PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sejem ptic v kraju Sacile v Italiji

2 posters

Go down

Sejem ptic v kraju Sacile v Italiji Empty Sejem ptic v kraju Sacile v Italiji

Objavlja  Joško Sre 15 Avg 2012, 00:16

Sejem ptic, ki premore že 700-letno tradicijo, se odvija tudi v kraju Sacile (provinca Pordenone) v Italiji.

https://maps.google.si/maps?hl=sl&q=sacile&ie=UTF-8&hq=&hnear=0x47796e4370783439:0x1f34cc79de30ad81,Sacile,+Province+of+Pordenone,+Italy&gl=si&ei

Zanj je značilno, da je na ulicah in trgih razstavljenih več tisoč ptic, najde pa se še kakšna druga žival in potrošni artikel. Takrat velja za večji del kraja popolna zapora prometa. Toliko petja in žvrgolenja ptic na enem mestu ne boste slišali nikjer drugod. Tisti, ki si ga je kdajkoli ogledal, ga ne bo nikoli pozabil... Razumljivo je, da si je možno ptice tudi kupiti (po zmerni ceni).

Sejem se odvija vsako prvo nedeljo po 15. avgustu.

Joško
Joško
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 421
Datum registracije : 18/09/2010
Starost : 74

Nazaj na vrh Go down

Sejem ptic v kraju Sacile v Italiji Empty Re: Sejem ptic v kraju Sacile v Italiji

Objavlja  Alojzij Čet 16 Avg 2012, 02:38

Priporočljiva pot do nedeljskega sejma v Italiji.

http://goo.gl/maps/WNHPC
Alojzij
Alojzij
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 1071
Datum registracije : 19/10/2010
Starost : 66

Nazaj na vrh Go down

Sejem ptic v kraju Sacile v Italiji Empty Re: Sejem ptic v kraju Sacile v Italiji

Objavlja  Gost Pet 17 Avg 2012, 18:07

Joško!

Kako velik sejem je to napram Gradiški? Približno enako al je kaj več za videt?? Se ne morem odločit če bi šla jutri al ne?
Pa če veš, če tudi ta začne že zelo zgodaj zjutraj? Nikjer ni objavljene nobene ure...

Hvala in lp, M
avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

Sejem ptic v kraju Sacile v Italiji Empty Sejem ptic v kraju Sacile v Italiji

Objavlja  Joško Pet 17 Avg 2012, 20:53

Ko sem jaz pred leti tekal od sejma do sejma, za Gradiško nisem niti slišal, medtem ko je Sacile dobesedno blestel v vsem svojem sijaju (kot zadnjih 700 let). To je treba enostavno videti; ko ga enkrat vidiš, ga nikoli ne pozabiš (kot svojo prvo ljubezen). Priporočam ti, da si ga ogledaš! Tja pohiti v zgodnjih jutranjih urah, nekaj zaradi prometa, predvsem pa, da boš lahko prisluhnila tekmovanju drozgov na prostem. Tako lepega petja ne doživiš nikjer drugje. Za hojo med stojnicami se športno obuj, ker boš na nogah nekaj ur. Ne pozabi vzeti nekaj več denarja za ptice in spominke, ki jih prvotno sploh nisi nameravala kupiti.

Joško
Joško
V.I.P.
V.I.P.

Število prispevkov : 421
Datum registracije : 18/09/2010
Starost : 74

Nazaj na vrh Go down

Sejem ptic v kraju Sacile v Italiji Empty Re: Sejem ptic v kraju Sacile v Italiji

Objavlja  Gost Pet 17 Avg 2012, 21:02

Ha ha ha, bom za vsak slučaj vzela kar bančno kartico..

hvala za informacije, Joško!
avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

Sejem ptic v kraju Sacile v Italiji Empty Re: Sejem ptic v kraju Sacile v Italiji

Objavlja  Gost Ned 19 Avg 2012, 21:55

Včeraj sva šli s hčerko v Sacile, in moram rečt, da je bil prvi vtis v zgodnjih jutranjih urah, ko še ni bilo gužve in hude vročine odličen. Lepo na počasi sva si ogledali vse, in videla sem kar nekaj takšnih primerkov, ki jih drugače poznam samo iz literature, pa tudi mutacije in hibridi so bili zanimivi. Skratka super!
Ko sva pa šli kmalu čez poldan še drugi krog skozi sejem, pa po pravici povedano nisem bila prav nič več navdušena. Takrat je bilo pa res očitno videt razliko med predojalci, komu kaj pomenijo njegove živali in komu ne oz se jim sploh ne sanja kako bi morali za živalice poskrbet... Da so bile nekatere pri skoraj 40C kar na direktnem soncu, lastniki pa poskrbeli samo zase s kakšnim dežnikom ali pa so bili kar v bližnjem bifeju in od tam opazovali svoj pult. So pa bili tudi takšni vmes, ki so si od doma pripeljali sabo smrekove veje in naredili živalicam naravno senco, pa kopalnice za ptičke, pa mini ventilatorje pod platnom ipd... tako da razlika pri skrbi je bila res očitna. Najbolj mi je padla pa v oči ena prodajalka, ki je imela svoj pult narejen na kvadrat, na sredi en majhen dežnik samo zase, živali pa vse na direktnem soncu... ko je videla, da jo opazujem, mi je prišla ponujat nimfe in kazat na tablo da so ročno hranjene. Potem sem vprašala, če lahko eno malo primem, pa je rekla da bo raje ona pokazala... takrat se pa prav nisem mogla več zadržat in me je zlomil smeh, ker je bilo res očitno videt da se kar obe bojita, nimfa in prodajalka. Hkrati ko mi je zraven razlagala, kako jih je morala hranit na dve uri in vstajat ponoči, da ne bi bile lačne.. pa je bilo videt da ni vedela niti kako bi jo prijela... Tako, da se je lepo videlo, da imajo "ne pravi" rejci celo zgodbice naštudirane... Te skoraj odrasle nimfe pa nikakor niso mogle bit ročno hranjene, ampak so imele le peruti močno porezane in zaradi tega se niso mogle nikamor umaknit... No kupila nisem nobeno, niti nisem imela namena, ker za nimfe je pa res dovolj naših domačih dobrih rejcev, sem pa potem pri tej ženski kupila enega mladička morskega prašička za 5€, pa še to samo zato, ker je bil tako dehidriran, da nevem če bi zdržal do konca sejma...
Toliko o mojih vtisih s sejma, občutki so dobri in slabi, predvem me pa čudi, da glede na tolikoletno tradicijo, organizatorji ki so sicer dobro poskrbeli za vse (2 rešilca, varnostniki, policija, zdravstveni delavci...), ne poskrbijo malo bolj tudi za živali.. vsaj kakšne tende za senco.

Lp,M
avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

Sejem ptic v kraju Sacile v Italiji Empty Re: Sejem ptic v kraju Sacile v Italiji

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu