PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com

Join the forum, it's quick and easy

PERNATI PRIJATELJI
Lep pozdrav in dobrodošli na forumu!

Če ste že registrirani član foruma, kliknite gumb "prijava" in vstopite v forum. Če ste forum obiskali prvič in še niste njegov član, pa se prosim registrirajte. Registracija vam bo vzela le minutko vašega časa.

Hvala!



*Če imate kakršnekoli težave s prijavo ali registracijo me lahko kontaktirate preko e-maila: maja.janes7@gmail.com
PERNATI PRIJATELJI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Prevoz nimfe z avtom

4 posters

Go down

Prevoz nimfe z avtom Empty Prevoz nimfe z avtom

Objavlja  Bojanboy Ned 25 Nov 2012, 09:51

Resno razmišljam da bi imel nimfo, a me zanima kako ptice preživljajo prevoz z avtom. Verjetno je dobro če so zaprte v kletki , morda pokrite? Pogosto odhajam na vikend in bi nimfo vozil s sabo, se pravi da bi se selila z ene na drugo lokacijo. Upam da to za ptico ni prehud stres, mislim ne vem , zato tudi sprašujem
lp Bojan
Bojanboy
Bojanboy
Član
Član

Število prispevkov : 12
Datum registracije : 17/11/2012
Starost : 61

Nazaj na vrh Go down

Prevoz nimfe z avtom Empty Re: Prevoz nimfe z avtom

Objavlja  Gost Ned 25 Nov 2012, 19:29

Razstavljalci za prevoze uporabljajo posebne transportne kletke (škatle) , majhne in zaprte, da so ptice stabilne in niso tako prestrašene (kar je seveda pred razstavo zelo pomembno). Jaz pa če imam kam za peljat ptice, jih preložim v manjšo, nizko kletko za glodavce, brez palčk, po dnu pa jim posujem sekance ali pa kaj takega da jim ne drsi, in pokrijem s cunjo. Najboljše pa je,če imaš možnost da jih prevažaš po temi. nasmeh
avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

Prevoz nimfe z avtom Empty Re: Prevoz nimfe z avtom

Objavlja  Anastasia60 Pon 26 Nov 2012, 03:37

https://www.youtube.com/watch?v=x5S2yHQO1eg

tale izgleda da se ma fajn v avtu nasmeh
Anastasia60
Anastasia60
Član
Član

Število prispevkov : 18
Datum registracije : 09/07/2012
Starost : 30

Nazaj na vrh Go down

Prevoz nimfe z avtom Empty Re: Prevoz nimfe z avtom

Objavlja  Gost Pon 26 Nov 2012, 03:42

Ha ha temu sigurno ni dolgčas, pa še avtoradia ne rabi nasmeh
Je pa videt da je vajena vožnje, k se tako lepo drži za rešetke in ni na palčki nasmeh
avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

Prevoz nimfe z avtom Empty Re: Prevoz nimfe z avtom

Objavlja  Anastasia60 Pon 26 Nov 2012, 03:48

haha sej to smejanje2 samo je tudi čisto odvisno od nimfe kako se bo navadila na določeno situacijo nasmeh tale se je super
Anastasia60
Anastasia60
Član
Član

Število prispevkov : 18
Datum registracije : 09/07/2012
Starost : 30

Nazaj na vrh Go down

Prevoz nimfe z avtom Empty Re: Prevoz nimfe z avtom

Objavlja  Gost Pon 26 Nov 2012, 03:56

Ja, saj če bo Bojanboy šel večkrat na vikend se bo sigurno navadila nasmeh


avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

Prevoz nimfe z avtom Empty Re: Prevoz nimfe z avtom

Objavlja  gape Pon 26 Nov 2012, 04:09

Se strinjam ,na začetku bo bol preplašena ,pol bo pa ugotovila ,da ni panike. Moja je tud ene parkat na začetku mal zbegano gledala in je mal frfotala ,pol je pa že čivkala in plezala po kletki. Sam sem jo dal za sovoznikov sedež na tla ,da je kletka fiksna . Pa začni z manšo razdaljo ,da se navadi.
gape
gape
Član
Član

Število prispevkov : 136
Datum registracije : 15/05/2010

Nazaj na vrh Go down

Prevoz nimfe z avtom Empty hvala za nasvete

Objavlja  Bojanboy Pon 26 Nov 2012, 08:23

Odločitev je padla, v kratkem bom nabavil mlado nimfo, malo me bega ker sem našel precej različne podatke. Priporočila za ponoči in pokrito čez kletko, v praksi pa jo vsi vozijo čez dan da veselo žvižga šoferju. Na hrvaškem forumu celo govori o tem da jo ponoči luči drugih avtomobilov čisto zbegajo. Verjetno je resnica nekje vmes, odvisno od tega kako se navadi, ja prepričan sem da bom začel z kratkimi razdaljami, potem pa bom videl kako se bo odzvala. Kar se vikendov tiče sem kar aktiven, a preko zime imam vseeno bolj pavzo, to bo pravi čas da se mi privadimo na nimfo in ona na nas.
kletko imam pripravljeno, še posodico za hrano in vodo moram nabavit. Kakšne priporočate in kje za kupit
lp B
Bojanboy
Bojanboy
Član
Član

Število prispevkov : 12
Datum registracije : 17/11/2012
Starost : 61

Nazaj na vrh Go down

Prevoz nimfe z avtom Empty Re: Prevoz nimfe z avtom

Objavlja  gape Pon 26 Nov 2012, 09:18

Za posodice res ne kompliciraj,vzami tako, ki paše v kletko,za hrano pa vzami kako bol kvalitetno. Nebi rad dajal slabe luči na vitakraft , ampak sumum , da je moja ninfa bakterijo dobila prav z to hrano .Notri je veliko "praha" od hrane ,nekdo na forumu je pa tudi napisal ,da je notri črve našel.Vedno sem jemal kvalitetno hrano"dražjo",enkrat sem pa vzel vitakraft in to se mi je zgodilo.Pa tudi veterinar mi je rekel ,da je možno da je dobila bakterijo v sinusih z hrano.Jasno ni pa nujno , kot sem že napisal ,to je samo moj sum. Recimo Versele-Laga(to sem jest kupoval),deli nature(nisem še probal ampak bom,slišal sem da je dobra), važno je da so semena lepa in čista,brez kakega praha in lupin.
gape
gape
Član
Član

Število prispevkov : 136
Datum registracije : 15/05/2010

Nazaj na vrh Go down

Prevoz nimfe z avtom Empty Re: Prevoz nimfe z avtom

Objavlja  Gost Pon 26 Nov 2012, 18:15

"priporočila" so vedno splošna in malo pretirana, ker se upošteva različne razmere (dolga pot, ovinki, zaviranje, makadam,itn), če pa imaš eno "normalno" relacijo in dost pogoste prevoze, pa sem prepričana, da se bo tudi tvoja nimfa hitro navadila nasmeh Tako, da kar pogumno naprej mižikanje
avatar
Gost
Gost


Nazaj na vrh Go down

Prevoz nimfe z avtom Empty Re: Prevoz nimfe z avtom

Objavlja  nixi Tor 27 Nov 2012, 04:24

Jaz sem pri prevozu kletko pokrila samo od odzgoraj, zato da se nista počutila ogrožena in je kar dobro delovalo. V avtu sploh ni bilo problemov, sta veselo glodala bar in malo čivkala. Glasna sta postala predvsem med nošenjem v avto in iz avta.
Zagotovo je ptico kdaj treba kam peljat, če ne druga k veterinarju, ampak vseeno se mi zdi prevoz in redno spreminjanje okolja za nimfe kr stresno. Jaz je ne bi redno, naprimer vsak teden, vozila sem in tja.

Preden pa se odločiš za nakup, se dobro pozanimaj kaj vse potrebuje...
Če morda znaš nemško, ti lahko priporočam to stran: http://www.nymphensittich-wegweiser.net/
Res je dobra in zaobjema več informacij kot marsikatera knjiga. Kakšne dobre knjige prav o nimfah ti pa v slovenščini žal ne znam priporočat, mogoče ve kdo drug za katero.

Nekaj osnovnih informacij:
Zelo pomembno je, da se zavedaš, da za dobro počutje in zdravje nimfe nujno potrebuješ dve, v najboljšem primeru nasprotnih spolov.
Glede semenskih mešanic si že dobil nekaj priporočil, jaz kupujem hrano od JR Farm. Ker so pa vse mešance, ki jih pri nas lahko kupimo, za nimfe, ki živijo v stanovanju, premastne, jaz to hrano pol pol mešam z hrano za skobčevke.
Zraven semenske mešanice pa potrebujejo tudi minerale (mineralni kamen, sipina kost, pesek,...), svežo hrano (kalčki, zelišča, sadje, zelenjava, veje z listjem,...) in vsake toliko tudi jajčno hrano.
Minimalna velikost kletke, ki je primerna za en par, je 150x70x100cm DxŠxV (malo variira pri višini in dolžini, ne more biti pa nižja ali ožja), razdalja med žicami pa ne sme bit večja kot 19mm.
Vsak dan potrebujejo tudi nekaj ur prostega leta po stanovanju.
Pomembno je tudi, da veš, da nimfe živijo vse do 25 ali celo 30 let, kar pomeni, da bo ptica v tvojem življenju kar dolgo. Zelo rade glodajo stvari, vse od za to namenjenih igrač, pa do pohištva, tapet, sten,... Pripravi se na precejšno škodo v stanovanju. Da se to zmanjšat z tem da jim ponudiš več stvari, ki jih smejo glodat, je pa vse odvisno od posameznega karakterja ptice. Nimfe se zelo prašijo, predvsem med menjavo perja, ampak tudi čez leto, zato je redno brisanje praha in sesanja nujno, lahko pa povzroči tudi zdravstvene težave pri človeku, zato naprimer spalnica ni primeren prostor za kletko.

No za začetek par informacija, če pa so kakšna vprašanja, pa kr... zelo vesel

Lp
nixi
nixi
Član
Član

Število prispevkov : 94
Datum registracije : 03/05/2011
Starost : 35

Nazaj na vrh Go down

Prevoz nimfe z avtom Empty Nov družinski član

Objavlja  Bojanboy Tor 04 Dec 2012, 05:17

Imamo nimfo staro 2 meseca,spol neznan. Pri nas je en teden, malo se je že privadila, se pa obnašanje spreminja iz dneva v dan. Koordinacija letenja je veliko boljša, sedaj ji že velikokrat uspe pristati na nogah. Na bar pa je popolnoma nora, vendar se zadne dva dni tudi tu opazijo spremembe, dva dni nazaj je za gric bara naredila kar koli, sedaj pa ko ga odmaknem me napade in se dela užaljeno. Kakšno količino bara lahko dobi kot pohvalo, saj jo še pripravim da pride na prst a teže kot dva dni nazaj, ko je to izvedla kot za šalo po 5krat zapored. Očitno se je privadila na to, da potem odmaknem bar in morda to poveže z prstom?
lp B
Bojanboy
Bojanboy
Član
Član

Število prispevkov : 12
Datum registracije : 17/11/2012
Starost : 61

Nazaj na vrh Go down

Prevoz nimfe z avtom Empty Re: Prevoz nimfe z avtom

Objavlja  nixi Tor 04 Dec 2012, 20:43

Super, da se tako lepo privaja na novo okolje.

Probaj jo pao principu treninga s klikerjem učit. Torej da pohvala in pribolšek sledi po tem, ko izvede zaželjeno dejanje. Jaz za pohvalo pustim da enkrat ugrizne v bar, na koncu pa pustim malo več, da čim bolj pozitivno zaključim. mižikanje
Drugač pa mislim, da so vse nimfe nore na bar, še bolj kot na rumenega pa na rdečega. zelo vesel
nixi
nixi
Član
Član

Število prispevkov : 94
Datum registracije : 03/05/2011
Starost : 35

Nazaj na vrh Go down

Prevoz nimfe z avtom Empty Re: Prevoz nimfe z avtom

Objavlja  Bojanboy Sre 05 Dec 2012, 02:42

Dobi nagrado ko izvede željeno dejanje, ona izvede željeno dejanje šele takrat ko v drugi roki vidi bar, če v drugi roki ni bara, ni dejanja.Klikerja ne poznam, bom poizkusil pobrskati po forumu če kje kaj piše o tem.
Bojanboy
Bojanboy
Član
Član

Število prispevkov : 12
Datum registracije : 17/11/2012
Starost : 61

Nazaj na vrh Go down

Prevoz nimfe z avtom Empty Kliker trening

Objavlja  nixi Sre 05 Dec 2012, 04:52

O tem je sicer že bilo govora, prav klikanju posvečene teme pa mislim da še ni... Če se motim, me bo zagotovo kdo popravil mižikanje

Pri klikanju z papagaji potrebuješ kliker(pri nas ga dobiš na oddelku za pse) in palčko imenovano Target Stick (lahko vzameš kitajsko palčko ali pa leseno nabodalo in na konec daš še kakšno leseno kroglico)
Za začetek se mora papiga naučiti, da klick pomeni pohvalo. Zato najprej nekaj dni treniraš tako, da ponudiš priboljšek v trenutku ko ga vzame pa klikneš z klikerjem.
Naslednji korak je navajanje na Target-Stick, Zato ji pred kljun daš konico palčke in ko v njo vgrizne ali se dotakne z kljunom klikneš in sledi priboljšek. Ko to dojame, začneš palčko umikati na eno in drugo stran, gor in dol. Potem pa jo počasi tudi oddaljuješ da mora najprej priti do palčke preden lahko vanjo ugrizne. Tako jo naučiš, da mora palčki, ko jo vidi, slediti.
S pomočjo palčke jo lahko potem naučiš, da gre naprimer na prst, pa tudi nazaj dol, pri tem je pa pomembno, da je predmet na katerega bi naj stopila vedno višje od njenega trenutnega mesta, saj lažje stopi gor kot dol. Najprej daš Target Stick tako, da se mora vedno bližje prstu, potem tako da se mora stegniti preko prsta itd... dokler ne uspe stopiti gor.

Pomembno je da po vsakem kliku sledi priboljšek, da hrano uporabiš kot pohvalo in ne vabo. Trening pa mora bit vedno kratek (do 5min), lahko pa večkrat na dan. Pomembno je da končaš takrat, ko je ptici zabavno in ne, ko se ji neda več. Če kakšen dan vaja ne gre dobro, greš kak korak nazaj na enostavnejše vaje. Pomembno je da vedno zaključiš pozitivno.

Upam, da ti to kaj pomaga, če pa imaš kakšno vprašanje pa kar. Zagotovo pa imaš tudi v angleščini kakšne internetne strani posvečene temu. mižikanje

nixi
nixi
Član
Član

Število prispevkov : 94
Datum registracije : 03/05/2011
Starost : 35

Nazaj na vrh Go down

Prevoz nimfe z avtom Empty To je vrdno poskusiti

Objavlja  Bojanboy Sre 05 Dec 2012, 07:32

Bom nabavil kliker in palčko, nato povem kako je šlo.
Še eno vprašanje, iz hrane za nimfe poje samo proso, ostalega ne proba. Ko sem jo pripeljal domov en dan ni nič jedla, takrat še nisem imel hrane za papagaje, zato sem ji dal nekaj semen sončnice, s katerimi se je sicer nekaj igrala a očitno jih še ne zna oluščit, list radiča ji je šel po grlu pa nastrgan korenček tudi, po enem tednu korenje in solata nista zanimiva, samo proso.
Kako jo pripravim do bolj raznolike prehrane?
Lp B
Bojanboy
Bojanboy
Član
Član

Število prispevkov : 12
Datum registracije : 17/11/2012
Starost : 61

Nazaj na vrh Go down

Prevoz nimfe z avtom Empty Re: Prevoz nimfe z avtom

Objavlja  nixi Sre 05 Dec 2012, 20:14

Če je že jedla zelenjavo jo bo zagotovo spet, mogoče ji trenutno ne paše.
Pri semenih pa znajo bit kar zbične, moje tudi najprej pojejo ven proso, zato je dobro da ji ne daš preveč hrane, ker potem si izbere samo najboljše ven. Jaz dam na dan na ptiča eno žlico semenske mešanice.
Sončnic jaz trenutno v semenski mešanici nimam, je pa moj Riki tudi ne je, le če mu jo dam iz roke, potem jo poje. Je pa pogosto tako, da imajo nekatere nimfe rajši manjša semena, tudi moje, zato pač kupujem takšno mešanico. Jaz imam to od JR Farm (zdaj sem pa iz tujina naročila še nekaj drugega) in jo imata zelo rada, razen kardija, katerega po izkušnjah večina nimf ne je. Kar je pri tej mešanici dobro, saj bi sicer bila pre mastna za nimfe.
Katero hrano si pa kupil?
nixi
nixi
Član
Član

Število prispevkov : 94
Datum registracije : 03/05/2011
Starost : 35

Nazaj na vrh Go down

Prevoz nimfe z avtom Empty JR birds premium

Objavlja  Bojanboy Čet 06 Dec 2012, 05:06

To naj bi bila popolna hrana za nimfe a kot pravim ven izbere le proso, ostalo pa ostaja. Vsak dan ji bom dodal eno žlico te hrane, pa bom že videl ko bo začela trošiti ostalo.
Lp B
Bojanboy
Bojanboy
Član
Član

Število prispevkov : 12
Datum registracije : 17/11/2012
Starost : 61

Nazaj na vrh Go down

Prevoz nimfe z avtom Empty oglašanje nimfe

Objavlja  Bojanboy Pon 17 Dec 2012, 03:48

Naša nimfa se je oćitno zelo dobro privadila na nas, ko pridemo domov je zelo glasna in čivka, imam občutek da kliče, potem pa ko prideš do nje prične škripati in hreščati ,v glavnem se sliši kot krra , krra.
Ves čas hoče biti na prstu ali rami in hrešči da je veselje. to traja kako uro, potem pa to silno veselje mine in je malo tiho, le včasih še pokliče. Zanima me če se oglašanje kaj spreminja s časom, sedaj naj bi bila stara 3 mesece.
lp B
Bojanboy
Bojanboy
Član
Član

Število prispevkov : 12
Datum registracije : 17/11/2012
Starost : 61

Nazaj na vrh Go down

Prevoz nimfe z avtom Empty Re: Prevoz nimfe z avtom

Objavlja  Sponsored content


Sponsored content


Nazaj na vrh Go down

Nazaj na vrh


 
Permissions in this forum:
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu