njim ne bo nič, če bo šel, golobov ne bom imela. Nisem nikoli imela neke želje... Ampak tale je kar prišel, pa nam je prirasel k srcu mižikanje . Zato tudi hočemo poskrbeti zanj mižikanje . Hrano mu nastavljamo, ampak je zaenkrat še ni nič pojedel. Kupila mu bom še hrano za golobe pa bomo potem videli mižikanje
Teya
Teya
Novi član
Novi član

Število prispevkov : 7
Datum registracije : 18/08/2010

Nazaj na vrh Go down

Splošna vprašanja Empty Re: Splošna vprašanja

Objavlja  Alojzij Čet 15 Sep 2011, 06:40

Boš videla, kako se bo stvar razvijala. Potem je to najbrž golob pismonoša, ki je omagal ali se izgubil na poti domov.
V takih primerih se zadrži samo kakšen dan in se nato odpravi domov. Malo verjetno je, da bi ostal pri tebi, če ni drugih golobov.
Vse eno mu nastavljaj hrano in vodo in se pusti presenetiti! klicaj


Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

Splošna vprašanja Empty Splošna vprašanja

Objavlja  Joško Pet 16 Sep 2011, 04:28

Zelo nazoren video in koristen pripomoček za začetnike. Tudi starejši gojitelji bodo v njem našli kaj zanimivega. Ta informacija pa je namenjena samo začetnikom. Znano je, da ptice luščijo hrano in pojedo samo jedro, medtem ko golobi (tudi grlice) pojejo cela zrnja, vključno z luskami. In zdaj še cvetka. Če jim dodajamo konopljo, moramo biti pazljivi, saj vsebuje hašiš. Golobi bi jo s slastjo pojedli, pregovorno toliko, kolikor se jim je ponudi. Od tod govorice nekaterih (prekaljenih) golobarjev, da so (golobi) nagnjeni k drogiranju... Govorice so tudi zapisane v knjigi staroste slovenskih golobarjev (M.G.).

Ob vsej našteti hrani in dodatkih ne smemo pozabiti na golobji gritt (mednarodno ime za zmlete školjke z dodatkom rudnin in vitaminov). Tega morajo imeti vedno na razpolago v zadostnih količinah.
Joško
Joško
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 421
Datum registracije : 18/09/2010
Starost : 74

Nazaj na vrh Go down

Splošna vprašanja Empty Re: Splošna vprašanja

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu